Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyerkőcnek mandulaműtét, Szent János Kórház! Volt már valaki? fórum

Gyerkőcnek mandulaműtét, Szent János Kórház! Volt már valaki? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 13. 11:07

Most olvastam a hírekben, h meghalt egy kisgyerek mandulaműtét után Nagykanizsán. :(


4 éves.

14. Szydónia (válaszként erre: 13. - Cfe91a5448)
2008. dec. 9. 12:59
Engem holnap műtenek, 17 vagyok, és kissé tartok tőle. Mondjuk én a Bethesdába megyek, név szerint a Réti csaba főorvoshoz és tudom hogy ott baj nemlehet. Rendes korrekt orvos, a munkáját precízen végzi, a kórház is kultúrált a nővérek is aranyosak. Szülő alhat a gyerek mellett is, én 100%ban ezt ajánlom. És a Réti dokit:) 8 éve ő vette ki az orrmandulámat is altatással és semmi baj nem volt!:)
2008. okt. 21. 19:40
sziasztok:)szerencsére a lányom no volt1általán mandula mütéten fölleg no a jánosban én viszont annál inkább amikor28 éves voltam 1 rémálom a mütét(altatás nélkül van ot a felnotteknek általában)1 horrol a mütö(csöpög a csap esik le a zöld ocsmány csempe...fujjj rágondolok a hideg ráz..)a dokikrol(tisztelet a kivétnek) szaktudás semmi!!kinöt a mandula csonkom bent hagytak pár sejtet. tanács ne vigyétek oda magatokat és fölleg ne a gyerekeiteket!ajánlanám a szép és tiszta jo dokikbol áló tétényi uti nagy korházat!preciz doktorok segitökész növérkék!remélem tudtam segiteni:))))
12. zsubab
2008. szept. 29. 15:06

Köszi Nycol és gyógyulást!

:)

11. Nycol (válaszként erre: 8. - Zsubab)
2008. szept. 29. 11:52

Szia!

Viszonylag jól aludt. Adtak fájdalom csillapítót, de kérhetsz is... bevinni nem kell, van bent. Mi Nurofen szirupot kaptunk evések elött, hogy könnyebben tudjon nyelni... Amit utána még pár napig itthon is szedtünk, hogy tudjunk enni rendesen. WC a szoba mellett volt, de kintről is oda jártak, mert kint az is felújítás alatt volt... Azt nem tudom, hogy befejezték-e... Ha nem, akkor kintről is oda járnak. Sajnos azt nem tudom, hogy fagyit ehet-e, meg kell majd kérdezni.

10. zsubab
2008. szept. 29. 08:49
Nem tudjátok, hogy pl. a fürdő és a wc a szobához tartozik, vagy a folyosón van közös? Autóval ha megyünk, bent maradhat arra a pár napra az autó, míg bent vagyunk?
2008. szept. 28. 11:52
Szóval tudja esetleg valaki, hogy ehet-e fagyit a műtét után? Köszönöm előre is
8. zsubab (válaszként erre: 6. - Nycol)
2008. szept. 27. 16:50
Most már otthon jobb minden gondolom. Első nap mennyit tudott aludni? Mennyire fájt neki utána? Adtak maguktól fájdalomcsillapítót, vagy kérni kellett? Fürdési, tisztálkodási lehetőségek milyenek?
2008. szept. 27. 07:09

Köszönöm a válaszokat, bár valami jobbra számítottam! :(

A felújítást láttam tegnap a kórházban, de azt mondták, minden ok az osztályon!

Jaj, nagyon félek, nem vagyunk egy betegeskedő, kórházba járó fajta!

Fagyit ehet majd a műtét után? Nekem ezt mondták a barátaim és azt várja azóta is a lányom! Fájdalomcsillapítót fog kapni? Vagy vigyek ilyesmit?

2008. szept. 27. 06:46
Sok türelmet és kitartást a kicsihez. Remélem a te gyerkőcöd könnyebben veszi majd, mint az én lányom. Elég "csúnya" diéta lesz majd, de mikor bementek műtétre, az osztályon a nővér ad majd egy "útmutatót", hogy mit szabad és mit nem. Gyümölcs csak banán vagy édes alma, de a legelején csak pépes dolog.
5. Nycol (válaszként erre: 1. - Zsubab)
2008. szept. 27. 06:39

Szia!

Mi most vagyunk túl rajta. Egyenlőre a saját osztályuk felújítás alatt ezért a földszinten kaptak egy szobát a sebészettől... Ott vannak a mandulaműtétesek. Külön ágyat nem kapsz, ha nincs tele a kórterem, akkor Margitka nővér (fül-orr gégészet saját nővére) megengedi,h külön ágyon aludj. De a gyerkőc mellett nyugodtan aludhatsz...

Sajnos éjszakára nincs külön nővér :( éjszaka a sebészet éjszakás nővére néz be néha. Aki a fül-orr gégészeten van (beteghordó, Margit nővér, orvosból Zaránd doktor úrat tudom mondani és az altató orvost, Gellért doktor nőt) ők kedvesek és figyelmesek. A műtét ha minden rendben van, akkor kb 20 perc alatt kész. Inni a kórház hideg teáját kapja majd, szerintem túl sok mindent nem kell bevinni. Váltóruha; wc papír; szalvéta; evőeszköz; pohár; valami játék, amivel le tudod foglalni a kicsit... Ha csütörtökön van a műtét akkor szombat reggel mehettek haza... Az biztos, hogy szombaton nincs Margit nővér... Mikor mi jöttünk, akkor a fül-orr gégészetről senki nem volt szombaton. Pénteken megkaptuk a zárójelentést, szombaton felkeltünk, összepakoltunk és jöhettünk.

2008. szept. 26. 22:17

Nem akarlak elkeserteni,de nagyon rossz emlékeim vannak!Nem nagyon törődtek velünk,lekezelőek,megjegyzéseket tesznek,mindenért szólni kellett,de akkor sem jöttek oda!Nem adnak ágyat,széken aludhatsz!!

Azóta már nem oda járunk...

3. zsubab (válaszként erre: 2. - Emily32)
2008. szept. 26. 22:06
Igen, a gyerekosztályra. Rendesek voltak? Készségesek? Ott aludhattál vele? Adtak külön ágyat?
2008. szept. 26. 22:04
Mi voltunk a gyerekosztályon,de nem mandulaműtéten,de gondolom oda kell mennetek,nem?
2008. szept. 26. 22:01

Sziasztok!


Jövő hétre, azaz október 2-ra vagyok a gyerkőcömmel előjegyezve. Esetleg volt már valaki a Szent János Kórházban ilyennel? Torok és orrmandula kivételéről lenne szó. Mit kell vinnem? Milyenek a körülmények, a nővérek?

Tud valaki esetleg segíteni ebben? Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook