Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed számítása, hogyan? fórum

Gyed számítása, hogyan? (tudásbázis kérdés)


14. messz
2014. jan. 8. 14:00
Igen ,ettől félek én is,h ha arcoskodok,akkor visszavaszi bérem és az már nem jó köv,gyed számításnál :(
13. ájrin (válaszként erre: 12. - Messz)
2014. jan. 8. 13:49

a tp 1/3-od a tb fogja határozatban kiróni rá.

csak akkor veheti vissza a béredet kevesebbre, ha munkaszerződésben rögzítitek és azt te is aláírod.

egyébként nem.

csak az a baj, hogy a munkáltató van erőfölényben.

12. messz
2014. jan. 8. 13:18
És,ha a főnököm bedurcizik(mert nem akar 1/3 táppénz hozzájárulást fizetni),akkor megteheti,h visszaveszi a bejelentett bérem minimálbérre??
11. messz
2014. jan. 8. 13:08
köszi :)
10. ájrin (válaszként erre: 9. - Messz)
2014. jan. 8. 09:12

Szia,

- január 1-től él a jogszabály:)

- annyi nap táppénzre vagy jogosult, ahány napig biztosított voltál. Gyed alatt is biztosított voltál.


OEP-hez tudsz fordulni.

2014. jan. 7. 15:11

Nos,a munkáltatóm bérszámfejtője szerint:

-még nem él a jogszabály,tehát vagy gyed-re vagyok jogosult vagy táppénzre

-annyi nap táppénz jár,amennyi napot 2013-ban dolgoztam,tehát semennyire,mert gyed-en voltam...

Ilyenkor kihez tudok fordulni?????

2014. jan. 5. 12:46
Biztos h a szerzodes szerinti beredbol en szules elott vegig tappenzen,gyesen voltam es nekem is abbol szamoltak..szabidat remelhetoleg nem vetted meg ki,mert ha igen az bekavar akkor annak kapod a 70%-at,nalam ez volt,toroltetni kellet a szabit h normalis penzt kapjak..
2014. jan. 5. 10:59
De azt ugye jól mondta nekem oep,h ha gyeden vagyok nagyfiammal,és van egy pocaklakóm,akkor pocaklakómmal elmehetek táppénzre,attól még a gyed-et is kapom (a nagyfiam után)... Többen rémisztgetnek,azzal,h ilyen nincs...
6. ájrin (válaszként erre: 4. - Ájrin)
2014. jan. 4. 19:08
bocs, a Te esetedben:) De biztos lehetsz benne, hogy így van, ezzel is a munkámhoz tartozik.
2014. jan. 4. 17:02
köszi :) remélem így lesz...
4. ájrin (válaszként erre: 3. - Messz)
2014. jan. 4. 11:32
az ő esetében nem így van. van olyan eset, amikor igen, de ez nem az.
2014. jan. 4. 11:28
Hát az jó lenne.Van aki szerint ha gyes alatt születik kistesó akkor minimálbérből szoktak számolni...
2014. jan. 4. 11:17

Szia,

a szerződés szerinti béred lesz az alap, de max a minimálbér kétszerese alapján.

Ebből számolják a 70%-ot.

2014. jan. 4. 10:58
Tavaly egész évben gyed-en voltam.Idén márciusig gyed+táppénz,majd gyes+táppénz.A kicsi júliusban születik,ha minden igaz.Ilyen esteben vajon miből számolják új gyed-et.Ha jól tudom táppénzből,gyed-böl nem számolnak...szerződés szerinti bér??(hisz nem lesz 180 nap bérezett napom a két gyerek születése között)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook