Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyász feldolgozása hogyan lehetséges? fórum

Gyász feldolgozása hogyan lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2
52. meer
2019. jan. 23. 20:28

Régen írtak erre a fórumra...


Engem sajnos nagyon érint... Bárki tanácsát szívesen veszem, hogyan lehet feldolgozni a szeretett/imádott édesanya elvesztését...

2016. ápr. 14. 19:06
Sziasztok! tudom elég sokára írok, nem tudom sok ember hogyan éli túl ezeket a napokat,gondoltam majd jobb lesz, de nem, inkább egyre rosszabb elviselni a hiányát,hiába dolgozom, itthon egyedül vagyok, reggel és este is. előző hozzászólásokba olvastam egy verset az nagyon sok erőt adott.de nem tudom meddig bírom, ez a fajta érzés nem nekem való.míg hála hogy édesanyám él ha nem lesz nem tudom hogyan tovább,nekem ők a MINDENEIM.
2016. márc. 11. 17:16

Én az elején gondolatban rendszeresen beszéltem hozzá.Pl...tudom hogy most az következik...eddig te csináltad...megyek...nem felejtettem el.Vagy...tudom hogy te másképp döntenél,de nekem az most nem lenne jó.Olyanokat is...látod ez is elromlott,lehet hogy másikat kell venni.

Ne gondold hogy ilyet csak én teszek,mert lakik a közelben még két özvegyasszony,akik szintén úgy vélik hogy így könnyebb.Olyan mintha nem hirtelen lett volna vége,és még lenne valamilyen kapcsolatom vele,még ha gondolatban is.

2016. márc. 11. 12:16
Idővel. Az idő ami segít, de a hiányérzet megmarad. 14 év telt el, de sokat gondolok rá.
48. bobe212 (válaszként erre: 47. - Mausz egér)
2016. márc. 11. 11:47

Ez teljesen természetes. Minden, amit érzel most teljesen normális.

Én már attól is rosszul éreztem magam, hogy levegőt veszek, mert neki nem ment egyedül. Meg eleinte nem bírtam sajnálni a többi gyereket ha jöttek, hogy vérzik az ujjuk, vagy ilyesmi, mert a másik menynit szenvedett. Haragudtam, ha sütött a nap és szép idő volt. Zavart a zaj, a mások nevetgélése. Ha meg én mertem nevetni utána borzalmasan éreztem magamat.

Azt tedd, ami neked jó. Kicsi lépésekben.

GOndolunk rád...

2016. márc. 11. 09:29
Tegnap eltemettem drága feleségem,nem tudom rendben van-e de a temetéskor szinte nem tudtam sírni,és bármit csinálok, itthon mindig lelki ismeret furdalásom van,hogy csináljam vagy ne ő mit tenne,vagy míg itt volt nem csináltam most már minek,ő már nem mondja hogy de jó!
2016. márc. 8. 19:07

Nyugodjon békében.

Ez még fájni fog.Ilyenkor tudatosul,hogy végleges.A sírnál együtt sírunk a többiekkel,utána még beszélgetünk,emlékezünk rá.Később majd jön egy üresség,és a kérdés,hogyan tovább.

2016. márc. 8. 14:51

Sziasztok, közeledik a nap mikor végső búcsút veszek feleségemtől,egyre jobban csavargatja szívem a keserűség a fájdalom,nézegetem közös képeinket hol boldogok voltunk együtt, bízom hogy segít hogy csak a jóra tudjak emlékezni,nagyon erősnek kell lennem mert úgy érzem nem szeretne engem így látni,mert az őneki is fáj, hogy szenvedni lát.

isten nyugosztalja békében!!

2016. márc. 7. 12:00

Reményik Sándor: Kegyelem



Először sírsz.

Azután átkozódsz.

Aztán imádkozol.

Aztán megfeszíted

Körömszakadtig maradék-erőd.

Akarsz, egetostromló akarattal -

S a lehetetlenség konok falán

Zúzod véresre koponyád.

Azután elalélsz.

S ha újra eszmélsz, mindent újra kezdesz.

Utoljára is tompa kábulattal,

Szótalanul, gondolattalanul

Mondod magadnak: mindegy, mindhiába:

A bűn, a betegség, a nyomorúság,

A mindennapi szörnyű szürkeség

Tömlöcéből nincsen, nincsen menekvés!


S akkor - magától - megnyílik az ég,

Mely nem tárult ki átokra, imára,

Erő, akarat, kétségbeesés,

Bűnbánat - hasztalanul ostromolták.

Akkor megnyílik magától az ég,

S egy pici csillag sétál szembe véled,

S olyan közel jön, szépen mosolyogva,

Hogy azt hiszed: a tenyeredbe hull.


Akkor - magától - szűnik a vihar,

Akkor - magától - minden elcsitul,

Akkor - magától - éled a remény.

Álomfáidnak minden aranyágán

Csak úgy magától - friss gyümölcs terem.


Ez a magától: ez a Kegyelem.

2016. márc. 7. 11:59
Drága Mausz! Őszinte részvétem. Tudom, hogy most nagyon nehéz neked. Én 7,5 éve 35 évesen vesztettem el a férjem, aki akkor 39 éves volt. Erre nem lehet felkészülni, még akkor sem, ha az ember ésszel tudja, hogy beteg és jobb így Neki. A szív egyszerűen ezt a tényt nem tudja elfogadni. Én megéreztem, hogy mikor ment el. „Eljött” hozzám elbúcsúzni. (lehet, hogy ez furcsán hangzik) Sírj, ha sírnod kell, kiabálj, ha úgy érzed, hogy jobb tőle, csak ne fojtsd magadba a fájdalmat. A gyász egy folyamat, az utat bizonyos szempontból egyedül kell végig járnod. Próbálj meg mindig csak a holnapra koncentrálni. A fájdalmat nem tudod, nem lehet „megspórolni”. Éld meg a fájdalmat, de aztán engedd el! Muszáj. Magad miatt. Közhely, de igaz, hogy az idő segíteni fog. A fájdalom enyhül, de teljesen nem múlik el és megtanulsz együtt élni vele. Bár most elképzelhetetlennek tűnik, de idővel újra lehetsz boldog. Szerintem a feleséged is így szeretné.
42. Pipi57 (válaszként erre: 40. - Mausz egér)
2016. márc. 6. 09:15
Nyugodtan írj,ha úgy érzed ,hogy ez jót tesz a lelkednek.....
41. bobe212 (válaszként erre: 40. - Mausz egér)
2016. márc. 6. 09:09

Nem hagyunk magadra! Csak írjál, amikor úgy érzed szükséged van rá! Ne csak mások miatt, magad miatt is akarjál élni!! A feleséged is azt szeretné, hoyg te jól legyél. 47 évesen még sok-sok év áll előtted, lehetsz még boldog, akkor is, ha most ez elképzelhetetlennek tűnik.

Most csak engedd, hogy fájjon, sírjál, kiabáljál, minden szabad. Aztán majd lassan, apránként előrébb jutsz.

2016. márc. 5. 22:09

Köszönöm a vigasztaló szavakat. legyetek szíves ne hadjatok magamra. temetés után jelentkezem, magamról! 47, férfi, drága elhunyt feleségem mellett élek édes anyámmal aki vesebeteg, és bátyámmal aki rokkant ,most a feleségem elvesztése nagyon elkeserített, nem tudom hogyan bírom tovább.

muszáj erősnek maradnom a töbiekért.

39. Pipi57 (válaszként erre: 36. - Mausz egér)
2016. márc. 5. 09:38

Őszinte részvétem:(

Nehéz ilyenkor mit mondani,mert ezt csak az tudja, hogy milyen borzasztó érzés,aki átélt hasonlókat....

Vigasztaljon az a tudat,hogy neki már jobb így ,mert nem szenved tovább....

Sírj ,ha az könnyít... tapasztalatból mondom ,hogy a lelket könnyíti...valahogy majd túléled,mert az életnek menni kell tovább....

38. 5034e3957e (válaszként erre: 33. - Mausz egér)
2016. márc. 5. 09:22
Igen,az rendben van hogyha valamire ránézel akkor rögtön sírsz.Őszinte részvétem.Ez nagyon friss még,egy darabig még kell hogy sírj.Időnként még én is sírok még,pedig 5 éve már.Azzal sem lesz semmi baj ha később hallod a lakásban mintha ott lenne.Ezt más özvegyek is mondják,hogy mintha még sokáig jelen lenne.Próbálj mindig csak a szép emlékekre gondolni.Ne a kórházi ágyas arcára hanem a régebbire.És sírj ha úgy érzed hogy sírni kell,mert a lelkednek segítesz ezzel.
37. bobe212 (válaszként erre: 36. - Mausz egér)
2016. márc. 5. 08:39

Nagyon-nagyon sajnálom...


Most nagyon nehéz lesz. Sokáig az lesz. Igazából soha nem múlik el. Csak elviselhetővé válik. Olyanná, amivel lehet együtt élni. Mintha téglákat cipelnél a zsebedben. Nehezebb így járni, de lehetséges.


Én a gyerekemet veszítettem el. Akkor azt hittem ezt nem lehet kibírni. De eltelt 4 év, és itt vagyok. Tudom, hogy azt szeretné, hogy boldog legyek.


Keress segítséget, lehet, hogy msot még nem is érzed, hogy kell, de kelleni fog. Vannak sorstársi közösségek, vagy egy hozzáértő pszichológus, pszichiáter. Szükséged lesz rá...

2016. márc. 5. 06:44

Nincs már csoda, nem segített semmi,2016, 03 04 03-

órakor elment.pontban akkor ébredtem és míg nem telefonáltak valami okból nem bírtam abba hagyni a sírást , mintha megéreztem volna.el hoztam a cuccait, most még nehezebb,érdekes hogy ma is 3-kor felkellet kelnem.köszönöm a válaszokat, igen a barátok próbálnak segíteni, de estére egyedül vagyok.és ezen nem tud segíteni senki,ezt vagy így vagy úgy túl kell élnem. és még hányszor.

35. 3d787b167a (válaszként erre: 33. - Mausz egér)
2016. márc. 4. 12:25

Sírni bizony kell.

Beszélj erről rokonokkal, barátokkal. Enyhül a fájdalom.


Esetleg egy csoda segítene rajta?

34. Pipi57 (válaszként erre: 33. - Mausz egér)
2016. márc. 4. 12:20

A sírás már a félelemtől is van ,nemcsak a fájdalomtól,de ne éld bele előre magad a megváltoztathatatlanba.....

Az együtt töltött évek,amiket közösen megszereztetek ,elértetek az nem múlik el csak úgy nyomtalanul...azt kitörölni ,elfelejteni nem lehet,de nem is szabad....Én úgy gondolom,hogy bármit is hoz a sors, biztos elköltözöl másfelé,a szívedben mindig lesz egy csücsök ami csak ő ...legalábbis én így vagyok vele....Örökre velem marad....

2016. márc. 4. 07:04

Köszönöm válaszod.

nincs gyermek sajna nem adatott meg,most úgy érzem ha elmegy, nincs semmi ami idekössön, mindenért közösen küzdöttünk,vagyon jószág stb, ez már nem ér semmit, itt minden rá emlékeztet és ezt ezen a helyen nem bírom majd elviselni.persze nem a halál jár a fejembe. az hogy valamire ránézek rögtön sírok. ez rendben van?

32. Pipi57 (válaszként erre: 31. - Mausz egér)
2016. márc. 3. 20:51

Én megértem fájdalmadat,de erre nem lehet tanácsot adni...nem lehet rá felkészülni....

Én már ezt majdnem 5 éve átéltem:(

Nagyon nehéz volt,majd lassan az idő enyhít a fájdalmadon,de a seb igazából begyógyulni soha nem fog....legalábbis nálam....

Ha van gyerek, akkor talán az vigasz lehet....

2016. márc. 3. 20:14

Sziasztok

segítsetek, hogyan tudnám fájdalmamat enyhíteni,

Drága feleségem kórházban, az orvos szerint nincs remény. 40 éves.nagyon nehezen viselem,mert saját lábán ment be,és nem értem mért ő,mikor még előttünk az élet.hogyan lehet ezt kibírni?

2014. máj. 11. 02:04
ugy kell felfogni,hogy nem tudjuk megvaltoztatni a dolgokat,s el kell fogadni,ez az elet rendje,hogy szuletunk es 1 napon minden meghalunk.
29. DDora34 (válaszként erre: 26. - Esztella01)
2014. márc. 13. 14:40
Én is álmodom a mamival sokszor, és velem is beszél álmában, még kérdésemre is adott választ, szóval én is hiszek ebben. Talán ez nyújt kis vigaszt, hogy ott beszélhetek néha vele!! Bár volt aki azt mondta, nincs kapcsolat az élők és a másvilág között, de én valahogy ezt nem így tapasztalom...
2014. márc. 13. 14:39

Sziasztok!

Sajnos én is ezt éltem át, amit az itt írók, novemberben halt meg a nagymamám, ő nevelt fel.. Nagyon hiányzik, és én sem fogom tudni soha feldolgozni a hiányát. Viszont nálunk más baj is van, az özvegyen maradt nagyapám egyszerűen nem hagy gyászolni, mert folyton olyanokat mondogat a mamiról, hogy ilyen meg olyan volt életében, miközben az az asszony egy tünemény volt, mindig mindenkinek jót akart... :( :( nagyon rossz így, hogy még a családi körben sincs békesség :( :( Mindenkinek őszinte részvét, aki hasonló helyzetben van!!!

27. Esztella01 (válaszként erre: 22. - Ciro4)
2012. nov. 20. 17:06
Fogadd őszinte részvétemet! Borzasztó, ami veletek történt. De hidd el, ha figyelsz a jelekre, kapcsolatban tudtok maradni. Én eddig nem törődtem ilyenekkel és nem is hittem ebben. Ha valaki ilyesmit mesélt, sajnáltam szegényt. De most már biztos vagyok benne, hogy létezik ez a nagyon furcsa kapcsolat.
26. Esztella01 (válaszként erre: 24. - Mélység)
2012. nov. 20. 16:57
Köszönöm én is ezeket a sorokat. Hiszem, hogy itt van velünk a férjem. Mostanában mindig küld valami jelet, hogy még létezik. Korábban írtam, hogy kértem tőle, hogy küldjön valami jelet, hát azóta küld. Mindig történik valami olyan, amiről tudom, hogy ő segített. Azt mondják, akik között a földi életben nagyon erős érzelmi kötödés volt, azok között létezik a halál után is egyfajta kapcsolat, csak figyelni kell és megérteni a jeleket. Ezt a verset is annak tudom be. Ő mondhatta, hogy jöjjek fel erre az oldalra és olvassam el a verset. Mostanában nem is voltam itt, most miért? Hát ezért.
25. ciro4 (válaszként erre: 24. - Mélység)
2012. nov. 2. 20:53
Köszönöm szépen soraidat. Belegondolni bele lehet, de bárhogy is gondolod, meg sem közelíti a valóságot, melyet átélünk! Ez felfoghatatlan, s feldolgozhatatlan.
24. mélység (válaszként erre: 22. - Ciro4)
2012. nov. 2. 17:18

Fogadd együttérzésemet, bár olyan semmitmondó szavak, nem is tudom mit írjak. Mikor itt hagy bennünket valaki szülő, férj, közeli hozzátartozó az is fájdalom, és én azt hittem ennél rosszabb már nincs. Most gondoltam bele hogy mit érezhetsz, és nincs szavam hogy vígasztalni tudjalak. Itt egy vers - nem tudom hányszor olvastam már el, kívánom hogy könnyítsen kicsit a lelkeden.


Mary Elizabeth Frye:

Ne jöjj el sírva síromig


Ne jöjj el sírva síromig,

Nem fekszem itt, nem alszom itt;

Ezer fúvó szélben lakom

Gyémánt vagyok fénylő havon,

Érő kalászon nyári napfény,

Szelíd esőcske őszi estén,

Ott vagyok a reggeli csendben,

A könnyed napi sietségben,

Fejed fölött körző madár,

Csillagfény sötét éjszakán,

Nyíló virág szirma vagyok,

Néma csendben nálad lakok

A daloló madár vagyok,

S minden neked kedves dolog...


Síromnál sírva meg ne állj;

Nem vagyok ott, nincs is halál.

23. mélység (válaszként erre: 21. - Esztella01)
2012. nov. 2. 17:09

.... sehogy ne lásd, ne halld. Tudom mert én is ezt érzem. Teljes szívemből kívánok Neked belenyugvást a megváltoztathatatlanba. (Bár ez nekem még nem megy).

Egyetlen dolog segít valamennyit: a férjemmel mikor beszélgettünk a halálról (akkor még nem tudtuk hogy milyen beteg) azt mondta: nem fél tőle, mert legalább együtt lesz a szüleivel és a nagyikájával akiket imádott, és már régen elmentek. Ez vígasztal, és hiszek benne hogy találkoztak.

Próbálj ilyen dologba kapaszkodni, hátha egy nagyon-nagyon picit segít.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook