Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha neten veszek/cserélek valakivel pl. babaruhát de ő nem azt küldi aminek a fotója fent volt a hirdetésben mit tehetek? fórum

Ha neten veszek/cserélek valakivel pl. babaruhát de ő nem azt küldi aminek a fotója fent volt a hirdetésben mit tehetek? (beszélgetős fórum)

10. kryssz (válaszként erre: 9. - A9e26193e7)
2013. jan. 18. 22:04
Köszönöm a segítségedet. Én is így gondoltam, hogy az üzemeltető ezért nem tehető felelőssé, de szerintem az eladó sem, semmilyen fórumon, mert bizonyítani nem tudok semmit.:-(
9. a9e26193e7 (válaszként erre: 3. - Kryssz)
2013. jan. 18. 21:10

Kivonat az egyik hirdetési oldal üzletszabályzatából:


"Az ***** működtetését az Üzemeltető közvetítő szolgáltatóként, az Ekrtv. rendelkezései szerint végzi. Az Üzemeltető semmiféle felelősséget nem vállal az ****-n tett, nem tőle származó felhívásokkal, ajánlatokkal és az ezek alapján létrejött szerződésekkel vagy bármely szerződés létrejöttének elmaradásával, továbbá a Szolgáltatás hibájával vagy megszüntetésével kapcsolatban.


Ezért az Üzemeltető, többek között, nem felel az ****-n meghirdetett termékek minőségéért, biztonságáért és jogszabályi megfelelőségéért és nem vállal kötelezettséget ezen termékek ellenőrzéséért.


Nem felel továbbá a meghirdetett termékek/szolgáltatások valódiságáért, vagy azért, hogy a vevők ténylegesen meg tudják venni, az eladók pedig ténylegesen el tudják adni a termékeket, nem tudja biztosítani, hogy a felhasználók az egymás közötti tranzakciót végérvényesen be is tudják fejezni.


Az Üzemeltető nem avatkozik bele a Felhasználók közötti jogvitákba, tranzakciókba, bármilyen vita kialakulásakor a Felhasználó mentesíti az Üzemeltetőt mindennemű igénytől, követeléstől és kártérítéstől."

2013. jan. 18. 20:13
Tudom bizonyítani szerintetek mindezt valahogy? Mert szerintem nem.:-(
7. a9e26193e7 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. jan. 18. 11:47

Ez a "leánykori" neve, de ha pontos akarok lenni, akkor azt írtam volna, hogy a többször módosított 1959.évi IV.törvény.


Én ugye ezeket a jogszabályokat naponta használtam és alkalmaztam nekem nem újdonság:)

2013. jan. 18. 08:01
De hogy tudomindezt bizonyítani? Ő nyilvánállítani fogja, hogy azt adta mit kértem, megbeszéltünk.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - A9e26193e7)
2013. jan. 18. 07:39

"1959.évi IV.törvény"


Azta :)

2013. jan. 17. 23:12

A jogszabályi háttér a szerződésszegéssel kapcsolatban, amelyre célszerű felhívni a figyelmét, itt alább:


Az 1959.évi IV.törvény(Ptk) 305. §(1) bek szerint, az olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatott dolog a teljesítés időpontjában nem felel meg a jogszabályban vagy a szerződésben meghatározott tulajdonságoknak.


A kötelezettet a hibás teljesítésért felelősséggel tartozik , ez a kellékszavatosság.


Ptk. 306. § (1) bek. a.) pontja: Hibás teljesítés esetén a jogosult elsősorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget.

2013. jan. 17. 21:02
Az üzemeltető tehet valamit?
2013. jan. 17. 21:01
Reklamálhatsz a portál üzemeltetőjénél, de szerintem próbálj először megegyezni a másik féllel.
2013. jan. 17. 20:59
Fordulhatok szerintetek vahová ilyen esetben? Megállapodtunk a levelezésünkben, hogy mit mire cserélünk, ill. mit veszek meg tőle, de ő mást küldött. Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook