Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha most választhatnátok, körmös, kozmetikus vagy fodrász szakmát választanátok? fórum

Ha most választhatnátok, körmös, kozmetikus vagy fodrász szakmát választanátok? (beszélgetős fórum)


2023. júl. 31. 19:34
Körmöst nem javaslom. Szó szerint mindenki azt tanulja ki. Fodrász, mellé kozmetikus, vagy sminkesnek tanulj! Ha ügyes sminkes leszel, szétszednek a menyasszonyok
2023. júl. 31. 08:57
Egyiket sem. De nem vagyunk egyformák.
16. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. júl. 31. 07:40
Az rengeteg pénz ha valaki folyamatosan képzi magát. Ami nem baj. Csak sokan elsajátítanak egy alapot és elvannak vele. Az enyém mindig jár, pedig már nem fiatal. Nagyon jó Fodràsz. Nem hirdeti magát sehol, de így is tele van mindig. Gyors, jó, mindig olyan a hajam, amilyent kérek.
15. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. júl. 31. 07:38
Jajjj eskü meghívlak az enyémhez. Nem bánod meg! Gyere! 😁
2023. júl. 31. 07:37

Körmös. A legszakadtabb ember is kispórolja magának a körömre valót. Múlt héten egy igen csóró faluban jártam, 5 körmöst számoltam össze kb 7 perc alatt. Mármint a táblát. Ilyen kuckó, olyan nails…

Körmössel nem lősz mellé! Mondom ezt úgy, hogy én nem járok.

2023. júl. 31. 06:03

Én egyiket sem választanám.

Még mindig kukás szeretnék lenni...-)

2023. júl. 30. 23:03
Szerintem menj fodrásznak. Betegre keresik magukat. A kozmetikus szeirntem a leg rizikósabb, azt választanám legutoljára a 3 közül a helyedben.
11. eunuch
2023. júl. 30. 22:17
Soha.
2023. júl. 30. 17:57

Ezt neked kell eldönteni.


Én egyiket sem csinálnám. Idegenkedek attól, hogy mások hajában turkáljak, vagy gombás körmöket tapizzak.

Vagy a fodrász egész nap talpon van. Több ezer lépés szinte egyhelyben. A hajszárító emelgetése...

Bírnád éveken át?

2023. júl. 30. 17:46

Én személy szerint mindenképp a körmöst, én is magamnak csinálom és tök jó móka, ha nem épp most csináltam volna meg a mesterdiplomám, akkor lehet meg is csinálnék egy körmös tanfolyamot. Bár így is lehet, hogy meg fogom. 😂 De azt hogy te mit csinálj, azt nem tudom.


Amúgy szerintem ha valami érdekel, és időben meg anyagilag belefér egy képzés, akkor azt érdemes megcsinálni, akkor is, ha később nem váltasz esetleg arra a szakmára, vagy megpróbálod, de nem jön be, vagy akármi. Persze ha az utolsó összespórolt forintjaidat fektetnéd abba hogy átképezd magad, és sok múlik rajta, akkor nyilván érdemes alaposabban átgondolni.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. júl. 30. 17:14

Én meg inkább retrótudást javasolnék, mert az aktuális trendekkel, mindig elrontják a hajamat;)

Egyszerűen képtelenek egy tépett, rövid frizurát vágni.

Már nem tudom, hogy mondjam el nekik, hogy milyet akarok. Képről sem tudnak hajat vágni, nem tudják mi az a tépett, lépcsőzetes, fogalmuk sincs, hogy kell hajat ritkítani.

Csak arra képesek, hogy a végét lecsipkedjék. Még szárítani sem tudnak...


Na, mindegy is...

2023. júl. 30. 17:09
Nem. Hidegen hagy mind.
2023. júl. 30. 17:09
Én is fodrászra szavazok. Fontos, hogy ne csak az alapokat tudd ügyesen, hanem kövesd az aktuális szakmai trendeket.
2023. júl. 30. 17:04

Én egyiket se választanám, de aki érez hozzá indíttatást, az válassza a fodrászatot, hátha lesz egy jó fodrász is végre.


Én is magamból indulok ki.

Fodrászhoz járok 2 havonta.

Körmöshöz és kozmetikushoz sosem jártam, de időnként elmegyek arcmasszázsra, csak félek, hogy megnyújtják a bőrömet.(

2023. júl. 30. 16:49
Egyiket sem.
3. timycat (válaszként erre: 1. - Anna.manna)
2023. júl. 30. 16:47
Ha magamból indulok ki, hogy melyik szolgáltatást veszem igénybe többet akkor fodrászra szavazok. Körmösnél életemben egyszer voltam, soha többet. Kozmetikusnál évek óta nem jártam, pedig azt szerettem, havi egy arc és dekoltázsmasszázs, valami anti-ageing kezelés, de mikor covid bezárás volt leszoktam róla. A fodrászra 2-3 havonta ránézek.
2. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Anna.manna)
2023. júl. 30. 16:37
Nekem a fodrászom szedi a szemöldököm is. Lehetsz kozmetikus és körmös, vagy fodrász és kozmetikus, csak rajtad áll és azon, hogy miként tudsz zsonglőrködni az időddel.
2023. júl. 30. 16:20

Úgy érzem mindegyikhez meg van a kretivitásom, otthon én csinálom a körmeim, a hajamat igaz, csak vágom, de azt is magamnak, és mindenféle gyantázást, szemöldök festést és formázást magamnak csinálok.

Nincs képzésem ezért mást nem vállalok, de szerintem ügyes lennék. De nem tudom melyikbe érdemes belevágni, ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook