Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyógyszerbeadás cicáknak fórum

Gyógyszerbeadás cicáknak (beszélgetős fórum)

1 2
2. Anika70 (válaszként erre: 1. - B94b39b09f)
2012. febr. 4. 14:34

Szerintem kérd meg az orvost, hogy injekcióban adja be a gyógyszert.

Az én cicámat is kezeltem pár napig gyógyszerrel és így jártam, mint Te. Utána kihívtam az orvost és szépen megkapta szuriban a gyógyszerét.

2012. febr. 4. 14:32

Sziasztok, szeretnék ötleteket kérni Tőletek, mert nagyon el vagyok keseredve.

Van egy 7 éves kandúrom, nagyon beteg, tüdőgyulladása van. Az orvos erős antibiotikumot és szteroidot írt fel neki, amit már 10 napja szed, de egyre nehezebben.

Tegnapra már odáig jutottunk, hogy sehogy sem lehet beleimádkozni a gyógyszert.

Felsorolom, eddig miket próbáltunk, és ha lenne valami ötletetek, kérlek, segítsetek, mert muszáj még vagy 2 hétig szednie, nem szeretném elveszíteni!

- először fecskendőben, porrá törve, folyadékkal, eredmény erős öklöndözés, már akkor is, amikor csak közelítünk a szája felé,

- porrá törve, konzerv kajcsi levébe keverve, eredmény: inkább nem eszik egész nap (fontos lenne az evés az erőnlét miatt)

- apró darabokban, kifaragott szárazkajába rejtve, kiszagolja, pedig tegnap még tettem szószt is a pici lyuk tetejére, hogy befedje a gyógyszert...

tettem már házi husi szaftba, lekvárba, pudingba, sült tojásba, töltibe, rántott husiba, törtem már 10 darabba, hogy ne legyen szaga, de nem... öklendezik, ha csak elé teszem a tányért, hihetetlen, milyen szaglása van. Ha nincs benne gyógyszer, akkor eszik rendesen.

Ja, igen, a torkába helyezést is próbáluk, de ahogy kinyitjuk a száját, egyből öklendezik.

Lenne valami ötletetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook