Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Makrók számítása fogyáshoz fórum

Makrók számítása fogyáshoz (beszélgetős fórum)


2021. ápr. 9. 20:30
Én (ffi) 190/95-ről 3 hét alatt 8 kg-t fogytam, mert a helyesa arány kb testmagasság-100-110. Reggelire 1 szelet kenyér, hús, felvágott, vaj, semmi cukor. Ebéd leves, főzelék. Vacsora vagy mint a reggeli, vagy ha főtt étel, akkor vagy tészta, vagy krumpli. Lényeg: vagy kenér, vagy krumpli, vagy tészta, sok főzelék, zöldség, leves, semmi cukor.
16. michelle.r (válaszként erre: 12. - Borian)
2021. ápr. 9. 19:59

"ha rám hallgatsz, semmi értelme az ilyen vagy olyan divatos diétáknak"


😂😂😂

15. Kacsahercegno (válaszként erre: 11. - Jázi2)
2021. ápr. 9. 17:22
A kalóriadeficit a lényeg. Alapvetően amíg többet égetsz el mint amennyit beviszel, fogyni fogsz. Akkor is ha nem tartod grammra a 160g ch-t. Inkább törekedj az elején arra, hogy az 1500 kalória változatos, egészséges ételekből álljon. Ha egyszerre több szinten kezded korlátozni magad, és nem vagy hozzászokva, az egyenes út ahhoz hogy túl soknak érezd és 2 hét után feladd. Úgyhogy elsőnek szerintem tök elég a kalóriákat elkezdeni számolni, meg kitalálni olyan egészséges kajákat, nasikat, amik finomak és beleférnek a keretbe. Az elején úgyis megindul a fogyás, ráérsz később "szigorítani" hogyha kell.
14. Borian (válaszként erre: 13. - Jázi2)
2021. ápr. 9. 17:13
akkor teljesen jó az 1500, még pörög az anyagcseréd :-)
13. Jázi2
2021. ápr. 9. 16:33
22 eves vagyok:)
12. Borian (válaszként erre: 11. - Jázi2)
2021. ápr. 9. 15:49

én inkább a zsírt csökkenteném, ha kevésnek érzed a szénhidrátot (a z-gy-ben is van, pedig az kell a rostbevitel, vitaminok miatt is)


keress rá az okostányérra a neten, az most a legkorszerűbb táplálkozási ajánlás az egészséges, kiegyensúlyozott étrendhez, és az alapján próbálj kimatekozni egy 1500 kalóriás diétát


jut eszembe... az is kérdés volt, hogy az sok vagy kevés

megkérdezhetem, hány éves vagy?

11. Jázi2
2021. ápr. 9. 15:21

Igy az lenne a legjobb ha az 1500kaloriat osztanam el?:)

Valaki irta hogy 158-160g szenhidrat nagyon keves, viszont 1400-500 kaloriaba csak ennyi fer bele mert akkor hol a zsir es feherje? Erre is szuksegunk van 😊

10. Borian (válaszként erre: 9. - Jázi2)
2021. ápr. 9. 15:04

így már értem :-)


ha rám hallgatsz, semmi értelme az ilyen vagy olyan divatos diétáknak

felborulhat a szervezet egyensúlya, ettől az elején lehet, hogy gyorsabb a fogyás, de végül semmivel sem több, mint normális, kiegyensúlyozott diéta esetén, viszont betegségeket okozhat


a szénhidrátot önmagában csak akkor kell csökkenteni, ha cukorbeteg vagy vagy inzulinrezisztenciád van

2021. ápr. 9. 14:43

Mikro: elemi rostok, asvanyi anyagok, vitaminok

Makrok: szenhidrat, feherje,zsir

Ezek aranyat ugy kell osztani hogy a szervezetnek jo legyen

Pl 1g feherje= 4kaloria

1g zsir=9kaloria

Szenhidrat=ugyanugy 4 kaloria

Es ezt kell egeszsegesen leosztani attol fuggoen milyen dietat kovetsz. Pl ketogen dietaban a zsir magas, a szenhidrat nagyon alacsony olyan 50g alatt

Szenhidratcsokkentett dietaban pedig szinten a szenhidrat csokken es a tovvit ugy kell osztani hogy jo legyen.

Na nekem ezzel van nemi problemam😃

2021. ápr. 9. 14:14
én eddig makrókról csak az excel-ben hallottam, mit jelent ez a fogyókúrában?
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Jázi2)
2021. ápr. 9. 11:31
Vannak telefonos applikációk, pl. Yazio, Myfitnesspal, ahol meg tudod adni a paramétereid, mennyire vagy aktív, hányszor sportolsz stb. és kiszámolja, mennyi bevitel mellett mennyi idő alatt éred el a célod. Kalóriát is, makrót is. Illetve a kajáidat is tudod benne vezetni, ősszeadja hol tartasz, mennyit ehetsz még aznap. Nekem 1400-1500 kcal jónak hangzik mondjuk egy edzős napon. Az 1200 túl kevés, ha aktív vagy mellette.
2021. ápr. 9. 10:11
Köszi a választ :) és a makrókat hogyan osztottad?
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Jázi2)
2021. ápr. 9. 09:44

Ki kell tapasztalni, mert az 1200 Kcal egy átlagos minimum.

Az én fogyásom pár évvel ezelőtt (és én nem voltam 156 cm sem, csak 152) kb. 1400 Kcal és egyre több mozgás mellett indult el.

2021. ápr. 9. 09:22

Nem értem miert sok?

2100ra lenne szuksegem ahogy kiszamoltam, a munkam neha szaladgalos, es heti 3x tornazok.

Igy vittem le 1500ra.

1200kellene fogyasztanom?

2021. ápr. 9. 08:38

Kaloriabazis.hu


Itt mindent megtalálsz.


1500 kalória? 156 cm-es magassághoz?


Hát ez nagyon sok!

2021. ápr. 9. 01:24

Van ehhez hasonló fórum.

Kalória bevitelt akkor érdemes számolni, ha a kalória kivitelt is tudod mérni.

Azt tudni kell, hogy a test hozzászokik egy menetrendhez, akkor azt akaratlanul is tartani fogja, mint a étkezés. Legelőszőr ezt a menetrendet kell módosítani az étkezés, mozgás, pihenés hármasában. A fogyás-hízás a kalória mérlegtől függ. Ha fogyni szeretnél, akkor a kalória kivitel a fontosabb. Itt inkább csak nagyság rendileg, vagyis érzékelten számold. Neked fontosabb figyelni, hogy a bevitel után több legyen a kivitel. Illetve csökkentsed a bevitelt. Ha drasztikusan csinálod, akkor a szervezettednek energia éhsége lesz és tartalékolni fog, úgyhogy fokozatosan változtass. Az első dolog, hogy az energia éhséget csökkentsed. Vagyis olyan ételt fogyasszál, ami kevés kalóriát tartalmaz, de sok energiát a szervezetnek, mint vitamint és ásványi anyagokat, amitől feltöltődik a szervezet. második dolog, hogy ne alakuljon ki éhség érzet, mert akkor többet tartalékol a szervezet. A harmadik, de mind ezeknek a eredője is hogy legyen rendszeresség, menetrend. Az éhség érzetet csökkenteni lehet. Erre jó megoldás, ha evés előtt megiszol két pohár nem hideg vizet. Ez csökkenti a gyomorsavat, és így gyorsabban fog jól lakni. Ne fogyassz annyi étel, hogy telítődj, hanem csak annak háromnegyedét. Evés előtt érdemes gyümölcsöt, vagy zöldséget fogyasztani, amitől a gyomor és a szervezet előbb jut vitaminhoz és ásványi anyaghoz. Többen helyen azt írják, hogy este hat óra után ne együnk. De ez egy éjszakás műszakban legalább tizenkét órás éhezés. Normál esetben a pihenés előtt legalább két-három órával már nem érdemes enni, ezzel elkerülve a kalória lerakodásokat. Éjszakai műszak után, vagy ha fáradt vagy, de éhes is. Akkor arra kell törekedni a szervezet energia bevitele meglegyen gyümölccsel, vagy zöldséggel, illetve a gyomorsavat csökkentsed. Ezt kis mennyiségű szénhidráttal érdemes, vagy fehérjével. A zsír bevitelt pihenés előtt mindenképpen kerülni kell.

A fogyás első szakaszában lehet némi fáradság érzet, ami teljesen megszokott, mivel elkezdődött a szervezett megszokott energiaháztartásának a megváltozása. Ha már kicsit könnyebnek érzed magad, akkor a torna mellé kardió mozgást érdemes végezni. Ennek talán legegyszerűbb formája a futás. A hosszú távok helyett legalább húsz perc futás mindenképpen ajánlott, hogy a hasizmok helyre rázzák az emésztést. A vitamin és ásványianyagokat szintetikus módon, tablettákkal, vagy étrendkiegészítőkkel is lehet, de ezeknek a felszívódása gyengébb és drágább vizeletet eredményez. Úgyhogy érdemes természetes vitamin forrásokkal és rostokkal fogyasztani. A magnézium fontos a izmok működéséhez és idegrendszernek is jót tesz. De a magnézium felszívódásához fontos a B6 vitamin, ami viszont éhség érzetett csinál. Ebben az esetben javaslom a magnéziumos ásványvizeket, mert azokban olyan formában van jelen, ami minimális B6 vitamin jelenlétben is be tud épülni a szervezetbe. Így elkerülhető a B6 vitamin által keltet éhségérzetett. Sokak számár nem ízlik, de én javaslom a nyers zeller szár időnkénti fogyasztását. Mert megvan benne a szűkséges vitamin, relatíve sok gyomorsavat használ el, és az anyagcserét is segíti.

Ha tartós változás akarsz elérni, akkor nem kell kapkodni, fontos új és hatékony szokásokat, menetrendet alakítsál ki.

2021. ápr. 8. 22:33

Fogyni szeretnék. 22éves vagyok, 156cm 72kg. 55-58kg szeretnék lenni. Váltott műszakban dolgozom nappal 12ora, aztan ejszaka 12 es piheno vagy megint nappal. Heti 3x tornazok otthon

Mire figyeljek ejszaka? 1500kaloria jo lehet fogyashoz? Hogyan osszam a makrokat? 160g ch, 120-30feherje, 35-40g zsir?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook