Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha Lajcsinak sikerült, nekem is fog! fórum

Ha Lajcsinak sikerült, nekem is fog! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 20. 12:01

Sziasztok Lányok!

Megjöttünk:-)

A nyaralás szuper jó volt,sokat nevettünk,rengeteget sétáltunk,úsztunk,és ettünk is,de a sok mozgásnak köszönhetően nem híztam egy dekát sem. Igaz odafigyeltem és mindíg párolt zöldségeket ettem köretnek. Persze egy -egy lángos és fagyi is beficcent,hiszen nyaraltunk. A vidit betettem a naplómba. Jó hosszú, 10 perces de az élmény is sok volt:-)))

Ma már csak egy kis reszelt sárgarépa volt a reggeli citrommal,de este azért eszem egy kis cukkini fasírtot salival.

2009. aug. 12. 11:21

Én mindig a kajákkal csúszok el azon a bizonyos banánhéjon. A 90 napost gyönyörűen kibírtam 1 hónapig, le is ment 5 kiló. Akkor azonban a férjem addig unszolt, hogy egyek meg valamit, hogy beadtam a derekam... és aztán jött a jojóeffektus. Az a rossz az egészben, hogy fiatalabb koromban (most vagyok 32:) rendes, vékony lány voltam, fiatal felnőttként kicsit elszaladt velem a ló, de esti futással és konditerembe járással visszaálltam a csinos szintembe (képzeljétek, annyira szerettem futni, hogy még zuhogó esőbe is lefutottam sokszor az 5 km-emet:) szép emlék.

Most, mikor már 4,5 éves a lányom nem mennek le olyan gyorsan a kilók, amiket szülésem után(!) szedtem fel úgy, hogy most vagyok 99 kg. Újra elkezdtem futni, de egy hónap sem hozott eredményt :( valahogy átalakul az ember az idő előrehaladtával. Ezért kerestem egy olyan cardioedzést, ami legalább szinten tartja a súlyom, ez a ritmikus-box-ütés-rúgásokból álló tae-bo, amit nagyon imádok.

...de mint mondtam a kaja... eljutottam arra a szintre, hogy amikor rámtör az éhség egyszerűen muszály ennem, mert mar belülről és tiszta ideges leszek, ha nem ehetek. Így vagyok az édességgel is. Valahogy ezt kéne leküzdenem. Mert tartom, tartom magam egy ideig, de aztán minden összeomlik, amikor rámtörnek ezek az éhség-és édesség érzetek.

2009. aug. 12. 11:14
Én sem nevetek. Mindenesetre nagyon nagy akaraterő kell hozzá. Szerintem rendszeresen mozogni sokkal könnyebb, mint egészségesen étkezni. Nekem legalább is.
33. syria (válaszként erre: 32. - Princes47)
2009. aug. 10. 08:24
Dehogy nevetünk ki! Szerintem mindannyian jól tudjuk, hogy minden a fejben dől el. Sőt, van aki arra esküszik, hogy csak kívánni kell valamit, de nagyon és azt előbb-utóbb meg is kapja az ember. Persze, azért tenni is kell érte, „be kell segíteni” a sorsnak.
2009. aug. 9. 13:18

Először is /nem kell kinevetni/ a fejben kell, hogy eldöljön milyen karcsú és mikorra szeretnél lefogyni. Ha ez nincs meg akkor oda az egész és csak sanyargatod magad. Hidd el ezt én tapasztaltam.

Ellent kell tudni állni az ételeknek, tudom nagyon nagyon nehéz, de ki kell bírni.

Én nem az 5x -i étkezést csinálom, hanem a 3x it.

Valahol olvastam, hogy a gyomorba bekerült élelmet a szervezet 4 óra múlva kezdi el égetni, és én úgy alakítom az időket, hogy reggel 7 óra reggeli, 12 -12,30 ebéd és a vacsinak meg kell lenni 18 óráig.

Reggel megittam egy 3 az 1-ben kávét ami 75 cal, és ittam még 100 % cukormentes gyümölcslevet ami

71 cal. Több már nem fért belém.

Több napra szoktam főzni előre. Ma az alábbikat

készítettem.

Tejfeles,tarhonyás, burgonyás kolbász leves.

Töltött paprika és gombóc /ez egyenlőre lefagyasztva/.

De ha már húst daráltam készítettem egy kis fasírozottat is, ez is ment a fagyasztóba.

Le tudom írni a mennyiségeket és a kalóriákat.

31. princes47 (válaszként erre: 30. - Syria)
2009. aug. 9. 12:57
Oké megteszem.
30. syria (válaszként erre: 28. - Princes47)
2009. aug. 9. 10:46

Aranyos vagy, de ha valaki nem ügyes a konyhában, a kaja körül az én vagyok.

Neked annyival könnyebb, hogy nyugdíjas vagy, de nekem naponta el kell járnom dolgozni (hál’ Istennek van munkahelyem). Annyi tennivalóm van, hogy pont erre a sarkalatos témára képtelen vagyok több időt szakítani.


Biztos másoknak is segítene, ha nem füzetbe, hanem itt, egy naplóba írnád le, hogy melyik nap reggel, délben és este mit eszel.

2009. aug. 8. 16:01

Szerintem az lebegjen a szemetek előtt, hogy most még egészségesek vagytok /hála Istennek még én is/ és ha így marad a súlyotok, akkor milyen betegségekkel kell majd megküzdeni. De mi ezt nem akarjuk és inkább lefogyunk. Igaz ?

Ha csak mindenki egy ételféleség kalóriáját számolja ki és írja ide le, akkor már mennyivel könnyebb lenne.

28. princes47 (válaszként erre: 27. - Syria)
2009. aug. 8. 15:55

Talán úgy tudnál magadon segíteni, ha előre több napra elkészítenéd az étrendedet. Hidd el nem sok időt vesz igénybe. Én előre eltervezem, hogy mit fogok készíteni, kiszámolom az elkészített kaja kalória értékét, /mivel mindent előre lemérek/ és

már tudom is hogy mennyit ehetek meg belőle. Így tettem a körözöttel, a töltött paprikával, ezeket előre el lehet készíteni és így talán könnyebb. A töltött paprikát nem megfőzve még nyersen is beteszem a mélyhűtőbe és ha kell akkor csak 2 tölteléket veszek ki és elkészítem. Nem nagy dolog. Ehhez van egy nagyon jó kalória táblázatom és azt használom. Én már közel 62 éves vagyok de most nagyon elhatároztam, hogy csak azért is lefogyok. már sikerül 10 kg -tól többet leadnom.

Írom folyamatosan, hogy melyik nap reggel, délben és este mit eszem. Ügyelek arra, hogy fehérje minden napra legyen. Ha én meg tudom csinálni, te biztosan ügyesebb vagy. Én most éreztem rá a dolgokra. Ha kéred tudok segíteni.

27. syria (válaszként erre: 24. - Anettke:))
2009. aug. 8. 15:00
Sajnos, még a fáradságot sem vettem ahhoz, hogy valami tudatos étrendet kialakítsak magamnak. Hogy párolt zöldségekkel bajlódjak? Se időm, se energiám. Pedig tudom, nem nagy kaland az egész. De már a vásárláskor megbukok.
2009. aug. 7. 16:11

Kedves Lányok! Jöttem elköszönni,mert most egy kis időre eltünök. Holnap nyaralni megyek a párommal kettesben,úgyhogy ne is számítsatok rá, hogy jó leszek:-)

Ti viszont legyetek azok és szigorúan tartsátok be amit magatoknak kitűztetek:-)

Majd jövök és akkor jön majd a "fekete leves" számomra is ,mert le kell adnom a felszedett kilókat. Persze az "örömködés és a vacsik mellett majd sokat sétálok és úszok,remélem így nem sok kiló szökik vissza:-)

A viszontlátásig nagy ölelés mindenkinek:-)

2009. aug. 7. 11:11

Halitok. Én most keményen tartom magam a szénhidrátoktól és igyekszem sok-sok zöldséget enni, no meg dinnyét, mert azt meg szeretem is és nagyon jót tesz a fogyózóknak.

Tegnap víznapot tartottam a munkahelyemen, hazaérve ettem egy kis (két kis merőkanál) zöldséglevest és egy kis krumplit vegyes salival. Aztán megint csak víz. Jól bírtam.

Reggel mértem magam, egy kiló lement .)

24. Anettke:) (válaszként erre: 23. - Syria)
2009. aug. 7. 10:36
Én is az evéssel küzdök. Egyszerűen nem tudok ellenélni a szénhidrátoknak. Pedig tudom, hogy ha azt letenném sokkal jobb eredményt érhetnék el. Tegnap este is megígértem magamnak, hogy nem eszek szénhidrátot vacsira. Sikerült betolnom egy fél pizzát:)
23. syria (válaszként erre: 22. - Anettke:))
2009. aug. 7. 08:20

Én is hetente 3-szor másfél órát kondizok, a fennmaradó napokon bicajozok.

A kajámra kéne sokkal jobban odafigyelni, mert tudom, hogy az sem jó, ha túl keveset eszünk.

22. Anettke:) (válaszként erre: 19. - Syria)
2009. aug. 6. 12:27
Ne add fel! Én is sokáig bírtam! Nekem a 3. héten ment le az első 2kg. És utána hetente 1. At bővel elég volt. Heti 3x tornáztam konditerembe max 2 órát és elég volt! Hajrá! Tessék kitartani!
2009. aug. 6. 10:41
Hajrá csajok!
20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 17. - Minerva223)
2009. aug. 6. 10:40
Az lesz, ha hazamegyek a munkából. No meg alvás. Éhes nem is vagyok hálisten.
19. syria (válaszként erre: 5. - Anettke:))
2009. aug. 6. 09:06

Fú, én nagyon boldog lennék a helyedben! A sikered nem ad elég lelkierőt a folytatáshoz? Nekem biztos adna! Már 3. hete kínozom magam egy konditeremben, alig eszek, eredmény meg nulla! Rettegek, hogy mikor adom fel.

Illetve igyekszem arra gondolni, mennyi minden bajom lehet a meglévőek mellé, ha nem fogyok le. Ez azért ösztönöz kicsit.

18. minerva223 (válaszként erre: 7. - Vaczila)
2009. aug. 6. 09:01

Nagyon jól csinálod. Gratulálok!

Minden az agyban dől el. Igy nem érzékeli a táplálék hiáyát és nem fog mindent "Spejzolni"

17. minerva223 (válaszként erre: 14. - Ab4b6bc17d)
2009. aug. 6. 08:58
Sajnálom,hogy nem vagy jól. Egy kis meleg só a füledre?
16. minerva223 (válaszként erre: 9. - Ab4b6bc17d)
2009. aug. 6. 08:56

Túléltem és ez a lényeg:-)Most már csak a fogyót kell túlélni: DDD

Nagyon fontos,hogy vigyázz magadra,hogy ne alakulhasson ki diabetes. Nem azért, mert kellemetlen a napi szurkálás,hanem mert nálam a cukorral és a hormonokkal táplálkozott a dög.

Ettől függetlenül meggyőzödésem,hogy ennek a betegségnek inkább mentális,lelki okai vannak. Szerintem lényeges,hogy elégedett legyél már most magaddal,és elfogadd a tested kicsit párnásabban is. Persze ezzel nem azt mondom,hogy ne is kűzdj egy egészségesebb életformáért:-))) Hát akkor GO!

mint egy Amazon:-)

2009. aug. 6. 08:08
Igen, így könnyebb a diéta. Én fejfájós vagyok és olyankor migrén szerűen tör rám. Olyankor még az étel gondolatátol is felfordul a gyomro, és akkor könnyű a diéta. 'Bár akkor a torna is kimarad:( A cigiről is torokgyulladásos, ferőzéses nyavaja alatt szoktam le.
2009. aug. 6. 07:13
Mai nap víznap. Kényszerűségből, de menni fog, mert beszélni is alig tudok, nemhogy rágni. Bedagadt a fülem. Megpróbálom kihozni belőle a legjobbat, ha már a fájdalom nem múlik.
13. ab4b6bc17d (válaszként erre: 7. - Vaczila)
2009. aug. 5. 12:22
Elhiszem, hogy örülsz! Bár mi is ott tartanánk, hogy mínusz 15 kiló. No, de ami késik, nem múlik.
12. ab4b6bc17d (válaszként erre: 6. - Minerva223)
2009. aug. 5. 12:21

27 kg! Nem semmi!


S tényleg, akár minden leadott kiló után is megjutalmazhatjuk magunkat valamivel (természetesen nem édességgel, hanem egy ruhadarabbal, pl. egy bugyival:) ez is egy ösztönző erő.

11. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - Anettke:))
2009. aug. 5. 12:20
Nekem is nagyon kevés az akaraterőm, de ma újra elkezdtem. Ne add fel, te már jó néhány lépéssel előttünk jársz!
10. ab4b6bc17d (válaszként erre: 4. - Aysa777)
2009. aug. 5. 12:17
Válassz magadnak egy diéta tervet, amelyiket a legjobban tudnád csinálni, vagy alakíts ki magadnak valamilyet és apránként, ahogy neked megfelelő, próbáld meg betartani. Közben oszd meg velünk a tapasztalataidat. Bíztassuk egymást, úgy erőt adunk a másiknak!
9. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - Minerva223)
2009. aug. 5. 12:15

Természetesen, örülünk neked, hogy velünk tartasz! Annak viszont nem, hogy nálad már kialakult ez az alattomos betegség. Én Érsebészeten dolgozom egy kórházban, látom, hogy mit tud csinálni az emberekkel...

Nekem a terhességem alatt volt terhességi cukrom, hálisten szülés után visszaálltam a normál tartományba, de szabályszerűen rettegek tőle, hogy nehogy diabeteses legyek. Muszály megelőznöm a kialakulását, neked meg akkor kordában tartanod. Szóval, vágjunk bele!

8. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Syria)
2009. aug. 5. 12:12

Úgy fogok reggelizni, mint egy kiskirály. Ebédelni, mint egy valamire való polgár (nyílván, mivel fogyni akarok, nem rakom pupolyásra a tányérom:) és hát vacsorázok, mint egy koldus. Joghurt, vagy gyümölcs (de nem banán) lesz a kora esti vacsim.

Fehér kenyeret, tésztát nem fogok fogyasztani, teljes kiörlésűt is ritkábban.

Arra fogok törekedni, ami lényegileg már hosszú ideje folyik a csapból: sok zöldség-gyümölcs-főzelék.

Édesszájú vagyok, de csokit is 1x fogok enni egy héten, vagy esetleg sparos natúr (kék, vastag)túrórudit, az finom is és kevesebb cukor is van benne, mint az ízesítettekben.

Kerülöm a nagyevős társaságokat, ha családi kajálásokra muszály menni, akkor is csak csipegetek.

Heti 3x igyekszem elmenni/pontosabban folytatni a tae-bo (1 órán keresztül ritmikus box-és ütés-rúgás elemek váltakozása) edzéseimet, amiket nagyon szeretek. Amikor otthon vagyok, akkor is megpróbálok este (vacsi helyett:) 20-30 perceket mozogni valamilyen DVD-re.


Mondhatjuk, hogy nekem is 30 kg-tól kell megszabadulnom, de most elsőre 5 kg-ót tűzök ki célul magamnak.

7. vaczila (válaszként erre: 5. - Anettke:))
2009. aug. 5. 11:15
Én az update módszerét követem. Azért szeretem, mert gyakorlatilag semmit sem kell megvonni magamtól a szénhidrátot sem, csak arra kell vigyázni, hogy a reggeli órákban egyek ilyesmit. Csináltam már más diétákat is, de a kúra után mindig visszajöttek a kilók, ezt viszont folyamatosan lehet csinálni és nem alakul ki semmilyen hiány a szervezetben, mivel rendesen eszek a kódok betartásával. Már 15 kg lement, még ennyi jó lenne. De már ennek is nagyon örülök.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook