Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerek kérdés fórum

Gyerek kérdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. d176e271c4 (válaszként erre: 106. - CrystalPhoenix)
2013. jan. 21. 20:26

Nyilván nem marad ki mindenből, de sok olyan dologból igen, amit sok ember szeretne átélni. Sokan meg a korai gyerekvállalást, és hasonló dolgokat, így természetesen nem tisztem megítélni, hogy ez vagy az a normális, de tény, hogy mindkét élethelyzet létezik.

Nem hasonlítható össze az sem, ha valaki 14 éves kora óta pörög az éjszakában, 20 éves korára pedig úgymond kiéli magát, megnyugszik, az sem, ha valaki mondjuk érettségiig szülői "rövid pórázon" marad, inkább a tanulásra és barátokra koncentrál, majd utána, már-már felnőtt fejjel veti bele magát az éjszakába. Mert ez nem csak a minden hétvégén diszkóban rázásról szól. Nem csak erre értettem a bulizást. Mondjuk egy saját fizetéssel rendelkező szabad 26 éves megteheti, hogy ide-oda utazgat, wellnesshétvégékre jár, ez is lehet "bulizós" kategória, nyilván egy 14 éves ilyen módon nem tudja kiélni magát.

107. CrystalPhoenix (válaszként erre: 101. - Mazsinka)
2013. jan. 21. 07:56
Ha jön a vágy,de a félelem is megmarad, annál jobban fogsz küzdeni a piciért, és azért,hogy minden rendben menjen :) Ha eljön az ideje,a vágy lesz mindig is az erősebb, a félelem csak erősíteni fogja a vágyat.. :)
106. CrystalPhoenix (válaszként erre: 87. - D176e271c4)
2013. jan. 21. 07:52

azért az sem igaz,hogy aki 20 évesen szül,az kimarad mindenből...

Barátnőm pl.14 éves kora óta(igaz,ezt ő kezdte korán) pörgött az éjszakában, keresztül ment minden jó és rossz dolgon.. most itt van 20/21 éves, és babát vár.. nyáron mikor beszélgettünk hosszú idő után,azt vettem észre, mintha érettebb lenne,mint én(24)... ő akkor már azt mondta,kiélte magát és most babát szeretne, szeretne végre anya lenni... és tessék :) Nyáron szül :)

2013. jan. 20. 19:41
:) Akkor annál inkább elérkezik lassan az az idő, amikor rájöttök, mitől válik teljessé az életetek... sürgetni nem szabad, érezni fogjátok mindketten.
104. Mazsinka (válaszként erre: 103. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 20. 18:44
Ő...nem szoktunk szórakozni, mert nem vagyunk már tinik.
103. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 101. - Mazsinka)
2013. jan. 20. 18:32
Ezen most jót mosolyogtam:) Mazsinka, ha eljön a vágy, hogy babát szeretnél és ha nagyon szeretnél és sikerül, akkor már nem attól fogsz félni, hogy veled mi lesz, hanem hogy a babád egészséges legyen. Mindennek eljön a maga ideje, nem szabad siettetni, csak akkor vállaljátok, amikor már mindketten nagyon akarjátok. Van még időtök, addig szórakozzatok.
102. 171925f409 (válaszként erre: 101. - Mazsinka)
2013. jan. 20. 18:30

Húh szerintem ha jön a vágy baba után akkor mikor megpillantjátok először majd az ultrahangon, hogy a Ti picikétek nem fogsz félni:))Szerintem más is fél ezektől a dolgoktól:(

Ha Te és párod is a lelketek mélyén szeretnétek és nincs akadálya más vágjatok bele:)Az élet úgy is hozza majd magával a dolgokat

2013. jan. 20. 18:25

Bennem is vannak kételyek, és nézzétek el, de most más kiírt fórumában hozakodok elő velük, hátha írtok valami hasznosat.


27 vagyok, párom 36. Egyikünk sem ég a vágytól egy gyerek után. Nem is tudom, mit kellene éreznem, nem is tudom megfogalmazni, miért akar valaki gyereket.Önmagukban szeretem őket, nem azzal a túlzásba vitt cukisággal, de aranyosnak tartom őket, szeretek velük lenni, de úgy érzem, ha nekem lenne, felborulna az életem, ő irányítana mindent, nem lennék jó anyja, nem biztos, hogy meg tudnék neki adni mindent, nem tudnám elviselni, ha elvetélnék, ha beteg lenne, félek a szüléstől, császártól...és még sorolhatnám. Ilyenkor azért meg kell várni, hogy a vágy erősebb legyen, mint a félelem, nem? :)És mi van, ha jön a vágy, de a félelem is megmarad?

100. 171925f409 (válaszként erre: 99. - Memimemi)
2013. jan. 20. 18:08

Hát nem tudom lehet.

DE tudom ha kimennék az ajtón (sírva) és új életet kezdenék nem lennék boldog már az utca végén szaladnák vissza ugorva párom karjába mert nem tudom elhagyni még ez a baba dolog miatt sem.

Talán nem szeretnénk annyira, hogy mindegy mindegy legyen vagy tényleg tiszta szivvel szeretem párom:)

99. memimemi (válaszként erre: 96. - 171925f409)
2013. jan. 20. 10:56
Te így látod, de hidd el, azok az idős emberek, akiknek nincs gyermekük nagyon megkeseredtek és nagyon bánják, hogy így alakult az életük. Dolgoztam idősotthonban, ahol sok család és gyermek nélküli néni, bácsi volt és kivétel nélkül mindegyik megbánta, hogy annak idején nem vállalt gyereket (vagy nem lehetett). Az meg, hogy nem támaszkodhat az idős a fiatalra, nos ez részben így van, részben meg nem. Sajnos, nincs időnk a szüleinkre, nagyszüleinkre, pedig megérdemelnék.
98. 171925f409 (válaszként erre: 97. - Urbanszkyviki)
2013. jan. 20. 10:23
Hát mi se védekezünk de sajnos semmi értelme nálunk már doki tudna segíteni.
97. urbanszkyviki (válaszként erre: 96. - 171925f409)
2013. jan. 20. 10:18
Tesómék 8 éven keresztül próbálkoztak ermekkel - mindent megjártak, ami csak lehetséges. Az orvosok is 0 esélyt adtak beavatkozás nélkül egy gyermekáldásra, de még a lombikok sem akartak sikerülni. Végül 2 lombik között magától sikerült, véletlenül a baba. Az orvosok is a csodájára jártak, mert elvileg peteérése sem volt már vagy 2 hónapja a tesómnak. Akkor mondták neki a dokik, hogy ha az életben akarnak még gyermeket, soha ne védekezzenek. Most már 2 kislányuk van. :) (Igaz, úgy néz ki több már tényleg nem lesz, mert nem jön össze már a 3. egy ideje.)
2013. jan. 20. 09:36

Szerintem nem mindig támaszkodhat az ember öreg korára a gyerekeire unokáira:(

Sokan külföldre mennem nagyon ritkán lezüllenek...szóval ritka ahol a gyerek segít.Ismerősök körében az idős ember nyűg , gond ,baj rakják be sorra az otthonokba mert nem érnek rá vele foglalkozni mikor nekik is ott a család.És fél évben egyszer elmennek hozzá hát az az öreg ember nem sokra megy vele verheti, hogy van gyereke és mit ér vele.

Én nem azért szülnék, hogy öreg koromra nem maradjak egyedül .

Én ha egyedül lennék bemennék egy jó kis otthonba ahol nem vagyok egyedül amig tudnák utaznák élnék...

2013. jan. 19. 23:10

Kedves Fórumindító!

Ha nem akarsz gyereket, akkor még véletlenül se szülj! Az indokaid, az előnyök meg hátrányok...siralmas. DE! A Párodtól nem veheted el azt a lehetőséget, hogy APA legyen. Engedd el, hadd találjon magának egy párt, aki szül majd neki, amíg még nem késő...

Te pedig ezt a döntést akkor se bánd meg, amikor majd 70 évesen tök egyedül leszel és senki nem lesz, aki rád nyitja az ajtót!

94. 171925f409 (válaszként erre: 93. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 19. 21:02

Sajnos nem:((Évekig próbáltuk hátha de semmi.Így azt mondta kész elég nem csinálja tovább ha szeretnék babát akkor keressek magamnak mást ha nekem így a további élet nem lesz jó nekem ne kívánjak már el tőle semmit így is sokat tett mint más férfi az Ő korban.

Ezt is megértem , és ha nem akar menni nem tudom erőltetni meg az nem is jó már.

Elfogadtam ezt most később nem tudom mi lesz.

2013. jan. 19. 20:35

Ez rettenetesen nehéz lehet neked. Szereted, de azt is bizonyára tudod, hogy az ő korában gyermeket vállalni ... nem ésszerű. A rendellenesség gyakorisága jóval nagyobb... és hát fel is kell nevelni. Gondolom te ezt tudod és bevállalod, hogy ha kell, egyedül is felneveled majd a gyermeket.

De most komolyan, mi lesz, ha nem jön össze a baba és ő meg nem megy el orvoshoz? Feladod a a világ legnagyobb csodáját, amit a gyermek jelent? Nem tekinted önzőségnek, hogy ő nem akar orvoshoz menni és ennyit nem vállal be ? Hol van ez a terhességtől, szüléstől, éjszakázástól stb. ami a babázással jár?

92. 171925f409 (válaszként erre: 89. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 19. 19:13
Valszeg ha párom nem fog dokihoz menni akkor nem lesz babánk, neki könnyű mert Ő így élt majd 30 évet már "megszokta" nekem nehezebb Ő már jobban eltudja ezt fogadni, én nem nagyon de mivel Őt szeretem így mást nem tudok tenni mint ezt jelen pillanatban elfogadni.
91. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 90. - 5236d12e25)
2013. jan. 19. 18:55
Teljesen egyetértek.
2013. jan. 19. 18:31

Egy gyerek felelősség ami örökre szól, együtt jár örömmel- "gonddal" ez tény és való megváltoztatja az életed, felborítja az addig jól megszokott rutinod de ez ezzel jár. Nem teheted félre amikor akarod hisz nem egy tárgyról van szó. Ahogy az is tény hogy nem mindenkinek szabadna szülnie akár csak egyet is.. Míg mások sorban szülnek, addig mások "beérik " 1-2 gyerekkel, akiket felelősség teljesen nevelnek és megprobálnak számukra mindent előteremteni mind anyagilag mind családi szerepben, míg megint mások küzdenek hogy legyen nekik akár csak egy - ahogy én is.. avagy eldöntik hogy nem "áldoznak" rá időt az életükből.

Ha valaki úgy érzi számára nincs hely egy gyereknek ennyi idősen sem, az ne is vállaljon, főleg muszájból ne!

A mai világban biztos hogy mérlegre kell tenni mikor mire van anyagilag lehetőség, mert egy baba később a nagyobb gyerek sokba kerül, ami szintén tény. De ilyen kontra- pro feltételeket felállítani azért abszurd.. inkább írta volna azt a fórum indító hogy nincs meg a megfelelő anyagi jövedelem, mint korán kell kelni..

Lehet hogy most a férj azt mondja vár még és bizakodik és szereti a nőt, de aki gyereket akar az így vagy úgy de módot fog rá találni és másnál fog kikötni, és én nem is tartanám vissza, nem "pocsékolnám" az idejét.

Vannak nők akik nem valóak anyának, ezért nem kell elítélni senkit..én jobban elítélem azt aki szül 1-2-3-5-13 gyereket a nagyvilágba és egyáltalán nem gondoskodik róluk.


Ilyen gondolkodással Kedves Fórum indító ne vállalj soha gyereket! Tarts ki a döntésed mellett, nem vagy anyának való!

89. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 77. - 171925f409)
2013. jan. 19. 18:05
niki 1 , ne haragudj, tudom, nem rólad szól a fórum. Gyermeket szeretnétek, ha jól értem, egyikőtöknek sincs még. 58 éves a férjed... mi lesz később???
2013. jan. 19. 17:54
Fórumindító! Az a véleményem, hogy még véletlenül se ess teherbe, hiszen nem neked való a gyermek. Már nem vagy annyira fiatal( ha egy 18 éves fogná fel így, akkor megérteném), hogy ezt kinődd! Nevetséges a szocpollal összehasonlítani egy gyermeket. Nem annyiba, hanem ötvenszer vagy százszor annyiba fog kerülni, mire kirepül a családi fészekből.
87. d176e271c4 (válaszként erre: 85. - CrystalPhoenix)
2013. jan. 19. 15:27

Nem biztos, hogy eljön az idő, mikor gyereket szeretne. Ezért is írtam, hogy szerintem nem azzal van baj, hogy ő nem szeretne gyereket, hanem úgymond hátráltatja a párját az ő álmaiban, mert ugye ő meg szeretne gyereket.

Ugye a fórumindító nem sorolt fel sok érvet, ami miatt pozitívnak tartaná a gyerekvállalást, ebből is látszik, hogy tényleg nem akar. Akkor miért erőltetné? Én sem "hagynám magam", csak azért, mert a férjem gyereket akar. Viszont elengedném, hogy élje úgy az életét, ahogy akarja, én pedig választanék magam mellé olyan férfit, aki nem akar gyereket, esetleg már van neki, ezért nem vágyik többre.


Biztos nem leszek népszerű, de nekem konkrétan nagyon nem tetszik ez a "jajjnemtudodmirőlmaradszle" duma, mert ha nem akar, nem akar. Aki meg 20 éves korától kezdve szüli a gyerekeit, alárendeli az egész életét nekik, lemond minden másról, az meg nem tudja meg milyen egy bulizós huszonéves élete. Neki is lehetnek örömforrások az életében, nem csak annak, aki babázik.

2013. jan. 19. 15:00

Kedves Fórumindító!


Te tényleg ne szülj..de kívánom ne bánd meg ezt a döntésed,mert soha nemtudod meg milyen csodáról maradtál le.

Ahogy te fogalmaztál,hogy gyerek előnye meg hátránya,így fogok akkor én is.

Előnye:Leírhatatlan érzés amikor átölel ad egy puszit és azt mondja szeretlek és a lábújától fogva a feje búbjáig van egy kis lény akit kimondhatatlanul imádni tudsz és akiért az életeded adnád..na ilyet te sose fogsz érezni.

Hátrány:hmm..ő lesz az első mindig,vagyis nem csinálhatod azt amihez esetleg jobban lenne kedved DE ez a "hátrány" sose teher mert én inkább vele vagyok minthogy bulizzak,csavarogjak,szórakázzak..úgyhogy összességében hátrány nincs..

Hízás?Én 49kg-val estem teherbe és 57-tel szültem..48kg-al jöttem ki a kórházból..

Jelenleg 52,5-el estem teherbe(mert sportolok) és hidd el most se fogok elhízni,mert odafigyelek..

85. CrystalPhoenix (válaszként erre: 81. - D176e271c4)
2013. jan. 19. 14:59
Nyugi, el jön az az idő is,mikor ő is szeretne gyereket,csak a lejárt biológiai órája miatt már késő lesz gondolkodni rajta..
84. f493bbff35 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 10:49
Dehogy rossz! Nyom nélkül fogsz eltűnni... Hajrá!
83. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 10:45
A babának nagyjából az az "előnye" ami a kutyának (látom az van). Szeretetet adsz és kapsz tőle.
2013. jan. 19. 10:27
Szocpol helyett meg vállalj másodállást, szedd úgy össze azt az amúgy nem is túl magas összeget. Egy gyerek fenntartása többet vinne el, sokkal többet, ergo meg sem éri.
81. d176e271c4 (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 10:23

Ne is szülj, még véletlenül se, ha szerinted az előny a szocpol... Egyébként pedig engedd, legyen olyannal, akivel valóra válthatja az álmait, amiben a gyerek is szerepel, ha már te nem akarod neki megadni. Neked is jobb lenne olyan férfi oldalán gondolom, akivel közösek a terveitek, ezek között pedig nem szerepel a gyerek.

Nem az a baj szerintem, hogy nem akarsz szülni. Az a baj, hogy kvázi raboljátok egymás idejét. Nem vagytok már 20 évesek... Most biztos sokan szívesen kikaparnák a szemem, mondván, hogy egy 31 és egy 34 éves ember is fiatal, ráadásul a férfi csinálhat gyereket majd 50 évesen is, de nem minden férfi vágyik arra, hogy nagypapakorban legyen apa. Így 34 évesen tök jogos igény neki a gyerek.

Le lehet beszélni a vágyáról, talán ülepszik is benne kicsit, de vajon mit fog érezni majd 60 éves kora körül, mikor a haverok már unokáznak, ő is ezt tenné szíve szerint, de nem teheti, és már késő.

80. Serry (válaszként erre: 9. - F799cac10e)
2013. jan. 19. 10:13
Az nem lenne rossz,hogy nem akarsz gyereket.. de ez a gondolkodás mód nem tetszik.. és megértem férjedet és családját..... Minek akkor neked család?
79. 171925f409 (válaszként erre: 78. - C34f79990e)
2013. jan. 19. 10:11
:)Hát remélem sikerül mert nagyon örülnék neki :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook