Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerek és kutya együtt a lakásban? fórum

Gyerek és kutya együtt a lakásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. márc. 12. 15:38

Sziasztok,

nekem az a véleményem, hogy a gyerek és kutya nélkül nem teljes a család. Fontos, hogy mindenki tudja, hogy kinek, hol a helye a családban. A legfontosabb, hogy a gyereket tanítsuk meg a kutyanyelvre. Mit jelent, ha csóvál, ha sunyít, ha morog. Meséljük el, hogy müködik ez egy kutyafalkában. Nem nyuljon a kajájába, mert ezt a nagykutyák sem teszik a kicsikkel, nem okozunk neki fájdalmat, ha bemegy a helyére - mert az az ő helye, ott tilos molesztálni a gyereknek - az azt jelenti, hogy most esetleg nincs kedve játszani. nálunk mindig sok gyerek van a két saját mellett és voltak hatalmas, gyönyörű kutyáim, és soha semmi problémám nem volt, igaz ,hogy amíg egészen kicsik voltak, soha nem hagytam a gyerekeket egyedül a kertben a kutyákkal. Ugy gondolom, minden probléma okozója a rossz nevelés, ha pedig a kutya genetikailag agresszív és megbízhatatlan akkor nincs helye gyerek mellett.Most két szobacirkálóm van, imádjuk őket, kevesebbek lennénk nélkülük.

86. pemete
2009. márc. 12. 15:11
Felraktam a képeket:)
85. Alexa77 (válaszként erre: 76. - L.Niki18)
2009. márc. 12. 15:01
Nem kor okozza. Teljes tévedés. Nem megfelelő tartási körülmény. A kornak csak annyi szerepe van, hogy pl. a kaukázusira azt mondják, idővel behülyül. Nos, elmondhatom (volt és van pár kaunk) hogy a kaukázusi behülyülését az okozza, ha nincs megfelelő területe. Ehhez a kornak annyi köze van, hogy minél tovább nincs kielégítve a területigénye, annál inkább behülyül. Tehát nem a kora miatt hülyül be, hanem a hosszan tartó nem megfelelő körülménytől.
84. pemete
2009. márc. 12. 15:00
A kutyaiskolában is az első dolog amit a kiképző anno kiemelt, hogy a kutya az csak kutya, ne képzeljünk bele többet, ne ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal, és ne várjuk el tőle, hogy emberként viselkedjen:)
83. Alexa77 (válaszként erre: 80. - Drnéni)
2009. márc. 12. 14:58

Én pont ezért írtam lejjebb azt, hogy meg kellene az embereknek tanulnia "kutyául", mert azt mégse várhatjuk tőlük, hogy megtanuljanak "emberül". Ennél a kutyatámadásnál is , amit leírtál, ki volt a hibás? A sok tudatlan ember, aki csak úgy szabadjára engedte az egyébként kedves családi kutyáját.

Az én Axim sincs kiengedve csak úgy, pedig képzett mentőkutya.

Az első mondatod nagyon igaz, hogy egy kutya az egy kutya... stb.

82. pemete
2009. márc. 12. 14:55

Néha Dana is szokta gyalogosan is vinni, mondjuk azt csak úgy hagyom, hogy ő fogja a póráz vágát, én meg a közepét:)

Egyéként csak félig bullterrier, félig pit bull:)

Tegnap pont sikerült csinálnom róluk jó képeket majd felrakom mindjárt:)

81. drnéni (válaszként erre: 55. - Pemete)
2009. márc. 12. 14:50
Mi is így szoktunk menni. Most már gyalogosan is "sétáltatja " a lányom Monyókát, persze szoros felügyelet mellett. Különben a kutya annyira félti, hogy embert nem enged az utcán a közelébe menni. Amíg nem volt gyerekünk, bárki megsimogathatta, most viszont megugatja, aki hozzászól a gyerekhez. Nem tudja kifutni magát, mert nem mozdul a gyerek mellől.
80. drnéni (válaszként erre: 71. - Alexa77)
2009. márc. 12. 14:46
Azért van kivétel: ha több kutya van. Hallottam egyszer egy jó mondatot egy etológustól: egy kutya az egy kutya, két kutya az két kutya, három kutya az falka. És akkor a megfelelő inger bizony kihozhatja a családi kedvencből is a szunnyadó vadállatot. Volt egy érdekes sztori a Spektrumon: amerikai családi házas környéken a kedves, megbízható kutyákat rendszeresen kieresztették sétálni, gazda nélkül. Ilyen alkalmakkal összeverődtek, és együtt kolbászoltak. Egy nap egy kutyafóbiás gyerek megrémült az iskolából hazamenet a kutyacsapattól, és menekülni kezdett. Erre "beugrott" az ösztön, és üldözni kezdték, eleinte talán játékosan, később komolyan. Persze utolérték, majdnem széttépték, egy autóban talált menedéket. A karját amputálni kellett. Ezután a kutyák mintha mi sem történt volna, hazamentek, és továbbra is kifogástalanul viselkedte - egyesével. Volt köztük staffi, golden retriever, keverék.
79. drnéni (válaszként erre: 75. - Pemete)
2009. márc. 12. 14:37
Most láttam, hogy bullterrieretek van! Nagyon szeretem őket, képzeld, a bulldogunkba szerelmes agy bullterrier kislány. Aki nem ismeri ezeket a kutyákat, szinte el se tudja képzelni, milyen csodálatos családi kutyák! Pedig gyerek mellé szerintem ideálisak a bulldogfélék.
78. drnéni (válaszként erre: 21. - Puszitolvaj)
2009. márc. 12. 14:33

Haha! Ugyan már! Kutyaszőrös lesz a gyerek és kész! Kezdetben őrülten akartam vigyázni, nehogy kuityaszőrt nyeljen, de onnantól, hogy önállóan közlekedik, elkerülhetetlen. Semmi baja nem lesz tőle. Most már két éves a kislányom, és olyan egészséges, mint a makk: a télen még az orrát se kellett egyszer se megtörölni, pedig a legcudarabb időben is megyünk sétálni. Nem kell aggódni, mert az viszont ártalmas.

Egyébként a kutya nem tud féltékeny lenni, amit féltékenységnek titulálnak, amögött az van, hogy nem tiszta számára: a gyerek hol is helyezkedik el a rangsorban hozzá képest. Ha egyértelművé teszed, hogy előtte áll, egyeltlán nem lesz gond.

77. L.Niki18 (válaszként erre: 74. - Beathryche)
2009. márc. 12. 14:27
Én nem az ilyen kutyákról beszéltem akik suliba is jártak stb...és amúgyis arról van szó a fórumban, hogy gyerekkel egy lakásban kutya?
76. L.Niki18 (válaszként erre: 72. - Alexa77)
2009. márc. 12. 14:22
A behülyülést azt a kutyus kora okozza. És akkor már nem olyan türelmes még a gyerekkel sem ha pl. mehúzogatja a farkát, fülét stb...
75. pemete (válaszként erre: 74. - Beathryche)
2009. márc. 12. 12:45

Így van! Ezzel teljesen egyetértek.

Én egyébként a harcikutya kifejezésre általában ugrani szoktam, mert az enyém nem harcikutya! Én nem azért tartom, hogy harcoltassam, nem vadítom, ergo ő nem harcikutya! Kiskorában mindenkinek megengedtem, hogy megsimogassa, pontosan azért, hogy emberbarát legyen, amelyik kutyát nem féltették tőle ahhoz odaengedtem, ma is odaengedem, és póráz nélkül játszhatnak, ha a másik kutya gazdája nem félti az övét. Nem attól, hogy az enyém széttépi, hanem attól szétjátsza. A múltkor pl egy magyar agárral játszott, és nagyon jól elvoltak, mert az bírta, hogy az enyém nekiszalad, meg ráugrik, meg ilyenek. Egyébként mi járunk vele kutyaiskolába még a mai napig, mst akarunk majd letenni egy alapvizsgát, ha lesz rá pénzünk, aztán meg majd az őrző-védő vizsgát. Ami egyébként azért is jó, mert nagyon jól kordában tudom vele tartani a kutya agresszióját, ha valami olyan szituáció van. Eljutottunk odáig, hogy a kutya csak akkor ugat, és morog, ha én azt mondom, támadni meg főleg csak akkor. Ez nyilván csak emberre igaz, mert azt senki nem várhatja el tőle, hogyha megtámadja egy másik kutya ne védje meg magát. Erről jut eszembe, hogy pár hete, pont az engedelmesség, és a családikutya mintaképe, egy goldenretriver rontott rá a mi kutyánkra a kutyasuliban. Mondjuk ez azért fordulhatott elő, mert nagyeszű apuka a 20 kilós kislánya kezébe adta a 30 kis kutyájuk pórázát, és persze az eb nem fogad szót a kislánynak. Miért is tenné, hiszen nem ő a főnök...

2009. márc. 12. 12:32

Érdekesek ezek a "bizonyított tények". Általában az ilyen cikkekben leírják, hogy tény, de azt nem, hogy ezt milyen vizsgálatok bizonyítják. Fogtak 20-20 kutyát 10 fajtából (és akkor az nem egy reprezentatív minta) és teljesen ugyanolyan körülmények között felnevelték őket, majd megnézték 10 év múlva, hogy melyikük viselkedése változott negatív irányba? Ugyanmár.

Elég sokáig jártam kutyaiskolába, ahol egyébként döntő többségében németjuhászok voltak. Borasztó engedelmesek voltak, (nem a fajtájuk miatt, hanem azért mert hónapokig jártak suliba), de nem egy volt közülük, akiket a gyakokrlatok közti szünetekben azonnal zárni kellett a kennelbe, mert nem tudtak megmaradni a többi kutya között.


Rengetegszer kapom meg az utcán stb..., hogy "harci kutyát" tartok, és, hogy ez mennyire nem biztonságos. Tény, hogy rengeteteg agresszív pittel, staffivel, rotival stb... lehet találkozni és sokkal kevesebb labradorral, vizslával stb... De azért a miérteket is lássuk, hiszen erősebb alkatú kutyákat, nagyon sokan státuszszimbólum miatt vesznek, vagy kifejezetten őrzésre, védésre és beléjük nevelik az agressziót, ahogy egy labradorba pedig azt, hogy cukika, család kedvence kutya. Ez a szocializáció.


A bizonyított tényekről egyébként még annyit, hogy egy néhány éve megjelenő talán KSH statisztika szerint, a Magyarországon az elmúlt 50 évben regisztrált kutyatámadásoknak döntő többségét németjuhászok követték el. Csakhogy, azért érdemes a dolgok mögé nézni. Ez elég nyilvánvaló, hiszen, az elmúlt 10-15 évet nem számítva, a németjuhász volt a legelterjedtebb divatos fajta, nagyon sokan használták őrő-védő funkcióra testalkata miatt, így a nagy számok törvénye alapján, egyértelmű, hogy ez jött ki a statisztikában. Csak magyarázatot általában nem szoktak az ilyen okoskodások mellé füzni.

73. pemete
2009. márc. 12. 11:45
Öregkorára természetesen lehet a kutya is szenilis, meg stb, vagy esetleg lehetnek fájdalmai amiről nem tudunk, és ezt vehetik a gazdik ok nélküli behülyülésnek. Egyébként van olyan kutyafajta amit nem tartanék gyerek mellett, mert persze minden nevelés kérdése, de ha mondjuk egy kistestű kutyáról van szó, akkor könnyen előfordulhat, hogy félni fog a gyerektől, vagy megijed tőle, és megharapja félelmében. Nilván nem ugyanaz, ha egy ilyen kistestű kutya harap meg, mint ha mondjuk a miénk harapna, de az igazság az, hogy a nagyobb testű kutyák sokkal nyugodtab természetűek nagy átlagban. Tény, hogy a Dobermann hajlamos az öregkori megbolondulásra, de sok ember is:p Én mondjuk se dobermannt, se rottweilert nem tartanék a gyerek mellett, de nem kizárólag ezért, hanem nekem nem tetszenek ezek a kutyák.
2009. márc. 12. 11:27
Ja és nincs olyan, hogy ok nélkül behülyül egy állat. A behülyülésnek mindig oka van, legfeljebb nem vesszük észre, mert nem vesszük a fáradtságot ehhez.
71. Alexa77 (válaszként erre: 69. - Benvik)
2009. márc. 12. 11:26
Én egy állatban - főleg, ha én neveltem - hamarabb megbízom, mint sok emberben. Még sosem csalódtam. Az állatok kiszámíthatóak, pontosan lehet tudni, mire hogyan reagálnak. Ha ismered, hogyan működnek az ösztöneik és ehhez társítod a tanult magatartásformákat, nem csalódhatsz. Ismerni kell az állatokat. Bennük nincs szándékos rosszindulat. Ha érted a nyelvüket, a legjobb barátaid. Sajnos az emberek többsége nem haljandó megtanulni "állatul", viszont elvárja, hogy az állat tanuljon meg "emberül". Ez ebben a formában nem sikerülhet és nincs is értelme elvárni. Venni kell a fáradságot és kiismerni az adott állatot. Ha mindezt hozzáértéssel teszed, csupa jóra számíthatsz. Érdemes megtanulni.
70. L.Niki18 (válaszként erre: 69. - Benvik)
2009. márc. 12. 11:13
Lehet akadnak olyanok is, de ezt a cikkben úgy írták le, hogy többsége...!
69. benvik (válaszként erre: 63. - L.Niki18)
2009. márc. 12. 10:47
Ezt cáfolnám. A barátnőmnek fajtiszta németjuhász kutyája volt. Nagyon jól nevelt, szelíd kutya volt. A szájában is lehetett akár turkálni, mindent eltűrt. Egyszercsak behülyült, minden jel nélkül, és nekiment a gazdijának:-( Én most tervezem a kutyavásárlást gyerek mellé. Szerintem semmi akadálya, de felügyelet mellett. Jelenleg is van két macska a lakásban. Szelídek, nem bántanak, de akkor is felügyelet mellett játszhat vele a gyerek. Egy állatban soha nem mernék megbízni.
2009. márc. 12. 10:43
Amugy, szerintem is ugy van, hogy a faj nem kulonosebben szamit...mert lattam nagyon jambor nemetjuhaszt es lattam idegbajos foxit es tacskot is...no, meg lattam nagyon vad rotit is, ugyanakkor lattam olyat amelyik meg egy macskatol is felt a 40kg.-javal egyutt...
2009. márc. 12. 10:39
Sajnos ebben eggyet ertek...ugyanis nekem a Bella 12 eves, es mar nagyon bogaras...lehet az is szamit, hogy ivartalanitva volt es soha nem volt kolyke...de arrol sem kell megfeledkezni, hogy a genek nem hazudnak, mert barmennyire nem akartam, hogy vad kutyam legyen megis az lett...a csaladtagokkal nincs baj, de az idegeneket, reszegeket es az idegen kutyakat se birja...Mindenki a csaladban jobb szerette volna, hogy ne legyen vad...de egyszeruen semmit sem tudtunk tenni ellene...pedig nem neveltem agresszivan es pici koratol velunk volt...az eggyetlen jo pontja, hogy gyerekeket soha nem bantott, de volt ugy a szemetesnek megfogta a nadragjat...
66. L.Niki18 (válaszként erre: 64. - Beathryche)
2009. márc. 12. 10:31
Én ezt egy olyan cikkben olvastam, hogy ez egy bizonyított tény. Akárhogy neveled. A kutyák idős korukra behülyülhetnek sajnos. Nem egy pélát tudok rá mondani.
65. Csiga78 (válaszként erre: 64. - Beathryche)
2009. márc. 12. 10:28
Osztom a véleményedet.Sajnos,amikor kutyatámadásokról olvasok,én akkor nem a kutyát hibáztatom,hanem a gazdát.Ugyanis véleményem szerint ő neveli,tanítja,ugyanúgy mint a gyerekünket.Nem véletlen,hogy olyan a kutya mint a gazdája.Ugyanis (szerintem) a kutya "felveszi" a gazdi tulajdonságát.
2009. márc. 12. 09:41

Én a saját részemről tartózkodnék az olyan kijelentésektől, hogy az ilyen, vagy olyan fajtájú kutyák a legszelídebbek, a legokosabbak, a leggyerekszeretőbbek a legagresszívebbek stb...

Ez csak és kizárólag szocializáció kérdése. Az a kutya lesz agresszív, akit annak neveltek, vagy éppen sehogy sem nevelték. A szelíddel ugyanez a helyzet.

2009. márc. 12. 09:16
Szerintem is a németjuhász kutyák a legszelídebbek és öreg korukra sem hülyülnek meg mint más fajta kutyák, mint pl. Dobberman...sorolhatnám ide a kis termetűeket is.
62. Alexa77 (válaszként erre: 61. - Pemete)
2009. márc. 11. 19:23

Ez így szép, legalább mindenféle kutyát szeret valaki.:-) Amúgy az én Axim nagyon rövidszőrű, ha emlékszel a régi, NDK-s típusú német-juhászra, na ő olyan. Van róla kép az adatlapomon, meg valahol a naplómban is.

Megnéztem a tiéteket is, aranyos nagyon! Na meg a gyerkőcös képek is édesek!:-)

61. pemete
2009. márc. 11. 15:56
Én egyet nem szeretek a németjuhászban, a nagy szőrét:) Nekem inkébb a rövidszőrű kutyák jönnek be. Illetve pontosabban fogalmazva, nekem a bull tipusú terrierek jönnek be:DDDDD Mindenki elfogult valamelyik fajtával kapcsolatban, nemigaz?
60. Alexa77 (válaszként erre: 59. - Pemete)
2009. márc. 11. 15:46

:-))

Még a német-juhászomra is csóválják a fejüket, mondván, túl nagy!

59. pemete
2009. márc. 11. 15:45
Na ezt aztán jól megaszontam:DDD
58. pemete (válaszként erre: 57. - Alexa77)
2009. márc. 11. 15:45
Igen, bár nálunk általában a megbotránkozás megy, hogy ilyen vérengző vadállatot tartani a gyerekkel együtt... Igaz, hogy nincs nála jámborabb kutya, és mindenkinek örül, de sebaj. Legalább így nem jön oda senki, hogy hozzányúljon a gyerekhez, úgysem szeretem ha valak is hozzányúl!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook