Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakinek határozott időre szól a munkaszerződése, akkor kötelesek meghosszabbítani, ha terhes lesz? fórum

Ha valakinek határozott időre szól a munkaszerződése, akkor kötelesek meghosszabbítani, ha terhes lesz? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 3. 12:31
nem
2014. jan. 3. 12:22

Szia,

Nem kötelesek meghosszabbítani.Határozott idejű szerzinél a munkáltató teljesen jogosan jár el ha a szerződésben rögzített időpontban minden külső körülmény ellenhatása nélkül megszűnik. (Tehát táppénz, terhesség stb. alatt is megszűnik a szerződés.)Ha pl a megszűnést követő napon a munkáltatói jogkör gyakorlójának tudtával munkába állsz, a határozott idejű szerződés határozatlan idejűre változik - ekkor megillet a terhességi védelem.

Öszsegezve,sajnos ha lejár a szerződésed, nem köteles meghosszabbítani....

2. nbandus (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. jan. 3. 12:13

Szia.


Nekem olyan hat.idejű szerződésem volt, ami x. idő után automatikusan átváltott határozatlan idejűre. Ez a váltás szülési szabi alatt volt, így amikor visszamentem dolgozni, már határozatlan idejű volt a szerződésem. Ha ezt a te esetedre vetítjük, akkor a véleményem szerint a szerződésed simán lejár, és megszűnik a munkaviszonyod, ha szülsz, ha nem... Egyáltalán nem kötelesek meghosszabbítani, az tuti. Téged jelen esetben nem kell kirúgniuk, elég, ha megvárják a szerződés lejártát.

2014. jan. 3. 12:09

Sziasztok!

Tudom,hogy vannak hasonló témák,de szeretnék egy dologra biztos választ kapni.Ha valakinek határozott időre szól a munkaszerződése,akkor kötelesek meghosszabbítani,ha teherbe esik valaki,vagy nem?Illetve ha elmenne az ember szülési szabadságra,az sem védi attól,hogy emiatt kirúgják?

Ezt jól megfogalmaztam.Azért a választ köszi,ha lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook