Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekem anyja, szülői jogok fórum

Gyerekem anyja, szülői jogok (beszélgetős fórum)


1 2
42. Dreamerlady (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 18. 11:15

Borzalmas, amit írsz. A gyereket többnyire az anya kapja, ilyen aljas húzásra nem hiszem, hogy elvennék tőle. Legalábbis őszintén remélem a gyermeked és az anyja érdekében. Egy gyerek nem csak pénz kérdése, sőt. Pár tíz ezer forintért kiszakítani a környezetéből nagyon aljas dolog… Ez egy gyereknek ilyen ok miatt hatalmas trauma. A párod pedig nem a gyerek anyja.


Ja és az én párom ennek az összegnek a többszörösét fizeti az exének a gyerekek után. Pontosan azért, hogy ne sérüljön az életszínvonala a gyerekeknek. Bármekkora is legyen a harag, a gyerek érdeke fontos a szakítás után is.

41. aszparagusz (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 17. 08:40

Én a helyedben azt kértem volna, hogy anyuka nevelje a gyereket és még ő fizessen neked, hogy ezt megengeded.

Adókedvezmény 10 ezer/hó. Az iskolai kajára nem elég

Ritka egy nagy barom vagy!

40. semleges (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 17. 07:34
Ritka alj.s "ember" vagy. Még az állat is védi a kölykét.
39. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 17. 07:23

Gondolom a párod minden vágya a gyermekedet nevelni!?

Remélem nem sikerül a terved! 😡

2023. febr. 17. 04:36
Aztán miért ne tudnám? Van párom, együtt élünk, ketten nevelnénk. Ha tőbbet szeretne kapni az azt jelenti, nem tud gondoskodni a gyerekről.
2023. febr. 17. 00:55
Fúú gyerekek én remélem, hogy ez kamu topik. Olyan ideges lettem, hogy el se tudom mondani.
2023. febr. 17. 00:54

Édes istenem, hát te se tudod, milyen egy gyereket egyedül nevelni :(


Egyrészt iszonyatos összegbe kerül, másrészt lelkileg is megterhelő. Ezt én mint egyedül felnevelt gyerek mondom már felnőttként.


Ha neked az a lényeg, hogy a gyereked anyja ne kapja meg az emelt összeget, csak azért, mert akkor neki lenne igaza, akkor te egy borzalmas ember vagy. :(

Ha te fogod nevelni, miből gondolod, hogy az ő 35 ezres vagy 50 ezres támogatásával majd jobban fogsz járni? Ez a lényeg, hogy anyagilag te jöjj ki jobban? Nem csak a szemüveg kerül pénzbe, te!

Minden egyes nap pénzbe kerül nevelni a gyereket és plusz rezsivel is jár... Hogyhogy nem látod ezt?

35. Főnix3 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 16. 22:30

Ne álmodozz arról, hogy elfogod tudni venni a gyereket az anyjától.

Csodálatos apuka lehetsz, ha nem a gyerek érdekét nézed!

Hogy fogja a gyerek érezni magát, ha kiderül miért tetted ezt az egészet? Hogy érzi majd magát, ha elveszed az anyjától?

2023. febr. 16. 22:21
Na beadtam, rezsit ne számolják bele, adókedvezményt ő veszi igénybe. És ha nem tudja eltartani, majd én nevelem. Most biztos visszavonja.
33. constanzes (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 19:24
35 e Ft-ból a kajája sem jön ki...
2023. febr. 4. 18:34

Plusz ugye az anyagiakon kivul azert teljesen mas az, hogy egy gyerek folyamatosan veled van ket hetig, hozni-vinni edzesre, fejlesztesre, oviba/suliba, tanulni vele, megoldani hogy valaki vigyazzon ra, ha vhova el szeretne menni esetleg az, aki neveli.


Aztan apuka meg elviszi ket hetente hetvegere.... Kozben meg 2 hetig éli vilagat, munka utan oda megy, ahova es amikor akar, nem kel fel ejjel esetleg a beteg gyerekhez, hanem tök nyugodtan alszik 8-10 orat.

31. handymandy (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2023. febr. 4. 17:17

Így acn. És biztos van még napi kiadás, ami eszembe se jutott a felsorolásnal.

Fiamnak ősszel kellett új szemüveg, sima mínuszos, ammi faxni (oké rábólintottam a napszemüveges változatra), 83ezer forintba került.

Az edzést nem is említem. Tény hogy saját akarat, nem kényszerít senki, de nálunk pl 20e a havi díj, és kb még 10.000 Ft plusz az eszköz.

30. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Handymandy)
2023. febr. 4. 15:11

Szemüveg, fogszabályzás egy vagyon.

Huszonéves fiamnak kb. 10 éve is már százezer forint felett volt a TB támogatott fogszabályzás.

Magánban félmillió alatt meg nem úszod.

Csak egy szimpla megfázásnál is a lázcsillapító, orrcsepp köptető kombó több ezer forinttal könnyíti a pénztárcádat.

29. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 15:07

A gyerek elhelyezést csak azért nem változtatják meg, mert az egyik szülő úgy gondolja, hogy akkor anyagilag jobban jár.

Havi 50 ezer forinttal nagyon olcsón megúszod a gyereknevelést.

28. handymandy (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 4. 12:25

Igen? De nagy az arcod, te senki!


Fogsz kapni 40ezer forintot,de a többit te állod!

Nézzük:

Ovis/sulis étkeztetés, otthoni kaja/innivaló/nasi. Programokat fizetni a hétvégén (állatkert, belépők, benzin pénz...) Iskolai programokat támogatni anyagilag, zsebpénz, napi egyebek. Plusz ugye ruha, cipő, otthoni használati tárgyak, tv, x-box, laptop, telefon, telefon/netflix előfizetés. Ha van különóra, nyári tábor. Esetleges korrepetálás vagy szemüveg vagy egyéb egészségügyi kiadás. Gyógyszerek ha beteg, fogorvos, fizetős vizsgálat.


Nos, ezek után is olyan nagy a szád????

2023. febr. 2. 20:49
Hát pedig nem fogok ebbe csak úgy beletörődni! Én is nevelhetném és akkor ő fizet nekem.
26. Sütikee (válaszként erre: 25. - Handymandy)
2023. jan. 29. 20:27
Mi váláskor úgy állapodtunk meg, és ez írásba is van foglalva, hogy infláció követő a gyerektartás.
25. handymandy (válaszként erre: 23. - Charlize)
2023. jan. 29. 16:38
Nálunk hasonló a helyzet, én 2020-tol 20ezer forintot kapok. Októberben merèszeltem szólni,hogy jó lenne ha 30-at adna. Na azt a cirkuszt,amit vágott!! Végül persze utalja szó nélkül.
24. birebora (válaszként erre: 23. - Charlize)
2023. jan. 29. 16:24
Ez is szép történet. Kérj csak, inditsd el és ha lehet visszamenőleg is fizessen.
23. Charlize (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 15:03

35 ezer??? Nevetséges összeg!

5 éve kezdő összegnek alsóhangon 50-et javasolt az ügyvédem a 8 hónapos gyerekemre. 5 éve!!!

A volt férjem pont akkora gyökér, mint te. 25 ezerre lealkudta, minimálbérre bejelentett ügyvédként. 🤮🤮🤮

Én hülye meg azóta sem kértem emelést, mert nincs kedvem belekezdeni.

2023. jan. 29. 14:34
Pont arra voltam kiváncsi, hogy ez hogyan zajlik. Beadta a keresetet, csak ennyi ennek az intézése, vagy lesz tárgyalás erről? Csak választ nem kaptam rá.
21. Sütikee (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 14:29
Mit tudsz tenni hogy ne kapja meg??? Szégyelld magad!! Nem az anyuka kapja, hanem a saját GYEREKED!! Hogy mersz ilyent leírni? Nyolc éve többet állapított meg a bíróság, amikor én váltam, most mire elég ez a pénz. Remélem a gyermeked anyja bírósághoz fordul minél hamarabb, és a fizetésed 33 százalékát levonják. Hangsúlyozom, a gyereked részére!!
20. handymandy (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 10:38

Ja és még neked áll feljebb? Mennyi időt tölt veled a gyerek havonta és te milyen plusszal jarulsz hozzá az ő életéhez? (Teszem fel te vetted neki az x-boxot, tévét, szemüveget, biciklit...stb???)

Fiam ugyanennyi idős, neki nem kell kukonota, de jár sportolni, ami nem olcsó és a szemüvege 80ezer forint volt, 4 hónappal ezelőtt.

19. handymandy (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2023. jan. 29. 10:34

Meg is kaptuk a választ.

Ismét igazam volt. 👏👏

18. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 10:25

Tényleg gyökér vagy.


Bár szerintem ez is egy kamu fórum

17. gabbbicica (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 10:12

Ertem, akkor ajanld fel esetleg, hogy amikor szemuveg vasarlas van, akkor soron kivul kifizeted a felét ( en egy teljesen alap szemuveget vettem magamnak januarban, az egyik legolcsobb, 19 900 Ft-os keretet kértem, semmi extra nem volt a lencseben sem, egyedul 5000 Ft-ert kertem ra plusz biztositast. Csaknem 70 000 Ft-ot fizettem érte.


A kisfiam iskolaelokeszitore fog jarni, 4000 Ft/óra a díja.


Ha heti 2 fejlesztes szukseges a gyerekednek, akkor az 8-10 ezer is lehet hetente.


Fogorvosnal is 25 000ret fizettem a multkor.


Szoval lehet, hogy ezeket az extra koltsegeket kellene megfeleznetek.


Ugye azt mondják, hogy annak is hozzá kell tennie ugyananannyit a koltsegekhez, akinel van.


Akkor az most 70 000 Ft. Amibol 40et elvisz a fejlesztes.


Nalunk az oviban most emelték a kaját napi 950 Ft-ra. Ha fizettek erte a suliban, az is 20 000. Gondolom, szednek osztalypenzt, neha be kell adni erre-arra kulon (koncert; babszinhaz; allatkert, mittudom en mi)


Es akkor még a kaja otthon, neha nem árt azert cipot, ruhat, telikabatot venni. 11 eves gyereknek mar extra igenyei is lehetnek (telefon, jatek)


Nyilvan nem mindegy, h mennyit keresel, de ugy gondolod, h inkabb ne legyen szemuvege, ne menjen fogorvoshoz vagy fejlesztesre a sajat gyereked?

16. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 07:08
35 ezret?! Szégyellném leirni. Az 50 sem elrugaszkodott összeg. Sőt! Gondolkodj és számolj.
2023. jan. 29. 06:21
11 éves a gyerek, 35000-et fizetek havonta. Az anyja meg 50000-et szeretne. Mert fogorvos meg tanulasi zavar miatt maszeknak fizet különórákért, meg szemüveges is a gyerek.
14. gabbbicica (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 21:06

Hány éves a gyerek?


Mennyit fizetsz most?


Ha nagyobb, akkor azert mar vannak koltsegek rendesen. Lehet, meglepodnél, ha osszeadnátok az összes blokkot es az alapján feleznétek.


Nem szamitva az idot, amit az a fél beletesz, ahol a gyerek van.

13. handymandy (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 21:01

Te tényleg ekkora gyökér vagy? Igen ennyi. 3 évente hivatalosan is lehet kérni a tartásdíj felülvizsgálatát. A gyereked egyre nagyobb lesz, nem lesz elég ha odadobsz egy húszast.

Gyanítom hogy az anya már többször kért, hogy fizess többet, ugyanis az infláció több, mint 20%.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook