Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem vagyok megelégedve a bölcsiben a koszttal, hol tegyek panaszt? fórum

Ha nem vagyok megelégedve a bölcsiben a koszttal, hol tegyek panaszt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 27. 13:55
Azt nem értem ha a szülő vega miért kell a gyereket is rákényszeríteni. A gyerek még fejlődésben van tehát neki is kell enni húst!!!
2008. aug. 27. 13:49
egy ismerősöm vega,a picinek sem adott húst,így szinte semilyen étel nem felelt meg nekik.Ő csomagolt minden nap,főtt ételt is.Az oviban meg melegítették neki külön,így mindenki elégedett volt.
16. 09ca1d3343 (válaszként erre: 14. - Yali)
2008. aug. 27. 13:46

Az a jobbik helyzet! :)


Kb. másfél hónap múlva már okosabb leszek e téren, mondjuk a sok főzelék engem is aggaszt,mert azt mondták is, hogy majdnem minden nap az lesz,leves meg nincs is.

2008. aug. 27. 13:44

Hát mi a ovinkban sem jobb a helyzet ott is cukros tea karammellás kenyér és hasonló fogroncsolók

És még képesek elkérni egy hónapra több mint 10ezr ft-ot

Ez valahogy én sem tudom megérteni hogy miért kell ennyit fizetni azért a szolgáltatásért amit ott nyúlytanak.

A főzelékkel nekem sincsen bajom de az tény hogy azért az 5 napból amit ott tölt a gyerek negyen négy napig főzit. Még a felnőtt is megundorodik tőle nem hogy egy gyerek !!!!!!!!!!!!!!!!!!

14. yali (válaszként erre: 13. - 09ca1d3343)
2008. aug. 27. 13:41
Nálunk a bölcsiben főztek, és én elégedett voltam vele, pedig később a gyermekem még diétás kaját is kapott mert, tejallergiás...
2008. aug. 27. 13:34

Sajnos elég gáz,amik a bölcsiben mennek az étkezés terén...

Nekünk egy hónap múlva kezdődik,már előre félek tőle.

A szülőin már előre mondták,hogy valószínű éhesen marad a gyerek,jobb ha viszünk valamit neki,amikor érte megyünk.

Ez a szomorú, hogy már a gondozó előre felkészít lelkileg, hogy a gyerek éhezni fog a bölcsiben, ne lepődjünk meg.

Persze azt nem engedik,hogy valamit is beadjunk neki, húzza ki azzal a napot amit kap.


Valamilyen szinten felháborító,hogy az önkormányzatok nem adnak elég pénzt a bölcsikre,az étkeztetés kritikán aluli, ugyanakkor bezárták a sok bölcsit...


Persze,hogy megoldás a magánbölcsi vagy ovi? De ki bírja azt megfizetni?

Hát elmondom , hogy a bűnözők minőségben és mennyiségben is jobb kosztot kapnak a mi adónkból...persze erről lehetne megint vitatkozni,de nem érdemes.


Szégyen,ahogy ez nálunk működik az országban!

Csak leírtam a véleményemet!

12. _kleo_
2008. aug. 27. 13:33

Szerintem épp hogy nem pénzkérdés. Ha az ebéd mellé meg tudják venni a túró rudit vagy a szelet süteményt, akkor ilyen erővel helyette főzhetnének egy rizottót vagy natúr szeletet párolt zöldséggel, édesség nélkül. Én inkább a nemtörődömséget látom a dolog mögött, s ez az ami felháborít.


A nagyfiam egyébként ovis, nem sokkal kell többet fizetni, és mégis van barna kenyér (nem minden nap), van két fogás ebédre. Persze nincs mellette cukászsütemény, és vizet isznak.


Adra, a gyümölcsnapost hogy osztjátok be? Honnan tudják a szülők, hogy mikor ki következik?


Rozália, nem a főzelékkel van bajom alapvetően, hanem azzal, hogy MINDEN NAP főzelék van. Legyen egy héten egyszer, max. kétszer, de ne négyszer!

11. dogiz (válaszként erre: 10. - Dogiz)
2008. aug. 27. 13:26
Ja vagy ahogy Mumu49 írta, maradj otthon vele
10. dogiz (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2008. aug. 27. 13:25

Hát sok választásod nincs, a bölcsibe mivel kicsi gyerekek járnak, ezért olyan sok a főzelék amit mindegyik le tud nyelni, mert tudni kell, h. a gyerekek legtöbbje nem rágja meg az ételt és ezért többet árt mint használ a másmilyen menű. Mit tudsz tenni, otthoni étrendet alakísd a te ízlésed szerint.

Annyi kevés pénzből örülnek ha ennyire is jut.

Nem feltétlenül az élelmezésvezető a bünbakk, hanem a kevés keret, de mivel önkormányzat sem tud többet adni..... na inkább ebbe ne menjünk bele, hát ki - ki a maga pénztárcája szerint.

Megoldás: Magánbölcsöde, v. baby sitter (lehet nem jól írtam)

2008. aug. 27. 13:23
Magánbölcsi,vagy maradj velük otthon.A magánbölcsiben fizetsz 5x 8x annyit,és odafigyelhetnek külön a te gyereked étkezésére.
8. 262b7bb370 (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2008. aug. 27. 13:05
Mézet tenni a teába? Gondolj csak bele 1 üveg minőségi méz több, mint 1000 ft. Nagyon messze vagyunk attól, hogy cukor helyett mézzel édesítsenek mindent. Erre talán külön megkérheted a gondozónéniket, hogy nála figyeljenek oda erre és ne adjanak cukros italokat, hanem csak mondjuk vizet.
7. Rozália (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2008. aug. 27. 12:59

Ha jól belegondolsz, a csoportba járó X gyerekből szerinted mennyinél étkeznek otthon - hozzátok hasonlóan - egészségesen? Arról nem beszélve, hogy az egészséges étrend kicsit költségesebb... A főzelékkel mi a probléma? Az egészséges, nem? (Mielőtt félreértenéd, nem kötekedni akarok...:)

Arra kell törekedniük, hogy minden gyerek megegye az ételeket - ez a legnehezebb. Ezért lehet édes minden. Az én ikerunokáim már ovisak, mégis számtalanszor mesélik, ha megkérdezem, mit esztek az oviban, hogy csak levest ettünk, meg kenyeret, mert a második olyasmi volt, amit nem szeretnek, vagy nem úgy szeretik.

És ez már elkezdődik a bölcsiben, aztán az oviban folytatódik és az iskolai étkeztetés sem arról híres, hogy mennyire reformáltan egészséges.

Sajnos - szerintem - sok mindent nem lehet tenni ellene. Tudod, a költségvetés...

6. emagdi (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2008. aug. 27. 12:55

szerintem ez csak pénzkérdés.

egész egyszerűen ezeket a junk food-okat bírják csak megvenni a gyerekeknek.


ha másképp szeretnéd etetni a gyereked, szerintem magánóvodába kell adnod, igaz akkor ki is kell fizetned a drágább ételeket (is).


ez ugyanolyan, mint bármi más, annyit kapsz amennyit befizetsz.

2008. aug. 27. 12:51
A bölcsiben és az oviban is van kijelölt gyümölcsnapos, ami annyit jelent hogy kb. 1 hónapban egyszer rád kerül a sor és vinni kell be friss gyümiket. Így mindennap megvan a gyerkőcöknek a tízórai.
2008. aug. 27. 12:47

Minden tízóraira cukros szörpök, gyümölcslevek, cukros tea van. Minden nap főzelék az ebéd (feltéttel), egy-két kivétellel, mikor paprikás krumpli van, esetleg valami raguleves. Minden ebéd után kapnak édességet. Minden uzsonna cukros tej (karamellás tej, kakaó, tejeskávé, stb.) fehér kenyérrel.


Engem mélységesen felháborít, hogy ilyen ételeken nő fel a gyermekem. Hiába eszünk itthon barna kenyereket, s használunk cukor helyett mézet, kapnak minden nap sok nyers gyümölcsöt, zöldséget, ha egész nap etetik vele a szemetet a bölcsiben. Mit lehet tenni ez ügyben? A bölcsiben annyit mondtak, hogy ez az élelmezésvezető hatásköre, ő dönt erről. Szerintetek van esély változásra?

2008. aug. 27. 12:47

Önkormányzatnál. Jobb, ha több szülő összefog esetleg még a gondozók is csatlakozhatnak hozzá.

Nálunk is így volt, azóta bevezették a reform konyhát. Egészséges és változatos étrendet állítottak fel. Persze ez pénz függő is, ami az étkezésen is meg látszik.

2008. aug. 27. 12:45
óvónéninél?
2008. aug. 27. 12:41
Ha nem vagyok megelégedve a bölcsiben a koszttal, hol tegyek panaszt?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook