Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki allergiás a fémre, a sebészeti acélra is az? Vagy a sebészeti acél jó minőség? fórum

Ha valaki allergiás a fémre, a sebészeti acélra is az? Vagy a sebészeti acél jó minőség? (tudásbázis kérdés)


16. globus (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. dec. 31. 22:59
A lakkozás nem sokat ér, én vastagon bekentem a farmernadrágok gombjának belső oldalát, mégis szétvakartam magam, folyton csupa seb volt a köldököm. Rávarrtam egy textilfoltot, csak így lett elviselhető. Semmilyen fülbevalót nem bírok hordani, és csakis műanyag, vagy bőrszíjas órát.
15. murva
2013. dec. 31. 22:42
A bizsuktól én is viszketek,csak az aranyat bírom.Térdprotézis műtétem lesz és mondtam a dokinak,hogy valamilyen fém allergiám van,azt mondta,a csontunk nem allergiás a fémre,csak a bőrünk.
2013. dec. 29. 20:08

Én az aranyat nem bírom.

Ezüst,bizsu jöhet.

Most fülcim és a karikgyűrűm is orvosi acélból van,semmi bajom :)

13. fagyii
2013. dec. 29. 16:05
Én pl. a fogszabályzómra voltam allergiás, az arcbőrömön jelentek meg tőle a kiütések.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2013. dec. 29. 15:49

Nekem mondta a doki, hogy biztos az allergiám, de lehet igazad van.

A férjemtől kaptam egy titánium órát, jó drága volt. Nem tudtam hordani, még úgy sem, hogy lelakkoztam.

11. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 15:45
én nem vagyok allergiás de kanültől én is sokszor viszketek és begyullad, ez nem fémallergiától van szerintem. gond lenne, ha a testbe beépített csavar vagy bármi allergiás reakciót okozna. de persze vannak kivételek
2013. dec. 29. 15:45

Embere válogatja gondolom. Ismerősöm még fémágyon aludni sem tudott, műanyag az órája.

A fogait sem lehet tömni, aranyat használnak neki SZTK alapon. Ehhez kellett a Bőrgyógyászati Klinika vizsgálata.

2013. dec. 29. 15:44

Mert pl. fülbevalóból csak aranyat, vagy ezüstöt bírja a bőröm, ami bizsu, begyullad egy nap alatt.

Nyakláncnál szintén, mert kis piros pöttyök lesznek nyakamnál.

Van köldök piercingem, és úgy tűnik , hogy a nemesacél (ez volt írva ebből van), nem gyulladt be. Persze amíg gyógyult akkor be volt gyulladva, reméltem, hogy nem az anyagtól de nem, mert elmúlt. Csak most pár napja megint be volt gyulladva, bekentem Tetran-nal és most úgy néz ki, hogy helyrejött.

8. junkies095 (válaszként erre: 3. - Arrival)
2013. dec. 29. 15:42
Amiből a piercingek készülnek, vagy egyéb ékszerek. Nyaklánc pl... meg nemesacél..Elvileg az is jó minőségű, ahogy olvastam?!
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2013. dec. 29. 15:23

Ez is attól függ...

Amikor kanülöm volt, akkor ki kellett szedetnem 2 nap után, mert mér nagyon viszkettem tőle. gondolom ez is orvosi fém.

6. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Arrival)
2013. dec. 29. 15:19
gondolom orvosi fémre gondolt, platinát egyébként csak akkor tesznek be a testbe, ha végleg marad, általában orvosi fémet használnak, ritka a platina, mert baromi drága. az orvosi fémre meg nem szokott senki allergiás lenni, és készülnek belőle ékszerek is.
2013. dec. 29. 15:13
Szia! Nekem van fém allergiám, de az orvosi fémre nem. Sőt szerencsém van, mert az ezüstöt is bírja a bőröm.
2013. dec. 29. 15:12
Van orvosi fém.Pircingből nekem is csak az vált be,semelyik nemes fém nem volt jó.
3. arrival (válaszként erre: 1. - Junkies095)
2013. dec. 29. 15:02

Milyen sebeszeti acel ? A szike amivel vagnak?

Vagy amit beultetnek pl csavarok?

Mert az utobbi az platina, nem acel.

2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Junkies095)
2013. dec. 29. 14:58

Miért kérdezed?

Általában arra nem vagyunk allergiásak:)

Fém allergia leggyakoribb: nikkel és króm. Nekem pl. elég ha ilyen színű valami rajtam és attól is kiütéses leszek.

Én az ezüsttől is allergiás vagyok, ha bevonják, ahogy mostanság szokták.

2013. dec. 29. 14:56
Ha valaki allergiás a fémre, a sebészeti acélra is az? Vagy a sebészeti acél jó minőség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook