Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekünk hány éves koráig pakoljuk mi a szobájukat? fórum

Gyermekünk hány éves koráig pakoljuk mi a szobájukat? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 24. 10:37
Csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal: következetesség, motiválás. Ez a két legföbb dolog. Ha képes rumlit csinálni, el is tud pakolni és meg kell tanulni, hogy nem hagyunk mindent széjjel. :) Szerintem te is kicsit készülj fel rá lelkileg és akkor nem fogod megsajnálni, de hidd el, azzal nem segítesz neki, ha elkényezteted. :P
48. povery (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2014. máj. 30. 12:22

Ehhez csatlakoznék.Ez nagyon jó ötlet.S erről jutott eszembe még egy nagyon fontos mozzanat:a következetesség.Ha egyszer kinondtuk,eldöntöttük,hogy úgy lesz,akkor nem szabad a szívnek megpuhulnia,nem szabad megsajnálnia a gyereket(legalábbis elötte nem:)-szigorúnak muszáj maradni!

Ez nekem nem volt könnyű,nem is voltam mindig következetes.(de ilyen elfuserált vagyok sajnos:(((-és a kicsi ezt nagyon ügyesen ki is használta.Évek múlva árulták el:)))

2014. máj. 30. 11:22
Ja, még egyet elfelejtettem. Ha lázad, akkor tessék feltételeket adni, nálunk mindig van valami aktuális. Most pl. közeleg neki a tábor és ha bármilyen lázadás van, mert ugye kamaszodnak, én szívbaj nélkül megmondom neki, hogy akkor sztornózom a táborozást, ez úgy látszik, nagyon motiváló, mert még a csúnya beszédben is elkezdte visszafogni magát. 10x a falitáblán és nem megy táborba. Igaz, engem a férjem is támogatott ebben, nehéz úgy szigort bevezetni bármilyen szinten (sőt, az x-eket ő találta ki, tipikus...), ha a másik szülő pedig enged, szóval közösen kell fellépni, máskülönben a gyerek nem veszi komolyan
2014. máj. 30. 11:13
szobáibaNNN. ÁÁÁÁh:)
2014. máj. 30. 11:13
launchpad, nem launcpad:)
44. gribedli*** (válaszként erre: 1. - F8db0709b8)
2014. máj. 30. 11:12

Filcike, szerintem flylady-ztesd! Nekem ugyanennyi idősek a gyerekeim és én is észrevettem, hogy a nagyot mindig noszogatni kell, alapból rendetlenebb, mint a középső. Ráadásul, ha nem vagyok elég gyors, a középső (6 éves, de már tavaly is megcsinálta) mindenkinek beágyaz!:D Tud hajtogatni is, ő hajtogatja a saját kis ruháit és elteszi a fiókos szekrényébe.


A nagyobbik pedig szégyenszemre hajtogatni sem tud, adtam neki egy téglalap alakú kartonlapot és annak a segítségével most már úgy ahogy, hajtogat. De mindenért noszogatni kell. Ettől függetlenül én dolgoztatom, lomtalanítás az megy szuperül. Szerintem ezeket nem nehéz megtanulniuk és a nemakaródzó gyerek is meg fogja csinálni, csak őt minden este egy jó ideig emlékeztetni kell erre.


Szereld fel a szobáját úgy, hogy rendben tudja tartani, az enyémek szobáiba mindegyiknek van egy szennyeskosara és egy szemetes. Van egy akasztó és egy launcpadnak kinevezett hely, ahol az iskolatáska és a másnapi cuccok vannak. Ezt minden este ellenőrzöm. Eleinte a nagy azt csinálta, hogy a még tök tiszta ruhákat is, mert lusta volt összehajtogatni, beledobta a szennyesbe. Ezért kitaláltam erre egy polcot, ahova a félig koszos, még egyszer felvehető cuccokat teszi és így nem keveredik a tisztával de nem szaporodik annyira a szennyes. A középső már tud olvasni, de annak idején neki rajzos, a nagynak pedig írásos táblázatot tettem egy jól látható helyre, ahol a kis rutinjuk van. Imádták és imádják. És a turbótörlést is bevezettem, de babatörlőkendővel csinálják, pl. íróasztalon huss, letöröl, kész.


Nem az van, hogy nem takarítok náluk, hanem egy napi szinten tartás van, szóval ezeket el kell végezniük, hogy mire odaérek a takarítással, ne kelljen rendet tennem, csak felporszívóz, felmos, port töröl.


Szerintem jó pillanat, ha most elmennek, mert így a hátuk mögött szépen felújíthatod a szobájukat. De a lomtalanítást, régi ruhák selejtezését én rábíznám a nagyra simán, legalábbis az enyém annak ellenére, hogy trehányabb, nagyon jól tud lomtalanítani, már 2 éve csináljuk. Odateszem neki a timert és válogatja a rajzait, ami nem kell, kidobja, a ruhákat is válogatja, ami nem kell, visszük a konténerbe. És szereti, hogy van timer, mert tudja, hogy csak addig kell csinálnia, amíg letelik az 5-10 perc, amit kitűzök neki:)))


Sok sikert!

2014. máj. 30. 09:29

Ma reggel a nagyobbik az iskolatáskáját kereste....azt mondja lerakta az íróasztalhoz....én találtam meg a ruhakupaca alatt......azt hiszem a pakolás megint rám vár....

lehet bezsákolok mindent ami számomra felesleges,kirakom kintre,had keresse.....úgyis mennek vidékre pihizni a hétvégén,kiforralom a haditervem :D

42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 30. 08:25
Azért a gyerek genetikailag több összetevővel rendelkezik! :D
41. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2014. máj. 30. 08:25
Igen, már nem mindíg minta a szülő.(
40. moonlight13 (válaszként erre: 38. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 30. 07:56
Megfordult a világ!
39. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2014. máj. 30. 07:56
A frászt, nem látok jól. utolsó h.szólásom erre, törölve
38. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2014. máj. 30. 07:55
Na, így! 2 különböző ember.........:))
37. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2014. máj. 30. 07:54

De van egy család, 2 gyerek: ugyanúgy nevelik őket, az egyik pedáns rendet tar, a másiknál csak ő talál meg valamit- jó esetben.

A szülő már kipof...ta a lelkét, nem megy. :))

36. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Csinoska2012)
2014. máj. 29. 22:10

Ismerős szitu

Az enyém is kicsinek ágyazott, pakolt, minál nagyobb lett, annál inkább nem hajlandó! :(

35. Kilimcs (válaszként erre: 34. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 29. 22:06
Meg szülőfüggő is :-) mindenkinek más szint a rend :-) és innentől... én pl azt gondolom alakítsák ki a saját rendjuket a gyerekek... max terelgetni. Nálunk működik. Mondjuk én nem vagyok az élére állítom fajta:-) nyilván a gyerekektől se várom a butoraruhazi kirakat szintet:-)
34. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 24. - Pilus)
2014. máj. 29. 17:25

Na, itt az igazság: emberfüggő :))

Csinálhat némely szülő, amit akar, a lelkét kibeszélheti.......majd egyszer, ..........

33. trapiti (válaszként erre: 32. - F8db0709b8)
2014. máj. 29. 17:19
Akkor mégsem "mindig minden" a te dolgod...
32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2014. máj. 29. 15:40

Párom elmosogat,elpakol ilyenek..

ugy tűnik rá kell jönnöm kinek mi a jó út és úgy rávenni őket a pakolásra.

31. trapiti (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2014. máj. 29. 14:24

Az apjuk se csinál semmit?

Szerintem itt nem, vagy nem csak a gyerekkel van a gond... Ha azt látja, hogy a családban nem mindenkinek kell részt venni az otthoni feladatokban, akkor minek mozduljon meg? Ha apa pl. csak fekszik addig amíg te megcsinálsz mindent mindenki helyett. Nálunk nem is engedné ezt az apja, ugyanúgy részt veszünk mindhárman az otthoni munkában. Elsősorban a férjednél kéne változást elérni, és akkor lenne alapja a gyerekekkel szemben támasztott elvárásoknak.

30. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - 2104cc91e8)
2014. máj. 29. 13:59
Hiába kis feladat,húzza a száját.Azért köszi! :)
2014. máj. 29. 13:42
Amig otthon laknak :)
28. 2104cc91e8 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2014. máj. 29. 13:30

Nem úgy gondoltam, hogy rossz példát mutatsz, hanem

vele együtt tegyetek rendet, vagy párhuzamosan.

Kis feladatot adj neki, mondd, hogy te eközben mit csinálsz és jól dicsérd meg magatokat, hogy milyen ügyesek voltatok ti ketten :)

Türelmet, kitartást kívánok !

27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2014. máj. 29. 13:19
Akkor máshogy kérdezem....4-en élünk egy lakásban....miért veszik természetesnek,hogy minden az én dolgom?Mikor folyamatosan kérem őket segítsenek!(egyrészt nem vagyok egészséges,tehát ha alig bírok is menni,akkor sem csinálnak semmit)
2014. máj. 29. 13:17

Nálunk pakolok néha én is, pakolunk együtt is, és pakol egyedül is, mikor hogyan. 6.5 éves, a napi rendrakásra már csak meg kell kérni, vagy pl. mielőtt leülünk leckét írni, én elpakolom az edényeket, ő rendet csinál az asztalán. Szerintem ez egy folyamat, de nem érzem, hogy egyedül kellene csinálnia. Mint ahogyan ő is besegít pl. a konyhában, kiviszi a szemetet, terít, leszedi az asztalt stb. Nyilván a ruháit én tartom rendben, a játékait nagyjából ő... minden életkorban és minden családban meg kell találni a mindenki számára kényelmes megoldást.

Pl. a játékait rábízhatnám, de ha szeretném hogy minden alkatrész meglegyen, akkor besegítek... más szülő meg hagyja, hogy a játékok szanaszét legyenek, vérmérséklet kérdése...

2014. máj. 29. 13:02

Az én fiam figyelemzavaros. Káosz van mindehol, amerre jár. Leesik valami és ott is marad, akár napokig, - én meg nem veszem fel. Ha nem hajtja össze a ruháját, amit nem egy nap vesz fel, akkor gyűröttben megy másnap. Ez be szokott válni, mert ilyenkor hajtogat. Egyébként keresni sem képes, mintha a holdon járna. A szobai rendrakás sem egyszerű. Volt már hogy repült egy két dolog. Ami elölmarad, az megy egy zsákba, és egy időre búcsút mondhat neki, de sajnos ez sem jön be mindig. Heti egy rendrakást kérek porszívózás előtt, mert az a fránya porszívó nem válogat.

Azt hiszem, már minden trükköt bevetettem. Ideig-óráig hatnak csak.

Talán, ha majd önálló otthona lesz, rendet rak vagy egy "szemétdombon" fog élni.

24. pilus
2014. máj. 29. 13:01

Azt tapasztaltam én is,hogy emberfüggő.Mindkét gyerek látta és tapasztalta a rendszeretetemet,mégis másképp működtek.A nagyobb leckeíráskor széttolt mindent az asztalán,hogy a füzetnek legyen helye és ezt rendbenvalónak érezte:))Az én asztalomat dícsérte,h de szép rendes.Mégis csak felszólításra,vagy az egy mozdulattal mindent lesöprésem után tette rendbe.Aztán ahogy nagyobb lett és közép-de inkább egyetemista korában magától tett rendet az asztalán.A ruhák székeken való pihentetése csak akkor szűnik meg,ha valakit vár:))Nem múzeumban élünk,mondja nekem mindig,..ő így jól érzi magát.Hát érezze!

Lexi38-nak:ő 18 után kezdte,hogy ne hajtogassak,ne pakoljak a szekrénybe,..ki lettem zavarva.Így hagynom kellett,még ha gyűrötten vett is elő minden pólóját.Tudomásul kellett vennem,h felnőtt.(hivatalosan:))

2014. máj. 29. 12:47
Ezt a kérdést én is feltettem, de egy ideje már csak időnként segítek be. 10 éves múlt a fiam. Ha most nem szokja meg, elvárná később is. Kiskorában is lassan szoktattam rá, de ő sem az a rendmániás tipus. Szerintem is mindenki más, abból kell kihozni a legjobbat valahogy...;)
22. titati
2014. máj. 29. 12:46
Ez abszolút gyerekfüggő: a 14évesem a mai napig nem hajlandó rendet rakni csak nagy balhék árán. Az 5 és 8 évesem meg van hogy gondol egyet és teljesen magától mindent elrámol, átpakolja, rendszerezi a játékait.
21. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - 4740439ec6)
2014. máj. 29. 12:45
Igyekszem,de mindenre csak a száját húzza....
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - T *-*)
2014. máj. 29. 12:43

Már csináltuk ezt is.

beszéltem egy illetővel,ő azt mondta,nem várhatom el a nagyobbiktól,hogy kiválóan teljesít az iskolában és még otthon is tökéletes legyen.valamiből engedni kell!(gyermekpszichológus mondta)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook