Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy diák letegez egy tanárt, vélemény? fórum

Ha egy diák letegez egy tanárt, vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. máj. 27. 10:56
Amikor az óvoda vége felé járt, nehezen ment neki a tegezés-magázás. És bizony, és magázva beszéltem vele... Soha nem volt gond az illedelmes viselkedésével.
2011. máj. 27. 10:55
Ne tegezze !
2011. máj. 27. 10:51

Helytelen! Meg kell tanulni az alapvető illem szabályait, ami azt is jelenti, hogy nem tegezünk le boldog-boldogtalant; idősebbet, feljebbvalót, ismeretlent; szóval bárkit. És az mindegy, hogy eladó az áruházban, orvos a rendelőben, pedagógus az iskolában. Elvégre nem ettünk cseresznyét egy tányérból.

Az ált. iskola 5. osztályától már magázom a tanítványaimat. De a kisebbeknél is ha erre fordítom a szót, rögtön tudják, hogy valami nem jó. Mindenkinek joga és kötelessége a másiknak járó tiszteletet megadni.

Akit nem ismerek és mégis tegez, símán visszamagázom...

34. c130f7eb3b (válaszként erre: 33. - Vikucka)
2011. máj. 27. 10:23

Ez legyen az otthoni protokoll része! :) Legközelebb már a hivatalokban, az orvosnál, meg a parlamentben is bevezetjük?! Meg a hivatalos levelekben?

Mit szólnál, ha a gyereked ellenőrzőjébe ezt írnák:

Kedves Vikucka! A gyereked pimasz volt, tedd már helyre, mert nem lesz jó vége!!! Üdv: Sári

2011. máj. 27. 10:15

Én nem nem csinálnék ekkora problémát a tegezésből. Nekem az a furcsa, ha az ismerősök gyerekei magáznak. Én akkor meg szoktam nekik engedni hogy tegezzenek.


Mert kedves fórumozók: Valakinek tegezve is meg lehet adni a tisztelet, és magázva is el lehet küldeni a picsuszba.


Nagyon sok idősebb kollégám van, vagy üzleti partnerünk, de egyszerűbb tegezve együtt dolgozni. Én eszerint élek.

2011. máj. 27. 09:47
Szerintem amíg tanít téged egy tanár addig nem illik tegezni és utána is csak akkor ha engedi.Gimiben volt nem egy olyan tanárom aki 5-6 évvel volt csak idősebb,de amíg tanított addig nem lehetett és nem is akartam tegezni,szerintem nem lett volna illő.Aztán elballagtunk és megittuk a pertut :)
31. anyucika3 (válaszként erre: 27. - Csicsi25)
2011. máj. 27. 09:32
Szerencsére az én fiamnak nem sok ilyen haverja van.De akinél ezt tapasztaltam,megkérdeztem tőle,"mondd csak kisfiam,mikor őriztünk mi együtt libákat?"Nézett bután a gyerek,mint aki nem érti miről is beszélek.Mondom neki,nem emlékszem,hogy pertut ittunk volna!Nálatok otthon lehet,hogy ez a szokás,nálunk nem.Én erre is azt tudom mondani,hogy a szülei hibája.Az én gyerekeimnek eszükbe nem jutna bárkit letegezni.Még aki mondja nekik,az is nehezen megy,és akikkel nem olyan szoros a viszonyunk,nem is szeretem,hogy tegeződni akarnak a gyerekekkel.
30. anyucika3 (válaszként erre: 23. - 9536810fa1)
2011. máj. 27. 09:27

Mindenki magáról ad jellemzést,hogy viselkedik másokkal.Anyám még a barátnőimet is magázta középiskolás korunk óta,amikor bemutattam neki őket.De szerintem alap,hogy idegen emberekkel,a tanárainkkal,így nem bizalmaskodunk.

A mai gyerekek nagy többsége amúgy sem tisztel senkit,még a saját szüleit sem.És ez a szülők hibája.Nem is értem,honnan veszik a bátorságot,hogy csak úgy letegezzenek bárkit.

29. anyucika3 (válaszként erre: 10. - C130f7eb3b)
2011. máj. 27. 09:21
Én is így gondolom.
2011. máj. 27. 08:48
egyszer a tanárnőm azt mondta kint tegezhetjük..na kint az utcán szia...bent már magázás ment..ennyi,de én kint se tegeztem..
27. Csicsi25 (válaszként erre: 21. - B73e24f31f)
2011. máj. 27. 08:32

Egyetértek! Adjuk már meg egymásnak a tiszteletet! Ráadásul egy idősebb pasi hogy jön ahhoz, hogy letegezzen?


Én a fiam osztálytársaitól sem nézem jó szemmel, ha sziát köszönnek. Milyen dolog már az, hogy jönnek aztán köszönnek, hogy Szia Csilla! - Na bocs, nem vagyok a játszótársuk, az anyjuk lehetnék!

26. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - Laszlozsu)
2011. máj. 27. 08:28

30 évvel ezelőtt érdekes módon a gyerekek ismerték a magázást, az volt a természetes. Senkinek sem jutott eszébe, hogy a tanárt tegezze, még általános elsőben sem. Meg sem fordult ilyen a fejünkben!


Ismertem olyat, aki még a saját szüleit is magázta. Nekünk gyerekeknek a rokonokat sem volt szabad tegezni. Olyan lecseszést kaptunk, ha véletlenül kiszaladt a szánkon, hogy csak na!


Ezt a tegeződést sztem az internet elterjedése hozta és a nyugat majmolása.


És igen, a tanároknak kellene példát mutatni és elmagyarázni, hogy nem illik a tanárt tegezni! Én hiába mondom a fiamnak, hogy ne tegezze a tanárt, ha a tanár meg egyenesen felszólítja rá. Nagyon nagyon helytelennek tartom!

2011. máj. 27. 08:25
Nekünk érettségi után mondta a tanárunk, hogy tegezzük, de képtelen lennék rá. Szembejönne az utcán, nem tudnám azt mondani, hogy szia... Tiszteletet meg kell adni szerintem...
24. b73e24f31f (válaszként erre: 23. - 9536810fa1)
2011. máj. 27. 07:56
Kolléganőm is túlzásba viszi és néha furán is néznek rá, nem mindenki szereti ha letegezik, ezért én többségben maradok a jó napot kívánok-nál, meg a viszlát-nál.
23. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - B73e24f31f)
2011. máj. 27. 07:53

Boltban a 15 éves tanulólányt is magázom.. ez (is) alap. :)

Tes...ban sokszor letegeznek a pénztárosok, akkor visszategezem, , mert igaziból nem számít, és kellemetlen pillanatokat meg nem okoz az ember, ha nem muszáj... tehát olyankor mosolygok kedvesen és vissza szia! :))

22. vikucka (válaszként erre: 15. - A6d5a14c21)
2011. máj. 27. 07:53
lájk... :)
21. b73e24f31f (válaszként erre: 18. - Laszlozsu)
2011. máj. 27. 07:49
Hát igen! Én is tiszteletlenségnek tartom ezt a fene nagy tegeződést. Én boltban dolgozom, nem vagyok tanár de néha kinyílik a bicska a zsebemben, amikor idősebb férfiak sziáznak, arról nem is beszélve amikor kislány-nak szólítanak. Eléggé nagylány vagyok már szerintem, és nem vagyunk haverok.
2011. máj. 27. 07:47
akkor nem zavarhatta a tanárt,hogy le lett tegezve?
19. b73e24f31f (válaszként erre: 12. - Huncutka84)
2011. máj. 27. 07:45
Fujj :)
2011. máj. 27. 07:45

Lehet, hogy egyszerűen nem tud kommunikálni ez a kislány.

Nagyon sokan vannak a gyerekeim barátai között is, akik magáznak, de nem tudják ragozni a szavakat ebben a formában, s egy kivülálló számára úgy tűnne, hogy tegeződünk. Pedig nem.

Nem ismerik a legyen szívest, csak légyszíves, stb. Szóval nyelvi szempontból nagy baj van itthon a diákok körében.

Ami még nálam kiveri a biztosítékot, az az, hogy némely osztálytársaik viszont tudatosan csípőből letegeznek. Úgy gondolják, hogy elég nagyok már ahhoz, hogy minden pertu nélkül megengedhetik ezt maguknak. Az egyik gyerekre a múltkor már rászóltam, hogy jó lesz ám a csókolom is, nem kell feltétlenül olyan divatosan helló, sziázni.

Majd, ha megittuk a pertut. Persze van olyan, akivel tegeződöm a gyerekek barátai közül, mert nincs ez ellen kifogásom, öreg sem vagyok még, de aki élből letegez, azzal biztosan nem fogok soha.

2011. máj. 27. 07:44
Én a tanár-diák tegeződést bizalmaskodásnak tartom. A tanár így próbálja kikuncsorogni a népszerűséget! :(((
2011. máj. 27. 07:43

egyetemen az összes fiatal tanárt tegeztük. Én spec. általánosban is tegeztem a töritanárom, mert apu barátjának a felesége volt. :) :) :)


Nálunk is volt olyan, aki tegezte a tanárt. Nem kell semmiféle rosszat feltételezni :) :) (az egyik ot-m izélt egy tanárral, de magázta utána is)

15. a6d5a14c21 (válaszként erre: 6. - Brad)
2011. máj. 27. 07:42
Nem azért:P csak jó volna újra ilyen dolgokon problémázni :D:D
14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bogiika)
2011. máj. 27. 07:42
Tuti, hogy dugnak...:DD
13. Brad (válaszként erre: 9. - Bogiika)
2011. máj. 27. 07:41

akkor csak is sex lehet közöttük! Ez már biztos!


:))))

2011. máj. 27. 07:41

Nekünk ált suliba magázni kellett a tanárokat, gimibe meg egyetemen már tegeztük azokat a fiatal tanárokat akik megengedték v megkértek rá. Szerintem mégis csak jobb, ha a gyerek magázodik a tanárával, mégiscsak ő az "okító", akit tisztelni kell...

Más... Az egyik volt gimis osztálytársnőmnek 1 hete kérte meg a volt tesitanárunk a kezét:)) Nah idáig fajulhat a dolog, ha az ember tegezi a tanárát:))

11. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Bogiika)
2011. máj. 27. 07:41

... visszategezte avagy sem. :) Ha sem, akkor nagyvonalúan átlépett a neveletlenségen, ha igen... hát akkor már közös balhé.


De nem tegezünk tanárt, ha fiatalabb nálunk ... mondjuk egyetemen, akkor sem, csak ha ő ajánlja.

10. c130f7eb3b (válaszként erre: 8. - Kevian)
2011. máj. 27. 07:40
Szerintem meg van. A gyereknek be kell tartania a társas viselkedés szabályait! A tanárnak meg be kell tartatnia! Engem az unokahúgom meg a saját gyerekeim is magáztak az iskolában, és nem volt belőle semmi gond! :) Sőt! Élvezték a dolgot. :)))
2011. máj. 27. 07:38
ő senkinek nem mondta.
2011. máj. 27. 07:36
Mi a középsuliban tegeztünk egy férfi tanárt. Ő mondta, hogy sulin kívül nyugodtan. Nincs ezzel semmi gond.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook