Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyors szemromlás és munkaszemüveg fórum

Gyors szemromlás és munkaszemüveg (beszélgetős fórum)


1 2
2022. ápr. 15. 09:58
Voltam szemészeten, most olyat csinálnak majd, ami olvasni is jó, és dolgozni is, ugyanazzal a lencsével.
32. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 13. 22:06

Én olvasó szemüveggel csak úgy látom a monitort, ha egész közel hajolok, a monitort nézegetőssel pedig homályosan látom a papírra írtat.


Tehát, teljesen különböző.

A TV-t sem látom olvasó szemüveggel, de a monitorossal igen.

31. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 13. 22:03

Nem, szerintem nem gyengébb kell, hanem másmilyen.


Nekem egyformán romlik a szemem mind a két irányba, idén elértem az 1,75-öt, azaz olvasáshoz is az kell, és nézelődéshez is, de ugye az egyik a közelre látást segíti, a másik meg a távolra látást, a monitor meg a kettő között van.

30. andi6020 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 13. 21:59
Nem írom le négyszázhetvenhetedszer. Bocs.
2022. ápr. 13. 20:53
Uram bocsá, én most elengedem..
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. ápr. 13. 20:44
Hát engem jól átvágtak, mert én mondtam nem monitoron dolgozom, és mégis a munkaszemüveget ajánlották.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. ápr. 13. 20:41
Szerintem monitorhoz gyengébb szemüveg kell, mint papíron olvasni.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. ápr. 13. 20:39
A laptopon kb.ugyanolyan távolságra olvasok, mint papíron, hisz ott már a billentyűzet és a monitor közt nem sok távolság van.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2022. ápr. 13. 20:38
A multifokális nem jó gépezéshez? Akkor mihez?
24. Bichi (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 13. 07:10
Mert optimális esetben a monitor nem olvasási távolságban van. Az olvasó a kezedben lévő könyvre/papírra vonatkozik. Én olyat még nem hallottam, hogy valaki egy már gyenge olvasóval távolra fog látni. És azt, hogy ezt egy szemész mondja...
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:41
De, de amióta másik irányba is elromlott a szemem, azóta munkaszemüvegem vann és nincs külön olvasó szemüvegem. Pont elég egyre vigyázni:DDDD
22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:41

Nekem igen. De amikor az olvasóm már 3,5-ös lett, a boltban nem tudtam semmi címkét elolvasni. Le fel kellett venni állandóan az olvasót, mert az távollátásra szédítő.

Ezért lett multifokális.

Ami meg a sz gépezéshez nem jó. Ezért lett külön az olvasó+munka.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. ápr. 12. 21:36
Legelőször nem úgy kezdted, hogy csak olvasáshoz kellett?
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:35

Én a sima olvasó szemüvegben nem látok 60 cm-en túlra.

Nem, nem használom nézelődésre, azaz nincs külön olvasó szemüvegem.

2022. ápr. 12. 21:24
Jaa és megkérdeztem a szemésztől, ha az olvasó szemüveg már gyenge olvasáshoz, lehet-e használni távollátáshoz, azt mondta, hogy lehet. Ti is használjátok így?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. ápr. 12. 21:22
Azt nem értem, hogy számítógéphez miért nem jó, az olvasó? ezen kívül csináltattam külön egy távollátót, azzal meg nem tudok közelre nézni. :( ezért nem hordok utcára. Amúgy meg akkor engem becsaptak, ha mondtam, hogy nem számítógépen dolgozom, és mégis munkaszemüveget javasoltak?
17. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:17

Munkaszemüveg számítógépezéshez kell.

Munkaszemüvegben, aminek az alja nekem olvasó, nem tudok házon kívül lenni, mert beszédülök.

Még mindig azt mondom, hogy neked multifokális kellene (alja olvasó, középen munka, felül távollátó).

Abban tudnál olvasni, hajtogatni, és látnád a rendszámokat is.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. ápr. 12. 21:14
Hát én már tényleg nem értem, hogy több méterre állítják be a munkaszemüveget, az már akkor olyan mint egy távollátó , nem? Meg azt sem értem, van-e különbség a szemüveg készítésénél, hogy hová nézünk, egy pontra, vagy pedig nem egy pontra fókuszálunk, mert nem olvasás a munkánk számítógépen.
15. Channa* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:08

Bocsánat! Igen! A nézegetős az, amit utcára hordunk:DDDD


Csak én nem tudom, hogy melyik a távol és közelláttás, azért nevezem így a szemüvegeket.


Tehát, a nézegetőszemüvegembe, ellátok nagyon messzire.


Én se vagyok öreg, de ugye ez az időskori már 40 körül elkezdődik.

A számítógép tuti, hogy ront sokat a szemen. Nekem is valószínű, hogy emiatt kell már néhány éve szemüveg....

14. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 21:05

Nekem is gyengébb kell a monitorhoz mint az olvasáshoz, és nem is látom az olvasó szemüveggel a monitort, azaz ha felemelem a fejem, hogy az olvasó részével nézzem a monitort, akkor teljesen homályos.


Az én munkaszemüvegem több méterre van beállítva, olvasóba hiába nézek fel, nem látok úgy sem, menni meg végképp nem tudok az olvasó szemüvegben.


Én annyira nem értek a szemüvegekhez, de én tuti, hogy legalább 50 cm-ről olvasok, a monitorom meg ennél is messzebb van. Ha bármi közelebb van, akkor görbítem a hátamat.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. ápr. 12. 21:03
Nézegetős az mit jelent? Az utcai? Nem vagyok még öreg, és ha a számítógép nme lenne , gyanítom, nem lenne szükségem szemüvegre sem.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. ápr. 12. 20:58
Ezt nem értem ,nekem a monitorhoz mindig is gyengébb szemüveg kellett, mint a sima könyvből való olvasáshoz.Felnézni a munkaszemüveggel tudok, hisz 60 cm-re van beállítva.Olvasni meg közelebbről szoktunk nem?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. ápr. 12. 20:55
Munkaszemüvegemen nekem is van kékfény, de amelyikben két féle lencse van, abban nincs kék fény, és ráadásul egyformára csinálta a2 lencsét, holott fél dioptria különbség van a két szemem közt.
10. bnedora (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 20:55

Rendben.

Munkaszemüveggel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 20:53

A munkaszemüveg a monitoros munkához van kitalálva és nem vasaláshoz, ruhahajtogatáshoz.


Multifokális: olvasó, monitoros és nézegetős szemüveg egyben.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2022. ápr. 12. 20:52
Az olvasó olvasáshoz, a távollátó az az utcára, de ha házimunkát végzek, pl, mosogatás,ruhahajtogatás bármi, ahhoz nem munkaszemüveg kell? Multifokális az milyen ?Olvasó, munka, és távollátó?
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 20:51
Én sima olvasó szemüveggel nem is látom a monitort, illetve azért jó a munkaszemüveg, mert nem kell levenni, ha felnézel a monitorról vagy felállsz a helyedről. Simán tudsz benne közlekedni, látod a kollégádat, stb.
2022. ápr. 12. 20:49

Nekem 2 munkaszemüvegem van, ami azt jelenti, hogy progresszív lencse van benne, azaz tudok vele olvasni, számítógépezni és elvileg kb. 5 méteres távolságba nézelődni, de én messzebbre is ellátok vele.


Azért van 2 ilyen szemüvegem, mert az első már gyenge volt olvasáshoz, így újat kellett csináltatnom, de sajnos a második nem sikerült olyan jóra, mint az első volt.


Ja, a jelenlegi szemüvegem, mivel munkaszemüveg, ezért van rajta kékfény, és mivel kint is hordom, ezért van hozzá napszemüveg, ami mágnesesen tapad rá, bár rájöttem, hogy napszemüvegnek nem jó, mert pont úgy hunyorgok, ahogy napszemüveg nélkül.



Hány éves vagy FI?

Ugye az időskori;) szemromlás az ilyen. Nekem pl. azt mondta a szemész, amikor észrevettem, hogy nagyon kell fókuszálnom az olvasáshoz, hogy most még ne csináltassak szemüveget, mert gyorsan fog romlani. És így is volt. Ezután csak 2 évvel csináltattam meg az elsőt, mert akkor már zavart a munkámban a rossz látásom.

A másodikra azért volt szükségem, mert papírról nem tudtam már olvasni, de a géphez még tökéletes volt.


Nekem is kellene már nézelődös szemüveg is, mert én sem látok el már olyan messzire, mint régebben, de ezen még gondolkodom, hiszen nem érdekel, hogy nem látom a rendszámokat, mert az enyémet tudom:D

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2022. ápr. 12. 20:41

Ezt nem értem én sem, hogy minek a munkaszemüveg.Mikor az optikában voltam, ajánlották, hogy az milyen jó.De akkor még nem kellett távollátó, csak olvasószemüveg. Már most az egyikkel munkaszemüveggel, amelyik egybe van építve

az olvasóval,távolabbra is látok,a amelyik csak munkaszemüveg, azzal távolra nem jó nézni, azzal csinálom a házimunkát. Csak mostanában olvastam utána, hogy a munkaszemüveg az számítógéphez való, én az olvasó részével olvastam eddig a számítógépen, a munkaszemüveggel meg dolgoztam.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 12. 20:35

Három szemüvegem van.

Az egyik olvasó és munkaszemüveg, ezzel számítógépezek, de úgy általában ebben vagyok itthon a lakásban.

A másik multifokális, ez hordom, ha kilépek itthonról.

A harmadik egy multifokális napszemüveg.

Ha nem ülnék a gép előtt napi sok órát, a munkaszemüvegre nem is lenne szükségem. A multifokális hiába lenne jó elvileg mindenhova, gépezéshez sokkal jobb a munkaszemüveg.

Minek 2 munkaszemüveg? Egy sem kellene szerintem, olyan viszont igen, amiben távolra is jól látsz. Viszont ha jól értem, olyanod nincs is.

Multifokális kellene neked is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook