Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek nem akar beszélni... fórum

Ha a gyerek nem akar beszélni... (beszélgetős fórum)


1 2
9. Dimitrova (válaszként erre: 6. - Alfoldi13)
2008. ápr. 16. 11:01
Gratulálok a szép nagy családodhoz! Büszke lehetsz magadra és feleségedre!:)
2008. ápr. 16. 10:55
3 éves koráig semmi gond, ha nem beszél! Nincs miért aggódnod. Azt mondják kettőn áll a vásár, tehát valószínű nincsen rákényszerülve, hogy megszólaljon, mert te még a gondolatát is kitalálod és teljesíted. Ez se baj, nagyon jó, hogy ennyit foglalkozol vele, de nem kell sürgetned, azzal csak árthatsz. Hagy raktározzon és majd meglátod egyik napról a másikra csacsogni fog! Az én lányom most 26 hónapos és már én is kezdtem aggódni, még szakembert is megkérdeztem, de megnyugtatott... és most már egészen jól haladunk... olyan szavakat és mondatokat mond, hogy nézek, mint Gabi a moziba...Szóval ne türelmetlenkedj. Nem okosabb az a baba, aki hamarabb kezd el beszélni, ne hidd... sőt!
2008. ápr. 16. 08:45
Az én fiam novemberben múlt 2 éves,és csak egy pár szót mond.anya apa vau ciccic kb ennyi.Ha akar valamit akkor mutatja.Viszont mindent megért,ha megkérjük,hogy hozzon ide valamit már hozza is.Nagyon oda van az apjáért,és nem akarja,hogy nélküle menjen bárhova is.A férjem le akart lépni,mondta nekem,hogy megpróbál elosonni az Ádám már ment is.:)Remélem mire mehet oviba addigra elkezd beszélni,ha nem akkor majd az oviban elkezd.Legalábbis remélem..
6. alfoldi13 (válaszként erre: 3. - 36662af67d)
2008. ápr. 16. 08:15
a lapomon van már a fele a gyerekeimnek ma már lassan nagypapa leszek vagyok de ezzel sose volt gond ismertem olyan gyereket aki máról holnapra nyította ki a száját több éves korában ,ha nem is beszél Te énekelj olvass neki verses meséket.. stb és mindig mikor csinálsz valamit beszélj hozzá és ez miatt egy percig se légy szomorú de még bosszus se / és ezt ne vedd oktatásnak csak tapasztalat átadás nekem a kisfiu unokám minden nap egyre több szót mond és már két éves mult...
2008. ápr. 15. 16:41
Köszönöm szépen a tanácsokat. Megnyugtatóak. :) Önmagamtól nem is aggódnék ezen. De sajnos a minap anyósomtól hallottam egy olyan kijelentést, hogy "szegény gyerek! Milyen hülye anyja van! Még beszélni sem képes megtanítani!" Ez a megnyilvánulás kicsit padlóra tett! :(
4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - 36662af67d)
2008. ápr. 15. 16:24

Igaza van,nyugodj meg:)))

Semmi gond,majd ha 3-4 évesen sem beszél ,akkor elkezdhetsz olyanokon gondolkodni,hogy vajon,miért nem:))

3. 36662af67d (válaszként erre: 2. - Alfoldi13)
2008. ápr. 15. 16:18

Huh! Neked aztán van tapasztalatod 11 lurkó után! :)

Nem semmi! Tényleg 11 van? Gratulálok! És köszönöm a tanácsot.

2008. ápr. 15. 16:13
nem baj ,majd egyszerre mindent fog ne erőltessd nem jelent elmaradást / 11 gyermekes apa/
2008. ápr. 15. 16:10

Sziasztok!

A másfél éves kisfiam még nem beszél semmit. Vagyis ez így nem teljesen igaz. Két szót mond összesen: aj=anya, ap=apa. Nincs is ezzel semmi baj hiszen minden gyerek másképpen fejlődik beszédben. (és minden másban is) Csak azt furcsálom, hogy Danika úgy 15hónapos kora körül sokkal több szót mondott mint most. Akkor tisztán kimondta, hogy apa, anya. Mondta még, hogy mama, ajta=autó, báááji=bácsi, didide=add ide. Béka, kaki, tv. De az utóbbi hármat csak egyszer mondta. Mostmár inkább csak mutogat ha szeretne valamit. Fogalmam sincs, hogy miért állt le a beszéddel. Én mindent megteszek annak érdekében, hogy motiváljam. Rengeteget foglalkozom vele és beszélek hozzá. Mindíg elmondom neki, hogy mi micsoda és ha játszunk akkor is mindíg mondom, hogy mit csinálunk éppen stb..

Nem értem, hogy miért nem hajlandó beszélni. :( Kíváncsi lennék a véleményetekre és, hogy volt-e valakinek hasónló tapasztalata?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook