Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyógyszerbeadás cicáknak fórum

Gyógyszerbeadás cicáknak (beszélgetős fórum)

1 2
32. libikóka (válaszként erre: 30. - Miss Angel)
tegnapelőtt 14:54
Kitartás:)
tegnapelőtt 14:49

bocs a hosszú linkért


ezt szedjük :


[link]

30. Miss Angel (válaszként erre: 27. - Libikóka)
tegnapelőtt 14:41

ez már jobb .)

én most ugy csinaltam,megnedvesítettem az ujjamat és a kis golyók ugye ráragadtak, ugy nyomtam a kis szájába egy ujjamat,hát igy se volt könyű de mar javul a helyzet....mindenesetre az összes bogyó most se került bele,de már haladunk...

29. Miss Angel (válaszként erre: 26. - Libikóka)
tegnapelőtt 14:37

köszönöm szépen,de az a baj,hogy egyszerűen megérzi ha vmi készül,tudom ez fura,nemhogy ki nem jön,inkabb elbújik.Fürdésnél ugyanez,valami bútor mögül ,alól ki kell szedni és vinni,pedig az előkészületekből nem észlel semmit soha erre figyelek

igen,egy tabletta beadása tényleg annyira egyszerű ,mint írod,azért is emlitettem a dokinak,de ez 20-30 db -nem tudm pontosan hány-pici bogyó,amit bizony észrevesz

ezért nem könnyű még szájon át se beadni neki,mert visszaköpi sz egészet,a tablettát reflexből lenyeli.A féreghajtót is van mikor hazahozom és én adom be neki,semmi gond nincs vele.De ez egy pokol sajnas

azért köszönöm szépen a tanacsot:*

28. srcrss (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
tegnapelőtt 14:19

Nem tudom, ti hogy csináljátok, de én könnyen beadom nekik a gyógyszert. Törcsibe csomagolom, az ölembe veszem, és lenyomom a torkán. Így:


[link]

27. libikóka (válaszként erre: 26. - Libikóka)
tegnapelőtt 14:02

Ja,, és ezt kézből.

Akár úgy mintha a te kajádból kapná a nasit.

Természetesen,,mert a turpisságra rájön.

26. libikóka (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
tegnapelőtt 13:51

Ha kicsi virsli kockába nyomom észre sem veszi ,,szinte rágás nélkül nyeli.

És bocs hogy ezt írom,de esetleg ha kivárod hogy kicsit éhesebb legyen és a falatkával indítassz.

Javulást a cicának.

tegnapelőtt 13:40

sziasztok,elég régi már ez a fórum ,de hátha még olvassa valaki..


a macskámnak hasnyálmirigy gyulladása van ,masodik éve,rossz közérzettel jelentkezett tehát egyből vittem dokihoz. Lipex nevű gyógyszert kapott akkor,meg pár szurit -a lipex egy nagy kapszula ,a benne lévő drazsékat kell beadni,még hosszú időn át szedtük.

Szó szerint vért izzadtunk mar akkor is a gyógyszerbeadással,könyörögtem az állatorvosnak ,hogy találjunk már valami más megoldást,mert a macska már retteg a gyógyszerbeadástól,nem írom mikkel járt ez nekünk inkább,kértem hogy ne tegyük már ki ekkora pszichés megterhelésnek ,persze az volt a valasz ezt kell szednie és kész.Persze javult az állapota sokat ,most voltunk a masodik kontrollon,most megint nagyon rossz az eredmény,megint ugyanazt a gyógyszert kaptuk.

megkerestem egy masik orvost is,az is ugyanezt mondta söt,még azt is,hogy csinaltassunk naluk még egy labort hátha elhagyható a góygyszer ,ami meg egy vicc .D


megemlitettem,hogy adjanak tablettát,vagy akár felőlem vegyék fel kórházba mindent állok,mert nem akarom hogy nagy baj legyen,elég nagy baj van már így is.Nem érdekli őket,oldjuk meg.

szájon át adassal már meg se próbálkozunk mert attól retteg,maga alá pisil szó szerint,én nem fogom kinozni az biztos.Egyébként sajnos nagyon makacs cica ,mikor orvoshoz visszük is ugyanezt csinalja,még akkor is ha csak egy oltasra visszük.

BÁRMILYEN!!! kajaba teszem,nem kell neki,inkabb éhezik

vízbe nyilván nem teszem mivel annyit nem iszik meg egy nap ,hogy az összes gyógyszer bekerüljön a szervezetébe,de ha a finom ,általa kedvelt kajákba nem eszi meg,akkor a vízből inni pláne nem fogja.

a drazsékat próbáltam csak úgy beszórni is,de összetörve is az ételébe,sehogy nem kell neki.szó szerint mindent próbáltam már...érdekelne ki hogy oldaná ezt meg,mert nekem már nincs több ötletem.

kötekedő,gúnyos hozzászólások nem érdekelnek,reagálni se fogok rájuk csak jelzem!!


aki öszintén próbál segiteni annak előre is nagyon köszönöm!!!!

2012. febr. 15. 13:50
sziasztok, mi egyik cicánk már 10 év fölött van és vannak vesekövei, amiket nagyon megszenved. Így folyamatosan kell neki c vitamint adni. Úgy szoktuk, hogy amikor kinyitja a száját, akkor elkezdi a nyelvét is ki-be dugdosni, mikor kidugta, akkor a nyelve tövére gyorsan rá kell rakni a gyogyót és behúzza. 90%-ban bejön, van, hogy nem vagyunk elég ügyik.
2012. febr. 8. 09:41
Nagyon aranyosak vagytok, koszonom szepen, jol esik! :)
22. Anika70 (válaszként erre: 20. - B94b39b09f)
2012. febr. 8. 08:57
Nagyon örülök,hogy jobban van a cicusod!
21. Csicsi25 (válaszként erre: 20. - B94b39b09f)
2012. febr. 7. 19:19

Jajj, nagyon jó volt olvasni soraidat, örülök hogy gyógyul a cicád! :))

Mostmár talán nem lesz gond és nem kell Bp-re vinned. Szorítok, hogy minden rendben legyen. De neked is, neki is könnyebb, hogy nem kell kínlódni a gyógyszerrel :))

2012. febr. 7. 18:49

Sziasztok, voltunk orvosnal, es az en kis hercegem gyooogyul! :) Annyira orulok, mert azt mondta a doki 2 hete, hogy igencsak sulyos, mellhartya- es tudogyulladas egyben. Bar meg nem szabad elbizni magunkat, de a legzesi hang kifejezetten jobb volt.

Ha nem jon rendbe 2 het mulva, akkor el kellene utazni vele Budapestre, hogy mutetileg lecsapoljak. :(

Viszont kapott hosszu hatasu szurikat, igy 'csak' hetente kell orvoshoz menni vele. Es annyira edibedi volt, mikor hazajottunk, olyan buszke volt magara, hogy milyen batran viselkedett. Anya elott billegette magat, es magabiztosan jott-ment. :)

19. Anika70 (válaszként erre: 15. - B94b39b09f)
2012. febr. 4. 21:25

Örülök, hogy csak-csak sikerült beadni egy kis gyógyszert.


Ó az én cicám már 12 éves és ez az eset már vagy 7 éve történt:-)

2012. febr. 4. 20:59
Nekem is volt egy pár cicám, akinél sehogy sem sikerült beadni a gyógyszert, pedig ketten lefogtuk. Amennyiben egyáltalán nem sikerül, akkor orvoshoz kell vinni, és injekciót kell kérni.
17. Csicsi25 (válaszként erre: 15. - B94b39b09f)
2012. febr. 4. 19:42
Örülök neki, hogy volt egy kis sikerélmény! Tudom, mennyire meg tudja viselni az embert, ha nem sikerül beadni a gyógyszert, én is sokszor szenvedtem és kínomban már nem tudtam mit kitalálni. Sajnos, kénytelen leszel injekciót kérni, mindkettőtök jobban jár.
16. b94b39b09f (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2012. febr. 4. 18:31

Aranyos vagy! :)

A tejfölre grimaszol, a joghurtot még az elején próbáltuk, akkor nem ment, de kipróbálom megint.

Sajtot nem szereti sajna.

Elég nagy tabletták. :S

Az a baj, hogy ha egyben van, akármilyen pici a darab, és szétrágja, egyből elkezd nyammogni, sok lesz a nyála, és elmegy a tányértól. Sztem nagyon irritálja. Én pl. a neoc.ránnal vagyok úgy, hogy a világból ki lehetne üldözni vele, hányingerem van tőle, nem bírom bevenni.

Amúgy tegnap annyira édes volt, olyat nevettem rajta. Hát beledugdostam a pici gyógyszerdarabkákat konzervkaja kockáiba, és 10 perc múlva nézem, hát a tányérja alá sorban ki van téve az a kocka (vagy 8 db) amiben volt. De olyan sorban rakta ki, mint egy smile, mosolygósan.

2012. febr. 4. 18:24

Köszönöm ismét a tanácsokat! Csicsi, örök hálám, most a napi adagjának a fele már bent van, májkrémmel! :D Hú mekkora megkönnyebbülés...

Bár még hátra van ugyanennyi, plusz egy keserű szteroid, de majd sütök túrós palacsintát, és hátha a túrókrémmel megeszi.

Cicus, köszi szépen, de valami trauma érhette, mert ahogy kinyitjuk a száját, elkezd öklendezni, akármilyen gyöngéden is tesszük. Ugyanez a helyzet, ha az ujjunkon nyújtunk valami lenyalogatni valót, a szája felé irányuló mozdulatok mind ezt váltják ki. :(

Hétfőn beszélek a dokival szuri-ügyben mindenképpen. Anika, remélem, azóta már jól van a kis cicus!

14. Bcicus
2012. febr. 4. 15:14
Nem nehéz. A fölemögött fogd össze a bőrt és húzd hátra a fejét ki fog nyílni a szája a másik kezddel egy szemöldöcsipesszel fogd meg a gyógyszert és mélye a torkába nyomd be.
13. 83e25137af (válaszként erre: 1. - B94b39b09f)
2012. febr. 4. 15:01
szuri, szuri szuri... kevésbé megterhelő neki is és neked is..
12. Anika70 (válaszként erre: 11. - Anika70)
2012. febr. 4. 15:00
Egyébként az én cicám amikor szurit kapott vesegyulladása volt:-(
11. Anika70 (válaszként erre: 6. - B94b39b09f)
2012. febr. 4. 14:52

Az orvos sokat számol fel ha kimegy házhoz?

Nálunk mondjuk elég közel van az állatorvos, ilyenkor kijár beadni a szurit.

Nem szerencsés cipelni egy ilyen beteg cicust:-(

2012. febr. 4. 14:46

Nem tudom mekkorát kell bevennie, de ne porrá törd, mert akkor szerintem nagyobb a szaga. Inkább darabokba tedd a májasba.

Tejfölbe, joghurtba esetleg?

Most én is sorbaveszem, amit a cicám szeretett. Sajt?

2012. febr. 4. 14:41
Na, azt még nem próbáltam, köszike!
8. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - B94b39b09f)
2012. febr. 4. 14:40

Irtó jó szaglása van a cicádnak :)))

Májas? Még abban sikerült nekem 1-2x beadni.

7. b94b39b09f (válaszként erre: 5. - Anika70)
2012. febr. 4. 14:39
Köszönöm, de sajnos már azon is túl vagyunk, kiszagolta abban is. :(
2012. febr. 4. 14:38

Aranyosak vagytok, köszönöm! Nem lesz más megoldás, úgy látom. :(

Az a baj, hogy az orvos elég messze rendel és szegény Anyukám vigyáz a cicámra, amíg nem vagyok itthon. És kedden sajna mennem kell. Hogy fogja megoldani szegény... Meg hát beteg cicát hurcolászni. :( Annyira szomorú vagyok.

Remélem, hogy a Ti cicátok meggyógyult azóta! Mi volt a baj?

5. Anika70 (válaszként erre: 2. - Anika70)
2012. febr. 4. 14:35
Vagy esetleg még próbáld halas kajába rakni, mert annak elég intenzív illata van, hátha nem érzi meg...
2012. febr. 4. 14:35

A mi állatorvosunk éppen ezért sosem adott gyógyszert a cicának, mindig injekciót kapott, ami pár napig hatott, aztán vissza kellett menni.

Tudom, kész téboly lehet ennyit szenvedni - neked is, meg a cicának is. Sajnos, nem tudok ötletet, kérdezz rá állatorvosnál az injekcióra.

2012. febr. 4. 14:34
Sajnos azt kell írnom, hogy lehetetlen. Nálunk is kapott ilyen kúrát, az első 1 hét még valahogy ment. Aztán injekciókúra lett belőle. Kérdezd meg a dokit, hogy létezik e injekciókúra formájában, lehet hogy drágább, de megéri, a cicámért sok mindent megteszek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook