Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek hálózsák télre! ..na de milyet? fórum

Gyermek hálózsák télre! ..na de milyet? (tudásbázis kérdés)


12. homern (válaszként erre: 10. - Sajert)
2010. szept. 4. 15:28

Azóta már mi is kertesben vagyunk,de ez lesz az első telünk itt.Most 23fok van maximum.Egy hosszúujjú bodyban,egy kiszokniban és egy ujjatlan kívül pamut ,belül frottír hálózsákban alszik.Éjszaka meg szoktam tapizni nem fázik-e,de meleg mindene,úgyhogy csak nem..

Ha hidegebb lesz a hálózsák alá megy egy pizsirugi.

11. sajert
2010. szept. 4. 15:17
Én a fiamnak vettem egy igazi téli hálózsákot. Imádtam. 74-80-as méretűt (cirka 2 évvel ezelőtt)vettem, és télen még abban altattam (2,5 éves volt a nyáron), mivel a lábát ki tudta dugni a lyukakon. Szuper volt. Így Harisnyás Pippinként, hosszú ujjú bodyba meg a hálózsákban aludt.
10. sajert (válaszként erre: 7. - Homern)
2010. szept. 4. 15:14

Szerintem aki kertes házban lakik, abban fel se merül, hogy éjszaka a szobába 27 fok legyen :-)).


Nekem mindig azért volt dilemma, hogy este cirka 22 fokról reggelre lehűlt a levegő 15-16-ra. A 22 fok meleg, a 15 meg hideg. Így melegebben volt este felöltöztetve, mint amit a hőfok kívánt.

Én most is vastag pizsibe altatom, mivel 16 fok van nálunk a lakásban. 5 órakor megyek begyújtani, mert már lassan befagy a lukunk (de lehet hogy hamarabb, mert gémberednek az ujjaim :-)).

9. pmjudit (válaszként erre: 7. - Homern)
2010. szept. 4. 14:24
Mi is így voltunk.
8. Ekka
2010. szept. 4. 14:16

Nálunk télen, éjszaka 17-18 fok van.

Most van egy télinek mondott zsák, pamut/poliészter töltettel. Most vagy marad ez+ valami hiper-szuper vastag pizsi v. benevezek még egy igazi téli zsákra.

(nekem most ezt a dillemám:D)

2010. szept. 4. 14:11
Én soha nem az évszakot nézem,hanem hogy hány fok van a szobában ahol alszik.Télen született,de nem adhattam rá téli hálózsákot a 28fokos panelban ..
2010. szept. 4. 14:10

HA nagyon vastagot veszel gondolok itt a pufi fazonra...nos ha forgolódós a gyerkőc az nem jó. Annyira pufi, hogy nem tud elfordulni, hasra-oldalra, lábfelhúzás stb és bizony sírás a vége...tapasztalat.


Ne legyen sokkal nagyobb sem. Tudom akkor tovább tart, és kényelmes stb...de rátekeredik a gyerekre...ami szintén sírást eredményez.


A lányom kicsi korában bejárta az egész ágyat éjjel. Középvastag vagy plüss hálózsákot adtunk rá, alá pedig termo rugit. Nem fázott, és mivel azok könnyűek nyugodtan kepeszthetett mindenfelé. :)

2010. szept. 4. 14:08
ez attól is függ hogy mekkora a gyerek és milyen típusú...az én fiam pl nem nagyon viseli el magán a takartó, z újabb hóbort nála, így nálunk ilyenkor (20-21 fok éjjel) csakis a vastag zsák jöhet szóba ami alá egy hosszú újjú bodyt adok...de az sem mindegy, milyen a zsák, mert míg tavaly elvolt a patentosban, most azt simán leoperálja maáról, így marad a zippzáros, de olyan, aminek fentről lefelé húzható a zippzárja, mert a másikat simán lehúzza....van még olyanunk, ami két oldalt lefelé zippzáros és a vállpánton van egy-egy patent, na ebből sem tud kiszabadulni....ha nehéznek érzed, az nem túl jó, mert az őt is zavarhatja, vannak már nagyon vastag, de könnyebb zsákok
4. Ekka
2010. szept. 4. 14:04
meleget:)
2010. szept. 4. 14:02

Igazából nem is tudm eldönteni, hogy melyik számít télinek.. van ami pihe puha, könnyű, van amelyik hót nehéz.

..de biztos, hogy a nehezebb melegebb?

2010. szept. 4. 14:01
..maradhat mondjuk az átmeneti télre, csak mondjuk több ruhát adjunk a gyerkőcre v. érdemes lecserélni az átmeneti zsákot igazi télire?
2010. szept. 4. 14:00
Gyermek hálózsák télre! ..na de milyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook