Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A férjem kapja a GYES-t, mindketten dolgozunk. Elmehetek táppénzre a kicsi jogán, ha beteg lesz? fórum

A férjem kapja a GYES-t, mindketten dolgozunk. Elmehetek táppénzre a kicsi jogán, ha beteg lesz? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 24. 15:13
Az a személy maradhat otthon a kicsivel aki a GYES-t kapja, sajnos a másik csak szabival tudja megoldani az ápolást.
2010. nov. 24. 12:17

A férjem gyes-en van, az nem azt jelenti, hogy lógatja a lábát, ugyanúgy dolgozik mint én.


Szerintem ez teljesen indokolatlan szabályozás! Olyan helyzetbe kerül az ember, mintha egyedülálló szülő lenne. Csak az egyik lehet otthon, pedig van két szülő! Mi van, ha a férjem nem tud eljönni? Vagy "csak" elúszna a munkájával, és fél-fél időben megoszthanánk, ha nem lenne ez az ostoba szabály! Semmi értelme, annyira bosszant.

7. Szilvamama (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2010. nov. 24. 08:20
Ez nekem is így rémlett, persze nem vagyok biztos benne.
6. Ritmus (válaszként erre: 4. - Roslin)
2010. nov. 24. 00:06
Egy ismerősöm fizetés nélkülivel oldotta meg. Mondjuk ott ő volt GYES-en is.
2010. nov. 23. 23:42
Sztem Te nem mehetsz el, a férjed pedig úgyis GYES-en van, ezért nem jogosult a táppénzre.
2010. nov. 23. 20:12
Hát ez elég gáz, mert mi van, ha a férjem nem tud otthon lenni és beteg lesz a gyerek? Fizetés nélküli szabi????
2010. nov. 23. 19:08

Ha a szülők közös háztartásában élő gyermek után az egyik szülő gyesben, gyetben részesül, ugyanazon gyermek után a másik szülő gyápra nem jogosult.


(Munkaadó Lapja, és a TB honlapján is ugyanez szerepel)


Tehát értelmezésemben, ha a férjed kapja a gyest, akkor ő veheti igénybe a gyáp-ot is.

2010. nov. 23. 19:01

Ma a munkahelyemen azt mondták, hogy nem mehetek a GYES miatt tp-re. De erről eléggé egymásnak ellentmondó infók vannak.


Nagyon örülnék jogszabályi hivatkozásnak, ha valaki tud segíteni.

2010. nov. 23. 19:00
A férjem kapja a GYES-t, mindketten dolgozunk. Elmehetek táppénzre a kicsi jogán, ha beteg lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook