Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekdalok. Tényleg szükségük van ilyenekre a gyerekeknek, egyáltalán szeretik őket? fórum

Gyerekdalok. Tényleg szükségük van ilyenekre a gyerekeknek, egyáltalán szeretik őket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
140. Guruljka (válaszként erre: 137. - Zebracsikó)
2017. máj. 15. 12:04

Igen, ugyanis nem tartalmas mesei elemeket. Sőt, kicsiknek esetleg nyomasztó. Hogy Vuk egy kölyökállat, az csak egy dolog. Attól még lelőtték mindkét szülőjét, meg kell tanulnia vadászni, ugyanakkor kerülnie kell a vadászt a kutyáival együtt. Pláne miután a gondviselője is meghal.


Akkor már inkább a kis királyfi, aki levágja a sárkány összes fejét, és elnyeri a királylányt fél országostul, mert a sárkány amúgy sem reális "állat".

2017. máj. 15. 11:40

Tegnap megkérdeztem anyukámtól, hogy mégis milyen zenét hallgattam, vagy mit énekelt nekem. Azt hallgattam, amit a nagyok. És inkább mesét olvasott nekem, azt bírtam. De szerettem a Micimackót. :D


[link]

138. 04424e865e (válaszként erre: 135. - Hoxa)
2017. máj. 15. 11:34
Én kicsit az Irigy Hónaljmirigyhez hasonlítom őket, csak ez /elvileg/ gyerekeknek szól.
137. zebracsikó (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2017. máj. 15. 10:45
ragaszkodsz az ifjúsági regény meghatározáshoz?
136. Guruljka (válaszként erre: 134. - Zebracsikó)
2017. máj. 15. 10:18

Mese??? A Vuk nem mese.

Attól, hogy valamit rajzfilmmé is feldolgoztak, még nem válik mesévé.

135. Hoxa
2017. máj. 15. 10:16
Engem a hupikékekkel lehetett elüldözni bárhonnan. :)
134. zebracsikó (válaszként erre: 57. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 15. 10:14

[link]

ezekre a Hupikék törpikék dalokra gondolsz?


Vuk dalaI? Szerintem csak egy (énekes) dal volt a Vukban, a Fürge rókalábak kezdetű. Vagy rosszul tudom? Vagy az új Vuk mesére gondolsz?

133. Hoxa
2017. máj. 15. 10:14

Ki nem hagynám az életemből, hogy a gyerekeimmel együtt énekeljem az autóban a kedvenc gyerekdalainkat. :DDDD

Gubás Gabinak van egy-két jó, amit szeretünk, Aztán a Kiskalász zenekartól elég sokat, meg Gryllus az örök kedvenc. Elég vegyes a felhozatal, most nem jut eszembe mindenki. Amit nem viselek el, ha szintetizátoros a zenei alap.


Van egy másik válogatás is a kocsiban, amiben a mai modern számok mennek (amiket a rádióból megkedveltünk), ezt is nyomatjuk majdnem minden nap. Gyerekek kedvence most Ed Sheeran, Hozier és Lukas Graham.

132. 9c485f67e8 (válaszként erre: 131. - Zebracsikó)
2017. máj. 15. 10:11

Az az anyuka, aki nem szereti ezt a "gagyiságot", az nem tudom, mit dúdol a kicsijének.

Az altatódalok külön fejezet a zeneirodalomba; nagy zeneszerzôk szívesen írtak altató- vagy bölcsôdalokat.

Van ettôl szebb?? [link]

131. zebracsikó (válaszként erre: 109. - 04424e865e)
2017. máj. 15. 09:57

Igen, kifejezetten szeretik a dallamvilágot, a verses szöveget, a játékosságot.

Fontos a követhető dallam, az érthető szöveg, a témák, amelyek ezekre a dalokra jellemzőek. Nem véletlenül nehéz jegyet kapni Halász Judit, Gryllus koncertre, teltházak előtt játszanak. Ahogy az Alma is, meg a Tintanyúl és van még pár tényleg jó zeneiségű gyerekzenekar.


A gyermekeknek szóló igényes zene fejlesztő hatású.


Természetesen nem minden gyerek szeret zenét hallgatni, csak úgy, kedvtelésből.

De a tene fontos, fejlesztő hatású. A Metallica jöhet később.

130. l.luiselotte (válaszként erre: 115. - Loch ness)
2017. máj. 15. 09:55

a gyerekdalok iránti ellenszenv m iatt nem hiszem hogy visszamaradtunk volna a zenei fejlődésben, nekem a legelső ( nyári szünetbeli ) keresőfoglakozásom zongorázással volt kapcsolatos, sőt tanitottam gyerekeket is zongorázni.

A fiam pedig- bölcsész és info végzettsége ellenére éppen a héten vásárolt egy hangszert, amin első próbaképpen Mozartot majd a Törökindulót játszotta. (nem pedig a Boci boci tarkát, én a Für Eliset )


Mindenki azt a zenét játssza vagy hallgassa, amit szeret, ezen kár vitatkozni.

Én a fóruminditó kérdésére válaszoltam, hogy vannak akit frusztrálnak a gyerekdalok, ezek nélkül is lehet teljes értékű zenei életük ( azaz annyira nem gyűlöljük, csak kihagyjuk )

129. 50aa831df8 (válaszként erre: 128. - 8a65af67ce)
2017. máj. 15. 09:54
A 99-esre.
128. 8a65af67ce (válaszként erre: 120. - 50aa831df8)
2017. máj. 15. 09:49
Elolvasom. Melyik hozzászólásra gondolsz?
127. zebracsikó (válaszként erre: 64. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 15. 09:49

Halász Judit nem beszédhibás.


(egyébként az artikulációs hibák összefoglaló elnevezése a "pöszeség", függetlenül az érintett beszédhangoktól)

126. bowie (válaszként erre: 123. - 9c485f67e8)
2017. máj. 15. 09:46
Hát nem. :)
125. bowie (válaszként erre: 122. - Bowie)
2017. máj. 15. 09:45
Nem pont ezt a verzióját egyébként, hanem amiben egy csaj is énekel. De a lényegen nem változtat. Ő választotta kedvencévé, minden szülői ráhatás nélkül.
2017. máj. 15. 09:45

Az enyémnek ez volt a kedvence esténként.

Reggel erre a halk szintetizátor dallamra ébresztettem.


[link]

123. 9c485f67e8 (válaszként erre: 122. - Bowie)
2017. máj. 15. 09:43
Ez nem az Öreg néne ôzikéje :D
122. bowie
2017. máj. 15. 09:40

[link]


Az én 4 éves fiamnak ez a kedvence. Nem ismertük. Valószínű autóban hallhatta. Aztán napokig hajtotta, hogy azt keressük meg, amiben azt mondja a bácsi, hogy "szodobee" meg "szóágádáfilinin" és, hogy tatatatatattatata..egyszercsak meglett és hangosan énekli. Már kikeresi magának a youtubeon és újra és újra elindítja és vigyorog és a fejével bólogatja a ritmust. :D


Előtte a Vukkot szerette nagyon.

121. 8a65af67ce (válaszként erre: 119. - Loch ness)
2017. máj. 15. 09:34
Jól mondod, nem mindegy. Ha utálja a gyerekdalokat, akkor azok rossz érzéssel töltik el, és azt adja át a gyereknek. Szóval ne azokat énekelje, mert nem mindegy. Köszönöm. :D
120. 50aa831df8 (válaszként erre: 113. - 8a65af67ce)
2017. máj. 15. 09:30

Köszönöm a bókot!

Azt hiszem, tévedsz.

Lehet, hogy meggyőz - ha hagyod -, ha elolvasod azt, amit alább írtam a topikindítónak.

119. loch ness (válaszként erre: 113. - 8a65af67ce)
2017. máj. 15. 09:28
Olvasd el újra, volt, aki globálisan a gyerekdalokat tartotta hülyeségnek. És pont nem mindegy, mit énekel a gyerekének, mert azt adja át neki, amit ő a zenéből befogad, és amit a zene ad neki.
2017. máj. 15. 09:28

Úgy tûnik, egyszerûbb egy ilyen-olyan cd-t feltenni, minthogy anyuka dúdolgasson.

Pedig az óvodában nem a Karthagó meg a Kárpátia zenéjére játszottak-énekeltek.

117. Lonna4
2017. máj. 15. 09:26
A két három éves már tudja mit szeret. Majdnem bizonyos hogy szeret valamilyen zenét ha sokszor akarja meghallgatni.Pl Halász Judit teljes3n értelmezhetetlen volt számomra gyerekként. Micimackó még esetleg, de a többi😝. Gyerekeim sem szerették. [link] ez volt a nagyfiam kedvence, most is előttem van ahogy a pelenkás kis fenekét rázza. A szülő dalolgat a picivel jó, oviban tanulnak népdalokat kis gyerekdalokat jó. Ha a gyerekeknek tetszik egy néni bácsi énekel egy szál gitárral miért ne, de legtöbb gyerek nincs oda érte.
116. 50aa831df8 (válaszként erre: 109. - 04424e865e)
2017. máj. 15. 09:26

Igazad van, "egy kicsit" tényleg "elferdítettem".

Igazad van, arról tényleg senki nem beszélt - Te legkevésbé -, hogy a zene felesleges.

Bocsánat! Ezért is, azért is!

Hogy kinek mi zene, s főleg hogy egy kisbabának, kisgyereknek mi a jó zene és mi az, amire leginkább szüksége van?

Gondolhatnánk, hogy ízlés dolga. De nem!

Ideteszek én is most két dolgot, képzeljük el a szituációkat!

Az első:

Pár hónapos kicsi. Valamiért nagyon szomorú, sír. Az anyja ölbe veszi, dúdolgatva vigasztalja.

A második:

A helyzet ugyanaz, síró kisgyerek. Az anyja odaül a zongorához és rákezd valamit a klasszikusoktól...

De tegyünk hozzá egy harmadikat is, manapság már ez sem zárható ki:

A helyzet ugyanaz, síró kisgyerek. Az anya kiválaszt egy CD-t, elindítja...


Guruljka hozzászólásában ott a válasz, hogy miért az 1. a legjobb "megoldás"!

115. loch ness (válaszként erre: 103. - L.luiselotte)
2017. máj. 15. 09:23
Melyik gyerekdalokra gondolsz, amik olyan bárgyúak, hogy kiüldöznek a világból?
114. loch ness (válaszként erre: 100. - Zsú1965)
2017. máj. 15. 09:21

Igen, ő azt mondta, hogy hisztizett, közben lehet, hogy csak simán lelkesítette őket.


Különben meg tőlem száz éves koráig is énekeljet, ha van mit adnia a gyerekeknek. Mostanában nem láttam fellépni, úgyhogy azt nem tudom, most milyen.


A gyerekdalok meg nem mindegy, benne vannak-e a gyerek életében vagy nem. Arra szükség van (az igaziakra). A gyerek gondolatvilágában kell közölni vele dolgokat, amiket kiénekeltet magából. Ezt szolgálják a gyerekmesék is, gyerekeknek szóló történetek is. Az emberiség történetében mindig is szerepeltek ezek, mert az ember mindig tudta, hogy erre szükség van. Most hirtelen mi okosabbak lettünk? Akinek ez kimaradt az életéből, annak valami szükséges maradt ki, ha nem úgy érzi, akkor is. A picinek elég a tente baba tente, meg a jár a baba, jár, ezzel is tanulja az anyanyelve ritmusát, meg egyáltalán s ritmust, a későbbiekkel is egyre gazdagodik a szókincse és a képességei. Az is nagyon megfontolandó, amit Guruljka írt erről.

113. 8a65af67ce (válaszként erre: 104. - 50aa831df8)
2017. máj. 15. 09:17
Kevered a szezont a fazonnal. Ennyire nem sikerült értelmezned az eddig írottakat? Nem tudom, akkor ki is a félnótás... :S Guruljka arról írt, hogy a gyereknek az anyjára, az ő hangjára van szüksége, mert az megnyugtatja. Ezt eddig senki sem vonta kétségbe. Aztán, hogy Halász Judit dalait dúdolja a gyereknek, vagy másét, szerintem tökmindegy. De nem is ez volt a kérdés.
112. 9c485f67e8 (válaszként erre: 99. - Guruljka)
2017. máj. 15. 09:15

Nagyon jól megfogalmaztad!

Pedig jobb lenne, ha a várandós anyuka dúdolgatna, énekelgetne, nem pedig pocakcsengôt akasztana a nyakába.

2017. máj. 15. 09:03

Maradjunk a kiinduló dalnál:

[link]

/ Még egyszer elnézést, Gubás Gabitól, hogy vele példálózok, más előadótól is linkelhettem volna/

Ez mennyivel fejt ki jótékonyabb hatást a gyerekekre, mint pl ez:


[link]

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook