Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek okostelefonnal fórum

Gyerekek okostelefonnal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
40. Anname (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2012. okt. 4. 13:19
Érintett vagy? Mesélnél kérlek a tapasztalataidról ezzel kapcsolatosan?
39. andi6020 (válaszként erre: 38. - B8103f009a)
2012. okt. 4. 13:17

Egyrészt miért gondolod, hogy akinek van, az villog vele? Másrészt az, hogy ezen szexoldalakat nézegetnének, egyenesen baromság.

Mindenki magából indul ki. :P

38. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Anname)
2012. okt. 4. 13:12
Azoknak az "okos szülőknek" a torkán kellene lenyomni az okostelefont, akinek a 8-10 éves gyereke az iskolában ezzel villog. Elég nagy probléma, hogy nincsen megtiltva a legtöbb iskolában teljesen a mobil használat. Ennek a korosztálynak babára, meg kisautókra lenne még szüksége, nem szexoldalak nézegetésére, meg böngészésre a neten. Szégyen milyen szülők vannak, és hová fajult az oktatás.
2012. okt. 4. 13:12

Arany középút:


Olcsó és egyszerű telefon arra az esetre ha a gyerek bármi miatt elérjen minket, az még oké,

de az okostelefont és a netfüggőséget túlzásnak tartom... egy ekkora gyereknek még nem való!

2012. okt. 4. 13:07
Ha behódolsz, akkor megveszed. Ha nem, akkor telefon nélkül maradtok. Semmi bajotok nem lesz nélküle. Ne azt tegyük, amit akarnak! Ne bólogatójánosok legyünk és rohanjunk megvenni, mert anélkül nem élet az élet :D
2012. okt. 4. 12:08
Amig hozzuk visszük az iskolába, addig nem látom értelmét a telefonnak. Ha már egyedül jár, akkor kap egyet, de persze nem okos telefont.
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Anname)
2012. okt. 4. 12:07
Több bekezdésnyi cinikus leszólással indítottál egy fórumot, hogy mások milyen rosszul nevelik a gyereküket, és vagyok a rosszindulatú?
33. andi6020 (válaszként erre: 30. - Anname)
2012. okt. 4. 11:57
A lányomnak 3 éve van telefonja. Igaz, egy gagyi kis vacakkal kezdte, tényleg csak a telefonálásra volt jó. Tavaly karácsonyra kapott komolyabb készüléket. Nem látom hátrányát.
32. katus3 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2012. okt. 4. 11:56
Én is vettem. 8000 forintot fizettem ott rögtön. :-/
31. csutkamano (válaszként erre: 30. - Anname)
2012. okt. 4. 11:55
Nem kell távoltartani, csak Te irányítsd, hogy mikor és hol használja.
30. Anname (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2012. okt. 4. 11:52
Éppen ez az!Lehet rosszat teszek azzal ha távol tartom a gyerektől a technika eme remek vívmányait?
29. andi6020 (válaszként erre: 27. - Anname)
2012. okt. 4. 11:51
Fejlődik a világ :)
28. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. okt. 4. 11:49
Majd ha nem játéknak, hanem szükségnek fogom gondolni, akkor leszek felzárkózva ;)
27. Anname (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2012. okt. 4. 11:47
Valahol igazad van,de szerinted akkoriban,amikor én voltam 9 éves (konkrétan 1988 ) mire vágyhattam én,ami mentálisan és fizikailag is ilyen romboló hatással lett volna rám?Hiába töröm a fejem,nem jut eszembe semmi.
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Anname)
2012. okt. 4. 11:42

Nyugodj meg, a te szüleid éppen így sóhajtoztak, és a gyereked is majd kapkodja a fejét csodálkozva.

Ez van. Lassítani tudsz egy ideig, de csodára ne számíts. De ez így van rendjén. Szerintem.

25. Anname
2012. okt. 4. 11:34

Na ez az,hogy státuszszimbólum!És éppen ilyen státuszszimbólumokkal nyomják tele a játékpiacot is.Ha van ilyened Király vagy,ha nincs,akkor Luzer.

Úgy sajnálom a mai gyerekeket :(

Mi nem nézünk TV-t,nem látják a sok hülye idióta reklámot amiket a mesecsatornákon nyomnak,de mégis találkoznak ezekkel a dolgokkal.Tudják melyik mese éppen hol tart,kik a szereplők,és éppen milyen szörnyűséges élőhalott babát létfontosságú megvennünk,mert anélkül nem élet az élet.Brrr....

2012. okt. 4. 11:33
Én vettem. A Vodafonetól 1 Ft-ért. Nem volt nagy beruházás.
2012. okt. 4. 11:29
Egyetlen előnyét tudok az okostelefonnak, ha gyerek kezébe adják, ez pedig a helymeghatározás. Így nyomon lehet követni. Mondjuk fogalmam sincs, hogyan is működik ez, csak látom itt-ott, hogy xy épp z helyen volt. Ez szerintem hasznos dolog.
22. csutkamano (válaszként erre: 1. - Anname)
2012. okt. 4. 11:29

Sajnos a mai világban a 8-10 éves gyerekek körében "státusszimbólum" az okos telefon. Persze hogy minden gyerek ilyet szeretne, mert másnál ezt látja. Ezért pedig csakis az a szülő a felelős, aki már kiskorában erre neveli elkényeztetett gyerekét.


Én úgy gondolom, ennyi idős korban elég, ha olyan telefonja van, ami az eredeti funkciója a telefonnak: tudjon hívni, ha van valami gondja, vagy a szülő el tudja érni, ha szükséges.


Használja otthon Anya vagy Apa okos telefonját, ismerkedjen a világgal,de az iskolában ne okozzon lelki fájdalmat a hivalkodásával a szegényebb gyerekekben.

21. Anname
2012. okt. 4. 11:29

MP3-lejátszónk van a családon belül! :) Akkor használja mikor csak akarja.Fényképezőnk is,amire szintén szabaon rámozdulhat! :)Van otthon internet,sőt ha nagyon olyanja van,akkor a telefonomon játszhat is,fényképezhet,videózhat!


Ennek ellenére mégis meg van veszve egy saját kütyüért!!!!Pedig olyan kis okos,totál feléri ésszel,hogy nem kell még neki,csak azt nem érti,hogy más szülők ezt miért nem így látják.Na és ennél a kérdésnél jön nálam az agyhalál!Hogy tényleg?Mások ezt miért nem így látják??

20. andi6020 (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2012. okt. 4. 11:27
Tényleg maradi vagy. :P
19. zakajeo (válaszként erre: 17. - Anname)
2012. okt. 4. 11:23
köszönöm a válaszod,közben én is megtaláltam....egyébként találtál?valami amin lehet zenét hallgatni és esetleg játszani engem is érdekelne de extrajó árban:)sima MP3 at néztem zenehallgatásra a kisfiamnak mert buszozik és úgy kevésbé alszik el,de bevallom én tényleg maradi vagyok:D nekem még walkmannom volt lánykoromban,a hordozható CD játszóról lemaradtam és ilyen MP izét még nem is láttam élőben csak a buszon ha utazok diákoknál:DDD
18. zakajeo (válaszként erre: 16. - Anname)
2012. okt. 4. 11:21
nem tudtam mi az az izé nekem ezek a bötüösszetételek nem sokat mondanak:)aztán a válaszod után rákerestem az adatlapodra és rájöttem hogy neked lett szánva a válasz...tényleg igazán jóindulatú:(
17. Anname (válaszként erre: 15. - Zakajeo)
2012. okt. 4. 11:20
Mivel a lányom nem feltétlenül telefonálásra szeretné használni a telefonját,hanem játszani szeretne rajta,zenét hallgatni,videókat nézni próbáltam már régebben keresni valamit,ami mindezt tudja,árban elfogadható,de mégsem Wifis és használ mobilhálózatot.( nekem ugyanis ilyen sugárzásos parám is van a telefonokkal és Wifikkel kapcsolatban ).Nyitottam erről akkoriban egy fórunot,ismeri e valaki,érdemes e megvenni.A kedves felhasználó most erre célzott.
16. Anname (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2012. okt. 4. 11:17

Azt anno már alternativaként kerestem.Megnyugtatlak azt sem kapta meg.Próbáltam a neten olyasmit keresni,amivel kompenzálhattam volna a gyerek hiányérzetét.


Hozzászólásodból süt a jóindulat,köszönöm!

15. zakajeo (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2012. okt. 4. 11:16

most azt mondom mint a lányom napok óta(kettőfél éves):

-azmiaz?

14. zakajeo (válaszként erre: 12. - Anname)
2012. okt. 4. 11:15

:)

Nálunk is sok gyereknek van már okostelefonja bár én vidéken élek egy kisvárosban,szóval még nem köveznek meg érte ha nincs:)tetszik is a fiamnak,de nem igazán hat meg vele,most vannak a legjobban befolyásolható korban mert már tetszenek nekik dolgok de még nem feltétlenül érik fel ésszel viszont vagánykodni a többi előtt baromi jó lehet...facebookozni is most a nyáron kezdtem engedni mert több rokona van akikkel csak úgy tud beszélgetni és vannak más városban lakó kis barátai is de megállapodtunk hogy tudom a nevét jelszavát nélküle nem lépek be de ha kérem megmutatja miket irkál illetve ha meg akar osztani valamit szól előtte....látom sok vele egy korú miket irkál,én nem szeretném ha bármikor bárhol csatlakozni tudna ide oda

2012. okt. 4. 11:13
Én tényleg maradi vagyok, mert szerintem ConCorde X-900 MSD MP5 2GB-re sincs egy 9 éves gyereknek szüksége.
12. Anname
2012. okt. 4. 11:11

:) Hol vagytok ti emeberek??? Mert hogy nem a mi kerületünkben éltek,az tuti!!! :)


Örülök hogy nem vagyok egyedül!!!

11. katus3 (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. okt. 4. 11:05
Ja,lemaradt,én is 30 vagyok. :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook