Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek olyan, aki 3-4 éves gyerkőcét hálózsákban 'altatja'? fórum

Van köztetek olyan, aki 3-4 éves gyerkőcét hálózsákban 'altatja'? (tudásbázis kérdés)


22. Ezti
2011. dec. 1. 07:18

Nagyfiam augusztusban volt 4 éves és zsákos frodó:)

Vettem őszel takarót, 1 hónapot náthás volt így visszatértünk a zsákhoz.

A Lidl-ben és az Aldiban szokott lenni szuper puha plüss, vatelin+pamut béléssel, mi azt vesszük, van 110-es is!

21. homern (válaszként erre: 18. - Mkjudit)
2011. nov. 30. 15:50
Választhasson magának valami kedvenc mesés hálózsákot,azt valószínűleg fel fogja venni.Nálunk ez a gyerek vegye magának dolog eddig bejött.(mármint a rokonságban,a 2 évesem még nem reklamál :) )
2011. nov. 30. 15:30
Sziasztok! Én is hálózsákozom a 4 éves lányomat.Így nyugodtabb vagyok éjjel. Általában megvárom amíg elalszik, és ráadom a zsákot.Igaz Őt nem zavarja, mert már pár hónaposan hálózsákoztunk.Így szokta meg. Olcsó megoldás ha van valakinek varrógépe, vagy egy jó varrónője. Kell hozzá Polár anyag, ami a belső réteg, és flanel anyag ami a külső rétegget képezi,+ gomb, vagy nagyméretű patent, vagy ki mit szeretne rá varrni.
19. bring12 (válaszként erre: 14. - Ekka)
2011. nov. 30. 14:25
szia!én a müllerben vettem a 3 éves kislányomnak 4000ft körül,de a brendonban is van kb.8000-ért!
2011. nov. 30. 14:14

Segítsetek valami jó ötlettel!

A kisfiam 3 és fél éves, nem hajlandó felvenni a hálózsákot, de a takarót mindig lerúgja magáról. Van ,hogy mire én felébredek és átmegyek megnézni, betakargatni, már teljesen ki van hülve. Megpróbáltam már a takarót a párnához rögzíteni, de akkor is kibújik alóla. Van valami praktikátok erre?

2010. aug. 31. 22:33

Sziasztok! Na most akkor én is megnyugodtam. Kisfiam 21 hónapos, és a napokban mondta anyám hogy rá kéne szoktatnom a takaróra. Csakhőgy ő nagyon sokat fészkelődik és állandóan ki lenne takarózva, én meg nemhiszem hogy csak úgy felkelnék betakarni.

Akik írták hogy 3-4 éves korig is zsákban aludtak, akkor utána már zsák nélküli alvásnál betakarja magát a gyerkőc ha forog éjszaka? Szóval automatikus lesz ez neki, mint nekünk? Mert már attól félek, hogy nem fog rá szokni sosem a takaróra, ha továbbra is zsákozok.

Amúgy olyan édesen tud a zsákban közlekedni, hogy zabálnivaló :))

16. gabilive (válaszként erre: 14. - Ekka)
2010. aug. 31. 21:47
Szerintem olcsóbb,ha megvarratod.
2010. aug. 31. 21:31

Írd be a keresőbe, kidob pár találatot:)

8 ezerért már egész jók vannak, nagyonn gyerkőcre is:)

14. Ekka
2010. aug. 31. 20:59

Hol tudnék ilyen nagy hálózsákot venni?:)

Na, meg mennyiért?:)

2010. aug. 31. 20:56

nekem 3 éves koráig aludt benne a fiam, szerencsére jó nagy volt rá...

de kivágtuk az alját, úgyhogy felhúzta és úgy járkált benne.

sztem is jó dolog, főleg ha külön szobába alszik, én se szerettem átjárkálni éjjel..

12. Viva77
2010. aug. 31. 20:53

Sziasztok!

Lányom 5 éves koráig használtuk. Nagyon hasznosnak bizonyult. A nagymama varrt többfélét: vastagabbat, vékonyabbat. Volt nyári rövidujjú, téli hosszúujjú. Cipzárosak. Megtanult bennük járni, mindig hallottuk, mikor kicsoszogott.

Én is nyugodtabban aludtam, tudtam nem fázik meg.

2010. aug. 31. 18:11
Nekem mind két fiam abban alszik,pedig már a nagy hat mult.Ez az egy biztos dolog.Tuti hogy nem fáznak éjszaka....És persze mi is alszunk nyugodtan mert tudom,hogy nincsenek kitakarózva.
2010. aug. 31. 17:39
Az enyém még csak 2,5 éves, de nagyon szereti a hálózsákot, nyáron a negyven fokban is rá kellett adni, addig nem volt hajlandó elaludni! A takaró kb. fél másodpercig lenne csak rajta, úgyhogy szerintem még jó sokáig lesz hálózsákos. Én meg nyugodt vagyok így, hogy biztos nem takarózik ki. Csak nagy méretben nehéz kapni.
9. gabilive (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2010. aug. 31. 17:25

:)

Eleinte az enyém is kitotyogott benne,de mióta megtanult gombolni,azóta simán leveszi,és aztán jön ki.Este is ő veszi fel egyedül.

2010. aug. 31. 17:18

Az én fiacskám 6 éves és abban alszik, bár úgy kell levedásznom az óris hálózsákokat, már jó előre begyűjtöttem belőlük.

Ő szereti én pedig nyugodtan alszom, hogy be van takarva, mert a takaró kb. fél percig van rajta, lerúgja és rá fekszik. Hiába mondom, hogy takarózzon be, de ő inkább felkiabált engem, hogy fázik, így szerintem 18 éves koráig zsákolom majd.

Egyébként nagyon jól tud már benne menni, úgy totyog mint egy japán gésa a kimonójában.

2010. aug. 31. 17:15

Tesómnak Anyu most vett, olyan mint a felnőtt hálózsák, csak gyerek méretben. (muszáj volt, mert a hugom állandóan kitakarózik)

Nem fogjátok elhinni... ebből is kimászik álmában!!!

Anya meg "örjöng"... egy vagyont adott érte, annak reményében, hogy így nem fázik mega tesóm, az állandó kitakarózás végett:S

2010. aug. 31. 17:09
Nekem mind a 3 gyerek abban aludt kb 4 éves korig. Olyan édesek voltak, amikor totyogtak ki benne, mint egy kis szellem:) De nagyon jó volt, nem volt gond a takargatással.
2010. aug. 31. 17:02
Az én lányom hálózsákban alszik(3,5 éves),kivéve a nyári kánikulát..Muszáj,mert különben a takaró 5 percig sem marad rajta.De szerencsére nincs vele baja,ehhez van szokva.
2010. aug. 31. 17:01

Az én lányom csak addig tűrte, míg el nem kezdett magától forgolódni éjjel. Asszem még nem volt 1 éves. Akkor mindig eltekeredett rajta, és felébredt rá, hogy nem tud mozogni.

Úgy voltam vele, hogy én úgyis minden nagyobb nyekkenésére ébren voltam, akkor majd betakargatom, ha kitakarózik.

De amelyik gyerek bírja, annak miért is ne? :)

2010. aug. 31. 16:58
Már nem, de olyan 4 éves koráig hálózsákban altattam a lányomat, mert ahányszor bementem hozzá ki volt takarózva. Keze lába jéghideg volt, ő meg összegömbölyödve aludt, mert majd megfagyott. Végül már kellett alul toldani a zsákot, mert rövid volt. Akkoriban már egyedül vette föl le, szerette is.
2. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Ekka)
2010. aug. 31. 16:56

Ma már nem divat, de nagyon jó dolognak tartom:)

Én majdnem 3 éves koráig benne altattam a fiamat, de már nem emlékszem, miért hagytuk abba. Talán jobb idő lett...

Az a baj, ha már nagyobb a gyerek, feláll benne, rátapos, kényelmetlen neki, és akkor kikapcsolja, kigombolja stb. mert nem jó neki:(

1. Ekka
2010. aug. 31. 16:53
Van köztetek olyan, aki 3-4 éves gyerkőcét hálózsákban 'altatja'?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook