Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A SOTE-n mi a menete a mandulaműtétnek? Kap a beteg kórházi "köntöst" a műtét idejére? Hogy vannak ott a kórtermek? Kísérő várhat kint? fórum

A SOTE-n mi a menete a mandulaműtétnek? Kap a beteg kórházi "köntöst" a műtét idejére? Hogy vannak ott a kórtermek? Kísérő várhat kint? (tudásbázis kérdés)


16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - S. Alexandra)
2014. febr. 12. 21:21

Szuper:)

Én pont így viseltem az altatást.

6 órát voltam a műtőben, mert nem tudtak felébreszteni, a műtétem 2-3 óra volt, majd a vérnyomásom liftezett, a pulzusom az egekben volt. A hányingert és hányást kihagytam:)

Igen, lehet levették, de én már a bátorítótól is kidőltem.


Azt hallottam, hogy a nehéz ébresztés attól van, hogy van valami bennünk, ami miatt ilyen hatással van ránk az altató. Elvileg vérből tudják ellenőrizni.

2014. febr. 12. 16:56

Igen túl:)

Teljesen magamnál voltam amíg be nem kötötték az altatót.Vicces volt magamtól másztam fel a műtős asztalra, még ott poénkodtunk a nővérekkel, mert túl magas volt az asztal, kérdeztem hogy lejjebb lehet engedni, vagy bakot kell tartani:D

Az altatást viszont nagyon rosszul viseltem. Nem bírtak felébreszteni, remegtem, magas vérnyomás, szapora pulzus, hányinger, kaptam az infúziót, hányinger csillapítót, de hiába ment ez 4 órán keresztül csak nem maradt bennem semmi. De utána legalább megkönyebültem. És az új infúzió sokat segített.

Biztos levették, csak mire magadhoz tértél vissza is tették:)

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - S. Alexandra)
2014. febr. 12. 06:20

Akkor túl vagy rajta?

:)

Lehet rólam is levették a felsőt, de én nem emlékszem semmire:)

2014. febr. 11. 22:36
A bátorító nekem nem használt, semmi sem történt. :D A felsőt le kellett venni de csak a műtőben, és rögtön ott vissza is öltöztettek. Szóval most már okosabb vagyok:D
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - S. Alexandra)
2014. febr. 7. 20:59

De, zavart, bár jobban félek a fertőzésektől, így túlléptem rajta:)

A bátorítótól én elalszok:)

11. S. Alexandra (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. febr. 7. 20:51

ÉS nem érezted magad kellemetlenül emiatt? Vagy úgy felbátorított a bogyó, hogy nem is "érdekelt"?

Nekem a bölcsességfog műtétemnél (1,5 óra volt), felnyitották az arcüregem végig, plusz a csontot is és ott is a saját ráadául kinti cuccom volt. Csupa seb volt a szám, a torkom, a manduláim meg csupa-csupa afta, nem tudom volt e ennek valami köze ehhez a végülis "koszos" ruhának.


Tegnap meg gyökérkezelni kellett a fogam... Kicsit bedagadt, meg fáj. Vajon jelent ez valamit a műtétre nézve? :/

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - S. Alexandra)
2014. febr. 6. 06:38

Nekem volt műtétem, ami nem a saját ruhámban volt. A műtét reggelén megkaptam a bátorítómat, majd tök meztelenül kellett egy kórházi lepedő alá feküdnöm.

Amikor visszahoztak, akkor a műtősfiú visszarakott az ágyamba és a nővérke rám adott egy kórházi hálóinget. Tehát nem mindenki előtt kell levenni, ha le kell venni. Ne aggódj!

A SOTE gégészeten meg is lepett, hogy abba műtenek, amibe átöltöztem. Én azért ezt nem tartom túl sterilnek, de ez van....

2014. febr. 5. 22:18

Igen, remélem is hogy nem lesz hosszú, altatásos lesz, nem fogom legalább érezni:)

Hát, fogalmam sincs, de gyomoridegem lesz ha mások (számomra idegenek) előtt, még ha orvos is, le kell vetkőznöm. Nem félek se a műtéttől, se a fájdalomtól, csakis ettől a "csak nehogy le kelljen venni" dologtól.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - S. Alexandra)
2014. febr. 5. 21:57

Igen, más műtétem volt és az persze hosszabb is. A te műtéted kb. 10 perces lesz:)

Ne félj!

Miért zavar annyira a pizsi téma?

7. S. Alexandra (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2014. febr. 5. 19:37

Igen, a Klinikáknál:)

ÓÓÓ most tényleg kezdek megnyugodni, maradhat ezek szerint a saját pizsi, a legnagyobb félelmem kezd most már eloszlani:)

Köszönöm szépen a válaszodat. Ezek szerint a rendelés nem befolyásolja a műtétet. Azon agyaltam hátha megvárják a műtéttel az ambuláns rendelés végét. Bár neked más műtéted volt, de remélem nálam is így lesz.

2014. febr. 4. 06:08

A Klinikáknál gondolod, ugye?

Nem adnak semmit, minden a sajátod. Nekem sem mandula műtétem volt ott, de 2 napot eltöltöttem a gégészeten.

Saját pizsiben műtöttek. Fura is volt. Eredetileg egy 4 ágyas szobába voltam, ahol ketten voltunk, de 1 éjszakára beraktak az intenzívre. Ott több ágy volt, de csak ketten voltunk akkor éjjel. Én és egy férfi.


Én is reggel 7-re mentem, és úgy 10-11 között volt a műtétem, és az én dokimnak is úgy van rendelése, ahogy tiednek. Simán van hol várakozni a hozzátartozóknak. Én áprilisban voltam és volt látogatóm is a műtét után, aki több órát bent volt velem, illetve kint voltunk az udvaron.

2014. febr. 3. 21:43
És vajon ha az ember lányát 7 órára rendelik be, úgy, hogy előtte 12 órával már semmit ne egyen, igyon, mikor lehet a műtét? Ha mondjuk a dokijának reggel 8-tól 12-ig rendelési ideje van, vajon csak utána?:/
4. Miss Angel (válaszként erre: 3. - S. Alexandra)
2014. febr. 3. 21:29
én 3 ágyasban voltam 2010-ben,nyolcan sztem semmiképp nem lesztek 1ütt:)sztem ne izgulj:)
2014. febr. 3. 21:23
Köszönöm a válaszod, ha tényleg maradhat műtét alatt a saját pizsim, akkor most nagyon megnyugtattál :P :) Remélem, hogy tényleg 3-4 ágyasak, mert az egyik barátnőm 6-8 ággyal riogatott, bár szerintem ha telt ház van, kicsit sokan lennénk egy szobában.
2014. febr. 3. 21:02
nekem más jellegű műtétem volt ott,nem kaptam köntöst,vinned kell sajátot,háloinget is.fülorrgégén a kórtermek egymás mellett vannak és igencsak kevés szoba van,ha jól emlékszem,4 ágyasak,vagy 3.
2014. febr. 3. 20:49
A SOTE-n mi a menete a mandulaműtétnek? Kap a beteg kórházi "köntöst" a műtét idejére? Hogy vannak ott a kórtermek? Kísérő várhat kint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook