Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha ebay-en rendelek valamit, mennyi idő után adja postára az eladó az árut? fórum

Ha ebay-en rendelek valamit, mennyi idő után adja postára az eladó az árut? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - Benő71)
2011. ápr. 16. 13:05

Ezzel a kóddal kéne megkeresned az olasz postát.


De ha gondolod, utánakérdezek neked, írd meg priviben a kódot, ahol én élek (Svájc) teljesen jól működik a kódlekérdezős rendszer. Sőt még olaszul is tudok, ha az olasz postával kéne beszélni. :)


Csak azt kéne tudni hogy normál postán adták-e fel vagy magéncéggel (pl DHL), ha utóbbi, akkor a cég weboldalán magad is rá tudsz keresni a kódra. Ha posta, akkor segítek. :)

2011. ápr. 16. 12:01
Na végre, válaszoltak az emailomra. Állítólag feladták a csomagomat, sőt még küldtek valami szállítási kódot is de azt nem tudom hogy mit jelent..
30. Benő71 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. ápr. 5. 19:48
Az E-bay en állítólag 45 napon belül kell utánajárni, különben nem tudnak mit csinálni utána. Írtam az eladónak is, de egyenlőre még nem válaszolt...de nem adom fel ilyen könnyen.
29. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Benő71)
2011. ápr. 3. 19:57
Várjál, nem ilyen egyszerű. Az oldal üzemeltetőjének kellene jelezned minél hamarabb, hogy nem érkezed meg a rendelésed. Ebay vagy vatera vagy melyik oldal az? Minél gyorsabban szóljlál, mert ha nem is válaszol, akkor viszont tényleg lehet, hogy fel se adta...
28. Benő71 (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2011. ápr. 3. 19:44
Azt nem tudom, hogy lett e értékbiztosítva de a vámra, postázásra meg szállításra levontak plussz 14000 forintot. Azt tudom sajnos, hogy benne van a pakliba a lenyúlás de sokmindent nem tudok tenni, akkor így jártam sajnos..
27. Benő71 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2011. ápr. 3. 19:41
Igen, előre fizettem. Rákérdeztem, de nem válaszolt.
2011. ápr. 2. 23:30

ja és ezt is olvasd el:


[link]

2011. ápr. 2. 23:25

egyébként nem akarlak elkeseríteni, de ha a magyar postán keresztül jön, és nem lett értékbiztosítva a csomag, úgy ellopják a postán, mint a huzat. és utána a feladó nem fogja visszaadni a pénzedet, mert ő ugye normálisan feladta a laptopját, csak általában ugye nyugaton fel se merül, hogy a postán eltűnik valami, csak nálunk van balkán...


én amíg otthon éltem, mindig dhl-lel vagy tnt-vel hozattam csomagot, inkább többet fizettem, de ők nem hivaztkoznak valami nyamvadék apróbetűre, ha elveszik náluk valami, hanem fizetnek, mint a katonatiszt. de náluk nem is veszik el semmi. versenyszféra.

24. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Benő71)
2011. ápr. 2. 23:21
A feladónak nyugodtan tudsz írni az ebayen is, miért nem kérdezel rá, mikor adta fel? Jogod van tudni, gondolom, előre fizettél.
23. Benő71 (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2011. ápr. 2. 22:59
Köszönöm szépen a válaszodat. Azt hiszem, még várok egy két napot aztán elkezdem a nyomozást.
22. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Benő71)
2011. ápr. 2. 16:51
A legtöbb nyugati ország postáján van csomagkövető kód, tehát én megkérném a feladót, hogy kérdezze le az olasz postát. Ha ők azt mondják, hogy átadták a magyar postának, akkor ők szerintem azért tökölnek vele, mert ugye nekik le kell adni a vámhivatalban először. Nekünk a múltkor 1 hetet ültek a vámosok - egy kulcscsomón!! Majdnem agyvérzést kaptam.
2011. ápr. 2. 16:04

Sziasztok!

Én több mint egy hete rendeltem Olaszból egy netbookot. Kaptam egy visszajelzést arról, hogy megtörtént az átutalás, de azóta semmi. Még arról sem jött visszajelzés, hogy feladták a csomagot. Pedig direkt megnéztem, szinte csak pozitív visszajelzéseket kapott az eladó. Angliából már rendeltem háromszor is, ott szinte azonnal megjött a visszajelzés, hogy postázták a csomagot és egy hét múlva meg is érkezett mindig. Lehet hogy elakadt valahol a csomag? Vagy fel sem adták? Mi erről a véleményetek?

20. MelisUK (válaszként erre: 11. - Noorah)
2011. jan. 4. 13:58
Az nem gond, hogy nem egybol fizetted ki, van, hogy par nap mulva fizetnek a vevok. Rakerdezni pedig az eBay-en belul tudsz, kuldj ott uzenetet az eladonak. Vagy valaszol, vagy nem.
19. MelisUK (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2011. jan. 4. 13:57

Valoban a magyar posta kepes ulni a csomagokon... Es kepes felbontani is es kilopni belole...

Skociaban elek, van eBay-unk, arulunk es vasarlunk is rajta. Sok orszagba postazunk, mar megvannak azok, ahova soha tobbe, mert azt mondjak, hogy nem erkezett meg, pedig megis...

Postazunk Mo-ra is, egyszer egy baratunk kert innen egyfele edessegbol egy jokora csomagot, Mo-on nem kaphato. Fura modon a total korbe szigeteloszalagozott csomag a Magyar Posta szerint serulten erkezett hozzajuk es meg hianyzott is a nem tul olcso edessegekbol... Ilyet is csak a Magyar Posta csinal, sehol mashol nem fordult meg ilyen elo velunk, pedig rengeteget postazunk.

2011. jan. 4. 13:25

Ezt a vasarlasok legnagyobb szazalekaban nem lehet tudni. Vannak, akik beleirjak a hirdetesbe, hogy hetfonket, szerdankent es pentekenkent mennek postara, vagy minden szerdan, van aki megvetelt koveto nap, de van olyan is, aki lusta es ritkan postaz annak ellenere is, hogy nem ugy tutneti fel.

Olyan tapasztalatom is volt, hogy bejeloltek a fizetes utan szinte egybol, hogy postazva van, majd mikor jo sokara megerkezett, akkor lattam a csomagolason, hogy csak napokkal kesobb lett feladva.

Szoval igazabol sosem lehet tudni, hogy mikor postaznak, de azert a legtobben 1-2 napon belul.

17. Noorah (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2011. jan. 4. 09:58
Köszönöm!
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:57

szerintem az eladók töredéke adminisztrálja az ebayben, hogy feladta-e az árut:)

a fizetést azért látod automatikusan, mert az az ebay-paypal rendszeren keresztül megy, és egyből ott a visszajelzés.

a postás néni viszont nincs összekötve az ebayjel, tehát ott csak akkor változik a státusz, ha az eladó plusszban még vezeti ezt is a rendszerben (nem jellemző).


de nyugodtan kérdezz rá az eladónál, ez nem minősül zaklatásnak:)

15. Noorah
2011. jan. 4. 09:53
Nem azért aggódok én, hogy még nincs itt, hanem, hogy nem érkezett semmi jel arról, hogy már fel lett adva. Azt tudom, hogy több hét is lehet a kipostázás. :)
14. nemmaci (válaszként erre: 11. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:51

nekem angliából 1-1,5 hét szokott lenni, míg ideér.

a megnyert aukcióknál lehet neki üzenetet küldeni.

13. emagdi (válaszként erre: 11. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:50

egy hét még simán belefér, hogy ideérjen angliából az áru, még ne aggódj szerintem:) (amúgy normál esetben kb 3 nap alatt itt van uk-ből a cucc)

ráadásul ünnepek voltak, ez azért lelassítja a postánál is a folyamatokat....:(


rákérdezés: üzenet az eladónak, kiad egy ablakot, és oda beírod, hogy érdeklődsz, feladta-e már a csomagod.

12. Noorah
2011. jan. 4. 09:47
Ja, én azt hittem, e-mail mindig jön... Mert akkor mutatja a kosaramban a jel is, hogy fizettem és postázva is van a termék.
11. Noorah
2011. jan. 4. 09:45
Angliából rendeltem, 99,6 %-ban megbízható eladó. Esetleg még arra gondoltam, az lehet a baj, hogy épp kísérleteztem a rendszerrel és véletlenül vettem meg az árut, mikor még paypalom sem volt. Ezért csak másnap fizettem, miután regeltem paymal-on, de utána ki is írta, hogy kifizettem, de azóta semmi, pedig ez múlthéten volt és az ünnepeket beleszámítva sem késhet szerintem ennyit... Hogyan lehet rákérzeni az eladótól, hogy i van már?
10. emagdi (válaszként erre: 3. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:44

1. mivel két különböző ember, ezért nem sok összefüggés van, attól hogy az egyik már feladta, nem biztos hogy a másik is:)

a tárgy leírásában általában beírják, hogy a fizetéstől számítva hány napon belül postáznak.

2. lehet, hogy már a másik is postára adta, nem igen jellemző, hogy erről külön küldenek emailt (még akkor sem ha azonosítószámmal adják fel).

3. még azonos országból is nagyon változó, hogy hány nap alatt érnek ide a csomagok. (nekem mondjuk meggyőződésem, hogy a magyar posta ül rajta sokszor egy csomót)


ha bizonytalan vagy, írj az eladónak egy emailt, és kérdezd meg mikor adta/adja fel a csomagod:)

2011. jan. 4. 09:43

Kérdezz rá, az emilt az eladó állítja be, hogy feladta-e, az nem automatikus. Szóval lehet hogy feladta, csak az értesítést mulasztotta el.


Megérkezni Nekünk eddig volt, hogy 2-3 hét volt, de sajnos volt olyan is, hogy sose ért ide :(

2011. jan. 4. 09:42
nekem eddig a fizetés napján v. a következőn mindenki feladta. de nézd meg az eladó értékeléseit, ha ott sűrűn látsz erre vonatkozó megjegyzést, akkor biztos lehetsz benne, hogy gyorsan intézi.
2011. jan. 4. 09:42
melyik országból rendeltél?
6. doxikri (válaszként erre: 3. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:42
Akkor kérdezz rá!
5. nemmaci (válaszként erre: 3. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:41
nem mindig küldenek emailt.
4. nemmaci (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. jan. 4. 09:40
általában feltüntetik a leírásnál, hogy mennyi időn belül postáznak.
2011. jan. 4. 09:40
Mert rendeltem egy fűzőt, majd két nap múlva egy nyakláncot (mindkettőt múlt héten), és a nyaklánc eladója már elküldte az árut (kaptam emailt), de a fűzősről még semmi... Mindkettőt kifizettem pedig!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook