Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha május elején ballagtam, akkor meddig jár a családi ill. meddig vagyok tanulói jogviszonyban? fórum

Ha május elején ballagtam, akkor meddig jár a családi ill. meddig vagyok tanulói jogviszonyban? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. 18e79e1970 (válaszként erre: 50. - 65950e3293)
2013. szept. 30. 08:25
:S értem miről beszélsz. Minket nagyanyám nevel már 5-6 éve (bár időközben mind a hárman nagykorúak lettünk). Itt laktunk gyerekkorunkban is, aztán anyámék elváltak. Apám felment Pestre, mi itt maradtunk anyummal, aztán anyám gondolt egyet, hogy neki ez mégsem járja, ő inkább visszaköltözik a szüleihez..... Persze addig voltunk csak "hátrányos helyzetűek" amíg be nem töltöttük a 18-at. Utána már valahogy nem.... Érdekes, és szomorú dolgok ezek, hogy azoknak adnak akiknek van. Akinek nincs az meg oldja meg ahogy tudja.... Én mondjuk azt sem helyeslem, hogy a családit is addig adják, amíg középiskolába jár valaki.... Mintha az egyetem oly hűde olcsó mulatság lenne.
50. 65950e3293 (válaszként erre: 49. - 18e79e1970)
2013. szept. 28. 15:37
Értem, de nekem nem elváltak a szüleim, nem vagyunk nagy családosak... ilyen embereknek,mint én nem adnak sehol semmit... Pl. nem mondok újat, hogy nekünk is van jelzálog, és hát ugye ezt vonják ls nem sok marad... de így se kaptuk meg a szociálist tavaly, más meg akik minden évben mennek nyaralni Tunéziába meg stb ők igen, ez hogy megy? Én szüleim még nővéremmel voltak utáljára vhol, ennek már 33 éve, amióta én megvagyok soha nem ment el a család együtt, még külön külön se
49. 18e79e1970 (válaszként erre: 48. - 65950e3293)
2013. szept. 27. 13:54
Nézz utána az alaptámogatásnak. Minden egyetem/főiskola adja, általában aki megigényli meg is kapja. Bár, már lehet lejárt a határideje. Vagy ott a szociális ösztöndíj, neked is a Bursát tudom még említeni. Egyébként nézz körül a sulidban, lehet hogy még van olyan, amiről én nem tudok :)
2013. szept. 27. 12:39
És aki 20 éves, egyedül, szülei nélkül költözött fel eme nagy fővárosba tanulni,( van két lakótársa) nappalin tanul, és utána megy melózni... Ő nem tud semmi ilyen kis támogatást valahonnan megigényelni? Hogy esetleg ne heti 5x8 órát dolgozzon, hanem 6-ot és még tanulni és pihenni is lenne ideje?
47. cullinan (válaszként erre: 46. - 18e79e1970)
2013. szept. 16. 09:52
köszönöm, utána járok!
46. 18e79e1970 (válaszként erre: 45. - Cullinan)
2013. szept. 12. 13:32

Csak jártam. Már végeztem. :)


[link]

Innen tudjátok majd a nyomtatványokat letölteni (A fiadra az "A" típusú pályázat vonatkozik ), úgy látom még csak egy minta van fent, de legalább át tudjátok nézni, hogy mennyire vonatkozik rátok, illetve mennyi esélyetek van.

Illetve van egy tájékoztató dokumentum, "pályázati kiírás "A" típus" ezt is érdemes letölteni, benne van minden fontos dolog.

De többek között a lényege:


3. A pályázat benyújtása

Figyelem! Változás a pályázás rendjében!


A pályázatbeadáshoz a Bursa Hungarica Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerében (a továbbiakban: EPER-Bursa rendszer) pályázói regisztráció szükséges, melynek elérése: [link] A regisztrációt követően lehetséges a pályázati adatok feltöltése a csatlakozott önkormányzatok pályázói részére. A személyes és pályázati adatok feltöltését követően a pályázati űrlapot kinyomtatva és aláírva a települési önkormányzatnál kell benyújtaniuk a pályázóknak. A pályázat csak a pályázati kiírásban meghatározott csatolandó mellékletekkel együtt érvényes. A pályázati kiírásban meghatározott valamely melléklet hiányában a pályázat formai hibásnak minősül. A benyújtott pályázatok befogadását az önkormányzatnak az EPER-Bursa rendszerben igazolnia szükséges. A nem befogadott pályázatok a bírálatban nem vesznek részt.


A pályázat rögzítésének és az önkormányzatokhoz történő benyújtásának

határideje: 2012. november 23.


A pályázatot a lakóhely szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál kell benyújtani.


A pályázat kötelező mellékletei:


a) A felsőoktatási intézmény által kitöltött eredeti hallgatói jogviszony-igazolás a 2012/2013. tanév első félévéről.


Amennyiben a pályázó egy időben több felsőoktatási intézménnyel is hallgatói jogviszonyban áll, pályázatában csak azt a felsőoktatási intézményt kell megneveznie, amellyel elsőként létesített hallgatói jogviszonyt. A felsőoktatási intézmények szerződése alapján folyó, közösen meghirdetett – egyik szakon nem hitéleti, a másik szakon hitoktató, illetve hittanár – kétszakos képzés esetében a hallgató az állami felsőoktatási intézményt köteles megnevezni.


b) Igazolás a pályázó és a pályázóval egy háztartásban élők egy főre jutó havi nettó jövedelméről.


c) A szociális rászorultság igazolására az alábbi okiratok:

. . .

A további mellékleteket az elbíráló települési önkormányzat határozza meg.


A pályázati űrlap csak a fent meghatározott kötelező mellékletekkel együtt érvényes, valamely melléklet hiányában a pályázat formai hibásnak minősül.


Egy háztartásban élők: a pályázó lakóhelye szerinti lakásban életvitelszerűen együttlakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek.


Jövedelem:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) bekezdés a) pontja alapján az elismert költségekkel és a befizetési kötelezettséggel csökkentett

- a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó - megszerzett - vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is,

- az a bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.

Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj. Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40%-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetőleg állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.

Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék.

Nem minősül jövedelemnek

1. a temetési segély, az alkalmanként adott átmeneti segély, a lakásfenntartási támogatás, az adósságcsökkentési támogatás,

2. a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. torvény (a továbbiakban: Gyvt.) 20/A. §-a szerinti pénzbeli támogatás, a Gyvt. 20/B. §-ának (4)-(5) bekezdése szerinti pótlék, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díj és külön ellátmány,

3. az anyasági támogatás,

4. a tizenharmadik havi nyugdíj és a szépkorúak jubileumi juttatása,

5. a személyes gondoskodásért fizetendő személyi térítési díj megállapítása kivételével a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményei, a vakok személyi járadéka és a fogyatékossági támogatás,

6. a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatás,

7. annak az alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatásnak a havi ellenértéke, amely a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló külön jogszabály szerinti kötelező legkisebb munkabérének (minimálbér) 50%-át nem haladja meg,

8. a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíj,

9. az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatás.

45. cullinan (válaszként erre: 44. - 18e79e1970)
2013. szept. 12. 13:22

Te is egyetemre jársz?

Az önkormányzatnál kell kérni erre a fajta támogatásra nyomtatványt?

44. 18e79e1970 (válaszként erre: 43. - Cullinan)
2013. szept. 11. 12:33
A hátrányos helyzet nem ezt fedi :) Nekem úgy volt, hogy kellett kérnem egy iskola látogatási papírt a sulitól, az önkormányzattól kitölteni a jelentkezési lapot (ezen voltak olyan kérdések, hogy bejárós vagyok-e, koleszos, elváltak e a szüleim, eltartott vagyok e stb stb....) Aztán, ha jól emlékszem, akkor be kellett adni jövedelem igazolást, hogy mennyi az összes jövedelmünk négyünkre. (de ebben nem vagyok 100%ban biztos), az önkormányzatnál kiszámolták, hogy az hány ft/fő és ennek alapján megszavazzák jogosult e valaki a támogatásra. Nekem ez rémlik. De tavaly változtattak valamit a rendszeren, már elektronikusan kell jelentkezni, viszont valami papírt így is be kell adni az önkormányzathoz.... Nem nagyon olvastam el, mert ugye nem szóltak róla, hogy ismét lehetett volna pályázni.
43. cullinan (válaszként erre: 42. - 18e79e1970)
2013. szept. 11. 12:04

Mindenféleképpen megpróbáljuk, de már félek előre, hogy nem lesz egyszerü:(

MIt takar a hátrányos helyzet??

Nem vagyok kissebbség, van lakásom.

Az már más dolog, hogy a fizetésem idestova nem fedezi a rezsimet és a hitelem.

A másik két gyerekem is be van jelentkezve a lakásba , igy gondolom már ez sem növeli az esélyem a segélyre.

Ami miatt napok óta ideg vagyok, az a családi pótlékom megszünése, és eennek következtében már a családi adókedvezmény sem jár, ami nekem -23 ezer ft-ot jelent havonta:((

100 ezer ft bruttó fizetésnél 39 ezer ft-ot levon az állam????????? Te jó ég, ez mi??

ÁÁ, komolyan mondom, nem csodálom, hogy a fiatalok nem akarnak elmenni dolgozni, miért??

hogy az államot tömjék még pénzzel? Ők meg éhbérért dolgozzanak??

Csak az türi és vállaja ezt a pénzkeresetet, akinek nagyon fontos, akinek hitele van, reszit kell fizetni!

Mások meg a milliókat felveszik, a celebeket mutogatják a tv-ben hogy mennyit keresnek, hogy a kormány embereinek emelik a fizetésüket?? Nem elég nekik a több millió havonat, mi bérből élők meg fogjuk be a szánkat és örüljünk, ha a havi 100 összejön???

Micsoda országban élünk??

Ááááááááá, kész vagyok:((((((((

2013. szept. 9. 14:59
Érdemes, mert azért havi 10ezer, azért jól jön bármikor egy egyetemistának :)
41. cullinan (válaszként erre: 40. - 18e79e1970)
2013. szept. 9. 14:27
Köszönöm, gyorsan belenéztem, de kínai, majd alaposabban kitanulmányozom, de nem egyszerü játszma ez sem.
40. 18e79e1970 (válaszként erre: 36. - Cullinan)
2013. szept. 5. 07:36

Bursa Hungarica pályázat. Nézz utána - ha jól emlékszem november közepe szokott lenni a határidő-. Ha megnyeri a fiad, akkor havonta kap 5ezer forintot az önkormányzattól plusz havonta 5ezer a sulitól, 10hónapig. :)

[link] rátok az A típus vonatkozik.

39. cullinan (válaszként erre: 33. - Baboca94)
2013. szept. 4. 13:47
Tulajodonképpen azt nem értem, hogy egy diák hogy kaphat családit?
38. cullinan (válaszként erre: 35. - Bandzsamaci)
2013. szept. 4. 13:40

Igen, pont ez az, amit leirtál, amivel tegnap én szembesültem.

De amin nagyon kiakadtam, hogy 10 ezer ez az adókedvezmény havonta???

Ennyivel fogok kevesebbet keresni, a súlyos 80 ezer helyett, most csak 70 ezer????????

37. cullinan (válaszként erre: 33. - Baboca94)
2013. szept. 4. 13:38
Ne haragudj, de ezt nem értem, kinek a levelére válaszoltál?
36. cullinan (válaszként erre: 32. - 18e79e1970)
2013. szept. 4. 13:37

Igen, szomoru, és igazságtalan itt az élet.

MI az a bursás? utána nézek

2013. szept. 3. 20:00

Most változott. Eddig tanév végéig járt, és a tanév ugye szept. 1-től aug 31-ig tartott. Most ez megváltozott, van a tanév mellett tanítási év, ami a szó szoros értelmében csak addig tart, amíg a tanítás, szóval idén sokan nem kaptak már családi pótlékot júliusban és augusztusban.

Ami azért fontos,mert ugye családi adókedvezmény is csak arra a hónapra érvényesíthető, amire a gyerek csp-ra jogosult.

Most hirtelen meg nem mondom, hányban születettekre vonatkozik már a hülye új szabály.

34. 18e79e1970 (válaszként erre: 33. - Baboca94)
2013. szept. 3. 18:28
De ez csak olyan iskolában van, ami középiskola rendszerű nem? Én egyetemen nem hallottam ilyenről. Más juttatásokról igen, amit az egyetem ad -alaptámogatás, szociális ösztöndíj stb. Ezeknek most van a határideje, ha jól emlékszem. Önkormányzatnál én a bursaról tudok.
2013. szept. 3. 16:09
Ha tovább tanulsz, akkor menj be az önkormányzathoz, ott kitöltesz egy papírt, meg a sulid (ahova esetleg tovább mész) nyom rá egy pecsétet, és szépen visszaviszed az önkormányzatra és továbbra is kapsz családit. A TB-d az december 15-ig tart ha jól tudom, utána ha esetleg nem jönne össze egy munkahely, akkor majd bemész az APEH-hez kitöltesz ott is egy papírt, és akkor szépen küldenek neked neked minden hónapba egy csekket, amin kiszámolod napi 216 Ft-jával, hogy egy hónapra mennyi lesz a TB-d. (ezt a TB-s dolgot csak azért írom le, mert én is így voltam tavaly, hogy újra igényeltem a családit, miután elballagtam, csak hogy ez ne érjen meglepetésként.)
32. 18e79e1970 (válaszként erre: 31. - 18e79e1970)
2013. szept. 3. 15:45
upsz. véletlen nyomtam egy entert. Szóval: ez sajnos így van. Aki befejezi a középiskolai tanulmányait, és netalántán egyetemre megy, az magasról le van kakkantva. Állja a szülő a tanulmányait.... főleg, ha fizetősre jutott csak be, és mondjuk orvosnak tanul. Na az a szép teljesítmény. Nem jó ez a rendszer. Az is igaz, hogy ilyenkor egyből jön a levél. Engem a két öcsémmel nagyanyám nevelt, 18éves korunkig járt egy csomó juttatás. Most meg.... a kisebbik öcsém is betöltötte a 18-at, egy éve, MÁSNAP küldték a levelet az önkormányzattól, hogy bocs, már nem jár semmi................ A nevetséges, hogy én bursás is voltam (javaslom nektek is utána nézni ennek a pályazatnak!, de ezt se hirdették meg rendesen, csak egy kis a4-es lapra függesztették ki, máshol sehol nem szóltak róla, hogy mikor kell jelentkezni rá. Szóval röhej ez az ország....
31. 18e79e1970 (válaszként erre: 30. - Cullinan)
2013. szept. 3. 15:41
E
2013. szept. 3. 14:16

hát komolyan mondom, mélységesen fel vagyok háborodva!

Automatikusan ugye ahogy bejezi a gyerek a középiskolát, már nem küldik a családi pótlékot. erre baromi jó a rendszer, hogy ezeket kidobja, de egy rohadt értesitést a hülye szülőnek nem képesek irni, hogy te marha, jelentsd a könyvelődnek, mert fizethetsz évvégén mint a katona tiszt.

Én most megléptem és felhivtam a könyvelőt, de már kicsit késve, mivel a juliusi számfejtésbe benne van a családi adókedvezmény, ami már szintén NEM JÁRT volna!!

Igy majd fizethetem vissza.

A komoly 80 ezres fizetés helyett 70 ezret kapok, plusz nincs a családi pótlék.

Élből több mint 20 ezerrel kapok kevesebbet mert a fiam elkezdte az egyetemi tanulmányait!

akkor már nem is kell neki enni, lakni élni??

Milyen már, hogy a nyomorult emberektől még ezt is elveszik????

Egyedül nevelem, egy fillért nem tudok neki adni , hogyan segitsem a tanulásban?

Ja, vagy menjen el dolgozni a tanulás mellett. Hát igen, más választás nem lesz.

Szomoru hogy egy ilyen országban élünk, aki bérből fizetésből él, attól még azt a keveset is sajnálják, akik milliókat keresnek, azoknak minden ingyen van, Telefon, utazás, stb.

Mi nyomorultak, létminimum körül keresők meg dögöljenek bele abban hogy élni akarnak, azért dolgozz, hogy a csekkeket ahogy tudok kinyögd!

29. 18e79e1970 (válaszként erre: 28. - Anda39)
2013. aug. 10. 08:08
Nekem is ez rémlik! Anno mintha nekem is jött volna levél!
28. Anda39
2013. aug. 9. 12:40
Az én egyik fiam már harmadéves egyetemista lesz, de kérés nélkül kaptam határozatot arról (MÁK-tól), hogy megszüntették a rá vonatkozó ellátást. Ezután már csak az egyetemről kap ösztöndíjakat, de ahhoz félévente igénylést kell benyújtani mindenféle igazolásokkal együtt.
2013. aug. 9. 11:15
Én amúgy most júliusban még kaptam, de augusztusban most nem jött...szerintem már nem fogok kapni. Meg 23-éves korig járna a családi nappalin, de ahova én mentem suli ott nem adnak :S Meg lehet magamnak igényelni?
26. 18e79e1970 (válaszként erre: 25. - Marikati)
2013. aug. 6. 13:33
Szerintem pont az elektronika az oka :-\
2013. aug. 6. 11:55
Köszönöm a tanácsokat! Már fel is adtam a kérelmet a beszüntetéshez. Csak az nem fér a fejembe, hogy ebben a modern elektronikus világban, ahol minden adatunk többszörösen dokumentálva van, miért nem eresztenek el egy levelet, hogy nincs tovább családi? Az ügyintézések során azt tapasztalom, hogy nagyobb a fejetlenség, mint 20 évvel ezelőtt!
24. paki1968 (válaszként erre: 22. - Marikati)
2013. aug. 6. 10:40
Szerintem igen,le kell mondani,ugyanis annak a tanévnek a végéig jár-június 30-ig-amelyet középfokú intézmény tanulójaként tölt.Mindenesetre feltétlenül kérdezd meg az illatékes TÁH-nál,nehogy utólag kelljen visszafizetni.
23. 18e79e1970 (válaszként erre: 22. - Marikati)
2013. aug. 5. 13:36
Szerintem nekem úgy volt, hogy küldtek papírt. Ebben nem vagyok teljesen biztos. Elballagtam gimiből és automatice egyetemre vettek fel. Nekem ez rémlik, hogy küldtek papírt, hogy már nem jár. Aztán ki tudja. Ez már 5 éve volt, azóta sok minden változott. Szerintem próbáld elérni őket.
2013. aug. 5. 12:07
Az én fiam januárban töltötte a 18-at és most érettségizett.Ebben a hónapban is utalta a MÁK a családit. Egyszerűen telefonon képtelen vagyok őket elérni, hogy most mi a teendő. Le kell mondani? Szeptembertől egyetemre megy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook