Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 2 és egy 4 éves gyereket le lehet szoktatni a lakásban rohangálásról? fórum

Egy 2 és egy 4 éves gyereket le lehet szoktatni a lakásban rohangálásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 8. 13:01
Sziasztok! Az Én babám még nem rohangál a lakásban, mert még a pocakomban van, de a felettünk lakó kölyök folyamatosan rohangál és engem személy szerint eléggé idegesít, és legszívesebben felmennék megmondani, hogy vigyék a gyereket a játszótérre rohangálni, ja és ráadásul ez egész nap megy, éjjel is. Én biztosan nem fogom hagyni, hogy rohangáljon, mert tudom milyen rossz lesz az alattunk lakóknak. De a földszinten persze hagynám rohangálni! :)
2009. szept. 1. 20:41

Szerintem le lehet... rohangálják ki magukat a játszótéren, otthon pedig valami más -(rajzolás, szinezés, diafilm vetítés)- elfoglaltságot kell nekik keríteni.

De az sem mindegy, hogy mennyit és hogyan rohangálnak...mondjuk tesznek pár kört emberi időben, vagy este órákat dübörögnek:-)

2009. szept. 1. 20:35
nem
31. xti_
2009. szept. 1. 20:06
csak akkor, ha kirohangálhatják magukat máshol.
2009. aug. 30. 21:46
Miért kéne leszoktatni őket a rohangálásról? Hadd szaladgáljanak csak!
2009. aug. 30. 20:58
Nem.Valahol ki kell engedniük a gőzt.
2008. dec. 14. 17:58
Ha még azt írod, hogy az alattatok lakót zavarja, de látom nem. Majd megtudják ezek a szomszédok, hogy ekkora gyereknek bizony van mozgásigénye! :)
2008. dec. 14. 17:52

többet kéne őket vinni a szabadba...mondjuk 2 és 4 évesnél szerintem a rohangálás az egészségesebb.

Vagy üljenek összezárt lábbal egész nap, ahogyan "illik"?

2008. dec. 14. 14:44
Minek leszoktatni?Gyerekek.És mindenki azt csinál a saját lakásában amit akar
25. Leoborta (válaszként erre: 23. - _kleo_)
2008. dec. 14. 14:20

Normális dolog!

A szomszédoknak meg kívánok hiperaktív bőgőmasina ikreket mihamarabb!

A lányom (8 éves) tegnap este 9-kor lefekvés után "suttyomban" még ugrókötelezett egyet, mikor kitettem a lábam a szobából. Azt sem tudom, honnan vette elő, és zengett a ház tőle. Dübörgött, mit egy tank.

24. mtt80 (válaszként erre: 23. - _kleo_)
2008. dec. 6. 10:07

Így igaz, ahogy írod!

Nem bennetek van a hiba, hiszen amelyik gyerek nem rohangál néha, az nem is gyerek. Vagy éppen nagyon beteg gyerek. Az én kisfiam is igazi ördögfióka, és néha már sok, de amikor 40 fokos láza volt, és csak feküdt, akkor bizony visszakívántam azt az elevenséget, amilyen mindig szokott lenni!


Majd ha nekik is lesz gyerekük, akkor majd másképp állnak a dolgokhoz. Legalábbis reméljük! Addig meg had tanuljanak!

23. _kleo_
2008. dec. 5. 20:57

A vicces az, hogy nem panel, hanem új építésű, tégla, extra hangszigeteléssel, meg minden. S az én gyerekeim sem haramiák.


Mindenesetre köszönöm, hogy megnyugtattatok, hogy nem bennünk van a hiba, hanem inkább egy emelettel följebb kellene egy kis toleranciát tanulni.

22. mtt80
2008. dec. 5. 20:47

Szerintem nem, de nem is kell!

A gyerek azért gyerek, hogy rohangáljon!

A szomszédok meg nem szólhatnak egy szót sem, max. ha este 10 után csinálják.

21. msjuli
2008. dec. 5. 20:43
Teljesen normális, ha délután rohangálnak. az én fiam 5éves, a lányom 20 hónapos. ugyan ezt csinálják, ha nem tudunk kimozdulni otthoinról. plusz extra a szomszédoknak, hogy a fiam előszeretettel dobol mindenen amit talál. először próbáltam nem engedni, majd csak ceruzával, de életveszélyes amikor eltörik a cerka és ezer szilánkre törik így vettünk igazi dobverőt. most azzal püföli a fotelt. Szerencsére a házban szinte mindenki gyerekes így kölcsönösen toleráljuk egymás kisebb-nagyobb gyerekeit. Szerintem mindenhol ez lenne a normális.
2008. dec. 5. 20:38
Nálunk is probléma volt a szaladgálás, de csak az alsó lakókat zavarta. Ugy tudom a hanglefelé megy és nem föl felé. Persze én se tudtam leszoktatni őket, de majd kinövik. Kitartás :-)))
2008. dec. 5. 20:35

Sziasztok!


Nekem volt egy érdekes sztorim.Igaz nem gyerekkel kapcsolatos,viszont tanulságos lehet.Egyik szomszédomék hálószobája a mi hálónk falszomszédja volt.Este 8 és 10 között képtelenség volt pihenni vagy Tv-ni,vagy akármit,mert állandóan őket kellett hallgatni,ahogy hancúroznak.Egyik este 6 felé bekapcsoltam a zenét ELÉG HANGOSRA,elmentem fürdeni és jó sokáig engedtem a vizet,persze véletlenül.Kopogtak,kiszálltam a kádból ,az ajtóban áll a szomszéd fiú,hogy legyek olyan kedves,hallkuljak el,mert nem tudnak pihenni.Kedvesen rámosolyogtam,hogy rendben,viszont én is kérném,hogy esti tornagyakorlatukat próbálják kissé halkabbra venni és kevésbé falpotyogtatósra,mert néha én is szeretnék pihenni,meg egyébként sem hallom akkor a saját hangomat.:-)Szerintetek,mi volt a reakció?Többet nem jött,vörös arrcal ,sűrű elnézéskéréssel távozott.


Ha ez nem jön be,akkor hirtelen akadjon valami elintéznivaló dolgod és bízd rájuk 10 percre a gyerkőcöket,de akkor,amikor épp a legelevenebbek.Hátha segít.

Illetve ha ez sem jön be,akkor mond,hogy nem a gyerkőcök olyan hangosak,hanem téged kerget a párod sodrófával,vagy valami mással.:-)

Valamelyik tutti hatásos lesz.

Esetleg hívjátok át öket is egy jó kis fogócskára.

Remélem találtál használható ötletet.:-)

2008. dec. 5. 20:35

Nem lehet leszoktatni, de ne is akard :)

Muszáj elviselniük ennyi zajt.

17. ilchie
2008. dec. 5. 20:35

Erről szól a gyerekkor.Játék...játék...játék:)És ez így van jól.CSak sajnos néha a felnőttek belelépnek ebbe az idilli világba.

Szomszédok meg el is költözhetnek akár.Van még panel:)

16. 2d5a00656a (válaszként erre: 11. - _kleo_)
2008. dec. 5. 20:33

Miért van más? :D

Vagy az elején tündér vagy később abőgősből lesz az de olyan nincs hogy 18 évig tündér legyen,az nemgyerek hanem ufo!!!

A gyerekeknek rossznak kell lenniük/felnőtt mértékkel/különben ha nem azok akkor gyorsan aktuálissá válik egy lázmérés!!

15. _kleo_
2008. dec. 5. 20:32
Az alattunk lakót egyébként nem zavarja, idős házaspár, nekik is voltak kisgyerekeik. A fölöttünk lévő fiatalok viszont nem állják.
2008. dec. 5. 20:31
NEM!!!!!
2008. dec. 5. 20:30
Az én fiaim már 10 és 7 évesek, de sokszor még este fél 8-kor rohangálnak a szobájukban, meg sikongatnak. Persze rájuk szólok mindig, hogy legyenek halkabban mert nem csak mi lakunk a házban, de hatástalan a rászólásom. Úgy hogy nem nagyon tudod őket leszoktatni erről.
2008. dec. 5. 20:30
Az én gyerekeimnek reggel 6-kor jutott eszébe kiborítani a fakockát a parkettás padlóra. Eszembe jutott nekem is az alattunk lakó, de mikor találkoztunk és megkérdeztem, hogy nem zavartuk-e, akkor azt mondta,hogy neki is voltak kicsik a gyerekei, tudja milyen az.
11. _kleo_
2008. dec. 5. 20:29
Most terveznek babát. Már nagyon várom hogy nekik is egy igazi kis bőgőmasinát, vagy egy extra mozgásigényűt sorsoljon az élet.
2008. dec. 5. 20:29
Szerintem lehetetlen! Az én két fiam 5 és3 évesek minden hiába... Kiabálás,szépen kérés,fenyítés,büntetés,tök mindegy.Ők csak szaladnak és kész.Szerencsénkre kertes házunk van,panelból már rég kitiltottak volna minket. Minden ember csak akkor érti meg a családosokat,amikor ők is azzá válnak. Addig ádáz ellenségek! tapasztalat...
2008. dec. 5. 20:28
Nem, fél 8-tól fürdés van, fél 9-kor már mindkettő alszik. Reggel is 7 körül ébrednek, de akkor nem szoktak rohangálni. Tipikusan délután 4 és 7 között futkároznak. Még azt sem mondhatja, hogy pihenőidőben. De azt hiába magyarázom neki, hogy két egészséges gyerek így működik, mert nem érti.
8. 2d5a00656a (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2008. dec. 5. 20:27
Ráadásul még fiatalok is???
2008. dec. 5. 20:25
Amúgy meg le kellene cserélned a szomszédot. Gondolom a gyerek nem este 10 után szaladgál?
2008. dec. 5. 20:24
Nem biztos, hogy le tudod szoktatni őket, de beszállhatsz harmadiknak fakanállal a kezedben. Akkor nem csak rohangálás, hanem kiabálás, sikongatás is lesz.
2008. dec. 5. 20:24
És jön nekem, hogy találjunk megoldást, mert nem bírják elviselni, hogy órákig rohangálnak a gyerekek. Persze órákig nem rohangálnak, de egy-egy tíz-húsz percet szoktak fogócskázni, mint minden rendes gyerek. Főleg ilyen időben, mikor nem tudunk egész nap kimenni. Mit lehet kezdeni az ilyen szomszédokkal? Persze fiatal pár, gyereket csak messziről láttak még.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook