Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekünk hány éves koráig pakoljuk mi a szobájukat? fórum

Gyermekünk hány éves koráig pakoljuk mi a szobájukat? (beszélgetős fórum)


1 2
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - 2104cc91e8)
2014. máj. 29. 12:42
Én rendszerető vagyok,tehát rossz példát biztosan nem mutatok!
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2014. máj. 29. 12:41
Évek óta ezt csinálom.már próbáltam játékosan is,ki az aki megtalálja ezt és ezt,az hozza ide a dobozba :)
17. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2014. máj. 29. 12:37

Nálunk ez úgy működött, hogy kicsinak mindent szépen elpakolt, mára ez a múlté. 16 évesen MÁR nem is enged nagyon - mondván az az ö cuccai! És feltételezm, ne turizzak köztük.


Ezen viaskodunk - míg én meg nem unom az egészet....és egy jobb pillanatban - mikor az apjánál van, összehajtogatok nála, kiszelektálom a ruháit stb...


Nem tudom... az öcsémre emlékeztet, ő volt ilyen és a mai napig megmaradt nála. Ha rend van náluk semmit nem talál meg.... :D :D

16. Sirga (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2014. máj. 29. 12:36

A lánykám 13 éves lesz, és szereti az átlátható káoszt.(Mint én) Volt, hogy meguntam a ramazurit, s rendet akartam tenni a szobájában, de ellenkezett: az a ő szobája! És nála tényleg nem lustaságból, nemtörődömségből van némi rendetlenség, hanem, mert így érzi jól magát.(Persze, azért igazi csaj: mielőtt barátnő jön hozzá, pedáns rendet tesz.)

Szerintem adj neki időt! Majd alakul! :)

2014. máj. 29. 12:25

Én rendes voltam gyereknek,felnőtt koromra elromlottam.Holt rendetlen vagyok és pont nem is érdekel a káosz.


Az öcsém rendetlen volt gyereknek,hiába pörölt vele a család,felnőtt korára rendezettebb lett.


10 éves korára azért már nem árt,ha pár házimunkába bevonod,mert később rosszabb lesz elasajátítania.

2014. máj. 29. 12:06
Ez annyira emberfüggő.. Nálunk otthon a bátyám szobája mindig káosz volt én pedig már 6-7 évesen tisztaságmániás :D A mai napig nem változtunk meg, pedig már saját lakást kell rendben tartanunk, ráadásul egyedül élünk mindketten. Persze lehet szólni érte, kikövetelni és veszekedni de én tapasztalatból tudom hogy szegény anyum feleslegesen idegeskedett miatta évekig, semmi nem használt.
2014. máj. 29. 11:58
hát eleve együtt kell pakolni, és szép lassan átadni... nálunk így volt. még azért beszállunk a nagypakolásba időnként. de csak a tényleg nagyba. (7 és 5 éves, közös szoba)
12. t *-*
2014. máj. 29. 11:57

Szerintem egy 11,5 éves lánytól szerintem már elvárható a rend, sőt, ha most nem leszel vele ezen a téren kategorikus és következetes, ha jön az igazi kamaszkor, még nehezebb rávenni majd, hogy tartson rendet!

Csináljátok meg együtt az egész szobát, beszélgess vele, hogy mennyivel jobb érzés, ha mindennek meg van a helye, könnyebben megtalál mindent, és legyen valami szabály amit be kell tartania.

Hogy mondjuk minden szerdán és vasárnap le fogod ellenőrizni, és ha nincs rend, akkor valami korlátozás, vagy ha minden szanaszét van, akkor "kidobod", és mondhatsz neki valami olyasmit, hogy mivel nem vigyáz rá, akkor valószínű nincs is arra a játékra, ruhára, eszközre stb. szüksége, vagy valami hasonló.

Kitartást :)

11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 29. 11:44

Szerintem sokat jelent a beszélgetés és a

példa mutatása :)

10. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2014. máj. 29. 11:43

Mi is együtt pakoltunk,ahogy írod.

Aztán később azt " játszottuk" hogy én a konyhában v szobában pakolok, ő pedig a játékokat, és kialakult, hogy egyedül.:)

2014. máj. 29. 11:40
Lehet a kicsi szereti a rendet, a nagy nem...:) Nálunk anno a nővérem szobája olyan volt, mintha robbantottak volna benne, én meg a húgom viszont szép rendben tartottuk a szobáinkat. A nővérem 31 évesen is ritkán jut el odáig, hogy elpakoljon, egyszerűen utálja. Én meg a rendetlenséget utálom.
2014. máj. 29. 11:38

Ne várd, hogy magától megtegye, neveld rá őt/őket

sok beszélgetéssel, együttes ruha és játék rámolással!


Én a fiamat már 3 éves korától szoktatgattam, és

vele együtt pakoltunk, szerintem sikeres volt :)

2014. máj. 29. 11:38
A fiam 4 éves, és pakol maga után. Sőt, ágyazni is próbál, de az még nem megy neki, mindig szól, hogy igazítsam meg!:))) Így lett nevelve kiskora óta: fürdés után, lefekvés előtt el kellett tenni a játékokat. Ami kint maradt, azt elvettük. Egyszer játszotta végig, hogy nem maradt semmilyen játéka, azóta rendesen pakol!
2014. máj. 29. 11:34
Hát szerintem nem kell neked pakolnod egyáltalán. Nyilván meg tudja ő is csinálni, csak kényelmes neki így. Nálunk úgy működik, hogy szólok nekik, hogy pl. ma iskola után csináljon rendet. Nem megy mindig első szóra (minél nagyobb, annál többször kell szólni :) ), viszont amig nem csinálja meg, nincs gépezés, Tv-zés,vacsora stb. Addig én sem hallom meg az ő kérését. Működik.
2014. máj. 29. 11:30
nem azért,hogy nehezemre esik,csak jó lenne már néha levegőt is venni..:D
4. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - F3000dc5ef)
2014. máj. 29. 11:30

Azt gondoltam, hogy lefog szokni róla,igaz ő már 6 évesen sem pakolt,a kicsi még igen....

szerintem azért van egy határ,hogy mégis meddig nem?

3. f6390e6b9b (válaszként erre: 2. - F3000dc5ef)
2014. máj. 29. 11:28
Még a férjem után is pakolnom kell,már fel sem tűnik hogy a gyerek után is!! :D
2014. máj. 29. 11:27

Majd leszokik róla a kicsi is :DDDDD



És meddig??? Amíg veled élnek. Saccperkábé :DDDDDD

2014. máj. 29. 11:24

Van 11,5 éves és egy 6 éves lányom....azzal szembesülök,hogy a kicsi pakolászik,beágyaz...a nagyobbik meg semmit.....összepakolom azért hetente 1x 2x a szobájukat,de ez meddig a szülő dolga?

Már próbáltam rávezetni a nagyobbat,hogy tartson rendet maga körül,ha valamit elővesz tegye vissza..de reménytelen...a kicsi dolgosabb....

Nálatok ez,hogy működik?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook