Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekvállalás itthon fórum

Gyerekvállalás itthon (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. matyera (válaszként erre: 117. - 654268ce3d)
2020. ápr. 27. 16:12

Így van. Én veled értek egyet. Szülő, nagyszülő legyen már annyira belátó,ha neki van,akkor az utódoknak is kéne segíteni.

Nem háláért, nem azért hogy majd mit kapnak vissza, hanem azért mert ők akarták legyen utód. Nna. Ennyi a lényeg.

Sok oylan szülőt ismerek, akik erőn felül is azon vannak, hogy a gyerekeiknek jó/jobb legyen. Pedig nekik sincs sok, de csakazértis segítenek.

118. 654268ce3d (válaszként erre: 117. - 654268ce3d)
2020. ápr. 27. 16:11

Tudom, mit értünk félre : nekem az is örökség, amit valaki életében ad, önszántából! Csak már idős. Nem a szótári értelemben, halállal kapcsolatban gondoltam...

Mondjuk szerintem tultargyaljuk. Amikről te beszélsz, azok elvek, és van a valóság, ami számtalan formában mutatkozhat meg.

117. 654268ce3d (válaszként erre: 116. - Aszparagusz)
2020. ápr. 27. 16:08
Én úgy értettem, hogy még életükben segítik, mert efelé folyamatosan tettek eddig lépéseket, piciben.
116. aszparagusz (válaszként erre: 114. - 654268ce3d)
2020. ápr. 27. 13:53

Nem károgás.

De tőlem nagyon messze áll, és nem is elfogadható, hogy vannak, akik majd a jövőbeli örökséggel kapcsolatban már az örökhagyók életében döntéseket/feltételeket határoznak meg.


Örökség akkor van, ha már az örökhagyó elhunyt. Akkor lehet vele rendelkezni.

Viszont életében mindenki azt csinál a javaival, amit akar.

Még akkor is, ha esetleg az örökségre vágyóknak semmi nem marad.

115. 654268ce3d (válaszként erre: 104. - Plavalaguna)
2020. ápr. 26. 20:19
Köszi, reméljük nem jön közbe most már semmi, elég pechesek vagyunk ebben a témában
114. 654268ce3d (válaszként erre: 107. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 20:16
Remélem ez nem valami károgás részedről.
113. matyera (válaszként erre: 112. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 17:18

Hidd el, hogy én is. És Viola is.

Ez a hozzászólás lokból kitűnik

112. aszparagusz (válaszként erre: 110. - Matyera)
2020. ápr. 26. 17:08

Nincs mindenhez jogom a gyerekemmel kapcsolatban.

Nem parancsolok neki, de ő, veled ellentétben nemcsak a jogaival, hanem a kötelességeivel is tisztában van.

111. matyera (válaszként erre: 109. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 17:07

Egyáltalán nem ez a helyzet. Viola leírt egy szitut. Amiből az jön le,hogy a szülei csak kihasználják, annak hátterében, hogy ők bezzeg mit adtak.


Nna ez nem így működik. Illetve sokaknál így, de ez nem helyes.

110. matyera (válaszként erre: 106. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 17:05

Te úgy gondolod, hogy a gyerekeiddel szemben neked mindenhez jogod van? Akkor és azt parancsolsz nekik amit szeretnél?

Ugyehogyugye.


Kicsit gondolkodj mielőtt bármit leirsz.😉

109. aszparagusz (válaszként erre: 108. - Matyera)
2020. ápr. 26. 17:05

Nem kell megköszönni.

De nem kell "ekézni" a szüleinket, amikor a segítségük nélkül még albérletben élnél.

108. matyera (válaszként erre: 106. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 17:03

Nem az megfelelő szülői magatartás,hogy akkor mostantól életed végéig ezt kell köszönni. Aki nem szívből ad, ne adjon.

És nem kell 30-40 éves"gyerekeket" kihasználni. Még ha ez általában nem esik le, csak évekkel később..

107. aszparagusz (válaszként erre: 99. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 17:00

Az unoka akkor fog jól járni, ha lesz mit örökölnie.

Addig sok minden változhat még.

106. aszparagusz (válaszként erre: 102. - Matyera)
2020. ápr. 26. 16:58

Akkor ugye nem volt gond a szüleiddel, amikor egy tehermentes lakást kaptál tőlük?

A segítségük nélkül hová jutottál volna a puhapöcs férjeddel együtt?

105. plavalaguna (válaszként erre: 90. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 14:24
Olvasd el figyelmesen. A szulok nagyon is joljartak az egesszel. Ez igy nem segitseg hanem fuggosegben tartas... ebben a gyerekrol unokarol sehol sinvs szo, ok csak eszkozok
2020. ápr. 26. 13:59

En errol beszelek 15 eve... remelem minden tervetek sikerul!! Es tuti egyutt ki tudtok alakitani egy igazi otthont ahol szabadok es boldogok lesztek.

Csak ne adjatok fel! Menni fog.

103. 654268ce3d (válaszként erre: 101. - Matyera)
2020. ápr. 26. 13:20
Én már mindenem odanyújtottam feléjük, és nem volt eredménye. Mióta elindultam a férjemmel (3éve lakik itt), azóta volt mélypont is magaslat is, kérünk engedélyt az aranykalitkából kitörni! Vagyis, rézkarika, ha rólam van szó.
102. matyera (válaszként erre: 100. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 13:07
Nálam dettó. 16 évig voltam egy olyan puhapöcs felesége,aki annyira nem buzdított, hogy lássam magam kívülről. Tavaly találkoztam a párommal és neki kb 1 hónap alatt lejött, mit csinálnak velem a szüleim. És láss csodát, csak egy kicsit kellett megerőltetni magam és jobb a helyzet. Még nem az igazi,de már nagyon sokat előttem előre. És ameddig ő velem van, nem is fogja hagyni hogy "visszaessek"
101. matyera (válaszként erre: 99. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 13:05

Mennyire ismerős ez a hozzáállást. Nálunk ugyan nem volt öröklési hercehurca, de apám hasonló. Ez az enyém, ebbe senkinek nincs beleszólása.

Pedig az nagyon jó ötlet lett volna, hogy odaköltözzetek a papa régi házába.

Az ilyen típusú szülők használják ki a legjobban a gyerekeiket, aztán a végén még ők mondogatják hogy legyél csak hálás...pff..booaaa

#lof@szt

100. 654268ce3d (válaszként erre: 98. - Matyera)
2020. ápr. 26. 12:53

Igen, nálunk is a férjem a sarkamra állitott. Sajnos elég későn találkoztunk, de kezd visszajönni az önbizalmam, és nagyon nem akarok már bábu lenni. Én 17 évesen jöttem el otthonról, férjem 16. Tudjuk miről beszélünk. Csak mikor rosszkor vállaltam gyereket (igaz, tényleg kevés az, mikor jókkor jön a baba, valami mindig van), akkor kellett a segitség, már nem. És zt nekik nehéz elfogadni, pedig az ő érdekük is lenne, hogy önállóan, boldogan, egy jó párkapcsolatban éljek. Itt nekik van még mindig rám szükségük, valamiért, már nem nekem rájuk. Pedig én/mi mindent átgondoltunk, de az összes elképzelésünkkel falakba ütközünk.

Nyilván szeretem a szüleimet, és ők is minket, de nem ez a téma, és nem is én, szóval be is fejeztem a szómenést :)

99. 654268ce3d (válaszként erre: 96. - Matyera)
2020. ápr. 26. 12:47

A legújabb egyébként a következő:

meghalt papám (ahol szintén sokat segitettem, mikor rosszul volt már, mondjuk nem én pelenkáztam a végén) van egy családi nyaraló. Én azt a házat nagyon szeretem! Apám nem engedi eladni, negyede az övé, negyede nagybátyámé, fele mamámé. Felmerült bennünk, hogy senki nem lakik benne (abban sem), odaköltöznénk, munka is van ott is. Kifizetnénk mindenkit (hitelből) és megmaradna ez a szivemnek kedves ház is! Erre apám benyögi, hogy még akar ott nyaralni, nem mehetünk oda, neki kell. Kérdezem, de ha kifizetjük a többieket, akkor odamehetnénk, nem? Nem tetszett neki ez az ötlet sem (húsz éve nem jár oda, most elment a papa halála után egyszer). Mert ott ő is tulajdonos, beleszólna abba is.

Feladtam. Kénytelenek leszünk idegen szomszédokkal, nulla ismerős közelében lakni és nem családi vagyon részét képező házban lakni, a nyugalmunkért. Aztán az unoka fog jól járni, de ezt ő még nem tudja...

98. matyera (válaszként erre: 95. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 12:39
Ismerős. Igaz én már 23 évesen eljöttem otthonról, de hasonlóképp voltam kezelve. Tavaly nyárig. Akkor az új párom nem tűrte és nemcsak nekik szólt be, hanem engem is buzdított. Most már kezdik elhinni, hogy nem csak a hülyegyerek vagyok.
97. matyera (válaszként erre: 94. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 12:36

Ja azt még a költözéskor csak úgy mellékesen odavetném nekik:

"Remélem tudjátok hogy én választok nektek öregek otthonát. Szóval hajrá!"

96. matyera (válaszként erre: 93. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 12:34

Sajnálom. El kell mennetek.

De állj ki magadért! Vagy a férjed legyen annyira tökös hogy megmondja nekik.

Én biztos a képünkbe vágnám amiket itt leírtál.

Ez gusztustalan hozzáállás. Nekik van, de tőled sajnálják..mégis mit gondolnak, velük kétszer fordulnak a végén? Vagy majd kergetik egymást apáddal a nagy házban?

Kiadni...pff.. meglátják majd milyen lesz.

95. 654268ce3d (válaszként erre: 90. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 12:32
Kihúztak, az biztos. Hálás is vagyok, egyébként, azért rengeteget vigyáztak a gyerekre, amig én dolgoztam. De ezzel nem kellene visszaélni, és uralkodni rajtam. Egyedül nem tudtam megindulni, mert nem tudtam volna kire bizni a fiam. Most meg a passziv jövedelemre (az ingatlankiadásból) már tudok mozdulni majd, hitelt törleszteni, ilyenek. Egyébként én nem kértem ezt az ingatlant, jobban örültem volna már fiatalon is egy lakásnak, ugyanis 18 éves korom óta hallgatom, hogy milyen jó is nekem. Kb 60 milliót ér amúgy, a fiamat akarom belőle elinditani majd saját lakással, mert én külön is úgy fogok élni, mint egy remete... Szóval végig ezt áldoztam be, most már kérem rendesen a részem, én fogok vele kapcsolatban intézkedni, már nem engedem, hogy ők menedzseljék helyettem (mert én biztos hülye vagyok ehhez is).
94. 654268ce3d (válaszként erre: 92. - Matyera)
2020. ápr. 26. 12:23

Elhangzott, hogy ez itt az ő házuk! Nem egyszer, nem kétszer, tehát az van, amit ő akarnak.

MOst érzem azt, hogy elég, legkésőbb év végéig megindulunk. Nem lenne semmi baj, ha nem lenne a terror, hogy mindenünk megvan, meleg málé kész popó, mikor mondjuk az unoka fárasztja őket, de csak velem se legyen.

A semmiből indulunk meg, egyébként, hogy a kecske is, meg a káposzta is. Hitelből, igy nem kell eladni semmit. Az ingatlanm diját meg felezni fogjuk, nem pedig kétharmad nekik, egyharmad nekem.

Még igy is azt gondolom nem kéne érni a ház elejét, örököltek elég sokat, még fiatalok, majd amikor az albérlőkhoz kell igazodni, hogy maradjanak, meglátják.

93. 654268ce3d (válaszként erre: 90. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 12:19

Azért kemény dolog ám úgy élni, hogy a szülők folyamatosan kontrollálnának, kontroll alatt tartanak.

Van különvagyonom, de nem engednek hozzányúlni, sőt, én fizetek nekik, hogy a nyugdijukból meg tudjanak élni! Ápoltam anyám, mikor rákos volt. MIndenben segitettem, amig apám munka helyett valami találmányoon dolgozott.

Azt gondolom, ,közel negyven évesen, már nem azt kellene mondani nekem, hogy amig itt laksz, mindened megvan, mert pl a kertben is egy nyúlfarknyi rész a mienk, amit művelhetünk.

Költözzek el, de ne hitelből és ne adjam el az ingatlanomat. Készpénzem meg alig van!

Persze hogy leválasztom az unokát, mert saját életet akarok. Ha eladták volna a kétgenerációs házat, lehetett volna venni kettőt külön. De nem. Már mondtákk, hogy amikor elköltözünk, kiadják a mi részünket.

Megcsinálták a napelemet, de csak az ő lakrészükre.

Rendben, adják ki, én meg kérem vissza az ingatlanom, ne mondják már meg, mit csináljak vele, felnőtt ember vagyok! Igy meg tudunk indulni, sőt, megindulhattam volna hamarabb is, ha nem akadályozzák meg.

Örökölni lehet majd, persze! Mikor? erre várjak?

Szóval ki ad pénzt kinek... SZülői felügyelet negyven évesen, ezt át kellett volna gondolni (parolni sem tudunk hol) mikor a kétgenerációs házra úgy gondoltak hogy valamelyik gyerekük benne fog lakni. Nem veszik figyelembe, hogy nekik is alkalmazkodni kell, nem csak nekem. Egyébként 9 éve élek itt, tudom miről beszélek.

92. matyera (válaszként erre: 90. - Aszparagusz)
2020. ápr. 26. 10:35
Persze,meg ő legyen hálás. Nem olvasol a sorok között? Azért mert valaki szülő,nem jelenti azt,hogy azt csinálhat a gyerekével, amit akar.
91. aszparagusz (válaszként erre: 84. - Szőkelédi)
2020. ápr. 26. 08:44

Öt évig visszamenőleg tudod igényelni.

Módosítást kell beadni az adóbevallásodról.

90. aszparagusz (válaszként erre: 89. - 654268ce3d)
2020. ápr. 26. 08:43

Szüleid befogadtak téged, a gyerekedet, majd a következő pasidat is. Lakhatást biztosítottak nektek, de ez nem elég, minimum egy külön lakást toljanak a feneketek alá.

Ha fizetnek, láthatják az unokát, ha nem, akkor "leválasztjátok" róluk.


Állj a saját lábadra, és köszönd meg a szüleidnek, amit idáig kaptál.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook