Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyűlölök főzni! Segítség! fórum

Gyűlölök főzni! Segítség! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. jún. 27. 09:39

Szoktam kísérletezni is: ma megpróbálom a fokhagymás-tejfölös csillagtök ragut nokedlivel.

Elég bizarrnak hangzik, de kaját nem dobunk ki. Majd kiderül, hogy "visszatapsolós" kaja lesz-e, vagy csak az "egyszer meg lehet enni" kategóriába kerül.

2017. jún. 26. 21:10
Konzerv, 5 perces receptek.
2017. jún. 26. 21:05
Ne főzz!
80. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 79. - Forrest2010)
2017. jún. 26. 18:52
vagy gazdag lett és van szakácsnője
2017. jún. 26. 11:18
háááát :( ez az emberke azóta v megtanult főzni :) v éhen halt ! mert v 5 éve nem járt ezen a fórumon :( v apci agyoncsapta :(
78. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Gyöngyöcske anyuci)
2017. jún. 26. 11:16
....kár , h erre nem jöttél rá előbb !!! / ti : h nem szeretsz főzni ! / mert akkor egy olyan pasit kellett volna keresned , aki tud ! és akar is ! mindegy annak az ebédnek ki főzi meg !
77. ina87
2017. jún. 26. 11:11
aki nem tud annak nehéz,de azért találták ki a főző sulit esetleg ha tudsz iratkor be,ha nem tudsz ott van még a jó öreg kész kaják ami természetes nem egészséges de ma már mi az,semmi,és ha nem akarsz ezen kattogni egész nap,akk valahová csak muszáj lesz fordulnod.
76. .Charlotte (válaszként erre: 75. - 12d083b51b)
2017. jún. 26. 08:02
Hm köszi :)
2017. jún. 26. 07:56

Pörkölteket, sülteket, tökéletesen lehet adagokba rakva porciózni. De pl. a húslevest, szármát, töltött paprikát is tudod.

A rántani való cuccokat (akár húsféle, akár zöldségféle: karfiol, cukkini, patisszon stb.) szépen előre bepanírozod a szokott módon, először fémtálcára rakva egymás mellé lefagyasztod, utána már símán mehetnek bele egy zacsiba, nem fognak a fagyóban összeragadni. Később csak annyit veszel ki, ami éppen akkor kell.

74. .Charlotte (válaszként erre: 73. - 12d083b51b)
2017. jún. 26. 07:50

Milyen kajákat szoktatok lefagyasztani?

Amiket én csinálok, szerintem azokat nem lehet.

2017. jún. 26. 07:48

Ez a fórum 6 évvel ezelőtt indult, és élt pár hónapot! Most idén februárban ébredt fel csipkerózsika álmából, de amit írtál, az nagyon igaz!


Egyébként én sem vagyok képes annyira keveset főzni magamnak, hogy ne maradjon belőle. Ezért minimum már eleve 2 napra főzök, így minden másnap szabad vagyok, és nem kell a konyhában rostokolni. Ami olyan (pörkölt, stb.) már eleve úgy készítem, hogy jusson a fagyóba is. Pár hét múlva ismét csak jó lesz az! :))

2017. jún. 26. 07:44
Nálunk pedig pont az van, hogy a párom mindig a munkahelyén eszik meleget, én viszont nem és nekem igényem lenne rá, csak nagyon nehéz kis adagokat főzni, mindig csak magamnak. Hétvégén, ha otthon vagyunk, akkor szoktunk főzni és ebédelünk együtt.
2017. jún. 26. 07:43

Aki nem szeret főzni, annak nem is szabad főzni! Másra kell bízni a családban vagy készen megvenni.

A főzés alkotás, kreatív játék az ízekkel, örömteli esemény kell hogy legyen

Emlékszem ahogy anyósom egyre savanyubba vált és egyre jobban gyűlölte a világot, úgy lett egyre ehetetlenebb a főztje.

70. .Charlotte (válaszként erre: 1. - Gyöngyöcske anyuci)
2017. jún. 26. 07:41

Van nagyon sok recept fent a youtubeon, ahol megmutatják, mit hogy kell csinálni.

Vannak olyan könyvek, ahol lépésről lépésre leírják és képekkel mutatják, hogy mit, hogy kell csinálni.

Az interneten rengeteg hasznos dolgot kell találni. Én is mindig mindent ott keresek.

2017. jún. 26. 07:36

Bele lehet fáradni, hogy naponta mindig odaállni a tűzhely mellé. Valamikor én is ezt csináltam. Igaz, hogy akkor még nem volt (ekkora) fagyasztó, hogy hetekre-hónapokra lehetett bespájzolni a kész ételeket is.

Süss-főzz egyszerre nagyobb adagokat, és elraktározod, meglátod, mennyivel könnyebb lesz! :))

68. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 67. - Noncsi)
2017. jún. 23. 19:41
én is rendszeresen főzök hétvégén mindig és sokat + sütiket hétközben átlag 2 naponta. Amíg a fiam itthon lakik így is lesz de ha nősül elköltözik stb. kettőnkre már nem fogok főzni ilyen nagyságrendben.
67. Noncsi (válaszként erre: 66. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 22. 12:58
Szerintem is bele lehet jönni a főzésbe, bár engem már gyerekkoromban érdekelt és segítettem is otthon, szerencsére mi házi kosztot ettünk, de ma már megint meggondolandó, mert rengeteg menüs kaja van, illetve hely, ahol jókat lehet enni. Ha nincs idő főzni, enni akkor is kell:)
2017. máj. 31. 19:01
Szia, én pont ugyanúgy voltam mint, te anyu kettőnkre nem főzött mert nekik volt bent étterem a munkahelyén én a suliban ettem később a munkahelyemen az étteremben és nagyon jól elvoltunk eszünkbe sem jutott kivéve ha vendégek jöttek stb. egyéb. Nem nagyon érdekelte a kaja egyikünket sem. Röviden 19 évesen úgy mentem férjhez, hogy tudtam főzni teát meg tojásrántottát. Ugyanúgy meg voltam lőve mint te amikor kiderült hogy a férjem viszont szeretné ha főznék. Utáltam főzni és nem is tudtam. Aztán egyszer csak elkezdtem főzni (borzalom miket sikerült az elején) aztán belejöttem, ma sütök főzök. Szerintem te is bele fogsz jönni, főleg ha később gyereked is lesz, mert valahogy azért az kell egy családban házasságban. De nem vagy egyedül ezzel a problémával.
65. Böce (válaszként erre: 62. - Uborka7)
2017. máj. 31. 14:58

Elég későn jöttél rá, hogy a férjed ilyen:-) Már az elején be kellett volna vonni a házimunkába, mert most már hiába kapálózol.


Vagy tűröd, vagy válsz. Mást szerintem már nem tudsz tenni, ha eddig nem vártad el, hogy vegye ki ő is a részét a munkákból. Max. nem mosod ki a cuccait - csinálja meg magának, meg néhány ilyen dolgot nem csinálsz meg, de ebből meg úgyis veszekedés lenne. Úgyhogy sok értelme nincs.


Nem kell a nőnek rabszolgának lenni, de azt rögtön az együttélés elején kell tisztázni, nem évekkel utána.


Leülhetsz vele beszélni (már ha vevő rá egyáltalán) és elmondhatod, hogy tele a hócipőd a rabszolgasággal, fellázadtál és változtasson. Vagy válás lesz a vége.

2017. máj. 31. 14:50
Próbálkozz más ízvilággal és élj egészségesen!
2017. febr. 5. 13:52

rendeljetek


s ha a műanyag edényből eszitek, még mosogatni sem kell


amúgy a helyedben összeválogatnék 20-30 féle, egy tepsiben/fazékban gyorsan összedobható kaját és kétnaponta nekiállnék egy órát rászánni a főzésre


Enni ugyanis muszáj.


A bevásárlás végösszege pedig annyi, amennyi. Költhetnéd cipőre, mozira, szempillaspirálra, utazásra, de akkor kajára nem lenne. Szóval nem értem azt, hogy "mennyi mindenre költhetted volna"...


A főzés időigényes. Ez van. Úgy spórolhatsz, ha van egy jó repertoárod a gyorsan kész főtt ételekből.

2017. febr. 5. 13:42

Elég régi topic, de talán újraéled :)

Én is utálok főzni, egyszerűen annyira lemerít, mire kitalálom, megveszem (na ez a leglelombozóbb, amikor a végösszeget hallva elgondolkodom, hogy mennyi minden mást is vehettem volna rajta) és elkészítem. Úgy érzem magam, mint egy rabszolga, aki nem is ingyen dolgozik, hanem még ő fizet érte :) A férjem sajnos otthon lusta, nem csinál semmit, ha megkérem, csak morog és veszekedés lesz belőle. Sokáig hallgattam, mártíran megcsináltam - mert hát a gyerekek.. aztán már ez sem érdekel. Ha a gyerekeknek főzök, ő is eszik belőle. Pedig nem érdemli meg. Az autómat én takarítom, a lakást szintén. Most hogy nagyobbak, már a gyerekek besegítenek legalább abba. Aki nem csinálta ezt nem tudja, hogy milyen nehéz. Nekem a hétvége is munkanap, nincs semmi időm magamra - ez meg igen csak lelombozó. Tényleg a nőnek rabszolgának kell lenni, ha feleség és anya? Ha nő lusta, akkor megkövezik, ha férfi akkor az ok? Az anyám is csak mosolyogva annyit mond, h. ja a férfiak ilyenek..

61. 76ea67e69d (válaszként erre: 60. - C4de233d89)
2012. jan. 2. 13:57

szia, az hogy szexi e ha egy pasi főz nem tudhatom igy férfiként:) de elhiszem neked ha ezt mondod, tartom a véleményem ahoz, hogy csak akarni kell és megy a főzés,egyébként ezt sosem értettem hogy sokan csodálkoznak ha egy pasi tud sütni főzni, elvégre a legtöbb cukrász és szakács is férfi.


üdv


ati

60. c4de233d89 (válaszként erre: 59. - 76ea67e69d)
2012. jan. 2. 13:26
és nagyon szexi ha egy pasi főz...csak állunk egy pohárral a kezünkben... csodáljuk és gondolunk és gondolunk és gondolunk vágyunk
2012. jan. 2. 13:10

BUÉK MINDENKINEK!

sziasztok, én szeretek főzni,és tudok is.nem nehéz, csak bele kell tenni a belevalót. ilyen egyszerü. az orvos sem tud müteni műtő nélkül, igy kell felfogni. akarni kell és jól izesiteni. nemhiába irják a receptekben hogy izlés szerint adagoljuk, mivel 1 recept nem lehet jó mindenkinek. ahány száj annyi féle ember.

karácsonyra megcsináltam a bejglit(8db ot) egy cukrászati oldalról néztem le a receptet, elsőre sikerült. akarni kell és szeretni sütni főzni, na meg enni is jó bizony:))

üdv

34\F

ati

58. eb62d25e47 (válaszként erre: 1. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. dec. 17. 23:08

Szerintem ami nem megy ,ne erőltesd.

Hagy az egészet a fenébe.

Pláne ne görcsölj miatta,mert akkor aztán tuti már az elején el van szúrva a dolog.

És azt is hidd el,hogy a receptek nagy része silány,gyorsan összedobott,és nem pontos,szóval nem csak a te hibád,ha olyan lesz amilyen.

Főzz olyant ,amit tudsz,egyszerűt,könnyűt ,"stresszmenteset".

Hidd el a gyerekek is jobban szeretnek egy hamburgert vacsorára,mint egy órákon keresztül átidegeskedett csodát.

57. Lysiantus (válaszként erre: 48. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. dec. 17. 22:43
Ha vízízű lett a levesed, vagy az alapanyag kevés, vagy nagyon enyhén fűszerezted.
56. Lysiantus (válaszként erre: 43. - E16fe97baf)
2011. dec. 17. 22:39

Milyen igaza van a dédinek! A jó főzéshez rutin kell, amit gyakorlással lehet szerezni, meg kedv is kell hozzá.

Én nagyon nem szeretek főzni, de muszáj. Sokszor közben meg sem kóstolom, mert tudom, hogy a megszokott mennyiséghez, menyi fűszer kell.

2011. dec. 17. 22:37

de irigylem akinek főz a párja! :) néha olyan jó lenne ha levennék ezt a terhet annak ellenére hogy én szeretek főzni.

Egyébként nekem ha nem sikerül vmi kaja az azért van mert nem volt kedvem főzni ... Fűszerezéssel pedig úgy vagyok hogy sok zöldfűszert használok abból nem lehet sokat használni.

54. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 52. - 5239d91094)
2011. dec. 17. 21:10

Szinte mindennel megpróbálkoztam, ami átlag. Leveseket, csirkés ételeket, néha sertésből. A főzelékek nagyon nem mennek. Krumpli, rizs ami megy. Rakott, csőbensűlt ételek. Néha a rántott hús is sikerül. Mkor megpróbálkozom valami új receptel, 30% ban sikerül...

Igen, nekem az" ízlés szerint" megfogalmazás felér egy K.O.val. De egyetlen ételt sem tudok kívülről. Max néhány levest. Amit szeretek főzni, paprikáscsirke, tejbegríz, húsleves.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook