Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek gyilkosság fórum

Gyermek gyilkosság (beszélgetős fórum)


30. 8d17011552 (válaszként erre: 29. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 18. 11:01
Sajnos a mai világban ezeket a dolgokat sokan nem veszik se komolyan ,se pedig nem gondolkodnak el igazán a dolgon más részt pedig a törvénykezéseinkben is rengeteg a hézag,más néven kis kapu ami miatt sokszor mi átlag emberek tehetetlenek vagyunk.
29. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 27. - 8d17011552)
2008. jún. 24. 13:57

Azt nem hiszem el, hogy a környezet tehet a legkevesebbet! A struccpolitika nem jó politika. Márpedig ilyen helyzetekben a közvetlen környezetre általában ez a jellemző. A nemtörődömség. A "majd lesz valami". És sajnos sejthető, hogy mi lesz az a "valami". Nem véletlenül titkolózik az a terhes nő.

Abban lehet, hogy igazad van, hogy a terhessége elején nem vesz tudomást róla. De már akkor eldönti, hogy neki nem kell a gyerek. És azon is gondolkodik, hogy milyen módon szabadulhat majd meg tőle. A "megoldás" pedig majdnem hogy egyértelmű. Szerintem egy ilyen nő - azon túl, hogy a szociális és egészségügyi felvilágosítás teljes hiányában él, meg még primitív is - szégyenérzetből, akármilyen megfontolásból tart a környezet ítéletétől (nem a közvetlen családtagokra gondolok, hanem pl. szomszédokra, volt tanárokra, stb.). Ezért akarja eltüntetni azt az apróságot. Először csak a gondolataiból száműzi, aztán később sajnos másként is.


Bocsánatot kérek, ha túl nyers voltam akár most, akár lentebb, de engem már a gondolat kiakaszt. Hogy egy teljesen kiszolgáltatott kis emberkével így elbánhat bárki is. Ha nem is büntetlenül, de tényleg enyhék a büntetések! És hány olyan kisbabáról nem is tudnak, akik így végezték... Mert sosem derült ki. :-(

28. 8d17011552 (válaszként erre: 25. - Bellidit)
2008. jún. 24. 12:53
Igen-igen természetesen van benne valami igazság,de amit mi magunk döntünk el egoista módon.-Ahoz másnak mi köze van.-szoktuk volt mondani.nem igaz?Egyébként mindenkinek saját kialakult véleménye van énnekem több rétű,hiszen ezzel foglalatoskodom többek közt
27. 8d17011552 (válaszként erre: 26. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 24. 12:44
Na na na!Az a helyzet sokszor a környezet tehet a legkevesebbet,hiszen a szülők és a gyermek kapcsolat megromlása sajnos előidézheti azt fajta pszihés változást,hogy nem vesz tudomást a benne növekvő apróságról és amikor már a szó szó szoros értelmében terhessé válik számára a tény és minél gyorsabb úton módon meg akar szabadulni tőle ez sajnos már nem fordítható vissza.Viszont a büntetések még mindigenyhék.
2008. jún. 14. 11:35

Sziasztok!


Érdekes ezzel a témával kapcsolatban Dr. Varga Zoltán bíró álláspontja. Korábban a Btk. az emberölés privilegizált (enyhébb) tényállásaként tartalmazta ezt a törvényi tényállást "újszülött megölése"-ként. Amikor megtörtént az újabb jogszabály-változás, akkor viszont már a súlyosabbak közé került "14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés"-ként. Nagyon helyes!


Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy kilenc hónap áll rendelkezésre a terhes nőnek. Ez idő alatt biztosan felkészül dolgokra, latolgatja a lehetőségeket. Érdekes módon akik újszülöttet ölnek, soha nem készülnek fel a baba születésére. Nem lehet látni egy berendezett gyerekszobát, egy kiságyat, vagy bármit! Szóval szerintem nem érdemes hivatkozni a megváltozott tudatállapotra.


Sőt, az ilyen "anyák" tudatosan titkolják a terhességet. Ha valaki (többnyire kívülálló: osztálytárs, szomszéd, stb.) rákérdez, hárít, tagad a végsőkig. Én az ilyenekre simán ráverném az előre kiterveltséget is! Kilenc hónapig mást sem csinál, csak kiterveli az egészet. Ez a meggyőződésem.


Az a véleményem, hogy a környezet, a család ez esetben minimum bűnpártoló. Ezért pedig velük szemben is eljárást kéne indítani!

2008. jún. 14. 11:13

Olyan nincs, hogy a környezet nem veszi észre, annyira egyszerű, nem akarja észrevenni. Azt gondolja, miért én szóljak, miért én segítsen, miért én tegyek valamit, hisz ott van még annyi ember, tegyék meg ők!

A 90's években volt az a durva eset, mikor az anyukának volt három gyermeke, és a következő hármat megölte. Elég durva, sztem érdemes megnézni azt a dokumentumfilmet, mert nagyon elgondolkodtató. Ott élt a faluban a testvére, meg sok rokona a nőnek, és senki nem vette észre hogy 3x terhes volt? és a saját férje sem?

dehogynem!!! és itt a környezet ugyanakkorát hibázott mint a nő aki megtette!

amikor megkérdezték az embereket hogy tudtak-e róla azt mondták, mindenki tudta, mert nyilt titok volt, csak senki nem beszélt róla! Erről ennyit, ezeket mindig tudja a környezet!

2008. máj. 19. 07:49
Sajnos a mai álláspontok szerint többszörösen meg kell történnie hasonló dolgoknak,hogy az erre vonatkozó törvénykezést módosítsák.Tudnotok kellene,hogy ma Magyarországon minden gyermek aki nem jómódú családban növekszik,él le van sz..va.Őszintén bocs,hogy csak így tudtam magamat kifejezni,de ezek a tények lehetőségünk változtwatni ezen egyenlőre nem sok esély van.Én túlságossan érintettnek érzem magamat ebben a témában így független véleményem nem igazán lessz.Mindenki megérdemelné a halálos kimenetelű büntetés elbírálását.Így lenne helyes.Újra kell szavasztatni minden ilyen törvénykezést a kormánnyal.Peticiót kell benyújtani amin minimum az ország egyharmadának az aláírása ott szerepel.
23. liaandi (válaszként erre: 21. - Galoca2)
2008. máj. 18. 17:14

Ez borzalom!Én boiztos ezt a nőt a sogornőjével kéz a kézben tűzbe dobnám!Ez elmebeteg!Nem vagyok egy vallásos ember de abban bízom,hogy az ilyen emberek egyszer felelnek a tetteikért!Nem a bíróság előtt mert ezek szerint pénzel elintézhető minden!Sajnos egy gyermek élet csak 3 milliót ér?Vagy másfél évet 2 évig felfüggesztve!Azzal ő már nem élhet!De nagyon sok olyan család van akik babára várnak,és reménytelenül!De ezek a gerinctelen nők meg csak úgy eldobálják,megölik,és ki tudja mit csinálnak még?és utána szépen élik az életüket mintha jól végezték a dolgukat!

Szerintem változtatni kéne a törvényeken,én biztos halálra itélném őket!Ez lehet durván hangzik,de ők sem kérdezik meg attól a pár kilós babától,aki éppen beleszívni az új élet levegőjébe hogy akar-e élni!Egyszer szeretnék találkozni egy ilyen nővel!Hát nem tenné zsebre amit kapna!

22. fe20557d00 (válaszként erre: 21. - Galoca2)
2008. máj. 18. 15:22
Ezt kár volt beírnod...:(((
2008. máj. 17. 21:28
A mi falunkba is van egy lány,aki meggyilkolta az újszülöttjét.A sógornője segített neki.Állítólag a szülők semmit nem vettek észre.Brutális volt.Megfojtotta,kitördöste a végtagjait,a hasát felvágta(ne kérdezzétek miért)nem tudom.Bedobta a kazánba,majd elakarta égetni. Miután a baba (nagyon csúnya szót használok)nem semmisült meg,felvitte az emeleti gardrobszekrénybe és ott rejtette el.A lány később rosszul lett,kórházba szállították. Ott derült ki,hogy szült.Mit gondoltok mennyit kapott? Semmit!!! A szülők lefizették 3 millával az ÜGYÉSZT!Ma is boldogan él míg meg nem hal.Talán a lelkiismerete ezt nem hadja sokáig!
2008. máj. 15. 11:17
Oda írod kinek reagálsz?:-)
2008. máj. 15. 11:16
Mi is mondtuk,hogy menjen be hadja ott,de látjátok az ujság cikkeket.
2008. máj. 15. 11:13
De csak sajnos tagadott.Én is szültem 2 lányt mindkettővel 50kg körül voltam mikor teherbe estem mégis elég hamar észre lehetett venni rajtam,pedig vékony alkat vagyok.
2008. máj. 15. 11:08
osztom a véleményemet,csak itt a szülő is teljes mértékben hibázott,hiszen nem akart tudomást venni a dologról pedig jó moduak.
2008. máj. 15. 11:04
Sajnos a mai álláspontok szerint a társadalom nem igazán látja el felvilágosító feladatát amit már ált.iskola 5.osztályban el kellene kezdeni a felvilágosítást+ otthon az anyának.Mind emellett figyelnünk kell kamaszodólányainkat,hogy ez még egyszer ne fordulhasson elő.
15. fe20557d00 (válaszként erre: 12. - 8d17011552)
2008. máj. 15. 10:54

Úgy is "megszabadulhatott" volna a kisbabától,ha a kórházba hagyja.

Egy hidegvérű gyilkos,itt számomra semmi mentség nem létezik,még az se ha elmebeteg,akkor azért kell elzárni.

14. Ági28 (válaszként erre: 12. - 8d17011552)
2008. máj. 15. 10:53
Szia! Na ez az amiről beszéltem, a szülők hol a faszban voltak? Nem hiszem, h nem tudtak róla. Ekkor jöhetett volna egy névtelen telcsi a szülőknek, h heló tudom mit tett a lányod a múlt nyáron. :-) Jó ez tré, de meg lehetett volna akadályozni. Ok, nem azt mondom, h az idegeneknek is van felelőssége, ne érts félre. Pl az osztályfőnöke beszélhetett volna a szülőkkel. Csak furcsállom a dolgot. Jó is ez a közös hallgatás. Az a baj, h ezek az emberek még ha kapnak is pár évet utána kijönnek sittről. A bébik meg borzalmas kínokon mennek keresztül, míg meg nem halnak. Ennek a lánynak olyan büntetést adnék, mint amit ő adott a gyerekének. Persze nem akarnám, h belehaljon. Úgy olcsón megúszná. Még az abortusz is jobb lett volna.
13. 8d17011552 (válaszként erre: 10. - Ági28)
2008. máj. 15. 10:50
Hiába 21 században már nem igazán érdeklik az embereket másnak a problémái sajnos elsiklanak felette.
2008. máj. 15. 10:47
Látszott rajta,hogy terhes mi kérdeztük is,de tagadott.Bár inkább lerakta volna a kapumba és akkor még biztosabb jövő várt volna rá,Kisfiú lett volna.Egészséges minden rendben volt a szülés alatt.Én ha lehet nem érintkezek már vele.
11. a5e77950a3 (válaszként erre: 10. - Ági28)
2008. máj. 15. 09:12
Igazad van!
10. Ági28
2008. máj. 14. 12:34
Ugyan már! A megváltozott tudatállapotra nem hivatkozna előttem senki, ha én lennék a bírójuk! Nem lehet ezt a védekezési módot elfogadni annál az embernél, aki 9 (7-8, mert ugye nem rögtön derül ki) hónapon keresztül titkolja h terhes! Ő már arra készül, hogyan fogja eltüntetni, stb. Ja én arra lennék kiváncsi, h miért nincs felelőssége ilyenkor a szülőnek? És a tornatanár? Ok, ő nem az anyja/apja, de állítólag pár nappal előtte ez a lány lefutotta a 12 perces futótesztet. Tornaórán miben fut? Tunikában? Azért kurvaérdekes, h itt senki nem vett észre semmit?! Vagy már ennyire nem törődnek az emberek másokkal? Csak meg lehetne ejteni egy névtelen telefont a franc tudja kinek, nem csak az apehnak! Nem? Tévednék?
9. liaandi (válaszként erre: 1. - 8d17011552)
2008. máj. 14. 12:25
Ez borzalmas!Soha nem tudtam és nem is fogom megérteni az ilyen "nőket"!Mi zajlik le bennük amikor ezt a szörnyűséget elkövetik?Mit éreznek amikor a baba megmozdul a pocakban?Már vajon akkor arra gondol,hogy nekem nem kell??!Hihetetlen,hogy mikre képesek a nők!Még az állatok is ellátják a kicsinyűket,de ezek a nők?!Ha egyáltalán lehet őket nőnek nevezni!
8. Mandula71 (válaszként erre: 7. - A5e77950a3)
2008. máj. 14. 11:38
Csakhogy azok, akik kórházban szülnek, az esetek nagy többségében nem titkolják a terhességüket... Persze, felelőssége van a leányzónak, de én azért megkérdezném, hogy milyen kapcsolatai vannak a szüleivel, tanáraival, barátaival, stb, hogy SENKInek nem merte elmondani:(
2008. máj. 14. 08:09
Én elhiszem,hogy fáj a szülés.A megváltozott tudatállapottal az a problémám,hogy olyan esetet sose lehet hallani se otthon szüléskor,se korházi szüléskor,hogy az anya a fájdalmak hatására nekiesett volna megszülető gyerekének,és a szülészorvosnak kellett volna kimenteni a karmai közül,pedig nekik is fáj a szülés.
2008. máj. 13. 21:56

Az én szülőfalumban is lakik egy lány 18 évesen lett terhes, állítólag a szülei nem vették észre, pedig egy nagyon vékony csajról van szó, szüreten lett rosszul, bevitték a mentők, akkor derült ki hgoy már szülni fog. Nem tudom mit tett volna a gyerekkel ha egyedül jön rá a szülés.

És nem hiszem el hogy nem lehetett látni rajta hogy terhes, én biztos nem tudtam volna eltitkolni, mert anyukám mindig tudta mikor jött meg, pedig nem nyomozott utánam. Van egy másik eset is, a kis sógornőmé, ő szintén 16 volt amikor teherbe esett, anyósom észrevette, azt mondta látta hogy nagyobbak lettek a cicijei, sajnos aborusz mellett döntöttek.

5. 13a6fcd24f (válaszként erre: 1. - 8d17011552)
2008. máj. 13. 13:05
És tényleg nem látszott rajta, hogy terhes?
2008. máj. 13. 13:04
Szörnyü tragédia!Nálunk a suliban volt anno egy lány,aki szintén megölte a gyermekét,és nem kapott büntetést,mert állitolag sokkot kapott.Kérdem én,ha valaki sokkot kap,hogy tünteti el a szabász ollot,merthogy varrni tanult,amivel megölte a babát és hogy takaritott patyolat tisztaságra a fürdöben?Ja és az anyja aki a konyhában ült,nem hallot semmmit?Életfogytig csuknám le az ilyeneket!Annyi modja van a védekezésnek,de ha már az nem megy,ne ölje meg,sokan felnevelték volna...
2008. máj. 13. 12:54

Ez olyan dolog, amit sosem fogok megérteni. Valahogy számomra elképzelhetetlen hogy a család és a szűk környezet ne vegyék észre a terhességet. Kizárt szerintem. És ott a szülők és gyerek közt is valami gond lehet ha nem mer szólni hogy terhes.

16 éves, tudhatná hogy ha mgetörtént a baj, akkor sem a gyilkossság a megoldá. Annyi pár van aki szeretne gyermeket mindent megtesznek érte de hiába nem jön össze. örökbe lehet adni azt a babát, nem megölni!

2008. máj. 13. 10:58
Ez szörnyű!
2008. máj. 13. 10:54
Nem tudom,hogyan is kezdhetnék hozzá levelemhez,tegnapi nap folyamán egy 16-éves lány megölte újszülött gyermekét itt Tinnyén.Sajnos ismerem is a lányt jó módúak a szülei feltudta volna nevelni gyermekét minden zokszó nélkül.Sajnos azt nem értem az édesanya,hogy nem vette észre az apró változás jeleit pl.:nem használt betétet,tampont stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook