Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekek otthongondozási díja (gyod) - kérdések; tapasztalatok fórum

Gyermekek otthongondozási díja (gyod) - kérdések; tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
50. ydna8
márc. 19. 09:54
Sziasztok a gyod-ot hogy-hol kell megszüntetni? Halisten meggyógyult a gyermekem, csak nem tudom ez hogy működik, merre induljak el.
49. Gabo4
febr. 24. 12:31
Sziasztok.azt szeretném kérdezni, hogy nekünk február.9.én járt le a gyod.ma volt kint a szakértő aki azt mondta tovább jár.Akkor most márciusban egész havit kapok vagy csak azt a 9 napot.köszönöm.
48. Szorina (válaszként erre: 41. - VargaMelinda78)
nov. 2. 15:02
Nem korhoz van kötve, hanem állapothoz.
2023. okt. 5. 18:52

Sziasztok!


Most szeptember 13.án adtam be a GYOD íránti kérelmemet 11 éves fiam után.

Mikor kéne h postán meg kapjam? És mennyi ennek az elbirálási ideje? Köszönöm.

2023. ápr. 3. 15:29
Sziasztok 2026igbkaptam meg a Gyodot viszont 2evente ugye felül vizsgálják az iskola aláhúzta hogy meghaladja kötelező óraszámot és hogy szükségesè teszi a közreműködésem fiam középsúlyos nem járhat egyedül sehova és részben tudja ellátni magát.igy hogy ezt húzta alá iskola elvesztem gyodot? 8tol fel 2ig van autó hozza autó viszi köszönöm valaszokat
2022. júl. 23. 12:28
Sziasztok 1 hete adtam be a gyod iránti kérelmet nem tudjátok h mennyi lehet az elbiralasi idő? köszönöm a segítséget
2022. jan. 30. 19:35
Sziasztok pest megyében illetve Budapesten tudtok olyan gyermek pszichiátert aki tartós beteg igazolást állít ki autista gyermekre?Mi a Rókus kórházhoz tartozunk de rendszeresen 1 évre kapjuk meg a papírt és véglegesíteni szeretném,lehet magán is.nagyon köszönöm
43. Judit870211 (válaszként erre: 42. - Tóthildi2)
2021. nov. 3. 03:43
Szia! Beadás napjától fogod kapni! Mi is úgy kaptuk meg!
2021. okt. 24. 10:37
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy visszamenőlegesen meddig állapíthatják meg a gyodot? Az ügyintéző segéd azt mondta hogs beadás napjától max.. Ez nekünk 10.20. De az orvosa a kislánynak 09.22én adta ki hogy visszamenőleg legalább 2 hónapja fent áll. Az emelt családit is ugyanazon a napon adtam be azt meg is állapították 08.01től. Ebbe tudna valaki segíteni hogy melyik dátum amióta megkapjuk?
41. VargaMelinda78 (válaszként erre: 29. - Katimama55)
2021. szept. 27. 06:29

Üdv!

A gyod hány éves gyermeknek vehető igénybe?

A mienk shont beültetett 2 éves és lejárt a gyed de bölcsi itt falun nincs

Köszönöm!

40. lili65
2021. máj. 20. 19:39

Sziasztok tagok !

Nekem Nekem az lenne a kérdésem hogy szakértő kirendeléséről 10 én vettem át maga a határozatot Mennyi idő alatt szokott a szakértő kijönni -gyod kapcsolatban

39. Renocskaa (válaszként erre: 38. - Pupkovics)
2021. márc. 31. 01:21

De jár, az én kislányom 23 éves, és kapom. Az orvos esetleg a felülvizsgálatra gondolhat, elvileg két évente megteszik, kiküldenek egy szakértőt 6 éves kor felett (6 éves kor alatt elfogadjak a háziorvos és a kezelőorvos által kiállított szakvéleményt a pontozassal), viszont ha esetleg van egy E minősítésű szakorvosi bizottsági szakvéleményed, akkor nem küldenek szakértőt, elfogadjak az abban leírtakat. (Januári új szabály, ha kell, elkuldom a határozatomat, amit kaptam, abban benne van.)

Szóval szerintem folyósítani fogják tovább, 2 évente felülvizsgálják, és kész. Ne aggódj.

2021. márc. 24. 12:06

Sziasztok .


Autista gyermekem miatt kapom a gyodot . A gyermekem 17 éves , az orvosunk azt mondta , hogy 18 év felett már nem jár a gyod , hanem csak az ápolási ami ugye bruttó a fele a gyodnak.

Tudok valami pontosat erröl ?

Van itt valaki aki 18 pluszos gyerkőc után kap juttatást ?

Mindenhol úgy van fent , hogy a gyod életkor független , de most már magam sem tudom mi a helyzet.

Vagy az összeg marad a gyod összege csak a neve lesz más ?

Köszönöm a segítséget

2020. jún. 1. 14:41
Boldog pünkösdi napot kivànok mindenkinek.Megtudnà valaki mondani hogy augusztusig kapjuk a gyodot hogy most ki küldik a papírokat hamarabb vagy nekünk kell hívni őket.Vagy augusztusban kell rendezni a papírokat előre is köszönöm
2020. máj. 15. 08:56
Sziasztok.egy kerdesem lenne.remelem jo helyen irok.nagyobbik fiammal gyodon vagyok.ferjemnek megszunt a munkaja.ha esrtleg en talalnak munkat akkor valyon lehet a ferjem neven a gyod?vagy mindenkepp az en nevemen kell legyen.akkor viszont en nem fogok tudni dolfozni,max 4 orat.
2020. ápr. 7. 09:36

Szép napot kivanok mindenkinek

Tegnap olvastam egy bejelentest Nóvàk Katalintól

Hogy meghosszabitjak a gyod gyes minden szakertői vélemény nélkül

Szerintetek ha megvan a tartós betegségről a nyilatkozat ugy irta h magas ősszegü cs.p kapnak azoknak is

Tavaly decemberbe megszuntettek erdemes e

Vki tud ilyenről

Köszönöm a vàlaszt tovabbi szep napot vigyazzatok magatokra

34. Gogatimi (válaszként erre: 33. - Szőkelédi)
2020. ápr. 2. 20:16
Köszönöm!
33. szőkelédi (válaszként erre: 32. - Gogatimi)
2020. ápr. 2. 19:36

Milyen ütemezéssel, mikor utalják a járások az ápolási díjat? (tudásbázis kérdés).


Szia,gyere erre a fórumra itt segítenek.

2020. ápr. 2. 16:45

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.

Autizmus spekteumzavarral diagnosztizálták a kislányom.

A BNO:F84. 0.

A doktornő aki megállította a diagnózist azt mondta, hogy próbáljuk meg igényelni a GYOD-ot.

Szeretnélek titeket megkérdezni, hogy a kérelmet hova kell be adni?

Én a helyi kormányablakban adtam be, de nem rég azt hallottam, hogy a helyi önkormányzathoz kellett volna. Továbbá tudnátok nekem írni az elbírálás menetéről?


Vaszaitokat előre is köszönöm!

31. Giulietta (válaszként erre: 24. - Bibeszál)
2020. ápr. 2. 05:27
Jó reggelt azt nem lehet abból le vonni... gyest lehet csak.... tudatommal... ilye még nem is hallottam.
30. Giulietta (válaszként erre: 28. - Katalina)
2020. ápr. 2. 05:25
Jó reggelt. Milyen betegségben szenved gyermeked?
29. Katimama55 (válaszként erre: 28. - Katalina)
2020. márc. 12. 22:42
Szia. Alap ápolásihoz is legalább 6 pont kell.
2020. márc. 5. 08:03

Jo reggelt köszönöm a vàlaszt

0pontot adott a szskertő

Akkor is be lehet adni a kervenyt

27. Bibeszál (válaszként erre: 26. - Katalina)
2020. márc. 2. 08:33
Jó reggelt. A Gyod azok betegeknek jár akik nem önellátóak. Wc használat,evés,öltözködés,stb. Kérdésére javasolnám a sima ápolás igénybeadását hogy van e esélye arra legalább azt a helyi járáshivataltol azért kérdezze meg.Szerintem igen az ápolási díj jár.
2020. márc. 1. 22:12
Valaki tudna segiteni amit most irtam fordulhatok e feljebb vagy még az alacsonyabb osszegu gyodot vagy apolasi az ilyenekre nem jar
2020. márc. 1. 22:11

Sziasztok

Kerdezni dzetetnek tolletek

Tavaly még kaptam a gyodot

Kijott a szakerto es mondta h nem jar december 31-vel megszuntette

Tartos beteg

3havonta hordom kontroll vizsgalatra

Emelt szintü csaladit azt kapom

Ezt nem ertem

Mikor a betegsege fenn all

Diagnózis:egyéb lymphoid leukémia

Bno 9170

2020. febr. 29. 19:17
Sziasztok. Miért vonják le a rokkant nyugdíjat a GYOD- bol?
23. Katimama55 (válaszként erre: 22. - Oanita)
2020. febr. 4. 12:52
Szia. 1 gyermek után 111 520 Ft jár minden GYOD-ra jogosult szülőnek. Nincs kategória.
22. oanita
2020. febr. 4. 08:05
Sziasztok!Ma érkezett meg a GYOD a számlámra.( GyMS-megye) 111 520 forint! Ezek szerint megemelték! Ti is ezt az összeget kaptátok? ( nekünk a legmagasabb összeg jár súlyosan fogyatékos fiúnk után)
2019. nov. 21. 07:57
Sziasztok fórumozó társim nem tudjátok e hónap végén megjön számlára Szabolcsba a gyod OTP vagyok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook