Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Matematika tanárt keresek fórum

Matematika tanárt keresek (beszélgetős fórum)


2009. aug. 18. 17:49
Én mindig mondom neki hogy most az ő agya olyan mint egy szivacs,beissza a tudást és ezért kell most megtanúlnia mindent mert késöbb már nagyon nehezen marad meg a fejében a tudás.És tényleg hihetetlen gyorsan képesek tanúlni.Döbbenetes.Sokkal több tudást képes lenne felvenni mint az iskolai anyag.De biztosan nem jó az sem az agynak ha tömik ezerrel,jó ez a tempó.
19. 49ca420470 (válaszként erre: 18. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 18. 17:46

Az biztos hogy ha visszagondolok a gyerekkoromra én pl azért útáltam meg a tanulást mert mindig eröltették anyuék.Aztán féltem hogy rossz jegyet kapok és kikapok otthon miatta.Ezek miatt maximálisan megútáltam a tanulást.

Megfogadtam hogy a gyerekemmel nem fogom megútáltani nem eröltetem ha nincs kedve.A lányom inkább hajlamos struccpolitikára ha valami nem megy neki nem foglalkozik vele de már erről is sikerült meggyőznöm hogy ez így nem jó.Ha valamit nem ért mindig kéri hogy segítsek akkor magyarázok neki ha lehet úgy,hogy képes legyen megérteni.Pl az átváltásoknál a méter hány dm kihúztam egy mérőszalagot és addig kérdeztem míg kívülről nem tudta hogy hány mm hány dm hány cm.A szorzótáblát bemagoltattam vele mondtam neki hogy ha álmában feléberesztik ezt fújnia kell,ha nem érti a matekot mindenhol be fogják csapni majd pénzzel.DDD ez hatott.De nagyon óvatosan terelgetem és nem eröltetem inkább győzködöm valamivel.

2009. aug. 18. 17:39

Mi most kezdjük 3.-ba a nyelvet,mi angolt.

Most beszéltem egy anyukával,az ő fiát is ez tanította alsóban,neki is kellett a szorobán,viszont egy másik fiát más mataek tanár tanította,mint a mienk ,az nem kérte a szorobánt....Ez a mi tanárunk dilije.Úgy látszik.

Majd meglátjuk,max,újra tanulok a gyerekkek,vagy mi is tanárhoz hordjuk majd......

A lányom,különben már most más mint anno a fiam volt,szorgalmasabb......-egyébként sz.tem ez a nem akarás,kicsit fiú betegség......Persze vannak kivételek,meg a gének,meg a nevelés...........-sok mindentől függ.

2009. aug. 18. 16:32
Majd jönnek az x,y gyökalatt felett mellett lévő egyenletecskék,na akkor nekem is kersnem kell majd egy matektanárt.DD
16. 49ca420470 (válaszként erre: 15. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 18. 16:30

Az én lányom negyedikbe megy most és nálunk szerencsére nincs ilyesmi.Én nem akarom hogy megútálja a tanulsát és szerencsére nem is útálja,szeret tanúlni magától leül és megcsinálja a házit is.Mi most kezdjük az angolt és én még + heti 2x vinni akarom külön tanárhoz az iskolán kívül.Nálatok van már angol?A lányom egy másik iskolában már egy évet angolozott mikor másodikos volt csak aztán elköltöztünk és itt harmadikban nem volt még angol majd most lesz.


Én amúgy az ötödikes és afölötti évektől tartok inkább,főleg a matektól.Az egyenletek nekem is rosszul mentek meg a gyökvonások hatvánbyozás stb.DDD

2009. aug. 18. 13:02

Bőségesen utánna jártam ennek e témának,fejleszti a számolást...stb.

És tényleg rá is kell jönni,nagyon sokat kell gyakorolni.

Első év elején rendelték meg osztály pénzből,aztóta számolnak ezzel.

Csakhogy most derült ki,mikor odaültem mellé,hogy lövé sincs róla,eddig fejben számolta ki az eredményt,s úgy írta be.S azt is mondta a fiam,egyszer szólt a tanárnőnek,hogy nem érti,erre ő azt mondta figyelj jobban,s haladt tovább.Tehát valahol az elején lemaradt,szólt,visszautasították-elmagyarázhatta volna neki....-s az óta csak másolja a tábláról,vagy fejből beírja a füzetébe.s mikor mutattam neki,mért húzzuk fel-és le a golyókat,mit váltunk át...-csak egy bámulatot láttam az arcán.Vasrnap jön haza,addigra mindketten elfelejtjük,de jövő 7-en minden napunk erről fog szólni.....

Utoljára a szótagolással szenvedtünk ennyit,azzal is azért,mert az abc előtt tanulták!!!

Nem tudom,sz.tem nem jól csinálják most.

Mi nem tüttyögtünk szorobánnal,4-es lett matekból az érettségim.

A szorzó táblát beseggeltük,még éjjel is tudtuk.

Azt is hülyén tanulták,kacifántosan....

Az abc-ét szintén becsókoltuk,utánna írtunk,olvastunk,szótagoltunk,nyelvtanoztunk.

Én mint szülő látom így,mi hogy tanultunk,s a fiamék hogy keverik a dolgokat és nem értik.

Anno mindenki szépen olvasott,írt..........

Most 7.osztályosok küzdenek az olvasással,szövegértéssel.

4.-dikben kaptuk meg az első kötelező olvasmányt,mire tudtunk olvasni,szövegérteni.....

Első osztály után 10 mesénk volt+olvasó napló+matekból 10-15 oldal.

Most másodikban 2 kötelező olvasmány+napló+10 oldal matek+a vakációs füzet.Nem nyaralt a gyerekem,mert egész nyáron pánikolt.

3.-ban szorobánon szoroznak,osztanak-már ezt is meg néztem a neten-katasztrófa.

Mellesleg az évfolyamban csak ez az osztály szorobánozik...........-ez van.

Valamikor biztos jó lesz,remélem!-amennyit szenvedünk vele!!!!!

2009. aug. 18. 09:42

OFF Azért kell mindenféle eszközzel a számfogalmakat erősíteni, hogy amikor már számológépet használsz, akkor ezek világosak legyenek.

Például feltűnjön, ha rossz az eredmény. Középiskolában sokat kínlódnak a kollégáim azzal, hogy a diákoknak eszükbe sem jut a kapott ereményről, részeredményről, hogy hülyeség. Szakmai számoláskor, de akár a saját életedben sem rossz, ha a fejedben lévő számegyenesen való mozgás világos.

13. Myrthil (válaszként erre: 8. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 18. 09:23

Nálunk is nagy vita volt ebből a suliban.

Én nyolcadikban tanultam, mert akkor rakták be az órarendbe... :S


Húgom elsőben tanulta. neki nehezebben ment, de ha majd rájön a lényegre, könnyebb lesz.


Öcsémnek nem is kellett tanulnia....


Pedig egy iskolába jártunk.

Viszont öcsém a mai napig sokkal gyengébb matekból, mint mi a húgommal. Nem szeret, és nem is tud fejben számolni.


Igaz, ez lehet csupán véletlen is... :D

2009. aug. 18. 09:18

Már néztem a you-tube-on órákat,jegyzeteltem,meg a múlt csüt.,pénteken gyakoroltuk.

Úgy-ahogy,megy....

Most elment nyaralni a fiam,odaraktam neki,de az apja úgy sem fog-tud segíteni neki,úgyhogy a 7-en szorobán pihi,és a jövő 7-en gőzerővel ismét neki fekszünk.

De annyira bele lehet zavarodni,nem?

Nekem nem olyan egyszerű,hát még 1 gyereknek....

Mondjuk nekünk nem kellett tanulni,és soha nem volt rá szükségem.

Írok majd a jövő 7-en,ha tényleg nem megy..........

11. bernibebe (válaszként erre: 8. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 15. 09:44

Szia!Annyit tudok neked segíteni így látatlanba,hogy 5-ösével be vannak pontozva az oszlopok,tehát minden 5-ödik azt hiszem,bár most nincs előttem az enyém,de azt hiszem minden ötödik vagy negyedik van pontozva(oszlop)!

Bár inkább azt kéne tudni,hogy hol kezdik a számolást hogy tanulták a szorobán közepéről vagy az egyik széléről?Inkább ezzel kezdjük

10. bernibebe (válaszként erre: 9. - 49ca420470)
2009. aug. 15. 09:40
ez is később arra fog szolgálni,hogy fejben sec perc alatt fog tudni számolni hidd el
9. 49ca420470 (válaszként erre: 8. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 15. 01:05
No hát én sem tanultam az általánosban és gondolom te sem,még is normális felnőtt lettem.Én sem értem miért kell ezt eröltetni a lányoméknál a fejbeszámolást szorgalmazzák inkább.
2009. aug. 14. 23:48

Sziasztok!

Ma egész du. szorobánoztunk,amíg a 2 éves aludt.

De alig haladtunk,miután mindkettőnknek nyögve-nyelősen megy.Én nem tanultam,csak a neten nézem utánna.Dani meg nem figyelt órán,azért nem minden megy neki.Valamelyik megy neki,valamelyik nem.Én nekem dettó.

Egyet tudok,gusztustalan,s bosszant,hogy ugyanebben a suliban,ugyanebben a tagozatban,másik osztályban nem kell szorobánozni.

Annyi tuti,hogy gyakorolni kell,és ráérezni,de mit csináljak,ha a fiamat csak a foci érdekli,nem könnyű eset.......éppen úgy mint sztem a szorobán sem.Persze,minden féle segítséget,infót szívesen fogadok,annyira nyakig ülök-ünk a ...-ban,mindjárt itt a suli,és nyökögünk..........

Mért pont a mi tanár nénink szorgalmazza a szorobánt????????

Úgy is mindent számoló géppel számolnak,vagy számítógép adja össze,vonja ki..........

Tudom ez nem vígasz,meg kell tanulnunk.....

2009. aug. 14. 23:24
De jó hogy a mi iskolánkban nincs ilyen.
6. bernibebe (válaszként erre: 5. - Myrthil)
2009. aug. 14. 18:20
Ez igaz,de itt a szorobánt is meg kell szokatni a gyerekkel,mert neki azzal kell számolni
5. Myrthil (válaszként erre: 4. - Bernibebe)
2009. aug. 14. 14:10

Én a húgomnak úgy tanítottam meg, hogy zsebpénzzel számoltunk. Először csak olyan pici számokkal, amiket fejben is össze tudott adni, aztán jöttek a nagyobbak.


Az volt a játék, hogy milyen nagy számokat tudunk kiszámolni, hogy milyen sok zsebpénzt kaphatna. :)


Vele a tanároknak sok gondja volt, mert minden érdekelte, csak az nem, ami kellett volna. Ezért kellett valami olyat kitalálni, ami érdekli is.

Játszottunk, és közben megértette a lényeget :)

4. bernibebe (válaszként erre: 3. - Myrthil)
2009. aug. 14. 13:22
de ha a lényegét nem értik,akkor használni sem tudják,előbb tudniuk kell használni,csak aztán játékként felfogni,addig ugysem fog menni,hogy ó ez csak játék
3. Myrthil (válaszként erre: 1. - 3ed4c04bf4)
2009. aug. 14. 07:04

Próbáld vele úgy megszeretetni, mint egy játékot.

A húgomnak is nehezen ment, ő úgy tudta megtanulni, és onnantól kezdve már élvezte is a dolgot.

2009. aug. 14. 06:54
juj de kár,hogy nem odavalósi vagyok,még ingyen is segítenék,én is csináltam sokáig,jelenleg pedig tanító néninek készülök,de ha gondolod így is megpróbálhatok segíteni
2009. aug. 14. 00:09

Sziasztok!Aki tud információt,mennyibe kerül egy óra matematikából,írjon nekem.Székesfehérváron érdekel kizárólag.Alsó tagozatos,3.osztályos fiamnak kellene,felzárkóztatni.Fő téma a Szorobán.

2 hete ülünk mellette,netről is próbáltuk megérteni,de nem megy nekünk sem.Suli előtt S.O.S.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook