Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás 40 év fölött fórum

Gyermekvállalás 40 év fölött (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. massalhangzo (válaszként erre: 71. - LadyElizabeth)
2017. márc. 5. 16:26
ha nem bizol az orvosodban, keress meg masikat, kert tole tanacsot. azert nem mas, ismeretlen, hozza nem erto javaslata alapjan kene gyogyszert szedned
72. Livilla (válaszként erre: 71. - LadyElizabeth)
2017. márc. 5. 15:22
Mihez szeretnél tanácsot?
2017. márc. 3. 15:29

Élhet :)

Én még nem vagyok 40 éves de novemberben az leszek.

Most harcolok gyerekért, és van egy enyhe petefészek kimerülésem az orvos szerint.

felírt egy Trisequence nevű hormont amit én nem merek bevenni mert a mellékhatásai szörnyűek, agyvérzés stb.

Minden hormonom normál értékű, kivéve az ösztrogént az alacsonyabb egy picivel. Nincs PCOS-m semmi ilyenem.

Más 40 év körüli leendő anyukánál mi a helyzet?

Valami tanács esetleg?

Csak ne az Inofolic mert nekem egy szemfényvesztésnek tűnik az egész.

2017. jan. 28. 21:40
Él még ez a fórum?
2011. febr. 12. 11:41

Kedves Manyusz ! :)


Kérlek, hogy tekintsd meg az e-mail üzeneteid a megadott elérhetőségeden, mert Szeretettel üzentem Feléd! :)

2011. febr. 12. 11:23
Írtam Neked privit.
2011. febr. 12. 11:11
Nagyon szeretnék valakivel beszélgetni, aki tudna nekem egy-két dologban segitséget nyujtani. Igyekszem majd válaszolni és ha lehet még kérdezni.
2011. febr. 12. 11:10

Szeretnék találni olyan anyukát aki sterilizálás után lombik módszerrel vállalt kisbabát.

Kis segitséget szeretnék kérni.

65. manul (válaszként erre: 64. - B366d29a85)
2010. jan. 26. 11:10
Szerintem is!:D
64. b366d29a85 (válaszként erre: 63. - Manul)
2010. jan. 26. 10:54
Szerintem jól döntöttetek! :)
63. manul
2010. jan. 26. 07:49

Sziasztok!

Meghánytuk-vetettük a férjemmel és úgy néz ki,hogy belevágunk még egyszer.Ha összejön nagyon örülni fogunk,ha nem akkor elfogadjuk!

62. manul (válaszként erre: 61. - FTünde)
2010. jan. 15. 10:34
Ez igaz sajnos!
2010. jan. 15. 10:22
Ha mindenről le is, de én az egészségemről azért nem szeretnék lemondani.(akkor ki lesz aki felneveli, és mi volt az értelme az egésznek?)Akkor inkább az örökbefogadásnál maradok. Lehet, valamiért azzal a kis lélekkel kell találkoznom és van valami, amit neki kell velem megtanítania. Szerintem nincsenek véletlenek az életben. Azt gondolom, persze meg kell adni az esélyt mindennek, próbálkozni kell mindennel. Ha szabad az út, meg fog történni és sikerülni is fog. De van, hogy hiába minden erőltetett próbálkozás és másik úton kell elkezdeni járni. Nálam most a vagy teljesen feladom és elfogadom, hogy le lehet élni egy életet gyermek nélkül is (volt már ilyen a történelemben) út van, vagy pedig az örökbe fogadok út van. Mindkettőért tenni kell valamit. (legfőképpen elfogadást)Most az örökbefogadásnak adtunk esélyt. Ha mégis, közben természetes úton megadatik, az persze csodálatos dolog lenne. Mivel az örökbefogadással kapcsolatos eddigi ügyintézések és a határozat megszerzése túl simán ment, (legalábbis nem gondoltuk, hogy ilyen egyszerű lesz,)lehet ez lesz a mi utunk. 42 évesen sok idő nincs a próbálkozásokra, így a minél kisebb gyermek örökbefogadására sem. Érdemes elindítani ezt a vonalat is, mert az örökbefogadása egy csecsemőnek is korhatáros. A fiatalabb szülő életkorát veszik figyelembe és max. 45 év korkülönbség lehet az örökbefogadott gyermek és ő közötte. Van olyan alapítvány, ahol max. 42 éves korig adható be az igény. Az idő pedig nagyon gyorsan megy! Sajnos!
2010. jan. 14. 18:59
Hát nem tudom. Mi 2008. októbertől indítottuk a második férjemmel a baba projektet. Természetesen rögtön orvoshoz mentünk, hiszen részemről 14 éve nem esem teherbe. Ez alatt az idő alatt 375.000 Ft-nál tartunk, amiben benne van a Komárom-Tatabánya és Komárom-Budapest oda-vissza utak benzin költsége is. Benne vannak a magándoki sok-sok ultrahangos vizsgálatának költségei, a műtétem hálapénze is és a három inszemináció költségei is. A lombik előtti vizsgálatra holnap megyünk. Hamarosan tudni fogom az injekciók és gyógyszerek költségeit is. Az orvos tájékoztatása szerint 80-130 ezer között lehetséges, attól függ, hogy nekem mikre lesz szükségem. A punkció és a beülti pedig TB támogatott. Másfél év alatt pedig 375.000 Ft ráfordítása arra, hogy teljesüljön valakinek az álma, ha már a sors nem úgy rendelkezett, szerintem nem sok. Bármiről képes vagyok lemondani, hogy anya lehessek.
59. Sünciné (válaszként erre: 57. - FTünde)
2010. jan. 14. 11:44
Bizony! A bátyáméknál is több mint 1 millió elment és semmi eredmény! A 3. beavatkozás után az orvos közölte a sógornőmmel, hogy teljesen el vannak öregedve a szervei és nagyon nehezen fog megtapadni! De a pénzt elfogadta mindig! Na ez a pofátlanság!!!!
58. manul (válaszként erre: 57. - FTünde)
2010. jan. 14. 09:42
Én ilyenről még nem hallottam!De mondjuk mostanában nem foglalkoztam a témával!
2010. jan. 14. 09:31

Hát igen. Egy régi munkatársam mesélte, hogy a feleségével már a sokadik beavatkozásnál tartottak. Kb. Két milliónál tartottak és semmi eredmény nem volt.

Ez a szörnyű, hogy semmi biztosíték nincs arra, hogy sikeres lesz a beavatkozás. Volt olyan ismerősöm is,(nem tudom melyik intézetbe járt) akinek azt mondták, hogy ha nem tudják fizetni, hogy akar gyereket nevelni, az is sok pénzbe kerül. Kicsit durva!

Viszont van olyan ismerősöm, akiknek azt mondták, hogy természetes úton soha nem lehet gyerekük. Mindkettőjüknél komoly problémákat találtak. Az első lombik sikerült ugyan, de sajnos meghalt a baba. A második lombikon gondolkodtak, mikor természetes úton sikerült. Az orvos majdnem lefordult a székről, mert nem akarta elhinni. Én ezért sem bízom az orvostudományban. Persze, próbálkoznak, de ők sem tudják előre, hogy sikerül-e, vagy egyáltalán a beavatkozások később milyen egészségkárosodásokat okozhatnak. És akkor még ott a sok pénz, ami lehet olyan, mintha a kukába dobtuk volna. Úgy tudom, lehet persze rosszak az infóim, hogy 40 éves kor felett a lombikot nem támogatják. Próbáltam erre vonatkozóan keresgélni, de nem találtam semmit.

2010. jan. 13. 14:18
Támogatni kéne azokat a nőket akik babát szeretnének nem, hogy még kemény pénzt fizessenek érte! Egyszerűen nem térek magamhoz amiket írtok!
55. manul (válaszként erre: 54. - 0846c1ed60)
2010. jan. 13. 14:17
Köszi,megnéztem!Ezek szerint én lemaradtam annál,hogy csökkenteni akarták!
54. 0846c1ed60 (válaszként erre: 53. - Manul)
2010. jan. 13. 13:55

[link]


itt a jelenleg is érvényben lévő rendelet. nem az 5 lehetőséget csökkentették számunkra a lombiknál, hanem a meddőségi intézményeknek határozták meg a végzendő beültetések maximumát. nekünk ezt mondták, amikor a hosszú várólista miatt fenn akadt a szemünk

53. manul (válaszként erre: 52. - Sünciné)
2010. jan. 13. 11:04

Nem,hogy nem támogatja egészben,hanem még a lehetőségek számát is lecsökkentették!

Amikor én elkezdtem,akkor még úgy emlékszem hat inszeminációt és öt lombikot támogattak!

2010. jan. 13. 10:49

Komolyan mondom, hogy elszőrnyedek, hogy mennyi pénzt kell egyes vizsgálatokért és beavatkozásokért fizetni! Tudom a bátyáméknak is nagyon sok pénz elment és ráadásul nem is sikerült! Mert ha sikerrel jár a beavatkozás akkor az ember nem foglalkozik a pénzzel!

Fel vagyok háborodva, hogy ezt miért is nem támogatja a TB teljes mértékben!!!!!!

51. manul
2010. jan. 13. 10:45
Köszönöm lányok!Mindenkinek sikeres beavatkozást kívánok!
2010. jan. 13. 10:42

Sziasztok!

Mi a SOTE I.-be mentünk a nőgyógy. javaslatára.

Eddig nem kellett fizetni (én vérvételeim + 1 UH),a párom kapott sokára időpontot sp.vizsg.-ra,akkor mondták,hogy mehet hamarabb magánúton 30e-ért.

49. 0846c1ed60 (válaszként erre: 48. - Manul)
2010. jan. 13. 10:03
Pénteken biztosan többet tudok majd mondani. Két konzultáció volt augusztus vége óta, ami 10.000-10.000 Ft-ba került. A vérvételek és az eredmények utáni megbeszélésekért nem kellett fizetni. A lombik TB alapon működik. Várólista: mi 4,5 hónapot vártunk.
48. manul (válaszként erre: 47. - 0846c1ed60)
2010. jan. 13. 09:58

Köszi az infót!Sok sikert!

Ott TB alapon működik,vagy fizetnetek kell a beavatkozásért?

47. 0846c1ed60 (válaszként erre: 45. - Manul)
2010. jan. 13. 09:51

Szia Manul!


A Forgácsban lesz most az első lombikunk. Pénteken indulnak a szurik. Csak jót tudok róluk mondani. Nagyon családias hangulatú intézmény.

46. manul (válaszként erre: 44. - FTünde)
2010. jan. 13. 09:03

Amúgy nekem is a hormonokkal van gondom!Három inszemináció volt,az első kettő idején 3-4 érett petesejtet produkáltam,de sajnos nem sikerült a beavatkozás.A harmadik előtt azt mondta az orvosom,mivel sok kis petécske (kilenc) elkezdett mozgolódni,hogy lombikot csinálunk,ha megérnek.Na ebből a végére maradt egy,az inszem előtt már azt az egyet sem látta!

A hormonrendszerem annyira kiakadt,hogy egy évig a falat kapartam minden menstruáció elején,ráadásul rendszertelenné is vált egy időre.

Na ezért nem forszíroztam eddig a folytatást!Ja és arról nem is beszélve,hogy három hónap alatt híztam 20-25 kilót!

Ha lenne mód a természetes úton való teherbeesésre,én sem tenném ki magam ennek még egyszer.De sajnos nálunk ez nem lehetséges!

45. manul (válaszként erre: 44. - FTünde)
2010. jan. 13. 08:55

No igen én is ugyan azt éreztem,de mivel nem kell fizetni nagyon sokan vannak!Volt amikor órákig vártam UH-ra.

Amúgy ez egy felújított épület igazából nem teljesen a János kórház része,csak a területén van.Nézd meg a honlapjukat ha ráérsz!

De végül is szerintem ha csak a pénz az akadálya annak,hogy mielőbb elkezdődjön a beavatkozás,akkor érdemes esetleg elgondolkodni rajta!

Én már azóta puhatolóztam a Forgács intézetben is,mivel az jóval közelebb lenne nekem mint a BMC,de nem sokat hallok róluk!Nincs infód róla?

44. FTünde (válaszként erre: 43. - Manul)
2010. jan. 13. 08:35

Köszi az infót! Azt nem tudtam, hogy ott nem kell fizetni.

Ismerem egyébként őket, a János Kórház területén van. Én helyileg oda is tartoznék.

Az én hülyeségem biztos, de a János kórházat én nagy ívben kerülöm. (Van pár rossz tapasztalatom, pont a nőgyógyászattal kapcsolatban.)

Sajnos sok helyen megfordultam már a budapesti kórházak közül, és elég sok helyen azt hiszik, hogy csak passzióból jár egy nő oda. Pedig mennyi lelkierő kell ahhoz, hogy az ember egyáltalán rávegye magát, mikor muszáj menni.Van egy ismerős házaspár, akik szintén ott kezdték a BMC-ben, de ők is a Kaálinál kötöttek ki. Ők azt mondták, kissé személytelennek érezték a velük való foglalkozást, és mintha futószalagon történtek volna a dolgok és nem lett volna fontos az, hogy nekik milyen problémáik voltak. Neked milyen tapasztalatod van róluk egyébként?

A Kaáliban nagyon kedvesek és segítőkészek mindenben, csak hát még sem sikerült nekem az inszemi. Egyébként nem tudom, de nem hiszem, hogy újra az orvosi megoldásokhoz fordulok. Nem akarok több hormont már magamba tömni, szúrni. Főleg úgy, hogy állítólag hormonálisan sincs semmi probléma. Én azt gondolom, hogy minden betegség lelki eredetű, van valami, amit a saját életünkben nem tudunk vagy akarunk feldolgozni, elfogadni. És ez lehet tudat alatti is. Most ezen próbálok segíteni. Remélem sikerül.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook