Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás 40 év fölött fórum

Gyermekvállalás 40 év fölött (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jan. 7. 16:13

Sziasztok!

Csatlakoznék,bár még fél évem van a 40-hez,de,ha most foganna sem szülnék 40 éves korom előtt. :)

Úgy alakult,hogy első babánkat tervezzük,vagyis 1 éve folyamatosan teszünk érte,csak Ő nem döntött még. :)

12. megi04 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 16:12
Szia,szerintem nyugodtan próbáld meg! Nem akarom megbántani a huszonéves kismamákat,(én is voltam:)),de szerintem ilyenkor "érett"igazán az ember lánya.Én 33évesen szültem a 4ik gyerekem,és talán picivel több volt hozzá a türelmem!Most 42vagyok,de asszem még mindig bevállalnám!
11. Manyusz (válaszként erre: 8. - Manul)
2010. jan. 7. 16:10

Ugyan! Szerintem egyáltalán nem hat ki a gyerek fejlődésére az édesanya kora.

Sőt! Szerintem (még akkor is ha első baba lenne) most vagy abban a helyzetben, hogy nem kell agyon dolgozni magad azért hogy meglegyen a lakás, kocsi, stb. Ilyen idős korra azért már biztos ezek meg vannak. Meg szerintem a nyugalom ami körbe venné a picit! Az biztos meg lenne! Én azonnal bele vágnék! Csak nyugodtan és nem szabad annyira görcsölni rajta. Ezt azért irom, mert nekem egy kolleganőm (volt) 41 évesen szülte az első babáját, már 5 éves. Szegény annyira akarta, de csak nem jött össze! Minden féle kurán átesett, üdülés, pihenés, stb. de semmi. Aztán bejelentkeztek lombik programra is, de sajnos ott sem jött össze. Aztán elment egy természet gyógyászhoz is. Az is minden féle tanáccsal ellátta, ilyen tea, olyan egészséges életmód! Mondjuk (ha másra nem is) arra jó volt a sok tanács, hogy megnyugodott és nem is akart annyira mindenáron babát. Mivel ugy volt vele, hogy majd jön!. Mikor már el telt majdnem 2 év minden próbálkozás után és élte a megszokott hétköznapokat, egyszer nem jött meg neki. Mivel arra gondolt, hogy ilyen idősen akár klimaxolhat is nem is foglalkozott vele. De viszont a reggeli kávé illatára nagyon allergiás lett, igy ment el orvoshoz. Aki közölte vele a jó hirt, hogy 8 hetes kismama! Gondolhatod, hogy meglepődött! És semmi baja nincs a picinek, azóta sem, hatalmas nagy szemei csupa elevenséget árasztanak.

10. Náíma (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 16:07
Sziasztok!Már én is 41 leszek,és van 3 gyermekem,de szeretnék még egyet még egy utolsót.Remélem összejön!Tavaj elött már terhes voltam,de sajnos 6 hónaposan elvetéltem.Nem érdekel ki mit mond,addig próbálkozom míg össze nem jön!Szerintem neked sincs még késő,addig próbálkozz míg lehet!Nagyon drukkolok neked!
9. csodapók (válaszként erre: 8. - Manul)
2010. jan. 7. 16:04
Ellenkezőleg! A nyugodt, biztos családi háttér a legfontosabb! Amit ebben a korban már könnyebb biztosítani!
2010. jan. 7. 16:00

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a bátorító szavakat!


Mennyire hat ki egy gyerek fejlődésére az édesanyja kora?

Vajon nem ártanék neki?

7. csodapók (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 15:54
Szia! Én 2008-ban 41,5 évesen szültem a kisfiamat. Igaz Ő már többedik csemete, de talán most vagyok a legkiegyensúlyozottabb!! Rengeteg türelmem lett/hogy honnan?:)/ és nem zavart az éjszakázás sem. A nőgyógyászom véleménye szerint semmi akadálya ebben a korban a terhességnek, talán egy picit jobban oda kell figyelni! Egészséges kisbabát kívánok Neked!
6. Manyusz (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 15:53

Sziasztok!

Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!

Én ugyan már elmultam 40. Idén leszek 42, de 2. házasságomban élek lassan egy éve, és párom és persze én is nagyon szeretnénk egy közös babát. Nekem ugyan van már 4 hatalmas nagy fiam (21, 19,5. 16,5. 14 évesek) páromnak 2 gyermeke de egy közös babócát nagyon szeretnénk. Mivel én akkor elkövettem azt a nagy hibát, hogy elköttettem magam a 4. baba után, igy ezt a hibám már nem oldják fel, de a lombik módszertől nem zárkóztak el, csak igy nekem TB támogatás nem jár. Igy teljes összeget kellene fizetnem. Hát ehhez meg még az összeg nincs meg. De remélem össze tudjuk szedni. Én ugy érzem, hogy ha még 42 is leszek, és orvosilag rendben vagyok, akkor neki fogok vágni!

5. anyóka4 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 15:48

Szia!


Igaz, hogy 4.gyermekemet szültem 38 évesen, de nem bántam meg!

Persze kicsit nehezebb a terhesség, valamint a szoptatás is fárasztóbb! DE csodálatos ennyi évesen is babázni!

Sok sikert kívánok Neked!

4. Sünciné (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 15:47

Szia!

Én ugyan nem jártam ilyen cipőben de a barátnőm 41 évesen esett teherbe. Persze már nem is számítottak rá! Azt hitte változókorba került és lám már két és fél éves Matyi! De ami a hab a tortán 2009. októberében megszületett Marci teljesen egészséges kisbaba!

Persze meg van a veszélye a dolognak de ha jó nőgyógyászod van akkor merj belevágni ha összejön. Nagyon sok vizsgálaton kell keresztül menni de hidd el megéri!!!!

2010. jan. 7. 15:47

Szia,

van egy korábbi fórum ebben a témában: Szülni 40 felett.


Én is akkor tévedtem ide, mikor még csak gondolat volt Manócska! :D

2. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 15:44
Szia,én ugyan nem vagyok még 40 de szerintem ha úgy érzed hogy lenne hozzá türelmed akkor semmi gond! sok sikert! én válalnék! :)
2010. jan. 7. 15:41

Sziasztok!


A közeljövőben leszek 40 éves!Sajnos még nem gyarapodott a családunk csemetével,melynek egészségügyi okai vannak.

Néhány éve részt vettünk lombikprogramon ami nem sikerült,illetve abba kellett hagynunk,mert rosszul reagáltam a hormonokra.

Sokáig azt gondoltam,hogy ez az ajtó bezárult,de ahogy telik az idő egyre jobban vágyom gyerekzsivaj után!

Az a vad ötletem támadt,hogy tennék még egy próbát,ám így közel a negyedik X-hez nem tudom,hogy bele merjünk-e vágni.


Azoknak az anyukáknak a tapasztalataira lennék kíváncsi,akik közel a negyvenhez vagy azon túl lettek kismamák!


Előre is köszönöm a segítségeteket!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook