Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekosztályon dolgoznék kórházban, mert undorító a bánásmód a gyerekekkel, milyen iskola kell hozzá? fórum

Gyerekosztályon dolgoznék kórházban, mert undorító a bánásmód a gyerekekkel, milyen iskola kell hozzá? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 29. 15:49
Gyerekosztály? Az elöző este vittem be a gyermekemet az osztályra,nem írom le hová és miért. A nővérek rendesen fogadtak. Jött a dr nő, se jóestét se semmi,csak gunyosan "NA MI VAN?" hát semmi csak szórakozni jöttünk be!!!!!! Tudom nagy a teher az ápolókon,orvosokon de azért egy kis emberséget vár el az ember! Tisztelet a kivételnek!!!!!!!
2009. szept. 7. 16:22
Szerintem már vadul dolgozik a gyerek osztályon:-)
24. gerna (válaszként erre: 23. - Nóra(pencil))
2009. szept. 7. 10:08
Esetleg jelentkezett önkéntes segítőnek?
2009. szept. 6. 20:32

Hol van moncsika?

Lehet, hogy beiratkozni ment a szakközépbe?

2009. aug. 30. 18:22
csecsemő és kigyermekgondozó, dajka, gyermek szakápoló
2009. aug. 30. 18:17

katusnak van igaza.

én a tüzoltó utcai gyerekklinikán dolgozom.

és igenis tisztességesen ellátjuk a gyerekeket.

és már bocsánat de nem az én gondom hogy nem foglálkoznak vele.

azért van a drága szülö aki ott van a gyermekével,nem az ágyában heverészik és nem a tvt nézi.

ugyanis az a gyermek ágya,és a gyerekek tvje.

szóval azt mondom szülöknek lenni jó,de el kell fogadni nem az ö gyereke az egyetlen.

a szülök mostanában tul szemtelenek,pofátlanok,tisztelet a kivétel.

na meg hát sok a szimuláns beteg.

ahol dogozom már elsöre kiszimatoljuk.

de ez még hagyján fegyelemre szorulnának mert a szájuk olyan mocskos hogy hihetetlen.

csak a sok csúnya beszéd jön ki belölük

szóval a gyerekeket sem kell félteni.

mondok példát ,van egy 12 éves fiú,12 éves lány.

szülök nem látogatják,mert tul elfoglaltak és tolynak a gyerek fejére,

egész nap rá van szólva hogy maradjanak nyugodtan de semmi,nem érdekli öket,ugrálnak és elrontják a fél milliós ágyat stb.

és mikor az ember rájuk szól eréjesebbben akkor meg megy a bögés.

és megy a nagy erös anyukának a telefn.

na persze akkor meg fel van háborodva hoghy mertt az ö gyerekével.......


tény hogy vannak szemtelen ,kiéget növérek,de vannak szülök is.

adj Uram isdten mindent csak neki vele....

szóval nem kell általánositani.

egyébként meg ma olyan rendeszerben élünk hogy nálunk már a szülö fel is vetetheti magát a gyerekéhez(bizonyos korig)

ingyen fekszik,akár más gyerek helyén is.

fürödhet,kap reggelit,ebédet vacsorát.

és ezért nem kell fizetnie.

de elégedetlen......

szóval higgyétek el a luxusszállodának nézö szülöket és az elkényeztetett gyereküket nekem szem jó érzés ellátni...

de erre esküdtem fel,ezért veszek egy mély lélegzetet és mosolygok!!!!!:)


és csecsemö és gyermekápoló vagyok

2009. aug. 30. 14:12

sziasztok!

hivatásom a csecsemő és gyermekápolás és imádom csinálni,szeretem a gyerekeket de ennél tényleg sokkal fontosabb a szakmai hozzáértés!!!!

sajnos mindenkinek van egy kis igaza,de általánosítani a legnagyobb hiba!sajnos az idősebbek,nagyon sok helyen már belefásultak a munkájukba,gyakorlaton volt szerencsém ilyet is olyat is látni...

Moncsi,ha érzed magadban a késztetést és az elhivatottságot akkor nyugodtan vágj bele,de azt ne felejtsd,h olykor többet kell tudnunk mint egy orvosnak,SŐT!!!!

sok sikert kívánok!

2009. aug. 30. 13:05

gerna:-)


Egyébként a viccet félretéve divat manapság a rendőrök mellett az orvosokat -nővéreket is hülyézni. Az "idősebb tapasztaltabb nővér életunt beszólásai" - nem tudom, hogy ma Mo-on miért várja el mindenki, hogy az eü. személyzet állandóan vigyorogjon és jókedvű legyen. Lássuk már be végre, hogy ők is EMBEREK, tele problámával, hitellel, megoldandó napi feladatokkal, családdal, gyerekkel, férjjel... az ő gyerekének is kezdődik az iskola, el kell vinni az autót szervízbe, betegeskednek a szülei, talán épp válik is...stb.

Azt gondolom (persze kúrva fontos a modor, a hangnem) de inkább legyen "életunt" de a szakmát tudja és ne tegyen el láb alól, vagy ne okozzon még több bajt. Hiszen itt a munka "tárgya" a beteg ember. És ha jól gondolom, nem szakmai kifogásod volt, csak, hogy nem voltak kedvesek... hát ilyen van...urambocsá' lehet neki is rossz napja.

Egyébként nagyon hallkan kérdezném meg: neked mindig jó kedved van a vendégekkel miközben felszolgálsz?

Nem csak a rosszat kell meglátni a nővér munkájában hanem azt a rengeteg jót és pozitívat amit a nap 24 órájában tesznek a betegekért.


ui: ugye nem gondoltad komolyan, hogy a kómás beteg mellett nem szakmailag és emberileg magasan képzett, hatalmas empátiával dolgozó eü. személyzet áll.

18. gerna
2009. aug. 30. 11:48

Berakom ide, bár elég hosszú a link: "Jelentkezzen önkéntes segítőnek"



[link]

17. gerna (válaszként erre: 16. - C8d7687b4c)
2009. aug. 30. 11:38
Hát figyelj, miután kórházigazgató, főnővér meg ilyesmi nem lehetsz, marad a morgás vagy az önkéntes segítés.
2009. aug. 30. 09:06
nem arról van szó ,hogy kivételezzenek a gyerekeimmel pontosan ,hogy a másét" bántották meg" nem az enyémet, és úgy hogy nincs is ott a szülő!figyelem! nem a nővéreket akartam traktálni csak segíteni akarok !mert nekem nem tetszett egy-két idősebb tapasztaltabb nővér életunt beszólásai.ha nem akarja a munkát menjen kómás betegeket ápolni. mint mondtam egyetlen tapasztalatom volt, de akkor is ragaszkodnék ilyesmi munkához,valami olyasmi volt ,hogy mostmár tünés be a szobádba majd ha reggel jön a szülő... ilyesmi,meg a nézés, meg a hátatfordítás...könyörgöm ezek kisgyerekek, de mint mondtam lehet hogy én vagyok túl érzékeny de nem felháborodok csak elszomorodom,elnézést mindenkitől
15. syssy1979 (válaszként erre: 2. - C8d7687b4c)
2009. aug. 30. 08:25
Tény ,hogy álltalánosítani nem szabad,gyermekem generalizált epis lett,két kórházba is volt,10éves gyermekként és megfelelő bánásmódban volt része.Sőt a klinikán még én is bent lehettem vele egész nap!Szerintem embere és a pénz dominál
14. 31bc25d879 (válaszként erre: 13. - Gerna)
2009. aug. 30. 08:20
Moncsika, nosza.... érdeklődve várjuk a tapasztalataidat, kérlek oszd meg majd velünk:-)
13. gerna
2009. aug. 30. 08:08
Na utánanéztem, a szolnoki Hetényi kórházban is lehet valaki önkéntes segítő.
12. kattyus (válaszként erre: 10. - C8d7687b4c)
2009. aug. 30. 08:07
Szerintem Nórának van igaza. Én is eü végzettséggel rendelkezem, és van egy tüdőaztmás gyerekem, akivel már megjártuk a hadak útját. Mindenféle ápoló van. De szülő csak egy féle: Szinte mind azt hiszi, hogy az ő gyereke különlegesebb a többinél, többet éedemel mint a másik, csak az ő gyereke van az osztályon, és igenis ha megnyikkan a csemete, legalább 2 nővér rohanjon, lesve mi a baja. Be kell látni, hogy sokszor10-15 gyerekre van 2 ápoló, nem megy minden simán. Az én lányom sokat volt-van kórházban, de undorítóan még soha nem bántak vele. Meg sok gyerek is hozzá van ahhoz szokva, hogy otthon körülötte forog a világ, és ha ez nem így van azonnal kiveri a balhét. Ezt mind személyes tapasztalatból írtam le. ÉS MINDEN ESETBEN TISZTELET A KIVÉTELNEK. Ezt azért írtam csupa nagy betűvel, hogy akinek nem inge, ne vegye magára.
11. gerna
2009. aug. 30. 08:03

Sőt, ha lemond a 60 ezer Ft-ról is, akkor lehet önkéntes... láttam ilyet pl. az 1. Gyerekklinikán. Még ápolni sem kell, játszani, beszélgetni, ebédeltetni, sétálni vinni stb.


Most nem azért, de ha több ilyen önkéntes lenne (akár napi 1-2 órában), mindjárt nem lennének olyan pokrócok az ápolók.

10. c8d7687b4c (válaszként erre: 8. - Nóra(pencil))
2009. aug. 30. 07:26
pontosan nincs fogalmam semmiről, sőt a vendéglátásban dolgozom azért fogalmam sincs az eg.ügyis sulikról! és elnézést aki hűségesen dolgozik a szakmájában mint én is és semmi köszönet , de higyétek el 2 gyerekem van és tapasztalatra alapozom! lehet ,hogy aznap nem jó csapatot fogtam ki, de sírtam a kórházban ahogy beszéltek olyan gyerekekkel, akiknek ott kellett aludni szülő nélkül!és TISZTELET a kivételnek...
9. 31bc25d879 (válaszként erre: 8. - Nóra(pencil))
2009. aug. 30. 07:13
Nóránál a mezei pirospont... teljesen igaza van:-)
8. Nóra(pencil) (válaszként erre: 6. - C8d7687b4c)
2009. aug. 30. 07:10

Egészségügyi és Szociális Szakközép- és Szakiskola , Szolnok


Itt érdeklődj.


Aztán ha elvégezted, és havi 60 ezerért három műszakban dolgozol, és a lelkedet is kiteszed s mégsem jó a kedves szülőnek amit csinálsz, akkor majd értékeld át a mostani álláspontodat.

Mert tudod, könnyű kritizálni, elmarasztalni úgy, hogy fogalmad sincs semmiről.

Csak csendben jegyzem meg, még arról sem, hogy a városban, ahol élsz hol van egészségügyi képzés.

7. c8d7687b4c (válaszként erre: 5. - Emma*)
2009. aug. 30. 07:05
az ápolásukban igen, és a segédápolót szerintem felnőtt részlegre is küldhetik!?
2009. aug. 30. 07:02
igaz, én csak arról beszélhetek amit láttam, de nem tudom ,ha így beírom a googelbe kiad ilyen iskolát?
2009. aug. 30. 07:02
Ha nem a gyógyításban akarsz részt venni, hanem csak az ápolásban, akkor mint segédápolónak nem kell szerintem papír. De egy eü-s jobban tudna ebben segíteni.
2009. aug. 30. 06:59
De azért ne általánosíts!! Ugyan úgy mint az élet egyéb más területén itt sem lehet általánosítani ás ráhúzni az egész rendszerre, hogy szar, "undorító bánásmód". Biztos van olyan kórház, osztály, részleg, ahol megfelelő és emberi a bánásmód.
2009. aug. 30. 06:55
egészségügyi, gyerekszakosító!!!!
2009. aug. 30. 06:48
tudom ,hogy 1 fecske nem csinál nyarat de megpróbálnám, szeretném ha a kisgyerekek akik kórházba kényszerülnek jól éreznék magukat!
2009. aug. 30. 06:46
Gyerekosztályon dolgoznék kórházban, mert undorító a bánásmód a gyerekekkel, milyen iskola kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook