Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki regisztrált munkanélkülinek van bejelentve, attól még nem szünnek meg a tanulói jogviszonya? fórum

Ha valaki regisztrált munkanélkülinek van bejelentve, attól még nem szünnek meg a tanulói jogviszonya? (tudásbázis kérdés)

7. Piroo (válaszként erre: 5. - Aladin21)
2008. szept. 26. 09:10
Szia! Ha jövőre jelentkezel főiskolára és felvesznek nappali tagozaton, akkor csak annyit kell tenned, hogy megszünteted a munkaügyi központban a regisztrációd, mivel nappali tagozatra fogsz járni, így lesz tanulói jogviszonyod. Szerintem.
6. miketten (válaszként erre: 2. - C066a749d7)
2008. júl. 28. 20:25

Nem kapsz. Álláskeresési járadék csak munkaviszony után jár:

1991. évi IV. törvény

25. § (1) Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki


a) álláskereső,


b) az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább háromszázhatvanöt nap munkaviszonnyal rendelkezik,


c) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül,


d) munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

2008. júl. 28. 20:24
Szia Mindenki! Én most érettségiztem, és én úgy tervezem hogy elvégeznék a munkaügyi központon keresztül egy heggesztői tanfolyamot, és utána szeretnék még menni tanulni. És azt nem tudom, hogy miután ha regisztált munkanélküli leszek (mert csak akkor tudok tanfolyatmo végezni), azután lehet-e államilag finanszírozott nappali tagozatra járni???
4. katácskák (válaszként erre: 2. - C066a749d7)
2008. júl. 28. 20:24
NEKED is azt tanácsolnám amit ALADIN 21-NEK. Velünk nagyon rendesek voltak. türelmesen elmagyaráztak mindent. söt egy alapfokú nyelv tanfolyamot is elvégezhetett a Lányom . Kérdezzetek nyugodtan.. SOK-SOK SIKERT MINDKETTÖKNEK AZ ÉLETBEN.
2008. júl. 28. 20:12
KEDVES ALADIN21. NEM PROBÁLOD INKÁBB A MUNKAÜGYI KÖZPONTBAN MEGKÉRDEZNI? ,Ök még is napra készen ismerik az aktuális Törvényeket nem akartalak kioktatni..Nekünk még az utazási hozzájárulást sem fizeték ki. Mikor állás interjúra mentünk. Együtt müködési szezödést kötöttél?
2008. júl. 28. 20:07
ha érettségi után elmegyek munkanélkülire akkor kapok pézt havonta, ha igen,mennyit? vagy csak kiközvetitenke vmi tanfolyamra?!
2008. júl. 28. 20:03
Ha valaki regisztrált munkanélkülinek van bejelentve, attól még nem szünnek meg a tanulói jogviszonya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook