Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem vagyok megelégedve a bölcsiben a koszttal, hol tegyek panaszt? fórum

Ha nem vagyok megelégedve a bölcsiben a koszttal, hol tegyek panaszt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. 262b7bb370 (válaszként erre: 47. - 9bbb5bd983)
2008. aug. 28. 11:26
Igen igazad lehet. Sajnos a mai helyzetből fakadóan,inkább bebiztosítja magát az ember. Az oviba volt, hogy a bölcsiből kilépő gyereket sem vették fel.
47. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 46. - 262b7bb370)
2008. aug. 28. 11:07
Igen, ez így volt nálunk is, de először is rörvénytelen, másodszor pedig mutass valakit, aki nem tud valahonnan munkáltatói igazolást kérni!
46. 262b7bb370 (válaszként erre: 45. - 9bbb5bd983)
2008. aug. 28. 11:01

Az én kisfiam májusban született és a vezetőnéni direkt szólt, hogy jelentkezzünk, hiába csak két év múlva fog majd menni, ugyanis BP egyik legnépesebb kerületében lakunk és a környéken, ahol sorra épülnek a lakóparkok egyetlenegy bőlcsöde van!!!

Ha a szülő nem dolgozik és nem visz munkáltatói igazolást, amit le is ellenőriznek nem veszik fel a gyereket.

45. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 43. - 262b7bb370)
2008. aug. 28. 10:47

Gerna arra gondolt, szerintem, hogy a bölcsőde nem kötelező, mint az iskola, vagy az óvoda az iskolát megelőző évben. Az igaz, hogy nagy szükség van rá, és még több kellene, de a mai helyzet nincs felkészülve ennél magasabb szintű ellátásra - ha az étkezésről van szó.

Itt 8 bölcsi volt, évekkel ezelőtt kezdték bezárni, 3 maradt. És fullos mind! Megjegyzem: a szülők 30%-áról kiderül, hogy nem is dolgoznak, csak azt mondták, hogy fel legyen véve a gyerek. Így az, aki valóban menne dolgozni, mert mondjuk jó ajánlatot kapott, vagy éppen a volt munkahelyétől ultimátumot, annak a gyereke nem kerül be. Pont tegnap mondta egy "belső" ember, hogy beírattak egy gyereket, aki 2008. augusztus 18-án született!!!!!!! Épphogy hazamentek a kórházból!

44. 7130b15964 (válaszként erre: 43. - 262b7bb370)
2008. aug. 28. 10:43

Sajna igazad van, a legtöbb szülő nem azért adja be állandóra a gyerekét bölcsibe, mert meggyőződése, hogy jobb ott neki, mint az anyukájával...


Mondjuk én tervezem, hogy heti pár alkalommal fél napra közösségbe viszem majd a kisfiamat, mert az is fontos. De az egészen más, mint amikor minden napot bölcsiben tölt valaki.


És abban is egyetértek, hogy ha már ott van, akkor igenis fontos, hogy milyen ételeket kap és hogyan foglalkoznak vele, milyen eszköztár, lehetőségek állnak rendelkezésre a gyerekek fejlesztéséhez.

43. 262b7bb370 (válaszként erre: 42. - Gerna)
2008. aug. 28. 09:48
Nem muszáj? Sajnos a bölcsödére egyre nagyobb igény van. Manapság kevés szülő teheti meg, hogy 3 évig otthon maradjon a babával. Ezért is kellene sokkal jobban odafigyelni az ellátásra.
42. gerna
2008. aug. 27. 21:01

Az eredeti kérdésre: ha nem vagy elégedett a bölcsődei koszttal, ámde mégis azt szeretnéd, hogy oda járjon a gyereked, vigyél neki saját kaját. Tízórai, ebéd, uzsonna. (Mi is ezt tettük, amikor az egyik gyerekem erős diétán volt.) Mást biztos nem fognak adni neki.

Panaszt is lehet persze tenni, de hát bölcsődébe járni igazán nem muszáj.

41. _kleo_
2008. aug. 27. 20:33
Szimplán lustaság. :) Lehetetlen egy 4 és egy 1.5 éves gyereket egy babazsúrban folyamatosan lekövetni, hogy mikor mit vesz a szájába, mit eszik meg, s folyamatosan veszekedni vele, hogy köpd ki a csokis kekszet, mert elhízol. Képtelenség. Nem megyünk minden nap babazsúrba, a közeli barátok pedig már ismerik a bogarainkat, nem kínálják a gyerekeinket csokival és cukrászsüteménnyel.
40. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 39. - _kleo_)
2008. aug. 27. 15:39

Bizonyított tény, hogy a bölcsis korosztálynak a főzelék a legtáplálóbb étel.

Igazad van, valahol fent van ez elég rosszul kőbe vésve, főleg, ami az anyagiakat illeti.


És nem azért kapnak annyi cukros dolgot, hogy a kalória meglegyen. Az élelmezésvezető nem adhat több szénhidrátot egy gyereknek, mint amennyit lehet. Hangsúlyozom - nálunk ez a helyzet.


Nekem ez furcsa! ha otthon kerülni igyekszel minden cukros dolgot, (ami szerintem sem rossz dolog) akkor vendégségben miért ehetnek annyit, amennyit akarnak?

39. _kleo_
2008. aug. 27. 15:19

Ezek szerint akkor azért kapnak olyan sok cukros dolgot, hogy a napi kalória meglegyen?


Én nem tiltom a gyerekeimet a cukortól, vendégségben ehetik amennyit akarnak, inkább csak kerülni igyekszek itthon. Egyébként én is szoktam sütni babapiskótát, kakaós csigát, almás pitét. De nem minden nap!


Ti ennétek szivesen minden nap főzeléket? A nagy étvágyú nagyfiam mikor bölcsis lett, első 2 hónap után már csak a feltétet és a desszertet ette az ebédből. Azért legalább a változatosságra odafigyelhetnének az élelmezésvezetők. Ill. ahogy meséled, valószínűleg akkor valahol magasabb szinten van ez rosszul kőbe vésve. :)

38. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 34. - 9bbb5bd983)
2008. aug. 27. 14:54

l. Bocsi, entert nyomtam.


Az önkormányzati bölcsődékben az étrendet szigorú szabályok alapján az élelmezésvezető állítja össze. Meg van adva, hány gramm sót, mennyi fehérjét, szénhidrátot, milyen táplálékot ehetnek a bölcsődés korú gyerekek. Ezt kell neki minden napra megvalósítani, és, legalábbis nálunk ezt szigorúan és gyakran ellenőrzik.

Itt a reggeli általában valamilyen kent kenyér, vagy kifli, májkrémes, vajas, dzsemes, mézes, sajtkrémes, kockasajtos, pritaminos, de szokott lenni bundás zsemle, kakaós csiga. Egy héten egyszer van magvas kenyér. Ebédre hetente 3-4-szer főzi van, hússal, 1-2-szer pedig "felnőttesebb" étel, levesek, túrós tészta pl. Minden nap esznek gyümölcsöt a gyerekek, vagy délelőtt, vagy ha délben pl. almaszósz van, vagy meggyszósz, akkor délelőtt. Ilyenkor délben a szósz után túró rudi van, aprósüti. Uzsira meg vagy péksüti, joghurttal, vagy kifli, kenyér, virsli. A folyadék általában tea, és valamilyen tejes folyadék. Szerintem nagyon változatosan esznek a gyerekek. A teljesség igénye nélkül soroltam fel ételeket. És hogy miért ez van? Mert erre van pénz! Mennyi térítési díjat fizetsz egy napra? Ha annyit, amennyit nálunk kell, akkor ne csodálkozz, hogy nincs pénz barna kenyérre, reform ételekre. (Mondjuk azt én sem értem, miért esznek annyi édeset az ottani gyerekek.) Sajnos el kell fogadni, vagy ahogy mások már írták, magánbölcsibe kell vinni a gyereket, vagy otthon kell vele maradni. De az tuti, hogy az óvodában is lesznek hasonló gondok.


És csak egy sztori. Óvodaelőkészítős gyerekek, uzsonna. Cukros briós, joghurt. Panni megszólalt: "Ugye nem mondod meg anyukámnak, hogy ilyet ettem, mert szerinte nem szabad. Pedig nagyon finom!" Ez így volt!

Én sem fogom teletömni a gyerekemet édességgel, de nem hiszem, hogy mindent tiltani kell tőle, és csak egészséges (legalábbis annak gondolt) ételeket adni neki.


A vega gyerekekről nem is írok véleményt, tényleg mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar. De a gyermekvédelmi törvényt érdemes e tekintetben átfutni...

2008. aug. 27. 14:54
Én is!
36. _kleo_
2008. aug. 27. 14:51
Ajacska, várjuk kiváncsian.
2008. aug. 27. 14:36
ok
2008. aug. 27. 14:34
Vissza az eredeti témához: bölcsődei koszt. Jelenleg GYED-en vagyok, de bölcsődei gondozónőként dolgozom. Leírom, nálunk mi van, meg a véleményemet erről a témáró
2008. aug. 27. 14:30
Nem üzenünk senkinek még mindig azt tudom mondani hogy ez csak egy vélemény és nem ítélet bocsika
32. 1cab8cefec (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2008. aug. 27. 14:29

A konkrét személy olvassa a topicot,és ismeri a véleményem.

Senki nem piszkálja a vegásokat!!!!!!

De tényleg Off volt,ebben igazad van.

31. emagdi (válaszként erre: 29. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 14:24

persze, nem vitatkoztok, mert egyelőre nagy egyetértésben szidjátok azokat, akik nem adnak húst a gyereküknek:)))

de ha valaki megszólal a másik oldalról is, akkor aztán vita lesz, ami parttalan, mert meggyőzni egyik tábor sem fogja a másikat.


én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mielőtt még nagyon belemélyednétek, próbáljátok elfogadni, hogy mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, és ne fújjoljatok rá. maximum neki megmondhatjátok, hogy aggódtok, de nem hiszem hogy az a konkrét személy olvassa ezt a topikot, és neki akartatok így üzenni. igaz?:)))

másrészt ez a topik nem is erről szól.

30. 262b7bb370 (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2008. aug. 27. 14:21
Ki van téve a naptár az öltözőbe. Így mindenki látja, mikor lesz soros.
2008. aug. 27. 14:18
Csk véleményem van :D
2008. aug. 27. 14:18
Én sem vitatkozom
2008. aug. 27. 14:17
Hát szerintem ezt csak akkor értenénk meg ha mi is vegetáriánusok lennénk de ha az is lennék sem fosztanám meg a gyerekemet a hústól és a többi állati eredetű ételtől
26. 1cab8cefec (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2008. aug. 27. 14:15
Itt egy konkrét emberről van szó,s nekem nem úgy tűnik,mintha bárki is vitatkozna.
2008. aug. 27. 14:14

Nem próbálkozik.Hányinger kerülgeti,ha pl.szalonnát sütök vele egy légtérben.

Az a csúnya,hogy az anya sokszor mondja,hogy emlékszik ő még a házi kolbászra,a mai napig összefut a nyál a szájában,ha eszébe jut,hogy hogy szeretne beleharapni,ezmellet meg nem tudja megmondani,hogy miért nem eszi.Ha védi az állatokat,rendben,ha fél,hogy ártalmas számára nagy mennyiségben,rendben,ha megvan róla győződve,hogy betegségeket elkerülhet,rendben,bár sosem értem meg,elfogadom,de nem tudja megmondani,csak megrántja a vállát.

24. emagdi (válaszként erre: 23. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 14:12

szerintem ne kezdjétek el itt is ezt a vega- nem vega vitát, van már erre külön topik.

de azért gondoljatok bele, hogy egy vega legalább annyira felháborodik azon, hogy miért etetnek dögöt a gyerekével, mint ti azon, hogy miért nem eteti azzal:)))

2008. aug. 27. 14:08

Nem ítélem azokat az embereket akik vegák de legalább a gyereküket neveljék egézségesen attól hogy húst esznek vagy állati eredetű ételt attól nem lett volna semmi baja

És nem is probálkozik a gyerek esetleg át állni egy másik életmódra hogy lássa azért hús is van a világon

22. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 14:07

Mire kérnek 10 ezret?


Itt 75 ezernél kezdődik a magánovi...


Unokatesóm tavaly 95 ezret volt kénytelen fizetni pár hónapig a sztárbölcsis (én csak így hívtam) fia után, mivel a lakóhely szerinti bölcsibe nem tudta beadni, a munkahelyéhez közeli elutasította, mondván vidéki gyerek, adja be vidéken. Persze, nem flancból nem adta be a vidéki (helyileg illetékes) bölcsibe, hanem azon egyszerű oknál fogva, hogy fél nyolcra jár dolgozni, ehhez 6 után pár perccel indul. Ilyenkor még a bölcsi zárva, 4-kor végez, jó ha 6-ra hazaér, ha nem kerül dugóba. Szóval, ha még nyitva is lennének a bölcsik helyben (nincsenek), akkor sem maradhatna a gyerek napi 12 órán át ott rendszeresen.


A kaját már nem is kérdeztem tőle ...


De szerintem a főzelék korántsem olyan egészséges, mint sokan azt képzelik, hisz pont a jó rész tűnik el a zöldségből a sok főzőcskézés során. Arról nem is beszélve, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy nem minőségi olajat használnak az elkészítésekor, plusz sűrítésnek finomított fehér lisztet adnak hozzá...

21. 1cab8cefec (válaszként erre: 20. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 14:05

Nem hiszem,hogy tudta,kicsinek nem volt vele gond,aztán 5 évesen elköltöztek,akkor meg már mindegy volt.Mindenesetre a gyerek jó úton halad a megvakulás felé,megmagyaráthatatlan fejfájásai,és fájdalmas izomgörcsei vannak,amik sokszor órákig tartanak.Senki meg nem mondja mitől,de én hajlamos vagyok erre fogni.

Egyébként meg szuper okos,az általánosban nem volt 5-ön kívül más jegye.

2008. aug. 27. 14:00

ja szegény

A gyerekorvos nem szitta meg az anyukát ?

19. 1cab8cefec (válaszként erre: 18. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 13:58
nem hogy húst nem kapott,de semilyen állati eredetű terméket.10 éves kora körül meg is lett az eredménye.Most 14,már legalább tojást,sajtot,ilyesmiket eszik,de húst most sem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook