Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha nincs bejelentett munkám, hogy lehet zöldben a TB-m? fórum

Ha nincs bejelentett munkám, hogy lehet zöldben a TB-m? (tudásbázis kérdés)


23. Milup2 (válaszként erre: 21. - Fiore)
2015. okt. 12. 06:26

Akkor lehet, hogy régebben nem volt olyan precíz az egész rendszer, s tán akkor nem tűnt fel, hogy én nem fizettem TB-t...(mert dokinál is jártam, akkor, ugye írtam, hogy cirka 10 éve, s akkor ott nem látták, hogy nincs fizetve)

És tán most már, hogy sokkal jobban van minden regisztrálva, utána tudnak nézni...

22. syria (válaszként erre: 9. - Lini01)
2015. okt. 11. 08:41

Részvétem. Javaslataim:

1: mielőbb találj valami megoldást, hogy be legyél jelentve, hogy ne szaporodjon az „adósságod”

2: sírjál, ríjjál (okosan) és írásban kérj részletfizetési lehetőséget, szerintem azt megadják.

21. fiore (válaszként erre: 17. - Milup2)
2015. okt. 11. 06:40

Világos,csak nekem egészen más a tapasztalatom! :)

A 45 nap biztosítás oké.

2015. okt. 10. 21:12
Hm, pedig a TB ügyintéző suliba úgy tanultuk, hogy természetbeni ellátásra jogosult lesz az illető, csak pénzbelire nem (szóval táppénzt meg ilyesmit nem kap, de orvosi szolgáltatást igen)
19. kisj (válaszként erre: 6. - Lini01)
2015. okt. 10. 20:08

Ez érdekes.

Ha szólsz, akkor a nav rád szállés mindent bevasal visszamenőleg.

Persze ez így nem megoldás, mert hosszú még az élet.

Mindenképpen jelentsd be, aztán majd fizeted a havi pénzt, visszamenőleg meg köthetsz részletfizetési megállapodást.

Nem harapnak ám anav-nál. de jobb minél kevesebbet találkozni velük.

18. kisj (válaszként erre: 2. - Lini01)
2015. okt. 10. 20:02

hány éves vagy?

gondolom fizettél sok-sok évig TB-t)

17. Milup2 (válaszként erre: 14. - Fiore)
2015. okt. 10. 18:14

Írtam, hogy igen, napra pontosan ki kell fizetnie visszamenőleg, ha most kezdené el fizetni...Nekem is csak pár napom nem volt fizetve, és visszamenőleg ki kellett...Most fizetem, idén havonta 6930FT, minden évben emelik amúgy...


Én mikor nem fizettem hónapokig TB-t(bár ennek már cirka 10 éve), majd munkába álltam, nem kellett semmit fizetnem visszamenőleg...Utána mikor megint magamnak kellett fizetnem a TB-t, csak a munkaviszony megszűnése utáni 45. naptól kellett fizetnem (45 napig még biztosított voltam), és nem kellett az anno évekkel előtti pár hónapos kihagyást kifizetnem...

Nemtom elég világos-e..

2015. okt. 10. 18:12
Akkor nem kell vissza fizetned, ha esetleg van vagy lesz tartozásod, az Adóhivataltól egy olyan kérvényt kell igényelni,amiben leírod,hogy nem tudod visszamenőleg kifizetni a tartózásod,mert nincs munkahelyed illetve nincs kereseted.Kitöltöd,utána be kell jelentened magad az Adóhivatalnál,hogy a Tb rendezve legyen,a tartózásod elfogják törölni,én is így voltam ezzel.Nekem hat számjegyű volta tartózásom, és eltörölték.A TB járulékod fizetését,a hozzád eső,legközelebbi Járási Hivatalnál kell igényelned,ők 1 évig fizetni fogják a havi 7000 forintot,hogy jogosult légy,orvosi ellátásra.De mindenképp járj utána,nehogy az Adóhivatal megelőzzön!
15. lini01
2015. okt. 10. 17:44

Annyi mindent olvas az ember, valakinek semennyit sem kellett visszafizetni pl.

Jó, hogy van egy rendszer ennek az egésznek.

14. fiore (válaszként erre: 11. - Milup2)
2015. okt. 10. 15:44
Ez sem igaz! Visszamenőleg az utolsó napig ki kell fizetni...
13. fiore (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2015. okt. 10. 15:43
Pontosan így van,ahogy írtad! Gondolom mindenki így csinálná,aki munkanélküli!
12. csgybzs (válaszként erre: 10. - Habospite)
2015. okt. 10. 11:03

Félrevezetőt írsz:


"A regisztrációs díj megfizetése társadalombiztosítási ellátásra való jogosultságot nem

keletkeztet, és a háztartási munkára alkalmazott személy a Tbj.

1

vonatkozásában nem minősül

biztosítottnak. E jogcímen tehát egészségügyi szolgáltatásra jogosultnak sem minősül a

háztartási alkalmazott."


Ez a NAV tájékoztatójában van benne.

11. Milup2 (válaszként erre: 9. - Lini01)
2015. okt. 10. 10:13

Hát, ha most akarod elkezdeni magad fizetni a TB-t, akkor visszamenőleg ki kell fizetni...Napra pontosan kiszámolják...Nekem csak pár nap elmaradásom volt, és kiszámolták úgy..Amúgy havonta most már 6930FT a TB...


Viszont ha te hamarosan munkába állsz, akkor úgyis fizeti utánad a munkahely, nem kell visszamenőleg kifizetned...

2015. okt. 10. 09:52
Egyik ismerősöd bejelent háztartási alkalmazottnak, befizet utánad 1000 forintot (amit te ugye kifizetsz neki), és lesz TB-d. Ennyi :D Internetes felületen is lehet regisztrálni, de itt olvashatsz róla bővebben: [link]
9. lini01 (válaszként erre: 8. - Syria)
2015. okt. 10. 08:46
Már hat számjegyű lesz ígyis-úgyis sajnos. Igazából eddig eszembe sem volt, csak mostanában kezdtem erről olvasni a neten.
8. syria (válaszként erre: 2. - Lini01)
2015. okt. 10. 08:46

A TB nyilvántartás (is) számítógépes programon alapul. Minden programban lehet hiba. A dolog előbb-utóbb ki fog derülni, úgyhogy minél előbb járj utána!

Visszamenőlegesen meg kell fizetni az elmaradást, nem engedik el semmilyen ürüggyel. (Így tudom.) Ne várjad meg, hogy 6 számjegyű legyen a visszafizetendő összeg!

2015. okt. 10. 08:44
Akkor teged nem allitottak at. Ha bemesz a navba attesznek pirosba , kapsz csekket fizeted havinta es zold. De a navos papirt jobb ha hordod mert ahogy most purosba ben tettek at ugy lehet zoldbe is csak dokara fognak huaba fizeted. Evvan ilyen a rendszer. Nem tul preciz.
2015. okt. 10. 08:42
2007-ben érettségiztem. Aztán egy évig semmi, ebben az időszakban is voltam dokinál, de senki nem szólt ez idő alatt azóta se. Aztán suliba jártam, de az elméletileg esti, így nem adja a TB-t. Bejelentett munkám évek óta nincs.
5. nyuszmó84 (válaszként erre: 4. - Nyuszmó84)
2015. okt. 10. 08:42

Vagy ahogy előttem már írták, ha rászorulsz az Önkormányzat egy ideig fizeti helyetted.

Járj utána mindenképp, nehogy bajod legyen belőle.

2015. okt. 10. 08:39

Mikortól nem vagy bejelentve? Mert miután megszűnik a munkaviszonyod még pár hétig (nem tudom pontosan hány napig) automatikusan biztosított vagy. Ha suliba jártál akkor is így van.

Utána meg, amíg nincs munkád magad után kell fizetni, az adóhivatalnál kell intézni.

3. Bársony (válaszként erre: 1. - Lini01)
2015. okt. 10. 08:37
Be kell menni a NAV-hoz, bejelenteni ezt és ha nem vagy jogosult segélyre, akkor havonta kb. 7000 Ft-ot kell fizetni.
2015. okt. 10. 08:36
Évek óta nincs bejelentett munkám, önkormányzatnál sem voltam. Voltam dokinál nemrég, ahol gondoltam szólni fognak, de a kiírás szerint zöldben volt a TB-m, ezt elmondtam az dokinak, aki azt mondta, ha nekem zöldben van nincs semmi tennivalóm. De amióta nincs munkám többször is voltam dokinál különböző helyen, de egyik sem szólt.
2015. okt. 10. 08:34
Ha nincs bejelentett munkám, hogy lehet zöldben a TB-m?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook