Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyűlölök főzni! Segítség! fórum

Gyűlölök főzni! Segítség! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. dec. 17. 13:57
mi a kedvenc kajád?
2011. dec. 17. 13:56
aztán lehet rákapsz az ízére
2011. dec. 17. 13:56
egyszerű dolgokat főzz, amit nemigen lehet elcseszni
2011. dec. 17. 13:56

Csodálatos a főzés annyi fortélya van csak egy kis leleményesség, és pik-pak kész..........


Annyi recept van az interneten, hogy csak kedve akad az embernek főzni-sütni.

2011. dec. 17. 13:55
majd másnap kakaót :D
2011. dec. 17. 13:55
akkor főzzél teát :D
2011. dec. 17. 13:55
Az a gond, hogy akkor tudsz igazán jól főzni, ha lelkesedéssel csinálod. Szerintem valami pofon egyszerűvel kellene kezdeni, hogy a kezdeti sikerélmény meglegyen. Aztán folytathatod nehezebbel. Ne akarj mindent egyszerre, és olvasd addig a receptet, amíg tuti nem érted. A főzéshez türelem, odafigyelés és idő kell.
2011. dec. 17. 13:55

Bizony az egy szakma, amit vagy Anyánktól, vagy könyvből sajátítunk el!


Én speciel egyedül tanultam. :)

2011. dec. 17. 13:54
En ha nem tudok valamit, felhivom anyat :) elmondja de olyankor meg azt is megkerezem h mennyi az a csipet so, teaskanalnyi vagy kaveskanalnyi:D
14. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. dec. 17. 13:54
Meg kell tanulni főzni. Nincs mese!
2011. dec. 17. 13:54

Sajnálom, hogy így van :((

Senki sem úgy születik, hogy tud főzni!!

Bizony az egy szakma, amit vagy Anyánktól, vagy könyvből sajátítunk el!

Ott kezdődik a baj, hogy nem szereted :(

Pedig olyan jó érzés amikor megetetsz valakit és fülig ér a szája mert finomat evett :)


Ha más lehetőséged nincs iratkozz be egy főzőtanfolyamra, mert amit itt Én/Mi tudunk segíteni az édeskevés (szerintem)!!

De ha konkrét kérdésed van, akkor Én szívesen segítek♥♥

12. 56abea278d (válaszként erre: 3. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. dec. 17. 13:53
Igen :)
11. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. dec. 17. 13:53
Akkor gondolom, baromira várhatod a karácsonyt, hogy ünnepi menüt tehess az asztalra :)) Ilyenkor biztos dupla, vagy tripla az idegesség a főzés miatt.
2011. dec. 17. 13:51
Készíts ilyet, nagyon egyszerű, (eltolhatatlan és fino). Csirkemellcsíkok serpibe kevés olajjal, só, bors 10 perc sütögetés időnként kavargatással, majd önts hozzá ananászkonzervet és ezzel még 5 percig süssed. Rizst főzhetsz hozzá, de ha úgy érzed eltolnád, akkor pirítóssal is finom.
2011. dec. 17. 13:51
Kezdj valami egyszeruvel! Pl paprikaskrumpli, vagy pori.:) aztan fokozatosan csinalj nehezebb eteleket.
8. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. dec. 17. 13:51
addig főzz egy ételt amíg tökély nem lesz...csak pici adagokban..rutin kérdése az egész, könyvből nem mindenkinek megy elsőre de negyvenedik alkalommal már perfekt lesz...tisztelem benned hogy nem adod fel, nincs egy aranyos szomszéd néni aki jól főz, néha átjöhetne hozzád csak tudod vannak kis praktikák amiken megcsúszhat a dolog...menni fogy
2011. dec. 17. 13:51
Erre aztán tényleg igaz a szólás,gyakorlat teszi a mestert!
2011. dec. 17. 13:50

Én sosem főzök könyvből, mindig kigondolom, hogy mim van otthon, milyen íz mivel passzol össze. Én elég sokat főzök de tök alap dolgokat és ami gyorsan meg van: pörkölt, rakott kel, főzelékek, rántott hús (na jó az pont rég volt, mert nem tudok panírozni a 17 hónapos ördögömtől), lecsós hús, tojásos nokedli meg ilyenek, vagy vegyél sima csirkecombot dobd be a sütőbe, fokhagymázd sózd be és csinálj hozzá egy jó kis krumplipürét vagy pl ha van 1-2 napos pörköltöd és már unjátok habard be egy kis tejföllel, de akkor azt meg ell aznap enni mert sokáig nem áll el. Ne légy feszült ettől.

Én nekem is mindig fejfájás h MIT főzzek, de akkor általában 2-3 napra főzök.....Kitarás. :-)

2011. dec. 17. 13:50
Az iskolában olyan rutint lehet szerezni, hogy magad is meglepődsz, milyen ügyes leszel :)
2011. dec. 17. 13:50

Ó :(


Nem gondolkodtál még főzőiskolán?

3. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 2. - 56abea278d)
2011. dec. 17. 13:49
Gondolom, mert tudsz. :)
2011. dec. 17. 13:48
Én imádok főzni.
2011. dec. 17. 13:45

Utálom az egészet, legszivesebben ordítanék ha a főzésre kerül a sor. Hozzá kell tennem, NEM tudok főzni, vagyis az ételeim 15-20% ban tényleg finomak a többi egyszerűen nem sikerül. Ami a legrosszabb a lányom, már kiköpi és öklendezik mostanában az ételeimtől. Jó, én megeszem ha mondjuk megsósom még de egyátalán nem finom. Egyébként imádom a főzős műsorokat és enni is szeretek, de a főzés nem megy. Egyébként nem ma kezdtem ezzel az érzéssel már évek óta együtt élek. Nem tudom mit tegyek, mert van még egy gyermekem, a férjem dolgozik, nagyik messze vannak ők is dolgoznak. Én még otthon vagyok a kisebbel, a nagy már ovis. Valakinek van valami ötlete mi tévő legyek? Ha főznöm kell, egy dolgot 10 x is el kell olvasnom hogy fölfogjam és utána léphetek tovább, viszont időm nincs lacafacázni az 1000 dolog miatt, amit a főzés mellett nap mint nap meg kell csinálnom.

Félek becsavarodom, lassan minden reggel gyomorgörcsöm van e miatt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook