Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerek kérdés fórum

Gyerek kérdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
18. VZsófi (válaszként erre: 16. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 19. 08:34
is. vegyes páros :-) Mindig szerettem volna ikreket - és tessék :-)
17. CrystalPhoenix (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:33

fujj....

na inkább tényleg hagyd a gyerek témát... kiábrándító a hozzáállásod... már bocs.

16. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 12. - VZsófi)
2013. jan. 19. 08:32
Most kicsit irigyellekŰ:-)Én is szeretnék ikreket:-)fiúk?lányok?
15. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:30
ha így gondolod ne is legyen már bocsi:-(te életed te döntésed csak látok olyan embereket akiknek nem lett gyereke, meghalt a férje, szülei aztán 20 éve teljes magányban él:-(ha a szocpolt tekinted csak előnynek nem vagy szülőnek való.nem sértegetni akarlak ám:-)de már nagyon korban vagytok.az írásodból először azt gondoltam, hogy 21-22 éves vagy párod meg idősebb.
2013. jan. 19. 08:29
Volt már icipici, illatos kis babóca a kezedben?
13. b81fcd1219 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:29
Már ne haragudj meg,de ha te eleve mérlegre teszed egy gyerek életét,akkor jobb is ha nem szülsz!SOSE!Előnye és hátránya?Jézusom!
12. VZsófi (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:29

Bocs, nem akarok veled vitázni, inkább csak leírni, hogy nálunk mi újság. Nekünk áprilisban születtek ikreink. Amikor 5 hónaposak voltak visszaálltam dolgozni (muszáj volt), a férjem van itthon gyeden.

8 hétig ettek éjjel, azóta átalusszák az éjszakát - nem a világ a két hónap az életből.

Én 64 kg voltam a terhesség előtt - 76kg, amikor szültem. Most 63 vagyok. Nem törvényszerű a meghízás.

11. andi6020 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:28
Ha csak a szocpolt tudod felhozni előnynek, akkor tényleg nem szülj.
10. urbanszkyviki (válaszként erre: 8. - Urbanszkyviki)
2013. jan. 19. 08:26
És nyulacskára én is nyomnék egy lájkot. ;)
2013. jan. 19. 08:26

igen én mondtam neki hogy ha gondolja ez miatt elválhatunk, hogy találjon valaki olyat aki szül neki,de nem akar. én 31 vagyok ő 34.


Hátrány az hogy nem lehet dolgozni, talán utána vissza sem vennének,fel kell kelni hozzá, vállalni kell a felelősséget érte, meghízom, ilyenek


előny, szocpol

2013. jan. 19. 08:25

Nekem sem kellett volna gyerek, soha. Viszont mihelyst megtudtam, hogy fejlődésnek indult bennem egy kis élet, egycsapásra átfordult minden addigi gondolatom egy babával kapcsolatban! Hihetetlen, de mégis vannak ilyenek.

Helyetted gondolkozni és dönteni senki sem tud, csupán azt tudom leszögezni tényként, hogy a gyerek az élet értelme és hogy nem kell félni az élettől. :)

Minden jót Neked! :)

7. VZsófi (válaszként erre: 5. - Nyulacska88)
2013. jan. 19. 08:24
Ha lehetne itt "lájkolni" a hozzászólásokat, akkor most a tiédre nyomnék egy "tetszik" gombot :-)
2013. jan. 19. 08:24

Én sem akartam sokáig gyerkőcöt, mert féltem a szüléstől, mert milyen drága a gyerek, mert le lennék kötve tőle, mert felbolydulna az életem, stb...stb...

De aztán lett egy olyan párom, akivel aztán szívesen vállaltam gyerkőcöt...Rájöttem, addig a szívem mélyén tudtam, hogy még nincs meg az igazi partner a gyerekvállaláshoz. Szerelmes voltam, de visszagondolva, az agyam tudta, mi a helyes, hogy más apa kell a gyereknek. És megtaláltam..


Lehet, hogy neked sem ő még az igazi, s ezért nem mered bevállalni a gyereket...De lehet az életkor is, nemtom hány éves vagy...


Addig tényleg nem jó gyereket bevállalni, míg nagyon bizonytalan az ember...

2013. jan. 19. 08:22

Miért lenne rossz, hogy így gondolod? Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar-e gyermeket vagy sem. Ha Te nem akarsz, az miért lenne rossz?


A helyzet azonban nem ilyen egyszerű, mert ahogy írod párod szeretne gyermeket. Itt inkább az a kérdés, hogy ha a párod vágya erősebb lesz a gyermekre, mint a Te érveid arra, hogy nem akarsz, az mennyire tartós kapcsolatot eredményez közöttetek. lehet, hogy a párod kivárja, amíg megváltozik a véleményed, de az is lehet, hogy nem. Ezt előre senki sem tudhatja.


Az én férjem nem akart gyermeket, én viszont igen. Volt-e ebből gond közöttünk? Nem.


Elfogadtam a döntését, még ha legbelül vágytam is gyerekre. De elhatároztam, nem akarok csak magam miatt, mert annak csak a gyerek inná meg a levét. Hét év telt el gyermek nélkül, mikor azt mondta, szeretne gyereket. A fiúnk most 14 éves.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:20

Mi az a sok hátrány?

Amúgy ha annyira nem akarsz, akkor ne szülj, de ne is rabold a párod idejét. Hadd találjon magának valakit, akivel családot alapíthat. Ha már maga nem tudja megoldani, hogy szüljön magának egy gyereket.

3. VZsófi (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:14

Egy gyermek (vagy több), szerintem nem előnyök és hátrányok kérdéséről szól. Az ember vagy vágyik rá, vagy nem. Ha nem vágysz rá, akkor is lehet, hogy ha egyszer csak ott lenne a gyereked a kezedben, akkor megváltoztatná az életedet - és lehet, hogy nem.

Szerintem amíg az embernek nincs gyereke, nem tudja,hogy mit vállal - akkor sem, ha készül rá. De én már nem tudnám elképzelni az életünket nélkülük. (mondjuk mi nagyon szerettünk volna)

2. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 08:11
attól függ hány évesek vagytok.rossznak nem rossz, csak ha így érzed és később sem akarsz akkor nem ő a párod.ebben egyetértés kell hogy legyen.mi az előny-hátrány?
2013. jan. 19. 08:09
Mostanában sokan kérdezgetik mikor lesz már nálunk Baba, én nem nagyon szeretnék, párom az igen, ezért van hogy vitatkozunk ezen. Én elmondtam neki, hogy mért nem szeretnék. Sok a hátránya vagyis ahogy én látom, egy két előnye lenne csak ami nekem nem meggyőző hogy kellene nekem egy gyerek.Tegnap anyósomnak is célozgatott rá, így neki is elmondtam.Nem örült neki,de hát ez van. Szerintetek ez rossz hogy így gondolom?vagy van más is aki így van vele?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook