Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás 40 év fölött fórum

Gyermekvállalás 40 év fölött (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. manul (válaszként erre: 42. - FTünde)
2010. jan. 12. 16:23

Azért kérdeztem,mert én a Budai Meddőségi Centrumba jártam.Nekem is három inszeminációm volt ami sajnos nem sikerült.DE!

A BMC-ben nem kellett a beavatkozásokért és az egyéb vizsgálatokért egy fillért sem fizetni,csak a hormonok kerültek pénzbe.

Érdemes utána járni,hogy így van-e még,mert ha ez így van,akkor gondolom ez segítség lenne a mielőbbi induláshoz!

2010. jan. 12. 16:13

Hát nem akarok mérget venni rá! Csak nekem sosem késett, mindig inkább hamarabb jött meg, amit egyébként nagyon utálok, mert ennyi mensit megélni...Van aki 40 napra, meg ilyenek... Tudom, az sem jó! Tisztában vagyok vele. De ennyi betétre, meg tamponra költeni...:) Bocs, most már a hülyeségbe mentem át!

Félre a tréfát, persze, az ember már mindent gondol ilyenkor.

A Kaálinál ki kell tölteni a legelső alkalommal, hogy hogy szeretnéd az ellátást. Ha van TB-d, akkor lehet fele-fele alapon, vagy teljes összegben fizeted az ellátást. Nekem így a fele-fele megoldással, 1 inszemi, most már több mint két éve, ha jól emlékszem 45.000Ft volt+a gyógyszerek. Az első beszélgetés előtte 10 volt, azt nem támogatják. Ha plusz UH-t akarsz az 1db-on kívül, ami benne van az inszemi beavatkozás árában, az persze plusz pénz. Nem tudom mennyiben változott a rendszer. De nekem már nem járna a támogatás, mert elmúltam 40. A másik bajom az orvosi módszerrel, hogy 20-25%-os eséllyel dolgoznak. Szerintem ez nagyon kevés. (tudom, több mint a semmi.) De egy asztrológus nagyobb eséllyel mondja meg, hogy mikor sikerülhet a baba. Na mindegy! Nem akarok senki ellen beszélni, félre ne értsen senki, mert vannak azért szép számmal, akiknek sikerül az orvosi beavatkozás! Én is tudok olyan példákat is! És én annak is nagyon örülök, akiknek úgy sikerül! A lényeg, hogy valamiben hinni, bízni kell! És nem szabad feladni!

41. manul (válaszként erre: 40. - Sünciné)
2010. jan. 12. 16:10
Köszönjük az együttérzést!
2010. jan. 12. 16:05

Nagyon drukkolok mindenkinek aki babát szeretne, tiszta szívemből!!!!!

Sajnos nálunk is volt és van a családban akinek nem jött össze. A bátyám második házasságában a sógornőmnek volt 3 lombik bébi program de sajnos nem sikerült! Az öcsémék 3 éve próbálkoznak de semmi! Tudom ( legalábbis gondolom ) min mentek keresztül. Milyen fájdalom.

39. manul (válaszként erre: 38. - FTünde)
2010. jan. 12. 13:33

Erre a klimax dologra azért még ne nagyon vegyél mérget!

Nekem is rendszeres,ennek ellenére előfordúlt,hogy késett.

A Kaáli mennyire működik TB alapon?

2010. jan. 12. 09:08

Sziasztok!

Én is érintett vagyok a témában, gondoltam megosztom veletek az én történetemet. 42 vagyok. 18 éves korom óta vágyok egy nagy családra, sok gyerekkel. Eddig sajnos nem adatott meg. Kb. 17 évvel ezelőtt, még előző férjemmel próbálkoztunk, és ott is két éves gyógyszeres kezelés után sikerült teherbe esnem, de sajnos csak a 12. hétig maradt velünk a babóca. Kiderült, hogy kilyukadt a petezsák és meghalt a picurka. Nem derült ki, hogy miért. Nagyon nehezen viseltem az utána következő jó pár évet. Mostani párommal 4 éve próbálkozunk. Semmi akadálya nem lenne, hogy természetes úton legyen gyermekünk. Minden vizsgálatot elvégeztettünk. (Ugyan van egy myomám, ami kb. 15mm-es, de minden doki azt mondta, hogy ezzel ne foglalkozzunk, olyan helyen van, ami nem akadályozza, hogy teherbe essek és kihordjam a babát.)Kicsit már több mint 2 éve, hogy a Kaáliba jártunk, és két inszemináción is túl vagyunk. Nem sikerült egyik sem. És meg mondom őszintén, az orvosi részét feladtam ennek a dolognak. Nem tudom, de úgy érzem, hogy ők is csak próbálkoznak, és persze a pénz sem utolsó szempont náluk. Azóta elkezdtem tibeti gyógyászattal foglalkozni, valamint elvégeztem egy 4 éves asztrológiai iskolát is közben. Gyógyteákat iszom. És elintéztük a papírokat az örökbefogadáshoz is. (Ez utóbbi sem kis lélekbeli megpróbáltatást jelent, mert az elfogadása ennek a dolognak egy örökös dilemma és vajúdás.) Most azonban ebben az idei két hétben egy érdekes dolog történt. Az ünnepek alatt teljesen kikapcsoltam a baba témát és még azzal sem foglalkoztam, hogy mikor kellene megjönnie. De legkésőbb, minden számítás szerint a múlthét elején meg kellett volna. Így aztán teszteltem. Sajnos negatív. Ezen a héten sem jött, és még mindig negatív. Úgy hogy nem tudom mi lehet. Mindehhez tudni kell, hogy nekem mindig inkább korábban jött és a ciklusom 22-24 napos szokott lenni. Gondoltam, még várok max.2 hetet, ha addig persze nem lesz semmi, és elmegyek orvoshoz. Az egyik barátnőm, egyidős velem, és tavaly ugyan így járt, volt orvosnál is, és nincs semmi baja, csak ebben a korban ez már sajnos előfordul, hogy kimaradozik. Állítólag ez kb. 5 évvel a klimax előtt elkezdődhet. Tegnap utána is olvastam. De én még nem akarom feladni! Az utóbbi 2 évben olyan kiegyensúlyozott voltam, amiben a sok meditáció és a tibeti gyógyászat is segített. Most, hogy ez a helyzet van, úgy érzem megint kezdek összeomlani, pedig tudom, hogy nem szabad.És nem szabad feladni a reményt sem! Én drukkolok mindenkinek, aki ennyi idősen szeretne babát!

2010. jan. 12. 07:49
Sziasztok! A genetikai tanacsadasrol (elbeszelgetes) tudnatok mondani valamit, aki volt ilyenen? Elvileg erre mar a tervezes idoszakaban, a fogamzas elott el kell menni?
2010. jan. 11. 19:28
Persze, csak még össze kell szednünk. De nagyon remélem, hogy legalább az összeg meg lesz ebben az évben! Ha dolgoznék, nem lenne gond, de még nem megy annyira a nyelv, hogy bárhol is szóba álljanak velem. De igyekszem! Aztán meg mehet a próbálkozás.
35. manul (válaszként erre: 34. - Manyusz)
2010. jan. 11. 17:22

Értem!

Szerintem a magán intézetek minden további nélkül megcsinálják a beavatkozást.Nekik ugyebár a bevétel a lényeg!

34. Manyusz (válaszként erre: 33. - Manul)
2010. jan. 11. 16:26

Szia!

Amikor elkezdtem érdeklődni a lombik program után, vagy egyáltalán az után, hogy végeznek-e olyan mütétet amivel a lekötést helyre lehetne állitani, akár itt Svédországban, akár odahaza, akkor sok fele jártam (neten) a kérdésemmel. Megkérdeztem Itt dolgozó magyar orvosokat is, akik azt mondták, hogy ha 38 év alatt lennék, vagy épp annyi, akkor megcsinálnák a mütétet. De mivel már mire én a jelenlegi férjemmel összejöttem voltam 40 éves. Szóval azt a mütétet itt nem csinálják meg a koromra való hivatkozással. Akkor kérdeztem az otthoni doktorokat, hogy odahaza megcsinálnák-e? Mindegyik azt mondta, hogy nem mivel nem látnak esélyt a sikerre, meg hát 40 vagyok. No jó mondom, hát nem adjuk fel ilyen hamar! No akkor érdeklődtem a lombik módszer iránt itt. Itt 50 ezer korona lenne, a teljes költsége, de megcsinálnák és nem okozna gondot a korom Stockholmba van egy ilyen intézmény. No igen, de ugye ha 50.000 kr-át beszorzok a forinttal 25-tel, hát elég szép kis összeg jön ki. Szóval mi itt egy kerestből, (18.000 kr.)-ból vagyunk el 4-en, meg lakáshitel, közösköltség, enni, ruha, rezsi stb. Szóval nem panaszként irom, hisz odahaza ezt nem tudnánk megcsinálni egy keresetből, hogy nincs adósságunk, de azért 50.ezer koronát nem hiszem hogy sikerülne összeszedni. No akkor mondom érdeklődök otthon. Odahaza akkor élveznék TB támogatást, ha lenne munkahelyem, állandó lakcimem és fizetném a TB-t. No igen de a TB-t ugy nem fizethetem, hogy nem vagyok otthon, vagyis hogy itt élek kint külföldön. Ez uj rendelet 2009-es. Eddig lehetett fizetni, most nem. Meg állandó lakcimem sincs csak postai levelezés cimem, munkahelyem meg hogy lenne ha itt élek kint. Szóval egyik ok követi a másikat. De azt mondta egy volt osztálytársam aki TB ügyintéző, hogy teljes összegben 500.000 Ft megcsinálják a lombik kezelést, hisz más környező országokból is járnak Magyarországra lombik kezelésre és nekik is 500.000 Ft, mivel nem támogatja a nem saját országban végzett beavatkozást a TB. Hát igy szóval most gyüjtünk, de addigra már nyugdijas leszek. Vagy legalább is nagyon reménykedek, hogy az idén legalább munkahelyem lesz, ha tudok már beszélni.

33. manul (válaszként erre: 32. - Manyusz)
2010. jan. 11. 12:51
Csak a beavatkozást nem téríti a Tb,vagy a hormon készítményeket is teljes áron kell megvenned?
2010. jan. 9. 18:38

Szia golfáramlat!

Az biztos, hogy ilyen idősen már nyugodtabb az ember! No mondjuk én még nem szültem 40 fele, de nagyon szeretnék (42 leszek idén). Ha technikai akadálya nem lenne (le vagyok kötve) már meg is tettem volna! Én 7 év alatt szültem 4 fiut! Nem bántam meg, hogy ilyen gyorsan jöttek, de az igaz, hogy az elsővel nem igazán voltam a helyzet magaslatán, hogy mit miért és hogyan kell! A 4. fiam 27 voltam mikor született vele már más volt. De addigra már az idegeim szerintem a béka feneke alatt voltak. Most pedig annyira szeretnék, de sajnos elszurtam nagyon hogy lekötettem! Annyira bánom, hogy le sem tudom irni.

2010. jan. 9. 00:07

Sziasztok!


Én 38 évesen szültem a 2. gyermekemet. Semmi gondom nem volt - kivéve az állandó hányást, amíg meg nem mozdult :-).

Nagyon jól éreztem magam kismamiként az egész terhesség alatt.

Voltam genetikán, ahol megnyugtattak, hogy nincs semmi baja a pocaklakónak. Ma már 1,5 éves elmúlt, igazi kis rosszcsont. :-DDD

Mégsem vagyok türelmetlen vele.


Megfiatalítja a nőt a baba.

30. manul (válaszként erre: 29. - Náíma)
2010. jan. 8. 18:00

Köszönöm szépen,de nálunk a férjem meddő!

Ettől függetlenül megnézem,ártani biztosan nem fog.

Neked pedig minden jót kívánok,csattogjanak pici talpak mielőbb az otthonodban!

29. Náíma (válaszként erre: 26. - Manul)
2010. jan. 8. 14:42
Szia Manual!Még mielött bármilyen orvosi kezelésnek is alávetnéd magad,próbáld ki a Gynavec antibacillus vakcinát!Több ezer meddő nőnek segített teherbe esni.Én is szeretnék hozzájutni,de sajnos én líbiában élek,és itt nem lehet kapni.Ha szeretnél bővebben tudni róla,kererd meg Dr Lázár Erikát,megtalálod a googleba./csak írd be a nevét/Az injekcióról is többet megtudhatsz a googleban./csak írd be: Gynevac/Veszteni nem vesztessz vele semmit!Drukkolok neked!Te is drukkolj nekem!Szia
28. hte23 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 8. 14:34

Nem vagy öreg. Én ugyan nem szülhettem, öf.gyerekeim vannak, de a kisebbik 1,5 hónappal a 40. szülinapom előtt érkezett.

Sokkal kiegyensulyozottabb voltam, nyugodtabb mint az elsőnél.


ráadásul nem utolsó szempont, hiszen nők vagyunk. A gyerekeink megfiatalitanak minket.


Sokkal jobban odafigyelünk magunkra, egészségesebben kezdünk élni. Hiszen fel akarjuk őket nevelni, szeretnénk látni az unokáinkat.


Hidd el ez egy csodálatos kor a gyermekvállalásra.

27. 5e48d37001 (válaszként erre: 8. - Manul)
2010. jan. 8. 14:22

Dehogy is!

Én is késő gyerek vagyok,anyukám 37 évesen szült 32 évvel ezelőtt.Egyáltalán nem ártott vele:)

26. manul (válaszként erre: 25. - Manul)
2010. jan. 8. 10:53

Én a Budai Meddőségi Centrumba jártam,kicsit nagy volt a tolongás,úgy éreztem,hogy futószalagon vizsgálnak minket.

Aki volt ilyen helyzetben az tudja,hogy milyen kiszolgáltatott tud lenni egy nő ebben a helyzetben,jól esett volna némi kontaktus a dokival,nem csak az ultrahanggal!:D

25. manul (válaszként erre: 24. - Frutty)
2010. jan. 8. 10:50
Nagyon köszönöm!
24. frutty (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 8. 09:56

nővérem 43évessen szülte a 2.gyermekét.

sokkal kiegyensulyozottabb és türelmessebb

mint a nagyobbik fiával volt.

én37éves voltam mikor a fiam lett.

tudom min mentél keresztúl.

ha akarod? privibe adok egy cimet én is oda jártam...

2010. jan. 8. 09:38

Persze,hogy megfordul ilyen a 40 körüli Nők fejében. Az én dokim is szinte sarokba állított már 15 évvel ezelőtt,mert még nem szültem. Kérdőre vont az okokat illetően. Váltottam is.

Ez nem rendelésre megy. 25 vagy,szülnöd kell!

Van akinek se normális társa,se egzisztenciája,nem akarja,felelőtlen és mégis jön a baba;van akinek minden adott,de mégsem.

22. 083c00e999 (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 20:01
Vágj bele, abszolt nem vagy "öreg" egy kisgyermekhez:)
21. manul
2010. jan. 7. 16:54

Köszönöm a sok véleményt és hozzászólást!

Nem is gondoltam,hogy ilyen sokan vagyunk!

20. manul (válaszként erre: 18. - Náíma)
2010. jan. 7. 16:53

Ja lehet,hogy nem nekem írtad?

Nem baj,akkor is büszke vagyok a drágáimra!:DDDD

19. manul (válaszként erre: 18. - Náíma)
2010. jan. 7. 16:51

Köszönöm szépen!

Jelenleg ők az én családom!:D

18. Náíma (válaszként erre: 9. - Csodapók)
2010. jan. 7. 16:47
Szia manual!Néztem a képeket és gratulálok a gyerekekhez nagyon édesek!!
17. Sünciné (válaszként erre: 12. - Megi04)
2010. jan. 7. 16:32

Igaz az első házasságomból született a lányom amit soha nem bántam meg! Akkor még fiatalon szültek a nők! De a mai fejemmel 30 alatt nem szülnék. Sajnos a betegségeim nem engedik, hogy már legyen babaám ezért nem vállaltam a második férjemnek!

Nyugodtan vállald be!!!!!!!!!!


Én már unokára vágyom hiszen 24 éves a lányom. Idén férjhez megy, de babát még nem terveznek! Előbb megszeretnének alapozni mindent a gyermeknek és aztán! Szerintem jól gondolkodnak!

Az unokahugomnak 33 évesen született az első kislánya és 37 évesen a második!

2010. jan. 7. 16:23
39 éves leszek idén. Most januárban indul az első lombikunk, hogy végre csemeténk legyen. Nem félek attól, hogy ilyen korban vállalom a gyermekem, bár ha akarta volna, jöhetett volna előbb is. A felelősségteljes gondolkodás, a biztos háttér segítség lehet egy pici gyermeknél.
15. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 16:20
Szia! En 38 eves vagyok, meg nem szultem, de ket gyereket szeretnek, igy a masodik mar mindenkepp 40 felett lesz:-) Mostanaban kezdunk majd probalkozni. Tartok tole, ha nekem nem jon ossze termeszetes uton a baba, a korom es a hipochondriam miatt a lombikot mar nem vallalnam be, de nalad ugy latom, mas a helyzet, ugyhogy drukkolok en is!
14. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 7. 16:17
Igaz, hogy én még csak 2 év múlva leszek 40, az is igaz hogy van 4 gyerekem és az is igaz, hogy már eszemben sincs többet vállalni...de azt mondom, ha van még rá lehetőséged, semmmiképp se hagyd ki!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook