Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha egy város kórházába mennék vizsgálatra, de másik város kórházához tartozom, akkor ott fogadnak? fórum

Ha egy város kórházába mennék vizsgálatra, de másik város kórházához tartozom, akkor ott fogadnak? (tudásbázis kérdés)


12. Nívea
2012. júl. 23. 13:14
Köszönöm a válaszokat!
11. Nívea (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2012. júl. 23. 13:14
Akkor elmegyek, megpróbálom, aztán hátha...
10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Nívea)
2012. júl. 22. 21:46

eddig úgy volt, hogy a kórháznak nyilatkoznia kell arról, hogy fogad-e téged, mint területén kívüli beteget. ez a "nyilatkozat" létrejön azzal, hogy időpontot adnak.

ez sajnos változott most, hogy a kórházak állami kézbe kerültek... de hogy merre? senki nem tudja. gyanítom, nehézkesebb lesz a rendszer.

mindenesetre, ha a kartonozónak/betegelőjegyzésnek elmondod, hogy honnan vagy és kihez akarsz... és adnak időpontot, akkor a dokit szerintem legkevésbé sem érdekli, hogy te most éppen karakószörcsögről vagy mucsajpusztáról mentél-e hozzá.

2012. júl. 22. 19:06
Engem fogadtak, igaz évekkel ezelőtt volt, de biztos, hogy ma is így van. Én is másik megyében voltam kórházi szakrendelésen.
2012. júl. 22. 17:44
Köszönöm a válaszokat! Ez már másik megyéhez tartozó kórház. Ennek a dokinak, akit most kinéztem nincs magánrendelése. Ezért csak a szakrendelésére tudnék elmenni. De ugye ahhoz be kell jelentkezni a kartonozóban. És ha onnan elküldenek, akkor...Ezért kérdezem, hogy fogadnak-e vagy sem.
2012. júl. 22. 16:35
Hívd fel telefonon az orvost és beszélj vele hogy szeretnél oda járni, lehetséges e? Elvileg szabad orvosválasztás van, nem fognak elküldeni.
2012. júl. 22. 16:34

nem fog elküldeni...

mert én is Zalaegerszeghez tartozom kórházilag de voltam már rendelésen Keszthelyen is és nem szóltak semmit...

2012. júl. 22. 16:32
Ha nem magán rendelésre akarsz menni akkor azt hiszem,hogy akkor fogad,ha az a város a te megyédben van,ahol laksz. Mert vhogy a TB,felé így tudnak elszámolni. Ha magánrendelésre mész,akkor egyértelmű,hogy fogad!
2012. júl. 22. 16:28
Szerintem, ha ott van olyan doki aki megfelelő, próba, szerencse alapon menj el hozzá. Nem kell leszólni ezt, ahová nem akarsz menni, hanem inkább mondd azt, hogy ő sokkal szimpatikusabb és már sok jót hallottál róla, ezért szeretnél hozzá járni. Szerintem nem fog elküldeni.:))))
2012. júl. 22. 16:24
Előre is köszönöm a választ!
2012. júl. 22. 16:24

Kisbabát szeretnénk, már lassan egy éve, de nem sikerül. El szeretnék menni egy kivizsgálásra, de az az orvos, akihez járok egész nyáron szabadságon van. Ebben a városban (ahová elvileg körzetileg tartozok) másik orvos nem nyerte el a bizalmam, ezért szeretnék másik település kórházába menni.

Kérdésem az, hogy itt fogadnak-e vizsgálatra, vagy át kell kérnem a kartonjaimat? Vagy kell-e ezért fizetni valamit?

2012. júl. 22. 16:21
Ha egy város kórházába mennék vizsgálatra, de másik város kórházához tartozom, akkor ott fogadnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook