Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy diák letegez egy tanárt, vélemény? fórum

Ha egy diák letegez egy tanárt, vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. júl. 9. 00:59
Nekem Gimnáziumban nem is egy tanárom volt, aki kérte hogy iskolán kívül tegezzük, de akadt olyan tanár is aki magázott minket nem csak mi őt! A kérdésre vissza térve, szerintem ha a tanárt nem zavarta hogy a diáklány letegezte, akkor valami bizalmas dolog van köztük, de ezt könnyen ki lehet deríteni, ha a tanár más diáknak nem engedi meg hogy tegezzek akkor ez a szitu, de ha másra sem szól rá, akkor egyszerűen nem zavarja! Tapasztalatból beszélek! :)
96. a14deb9047 (válaszként erre: 95. - Ailen Zia)
2011. júl. 8. 20:49

Általánosságban teljesen mindegy, milyen felekezetű a lelkész. Összességében másodlagos, hogy az is, hogy milyen korú, legyen az idős, fiatal. 2-3 évvel ezelőtt találkoztam egy frissen beiktatott rabbival. Számomra teljesen logikus volt, hogy ő nyújtott kezet; tetejébe még kezétcsókolomot is köszönt; és fiatalabb, mint a fiam.

Miért jó, hogy boldog-boldogtalant, ismeretlent tegezünk. Még itt a Hoxán is van olyan, akit magázok...

Azt pedig nagy illetlenségnek tartom, hogy egy fiatal beesik pl. egy üzletbe, és azonnal szia, sziasztokkal indít...

Ha belépek egy nyilvános helyre, legyen az üzlet, iskola, hivatal, jó napot kívánok. Utána jöhet a személyes üdvözlés, akivel valóban beszélek. Csak azért, mert hasonló korú, miért is tegeződjek?

Nem cseresznyéztünk együtt.

95. Ailen Zia (válaszként erre: 92. - Melindike)
2011. júl. 8. 20:22

Eddig csak neten keresztül beszéltem vele, meg telefonon felhívott egyszer, de amiket ő beszélt nekem... és úgy beszélt, mint férfi a nőnek, nem mint egy pap egy hívőnek, remélem mindenki érti mire gondolok. Konkrétan szexuális töltetű gondolatait osztotta meg velem... Hát 'ezek után eléggé nehéz lenne magázódni', ...ráadásul ezt ő mondta, nem én!

De evidens, hogy ezt nem reklámozza...


Amiket leírtál, hogy más vallásnál semmi problémát nem jelent a tegeződés, csak a katolikusnál! Mégis mi a különbség? Vagy akkor ezek szerint a többi vallás lelkészeit nem kell annyiba nézni, hogy megadják nekik a tisztelet magázódást? Én ezt nem értem, mivel különb a katolikus?


Véleményem szerint elég képmutató vallás a katolikus... De ez csak az én véleményem.

94. a14deb9047 (válaszként erre: 93. - Melindike)
2011. júl. 7. 13:00
Mivel ebben a közegben élek, dolgozom, ismerem a helyzetet. De az sem okoz problémát, ha más felekezetű lelkésszel találkozom, vagy magasabb végzettségű, tudományos fokozattal rendelkező társaságába kerülök. És mindegy, hogy emeritus professzor az illető, vagy Liszt-díjas zeneművész. És bizony gyakran belenézek az Ottlik-féle illemtan könyvbe :) Még egyszer sem ártott meg :D
93. melindike (válaszként erre: 89. - A14deb9047)
2011. júl. 7. 11:34
Teljesen egyet értek veled!
92. melindike (válaszként erre: 87. - Ailen Zia)
2011. júl. 7. 11:33

Katolikus papot én mindenképpen magáznék, függetlenül a korától.

Egyéb felekezetű lelkészeknél viszont simán el tudom képzelni, hogy egy fiatal(középkorú) lelkészt tegezzek, főleg, ha mondjuk baráti kapcsolat is kialakul közöttünk. Protestáns lelkészeknél ez nem lehet probléma, nem fogja a lelkészt a gyülekezet a szájára venni, amiért tegeződik az egyháztagokkal, ismerőseivel.

Viszont egy katolikus papnál ez nagyon más téma. Mert elég komoly baja is származhat belőle az adott papnak, ha félreérthető szituációba keveredik vagy ha a hívei félreérthetőnek, nem helyesnek ítélik meg a dolgait.

2011. júl. 7. 11:29

Nekünk a fősulin voltak nagyon fiatal tanáraink. Órán általában magáztuk őket -1 valaki mondta, hogy tegezzük nyugodtan- de ha az utcán összefutottunk, mindegyik mondta, hogy tegezzük nyugodtan.


Azt gondolom erről a témáról, általános és középiskolában nem engedném, hogy tegezzenek a diákjaim. Később, amikor már ők is -szinte- felnőttek, meggondolnám, hogy tegezhetnek-e vagy sem. Szerintem ez nagy részt a diákok egyéniségétől függ. Hiszen tegezve is meg lehet adni valakinek a tiszteletet.

2011. júl. 7. 11:07
Ha a tanár eltűri, akkor hülye.
89. a14deb9047 (válaszként erre: 87. - Ailen Zia)
2011. júl. 6. 21:56

Nem az a lényeg, hogy fiatal srác, hanem az, hogy ő már diplomás, felszentelt pap. És őnekik jobban kell figyelni a társasági kapcsolatokra, illemre.

Határozottan nem ajánlott a fiatal hölgyekkel való nyakra-főre tegeződés. Principálisa ezt akár határozottan meg is tilthatja neki. Ez egy más világ...

2011. júl. 6. 21:45

Azért, mert az egyik tegezi, az még nem jelenti, hogy a másik is ezt engedély nélkül megteheti.

Mivel pap és magasabb végzettségő, neki illik a tegezést felajánlania (ha felajánlja). Amennyiben elfogadjuk, a neve mellé illik az atya kifejezést használni. Az általános etikett nem vonatkozik az egyházi etikettre. Itt nem illik a nőnek felajánlania a tegezést, illetve előre kezet nyújtania pl. Több pap jelenlétében pedig csak a keresztnevén nem illik megszólítani... Amennyiben mégis, atya toldalékkal. Sok papot ismerek, többen magasrangúak, de csak négyszemközt tegezem; társaságban, hívek, elöljárók, felettesek előtt viszont soha. Ezt így illik.

Ez az egyházi protokoll.

2011. júl. 4. 23:44
Van egy pap ismerősöm, tegezem. Egyik ismerőse a papnak mondta a barátnőmnek, hogy milyen már hogy letegezi, szólítsa atyának, mert ők is atyázzák akkor is ha barátai... Most akkor kinek van igaza? Én biztos nem fogom magázni, tök fiatal srácot, azért mert pap... Erről is megoszlik a vélemény.
2011. júl. 4. 09:07
Nekem volt egy tanárnőm aki kérte iskolán kívül tegezzük, ami nem mindig ment de megoldottuk. Viszont volt olyan tanárom is aki minket is magázott nem csak mi őt. Én is azt gondolom meg kell adni a tiszteletet a tanárnak.
2011. jún. 6. 17:40

Nem tudom...

Az én korosztályom már nem dobálózik a sziákkal.

A servus pedig eredetileg latin kifejezés, a szevasz pedig... szóval a mi szánkból már furcsán hangzana. Akik ismernek, azok elfogadják, akik pedig nem, azoknak meg úgyis mindegy.

84. Jasmine24 (válaszként erre: 80. - A14deb9047)
2011. jún. 6. 15:38
Szerintem a korral haladni kell!! En soha nem koszontem szervuszt!
83. Ailen Zia (válaszként erre: 82. - A14deb9047)
2011. jún. 6. 13:08
A szevasz számomra sokkal rosszabb mint a szia, mert számomra az olyan, hogy kicsit lekezelőnek tűnik, mint a csá. A szia azért sokkal finomabb és barátibb. A szervusz az már nem olyan divatos, bár azért a fiatalok is használják még. Olyan ez kb. mint az, hogy valaki Dezsőnek nevezi el a gyerekét. Ez a név sem divatos már nagyon...
2011. jún. 5. 21:51

Tudom, hogy ez nemzedéki ellentét...

Számomra a szia olyan flegma...amit úgy odadobnak, mint a kutyának a csontot.

Amikor elkezdődött ez a köszönési forma, nagyon tiltakoztak ellene - mozaikszavakat is alkottak belőle -. A környezetemben nem lehetett alkalmazni, tehát bennem ez maradt meg.

81. Csicsi25 (válaszként erre: 75. - Ailen Zia)
2011. jún. 5. 18:40
Sztem nem ciki, ha egyiknek jó napotot, másiknak sziát köszönsz! Én is szoktam így köszönni, ha úgy adódik. Max. szól az illető, hogy ezután nyugodtan tegezheted. Ennyi.
2011. jún. 5. 18:02

Akit tegezek, annak szervusz.

Ez nem Anglia.

Nem helló, nem szia, nem csao.

79. Ailen Zia (válaszként erre: 76. - A14deb9047)
2011. jún. 5. 17:32

A szia az undorító? Akkor mégis hogy köszönjek a barátoknak, a családtagoknak és egyéb idegennek akinek ugye megengedett?

Fogalmam sincs akkor már, hogy mit lehet... Ha meg semmit nem köszönök, az a baj...

78. c130f7eb3b (válaszként erre: 77. - Jasmine24)
2011. jún. 5. 17:30
De mi nem Angliában vagyunk!
77. Jasmine24 (válaszként erre: 76. - A14deb9047)
2011. jún. 5. 17:23
Akkor hogy kellene koszonni megis? Angliaban Hello van meg a 80 eves mamanak is Hello :))
2011. jún. 5. 17:17

Úgy tűnik, nem fogjuk egymást megérteni.

A szia pedig undorító köszönés - hasonlóan a hellóhoz...

Hiába, öregszem...

75. Ailen Zia (válaszként erre: 72. - Bnedora)
2011. jún. 5. 17:13
De ha együtt jön a férjével akit tegezünk? Hát nem ciki az egyiknek sziát a másiknak meg Jó napotot köszönni? Miért haragudna meg ha őt is lesziázzuk?... Vagy a tegezés főben járó bűn ez esetben is? De úgy látom, a többség szerint az...
74. 776acc246c (válaszként erre: 71. - Ailen Zia)
2011. jún. 5. 10:27
Tanárúr, Tanárnő megszólítás és magázás a normális, huszonévesen.Tegezés semmi képpen.
2011. jún. 5. 10:20
Egyszerű neveletlenségnek tartom.
72. bnedora (válaszként erre: 71. - Ailen Zia)
2011. jún. 5. 10:18
Szia! Lehet, hogy ma már nem a régi szokások vannak, de úgy érzem a tanárnőnek kellene kezdeményeznie a tegeződést. Ha nem teszi, akkor továbbra is marad a magázódás.
2011. jún. 5. 10:16

Amikor már van 20, vagy kicsivel azon túl az ember, akkor azért gondban van bizonyos illetőkkel, hogy most mit is köszönjön, hiszen a csókolom, amit régen netán köszönt volna, az már valahogy nem nagyon jön ki a száján. Nem hiszem, hogy a pl. 10 évvel öregebb korosztályt feltétlen magáznom kellene. Ez is olyan dolog, hogy van akinél el sem tudom dönteni, hogy most mit köszönjek? Például a volt tanáromat eddig magáztam, de férjét meg sziázom. Akkor most mi legyen? Már nem tanít engem és irtó cink úgy köszönni, hogy Jó napot! - Szia! egy párnak... 30 körül van mind a kettő. Ilyenkor mi van?

Na meg néha a helózás nálam egyenlő az utalással...

Az meg tény, hogy nem azok a szokások vannak már, amik régebben. De azt hiszem, talán azért a saját korosztályát az embernek, hacsak nem hivatalos ügy, nem kell magázni. Milyen lett volna a suliban is pl. úgy ismerkedni, hogy Jó napot! Maga lesz az új osztálytársam? Főnök-beosztott viszony az más megint, akkor is ha saját korosztályba tartoznak...

2011. jún. 4. 09:59

Amikor az ember valahová bemegy, kortól függetlenül megadja a tiszteletet, legyen az 30- 40-50 éves. Mivel nem cseresznyéztünk együtt, tehát a jó napot kívánok a forma. Csak azért, mert fiatal valaki, semmi sem jogosítja fel arra, hogy akár a saját korosztályát "lehellózza", ahogy egyes amerikai filmekből lecseng.

Aztán majd az idősebb, a magasabb végzettségű és beosztású eldönti, hogy méltó vagyok-e a tegező viszonyra. Az egyik legrosszabb megoldás, amikor letegezek valakit, a másik pedig visszamagáz, mert nincs az ínyére ez a fene nagy tegezési láz.

Nekem sem...

2011. jún. 4. 09:44
Én a sofőrökkel vagyok úgy, hogy lehelózok egy párat, olyat is aki van már 50 is. A vicces az ugye, hogy van akit abszolút nem zavar, volt olyan akit meg lehelóztam, na de aztán már köszönni sem akart, úgy berágott érte, úgyhogy visszaszoktam nála a jó napotra... Ki gondolta volna, hogy ilyen nagy ügyet csinál belőle, de ha baj, akkor nem helózzuk többet, csak ha mondja.
68. Csicsi25 (válaszként erre: 60. - 937a2a883a)
2011. jún. 3. 22:44
Régebben ez volt a szokás. A magázódás volt a természetes, ahogy most nekünk a tegeződés. Az én apukám is magázta a szüleit, anyukám viszont nem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook