Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekülés 9 kiló vagy 9 hónap? fórum

Gyermekülés 9 kiló vagy 9 hónap? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 25. 11:57

A 9-25 kg-s üléseket lehet rendesen dönteni., Azoknak van egy alja, amiben csúszik az ülés. pl ezek itt:

[link]

23. lliinnddaa (válaszként erre: 18. - Remike98)
2011. okt. 25. 11:55
Ennek ne dőlj be, nem dönthető!!! Persze, a képen az, de gondolj csak bele, a hátsó ülésen van, azt pedig nem lehet így hátradönteni. Ez akkor lenne jó, ha az első ülésre kötnéd be. A hátsó ülésen csak addig lehet dönteni, amíg az ülés támlája engedi. Tehát semeddig (nekünk is ilyesmi van)
22. homern (válaszként erre: 20. - Aida22)
2011. okt. 25. 10:37
Ez jónak tűnik,inkább 9-18as-hoz hasonlít,mint a 9-36-hoz :)Igazad van,amíg csak tudjátok használjátok háttal :)
21. homern (válaszként erre: 19. - Remike98)
2011. okt. 25. 10:35

Ez itt van a közelünkben lévő bababoltban :) (amihez a linket küldted)

Ismerem ezt a fajtát,sima 9-36os,csak szemben lehet bekötni.Így képen jónak látszik a döntése,de ha belepróbálod a kicsit látni fogod,hogy úgy kell ülnie,mint egy 4 évesnek :S Anno elmentünk bababoltba,végigpróbáltunk 10-15 ülést is,ilyet is persze.Az a lényeg,hogy maga az ülérész dőljön egyben a háttámlával,a sima háttámladőlés annyit csinál,hogy elalvásnál nem előre bukik az ülő gyerek feje hanem oldalra.A miénket is lehet így ülve használni,2 évesen még nem biztonságos neki,ahogy megálltunk a pirosnál előre is rándult a feje :S Vissza is tettem neki a legdöntöttebb pozícióba.

Szerintem menjetek el belepróbálni,2 éves kora előtt nem vagyok biztos benne,,hogy meg tud benne ülni kényelmesen és biztonságosan.


A pelusos dolog ismerős :D 8 hónapos és 1,5 éves kora között 9 kg volt a fiam.a 3-as nem ért fel a combja fölé hogy összezárjam,mert elég magas a gyerek,a 4es meg nagyon nagy volt rá.Most 4+ -t használunk(pampers),szintén azért,mert nem ér a kisebb a combja fölé :S

20. aida22
2011. okt. 25. 10:07

szia.az én kislányom 4 hónapos és több mint 7 kilo.most rendeltem egy espiro otima ülést ami 0-25 kg ig van menet iránnyal háttal és szembe is beköthető.azért választottam ezt mert én egy éves koráig semmi képpen nem kötném menet iránnyal szembe mert veszélyes egy kis fékezéstöl megrándul a nyaka.

ezért most kötöm majd háttal és késöbb megforditom.

van az espiro optima pro az 9-25 kg van de azt csak menet iránnyal szembe lehet bekötni.

2011. okt. 24. 22:56

Egyébként meg ezeket a súly szerinti besorolásokat sokszor nem tudom mire vélni. A mi babahordozónk 9kg-ig van, a babám 8700g, de neki már nagyon kicsi. ( pláne így beöltözve) És a pelusnál is hasonló gondjaim merültek fel, mi pamperst használunk, abból a 3-as már kicsi, a 4-es pedig 8-18kg-ig van. Jelenleg nagy rá, de nem hinném hogy egy 18 kg-os gyerekre jó. vettem liberot is, gondolván...mivel az 8-14kg-ig van, talán egy picit kisebb a pampersnél és nem lesz annyira nagy. Ugyanakkora mint a pampers pelus ami 8-18kg-ig van.

Na mindegy, elnézést hogy eltértem az eredeti témától csak ezektől a súly-meghatározós dolgoktól rosszul vagyok.:)

18. Remike98 (válaszként erre: 15. - Homern)
2011. okt. 24. 22:48

Ez újdonság állítólag, rengeteget megnéztem de ez volt szimpatikus a 30.000Ft-ig árkategóriában.


[link]


Van benne szűkítő, úgyhogy nem illeg-billeg a feje.

A top 10-es biztonsági teszt érdekességképpen nagyon jó, és arra is hogy kihúzzanak a zsebedből + több tízezer forintot a semmire, ugyanis minden autósülés tesztelve van és nyilvánvalóan úgy kerül forgalomba hogy a teszten átment. Azonkívül sajnálatos tény hogy biztonsági öv ide vagy oda, autósülés ide vagy oda, ha az autópályán 140-el egy barom átjön a szalagkorláton és frontálisan ütközik, annak ritkán van túlélője. De erre nem is akarok gondolni.:(


Ez majnem annyira dönthető mint a hordozós ülés támlája. Mondjuk az én babám tud ülni, csak még nem stabil. Elücsörög de ha az áhított játék messzebb van a kezeügyénél, akkor borulás van.:)

17. d550c57e19 (válaszként erre: 15. - Homern)
2011. okt. 24. 21:33
szerintem ez is 9-18as mert tényleg nem dönthető ami 36ig van.
2011. okt. 24. 21:32
szia nekem meg kg-ra volt kevés a gyerek mindig 1évesen volt 9kg de már 6hónaposan ült és 7 hósan úgy ment a babahordozóval mint egy teknős:) Úgyhogy akkor 7kilósan átraktuk az ülésbe ami 9kgtól volt és nagyon jól ült benne. Nekem most a kicsi 7,7 kg 6hónapos alig fér be a hordozóba de nem ül még csak forog Úgyhogy most nyomorog benne amíg át nem tud kerülni a másikba. Én nem teszem át az tuti amíg nem ül magától nem terhelem a gerincét. Inkább kabát nélkül ül benne és jól betakarom és ha kiszállunk ráadom a kabátot.
15. homern (válaszként erre: 10. - Remike98)
2011. okt. 24. 21:22

9-36-osak között nincs olyan,ami normálisan dönthető :( Milyen fajtájút vettetek? Én is ezeket néztem amikor kinőtte a picur a hordozót,de minden szakember lebeszélt róla:S még a gyártó is azt nyilatkozta,hogy ez a kategória egy "kényszermegoldás",sosem lesznek olyan biztonságosak és kényelmesek mint a 9-18-asok.A töréstesztjük(vagy mi) sincs sehol,még csak rá sem tudnak kerülni a top 10-re :(

Így végül 9-18-ast vettünk,50ezer volt a legolcsóbb azok közül,amik a teszt szerint biztosságosnak bizonyultak :S

A miénk nagyon jól dönthető,majdnem annyira,mint ahogy a hordozóban ült,de még ebbe se tettem volna bele amíg nem elég erős a nyaka.Fél évesen nem lesz baja egy satuféknél a picinek?

14. Orsi86
2011. okt. 24. 18:39
Köszönöm a válaszokat.
13. ZiZi81 (válaszként erre: 7. - A01aa57d8a)
2011. okt. 24. 16:50
A nagyobbik lányom is gyűlölte a hordozót, (a kicsi is) addig visított, amíg nem tettük át a nagy ülésbe, onnét egy hangja sem volt. Nagy baba mindkettő, 4 kiló felett születtek, de megvárom míg a kicsi is megtanul ülni. Sokszor én is ráncolom a homlokomat a kilós besorolások miatt, mert az én gyerekeimre sosem igaz:S Mindig nagyobbak voltak az átlagnál.
12. Remike98 (válaszként erre: 11. - 3fcc53e39c)
2011. okt. 24. 16:50
Akkor mi a jó? Ha kinőtte a babahordozót?
2011. okt. 24. 16:48
Majdnem mindegyik dönthető a 9-18 kilósak közül, de ettől még nem jó az ülni nem tudó babának.
2011. okt. 24. 16:44
Lehet kapni olyan autósülést amelynek dönthető a háttámlája. Én most pont olyat rendeltem a vaterán, mert a hordozósat kinőttük ( fél éves lesz a kisfiam és 8 és fél kg), pláne így overálban.:) Én is féltem a " normál " autósülésektől mert még nem ül stabilan. Viszont ez jó megoldásnak tűnik, 3 pozícióban dönthető a háttámlája és egészen 36kg-ig használható. Úgyhogy mostmár marad is.:) Éppen ma rendeltem meg. Az EU szabványnak 100%-osan eleget tesz. Papír is van hozzá. Azt hiszem 17.900Ft, utánvéttel 20.900Ft, tehát elfogadható az ára.
9. homern (válaszként erre: 6. - Orsi86)
2011. okt. 24. 16:36
Nem.Nagyon erősnek kell már ahhoz lennie,hogy egy vészfékezésnél ne ránduljon óriásit a nyaka.Még a 2 évesemnél is előfordul ha nagyon hirtelen kell megállni,nemhogy egy ilyen szempontból még tehetetlen picinél.1 éves koráig menetiránynak ellentétesen kellene bekötni,sőt,tovább is,csak Magyarországon még nem szokás,1 ilyen fordított ülést forgalmaznak össz....
8. Orsi86 (válaszként erre: 3. - ZiZi81)
2011. okt. 24. 16:35
Nem, még én sem raknám bele. Ahoz még fejletlen.
7. a01aa57d8a (válaszként erre: 3. - ZiZi81)
2011. okt. 24. 16:34
és ha közben kinövi a hordozót???az én lányom pl nagyon hosszú
2011. okt. 24. 16:32

Igen, pont ez a bajom. Nagyobb az átlagnál, viszont még nem tartja biztosan a fejét.


Amúgy maxi-cosi-t szeretnék venni. Van olyan anyuka aki már 5-6 hónapos babával így utazott. Biztonságos ilyen kicsinek?

2011. okt. 24. 16:30

Milyen hordozótok van?Én bevallom még nem hallottam olyat,hogy egy 5 hónapos picibaba kinője bármelyiket is :)

Mi hamarabb válottunk 9-18kg-osra,még 8 kg sem nagyon volt a gyerek,viszont már ült,és hosszban kilógott a hordozóból. 80cm magas és 9-10 hónapos lehetett kb.

2011. okt. 24. 16:29
Ha biztosan tud ülni, önállóan felül és tudja tartani a fejét akkor bele lehet tenni 9 kilósan.
2011. okt. 24. 16:29
Az én kislányom is 3 hónapos és 6,5 kiló, de csak január környékén tervezek üléscserét. Ha már biztosan ül. Én 6-7 hónapos kornál hamarabb nem tenném bele.
2011. okt. 24. 16:28
Szerintem amíg nem tud ülni addig jobb a hordozó. Bár gondolom nem túl kényelmes neki, a fiam se szerette. Mi 8 hósan ültettük autósülésbe.
2011. okt. 24. 16:25

Sziasztok!


A fiam 3 hónapos és 7 kiló. A kérdésem az lenne,hogy a 9-18 kiló közötti autós üléseket lehet korábban is használni, mint 9 hónap? Most babahordozónk van , de 1-2 hónap múlva ki fogja nőni. Mit vegyünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook