Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYMS - megyei, elsősorban Sopron környéki sztómás betegek ide! fórum

GYMS - megyei, elsősorban Sopron környéki sztómás betegek ide! (beszélgetős fórum)


10. Brigu07 (válaszként erre: 9. - Rosszcsillag)
2018. okt. 15. 14:35
Nem ismerünk senkit,de már tervezem,hogy a kezelő orvosunk által érdeklődök,mert biztos,hogy nagy segítség lenne neki. Mi egy részes zsákot használunk. Úgy tudom hogy csak ez létezik.
9. rosszcsillag (válaszként erre: 8. - Brigu07)
2018. okt. 15. 12:20

Urosztómánál is léteznek egyrészes, kétrészes zsákok? Ha igen, ő melyiket használja?

Ismertek más gyereket is akinek hasonlóval kell megküzdenie? Gondolom nagy segítség lenne a fiadnak is.

8. Brigu07 (válaszként erre: 7. - Rosszcsillag)
2018. okt. 13. 13:45
Igaziból mi az eleje óta ugyanazt a zsák fajtát hasznàljuk. A Coloplast-osat. Az hogy meddig marad fennt egy zsák,vagy mitől függ a fennt maradási ideje,arra a sebészünk se tudja a vàlaszt. Saját magànak sajnos még nem tudja lecserélni a zsákot. Így abban mèg segítségre szorul. Nem tud teljes èletet èlni úgy,mint a korabeli gyerekek,mert nagyobb fizikai mozgástól is leázhat a zsák.
7. rosszcsillag (válaszként erre: 6. - Brigu07)
2018. okt. 13. 12:22

Anyu januárban kapott egy bél infarktust, ami a vastagbele elhalását okozta. Majdnem ráment... kivették az elhalt bélszakaszt, de akkorra már vérmérgezése is volt.. mindegy is, kivezették a vékonybelét. Az első időszak nagyon kemény volt, állandó felmaródásokkal, vérző sebekkel, és ahogy mondod, a sztómazsákok folyamatos leázásával.

Nem tudom mitől függ, hogy meddig marad fent egy zsák. Gondolom ennyi év alatt már megtaláltátok azt, amelyik a legjobban működik nálatok.

Hátráltatja őt valamiben?

Tudja valamennyire maga kezelni?

6. Brigu07 (válaszként erre: 5. - Rosszcsillag)
2018. okt. 13. 11:59
Teljesen egyet értek azzal,hogy a hozzá tartozóknak sem egyszerű....krónikus vese elègtelenséggel született,a húgy hólyagja sem nőtt neki illetve a húgy vezetékek kanyargósak. Emiatt teher mentesíteni kellett a veséket. Nagyon nem szereti😥 ami érthető. Van egy öccse,2 év van köztük,hihetetlen sokat segít neki🙂 sajnos eddig úgy néz ki,hogy végleges. A sztóma zsákokról csak annyit,hogy durva mennyi különbség van zsák és zsák között. Van amelyik nagyon jól tart,viszont van amelyik 5 perc után szó szerint leázik.😮 az én meglàtásom szerint ezt nem lehet megszokni,csak elviselni,mi hozzá tartozók pedig támogatni és segíteni őket. Anyukàddal mi történt?
5. rosszcsillag (válaszként erre: 4. - Brigu07)
2018. okt. 13. 11:35

Ha megkérdezhetem... mi történt vele?

Mivel ilyen pici kora óta vele él, gondolom nagy fennakadást nem okoz neki.. végleges a dolog?

Az ország más részein látom, hogy összejárnak az emberek, szerveznek találkozókat, kisebb kirándulásokat. Jó lenne itt is valami ilyesmi :)

Nekem anyum lett ileosztómás idén. Nem mondom, hogy könnyű volt a helyzet, leginkább a tapasztalat hiánya miatt. Már a mostani tapasztalatommal is sokat tudnék segíteni sorstársaknak, akár hozzátartozóknak, akár érintetteknek. Nekünk akkor jól jött volna valaki aki előrébb tart vele.

A hozzátartozóknak sem könnyű ám, nemcsak az érintetteknek.

4. Brigu07 (válaszként erre: 3. - Rosszcsillag)
2018. okt. 13. 07:42
Jól làtod bizony. Nagyon sok fórumot olvasgattam màr,és nem talàltam semmit. Pedig valóban jól jönne az eszme csere ebben a témában. Mint mondtam a kisfiam,Beni 9 éves és 8 hónapos kora óta urosztómás.
3. rosszcsillag (válaszként erre: 2. - Brigu07)
2018. okt. 12. 22:10

Szia :)


Hátha jönnek mások is :)

Jól látom, hogy az országnak ezen a részén nincs az a nagy közösségi élet sztómával élők között?

2. Brigu07 (válaszként erre: 1. - Rosszcsillag)
2018. okt. 12. 12:45

Szia!


Vègre! Már régóta keresgèlek sztómás emberkéket.☺ Nekem a 9 éves kisfiam sztómás.

2018. okt. 12. 12:42

Sziasztok,


észrevettem, hogy Sopron környékén nincs semmilyen hely ahol a sztómás betegek találkozhatnak, beszélgethetnek, tapasztalatot cserélhetnek egymással. Bízom benne, hogy talán ezzel a fórummal sikerül közelebb kerülniük egymáshoz.

Gyertek, írjatok, segítsünk egymásnak :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook