Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed után elmehetek e táppénzre bármilyen okból, hogy megmeneküljek a kevés gyestől? fórum

Gyed után elmehetek e táppénzre bármilyen okból, hogy megmeneküljek a kevés gyestől? (tudásbázis kérdés)


7. encike 2 (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2008. aug. 19. 17:37
Pedig kevesebb lesz, én ebbe a csapdába estem. Ha teheted vedd ki a szabikat, utána tp, és szülési szabi. Igy jobban jársz.
2008. aug. 18. 13:05

Én úgy tudom, hogy a táppénz miatt nem lesz kevesebb a következő gyedem , mert mivel az utóbbi 2 évben nem volt 180 ledolgozott napom, mivel gyeden voltam -ezért nem abból számolják majd a következő gyedet, hanem abból a bérből, ami után most is kapom a gyedet.

Vagy rosszul tudom? Elég nagy a káosz a fejemben ebben e a témában.:-))

5. Dolorex (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2008. aug. 18. 12:48

Szerintem beszélj a háziorvosoddal őszintén, hogy miután lejár a GYED, és letelik a munkáltató által kiadott szabi, ki fog rúgni (hiszen, ha nem tudsz visszamenni dolgozni, akkor ez egy jó alkalom a munkáltatónak, hogy megváljon a kismamától).

A háziorvos lehet, hogy tud javasolni valamit, addig meg keress bölcsit, másik állást, hogy mire visszamész a táppénz után, ne maradjatok pénz nélkül... Munkahely mellett is jár a GYES, ha max.8 órát dolgozol...

2008. aug. 18. 12:45
Szerintem nem érné meg elmenni táppénzre! Mert utánna meg kevés lenne a gyeded, amit a második lurkó után kapsz! Én szabadságra mentem el, és utánna táppénzre, bár nekem nagyon sok szabim gyűlt fel! Mindenképpen munkaügyessel kéne megbeszélni, vannak itt a neten is tanácsadó helyek, ahol segítenek!
2008. aug. 18. 12:40

Nagyon szeretnék teherbe esni, de nem skerül.A kisfiam 1 hónap múlva 2 éves, letelik a gyed, de nincs bölcsödei hely. Kénytelen vagyok itthon maradni, de a gyesből nem lehet megélni.

Nem ismerem a jogszabályokat, de hátha valaki itt volt már hasonló szituációban.

Mit csináltatok?

Előre is köszi a segítséget!!!!

2008. aug. 18. 12:40
Nem tudsz visszamenni dolgozni? Gyes mellett lehet. Biztos el tudsz menni valamennyi ideig táppánzre, de hónapokra nem - szerintem.
2008. aug. 18. 12:37
Gyed után elmehetek e táppénzre bármilyen okból, hogy megmeneküljek a kevés gyestől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook