Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermekorvossal szeretnék beszélni!!!Fontos!!! fórum

Gyermekorvossal szeretnék beszélni!!!Fontos!!! (beszélgetős fórum)


19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Ymanie)
2012. márc. 9. 13:44
vidd vissza az orvoshoz, aki kérte, és majd ő leletezi! Itt egyikőnk se fogja tudni megmondani, h mi van.... azt se tudjuk, h miért kérték a vérvételt....
18. Lencsy
2012. márc. 9. 10:31
Na nálunk pont ezért nem adják kézbe szülőnek a laboreredményt ! Az orvoshoz megy számítógépen keresztül , majd az orvosnál érdeklődök az eredményről, aki szépen elmondja mik az értékek , mitől van vagy lehet ..majd ha szükséges tovább lép .
2012. márc. 9. 07:44
gondolom telefonon lehet beszélni az orvossal hogy mi van...
16. HnéViktória (válaszként erre: 10. - Ymanie)
2012. márc. 8. 21:47

Az én fiamnak 700körül volt ...ha jól emlékszer 4szerese a megengedettnek..

Ajánlották a mandula műtétet,de nem éltem egyenlőre vele.

2012. márc. 8. 21:46

Jelentés:

aszpartát aminotranszferáz, glutamát-oxálacetát transzamináz


Mértékegység:

U/l (nemzetközi egység / liter)


Referencia tartomány:

0-35


Részletes leírás:

A májműködés vizsgálatára szolgáló enzim, de szintjének emelkedése a máj különböző megbetegedései mellett epeúti, vagy ritkábban szívbetegség sőt izomkárosodás jele is lehet. Egyes gyógyszerek mellékhatásaként is növekedhet az érték. Nagyon magas érték gyakran heveny májgyulladásra (pl. vírusos eredet) utal, míg idült gyulladás, májzsugorodás, alkoholos májbetegség, epeúti elzáródás vagy daganat miatt kisebb mértékű emelkedés tapasztalható. Májbetegség gyanúja esetén az orvos más, a májműködésre jellemző vizsgálatokat is elvégeztet (pl. AP, GPT).

2012. márc. 8. 21:39
Igaz, van egy standard meghatározás, de az orvos ezt "felülírhatja" a diagnózis alapján, tehát van amikor hiába csillagos az eredmény az orvos azt megfelelőnek találja.
2012. márc. 8. 21:37
Írd meg holnap,hogy mit mondott a doki!!!!
12. dee (válaszként erre: 9. - Ymanie)
2012. márc. 8. 21:33

Én holnap megkeresném az orvost, elvégre a gyerekemről van szó!


Már ha tényleg Fontos!!!!

11. Enéh1
2012. márc. 8. 21:23
Az anti-streptolizin "O" titer (AST, vagy más rövidítéssel ASO vagy ASLO) értéke bizonyos baktérium (Streptococcus pyogenes) által termelt enzim (Streptolizin O, vagy hemolizin O) elleni védekező ellenanyagszintet jelöli. Ez azt jelenti, hogyha a fenti baktérium fertőzést, betegséget okoz, akkor az alatt, illetve azt követően sokáig (hónapokig, esetleg évekig) kimutathatók a baktérium és annak komponensei elleni ellenanyagok. Több ezres, esetleg tízezres értéket is elérhet, illetve hónapokkal a gyulladás után is lehet még több százas értékű.
10. Ymanie
2012. márc. 8. 21:18
értelmeztem már mindenütt de ott csak nagyjából írják le a dolgokat. Amúgy ami a legjobban zavar az az :AST ,majdnem duplája a normálnál.
2012. márc. 8. 21:16
jövő héten tudok visszamenni a dokihoz.Szeretnék tájékozódni egykicsit addig...
2012. márc. 8. 21:16
Vagy google -véreredmény értelmezése, és ott megtalálod.
2012. márc. 8. 21:15

A házipatika oldalán tudod értelmezni a véreredményt.

Amugy mi a csillagos?

6. andi6020 (válaszként erre: 4. - Ymanie)
2012. márc. 8. 21:13
Gondolom azt úgyis visszaviszed az orvoshoz.
5. megi04 (válaszként erre: 4. - Ymanie)
2012. márc. 8. 21:13
Ne haragudj...de MOST???
2012. márc. 8. 21:11
8 éves lányomat vérvételre vittem.Ma mentem az erdményért és van pár csillagos.Ezzel kapcsolatban szeretnék beszélni egy gyermekorvossal.
2012. márc. 8. 21:10
Nem vagyok gyermekorvos,de van kettő törpém, hátha tudok segíteni!
2012. márc. 8. 21:10
Hát akkor miért nem beszélsz vele?
2012. márc. 8. 21:07
Gyermekorvossal szeretnék beszélni!!!Fontos!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook