Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyász feldolgozása hogyan lehetséges? fórum

Gyász feldolgozása hogyan lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2
22. ciro4
2012. nov. 1. 21:45

Sziasztok!

Feldolgozni... nem tudom, hogy lehetséges-e, vagy csak megtanulunk együtt élni a fájdalmunkkal? Azt gondolom, hogy így van, csak leszünk utána, de nem mi vagyunk soha többé! Én legalábbis elvesztem örökre. Akinek meghal a házastársa, arra azt mondják, hogy özvegy, aki elveszíti a szüleit, arra, hogy árva. S mit mondjak én, aki kilenc hónapja elveszítettem a 9 éves, gyönyörű, egészséges kislányomat? Van tovább? Sajnos van, tovább kell csinálni, csak úgy, hogy vele meghalt belőlem is egy darab. Van egy kisfiam, s érte, a férjemért, s nem utolsó sorban magamért, de csinálnom kell, s folytatni az életünket.Közben pedig megszakad a szív!

21. Esztella01 (válaszként erre: 20. - Mélység)
2012. nov. 1. 15:24
Ha valaki tudja, mit érzel, akkor az én vagyok. Szept. 26-án én is elvesztettem a férjem, hirtelen szívmegállás következtében. Egészséges, 50 éves féfi volt, aki úgy állt a családja mellett, mint egy kőszikla. Ő volt a másik felem. És ez a kőszikla egyetlen pillanat alatt összeomlott. Pszichiátriai kezelés alatt állok, ami persze csak gyógyszeres kezelést jelent, nem pedig azt, hogy bolond lennék. Nem hinném, hogy ezt valaha is fel lehetne dolgozni. Kértem az előbb tőle, hogy valamilyen formában adjon jelet, hogy tudjam, valahol az univerzumban még létezik. És valahogy próbáljunk meg kapcsolatban maradni. Gondolati szinten, vagy mit tudom én, valahogy. Az nem lehet, hogy soha sehogy...
2012. okt. 28. 12:25
Én most vesztettem el a férjemet - lassan három hónapja - és még mindig nem tudom elhinni hogy soha többé nem jön vissza. Még akkor sem hiszem mikor ott állok a hamvai előtt a temetőben és beszélek hozzá. Akkor sem, amikor hazajövök és nem vár itthon. Hiányzik minden percben, napról-napra úgy élek mint egy robot, bemegyek dolgozni, a munkahelyen próbálom tartani magam hogy ne sírjak mindig. Nekem is mondták, hogy jobb már így neki, és: idővel könnyebb lesz. Hallom én amit mondanak és gondolom közben: tudjátok Ti mit érzek? és közben arra is gondolok, hogy másnak is ugyanígy fáj, ha elveszít valakit aki szinte egy volt vele és kérdezem magamban: hogy lehet ezt anélkül túlélni, hogy beleőrüljek?
19. tomka1 (válaszként erre: 15. - Martian)
2011. okt. 25. 19:14
Nagyon gyönyörű!!! Köszönöm!!!
18. tomka1
2011. okt. 25. 19:12

Nagyon köszönöm mégegyszer a sok segítséget! Igen sírás után jobb kicsit csak sajnos bent a munkahelyen nem akarok mindenki előtt sírni és estére meg már elég rossz itthon sírogatok de addig vissza kell tartanom :( Tegnap néha kivonultam a wc-re sírni de ma reggel kicsit jobb volt és csak délután kellett már sírni! Szerintem még fel sem fogtam igazán, hogy nincs a nagyika :( Félek hogyha rájövök megőrülök! Mindenki azt mondja hogy most már jobb neki mert jó helyen van. Én is mindig ezt mondogattam mikor meghalt valakinek a hozzátartozója és most is nagyon próbálom, csak most valahogy más! Biztos hogy már könnyebb neki, és jól érzi magát remélem! Egy kedves ismerősöm mondta hogy lehet olyat csinálni hogy megkérem a nagyit hogy üzenjen nekem álmomban, mondja el hogy van! Ma este megpróbálom! Remélem működni fog! Kár hogy ebben az országban nem úgy van mint más országokban ahol ünneplik a halált! Biztos akkor könnyebb lenne mindenkinek! Bár már nem tudom :(


Puszi

17. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 25. 15:04

Részvétem :(

Én három éve vesztettem el a nagymamámat, és ezért mondom: idővel már nem fáj annyira. Lesznek napok, amikor nem jut eszedbe.. és nem azért, mert nem szeretted, de az élet megy tovább. Viszont hiányozni ugyanúgy fog. Nekem a mai napig sajog a szívem, ha hazamegyek és az én Mamikám nem ül a széken és nem fújja a füstöt.. :):(

Nekem sokat segített, és segít a mai napig is, ha beszélhetek róla. Hogy miket csinált, gyerekkori emlékek..stb.

Most egyelőre csak a sírás segít, megkönnyíti a lelket egy kis időre.

16. tomka1
2011. okt. 25. 06:46
Sziasztok! Nagyon nagyon köszönöm a sok segítséget!! Még este írok mert most mennem kell dolgozni csak gyorsan megnéztem az üzeneteket! 93 éves volt a nagyim én 33 vagyok, csak az adatlapom még anno amikor csináltam össze vissza írtam mindent, mert csak valamit megakartam nézni és regi nélkül nem lehetett aztán itt ragadtam. Majd kijavítom rendesen valamikor! Puszi Neketek írok még!
2011. okt. 24. 23:04

Reményik Sándor - Viszontlátásra


Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és életek -

Bennem, legbelül valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom-e még

Azt a kezet, amit elengedek.


Viszontlátásra: mondom mégis, mégis.

Viszontlátásra - holnap.

Vagy ha nem holnap, - hát holnapután.

Vagy ha nem akkor - hát majd azután.

És ha aztán sem - talán egy év mulva.

S ha még akkor sem - hát ezer év mulva.

Viszontlátásra a földnek porában,

Viszontlátásra az égi sugárban.

Viszontlátásra a hold udvarán,

Vagy a Tejút valamely csillagán -

"Vidám viszontlátásra" mégis, mégis!

14. Judit Csodaországban (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 21:44
Van segítség, EFT (Érzelmi Felszabadítás Technika). Ha van Skype-od és egy kis szabadidőd, segítek neked. Meg fogsz könnyebbülni.
13. mandella (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 21:39

szia!

az idő majd segít egy picit, de a hiány az mindig ott marad... tapasztalataim szerint

2011. okt. 24. 21:18

Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd



Látjátok feleim, egyszerre meghalt

és itt hagyott minket magunkra. Megcsalt.

Ismertük őt. Nem volt nagy és kiváló,

csak szív, a mi szivünkhöz közel álló.

De nincs már.

Akár a föld.

Jaj, összedőlt

a kincstár.


Okuljatok mindannyian e példán.

Ilyen az ember. Egyedüli példány.

Nem élt belőle több és most sem él,

s mint fán se nő egyforma két levél,

a nagy időn se lesz hozzá hasonló.


Nézzétek e főt, ez összeomló,

kedves szemet. Nézzétek, itt e kéz,

mely a kimondhatatlan ködbe vész

kővé meredve,

mint egy ereklye,

s rá ékírással van karcolva ritka,

egyetlen életének ősi titka.


Akárki is volt ő, de fény, de hő volt.

Mindenki tudta és hirdette: ő volt.

Ahogy szerette ezt vagy azt az ételt,

s szólt, ajka melyet mostan lepecsételt

a csönd, s ahogy zengett fülünkbe hangja,

mint vízbe süllyedt templomok harangja

a mélybe lenn, s ahogy azt mondta nemrég:

„Édes fiacskám, egy kis sajtot ennék”,

vagy bort ivott és boldogan meredt a

kezében égő, olcsó cigaretta

füstjére, és futott, telefonált,

és szőtte álmát, mint színes fonált:

a homlokán feltündökölt a jegy,

hogy milliók közt az egyetlenegy.


Keresheted őt, nem leled, hiába,

se itt, se Fokföldön, se Ázsiába,

a múltba sem és a gazdag jövőben

akárki megszülethet már, csak ő nem.

Többé soha

nem gyúl ki halvány-furcsa mosolya.

Szegény a forgandó tündér szerencse,

hogy e csodát újólag megteremtse.


Édes barátaim, olyan ez éppen,

mint az az ember ottan a mesében.

Az élet egyszer csak őrája gondolt,

mi meg mesélni kezdtünk róla: „Hol volt...”,

majd rázuhant a mázsás, szörnyü mennybolt,

s mi ezt meséljük róla sírva: „Nem volt...”

Úgy fekszik ő, ki küzdve tört a jobbra,

mint önmagának dermedt-néma szobra.

Nem kelti föl se könny, se szó, se vegyszer.

Hol volt, hol nem volt a világon egyszer.

11. danina (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 21:13

Szia!

Fogadd részvétemet!Nagyon sajnálom!

A kérdésedre:sehogy...csak tompulni fog a fájdalom,elmúlni soha.Az én nagymamám és nagypapám 27 éve hunytak el;3 hónap különbséggel.Én voltam az első unoka...imádtak engem,és én őket...mamát talán kicsivel jobban...Ő halt meg később,még mindig sokszor gondolok rá,álmodom vele,elképzelem,vajon mi lenne,ha még itt lenne velem,velünk...hogy örült volna a dédunokáknak...Most is könnyes a szemem,emiatt,és mert újra átérzem,amit akkor 17 évesen,és amit te érzel most...Nem önzőség,ez tényleg nehéz!!

Emlékezz rá,szeresd örökre,a sírás majd elmúlik...az emléke soha.Légy erős,kedves!!!

2011. okt. 24. 21:04
részvétem... nekem sokat segített, hogy ilyen témájú könyveket olvastam. Pl. megtudtam, hogy a gyásznak 4 szakasza van (tagadás, düh, alkudozás és elfogadás) és ezeken végig kell menni... Most tartok az alkudozásnál... mindent megadnék azért, hogy visszakapjam a barátomat, persze, már lehetetlen. Kívánok neked kitartást és gyógyulást... a gyász a legkegyetlenebb dolog, ami az emberrel történhet.
9. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 20:45
Nagyon sajnálom! Sajnos csak az idő oldja meg!
2011. okt. 24. 20:42

Őszinte részvétem!

Az én nagymamám 23 éve, hogy meghalt, azóta is hiányzik, soha senki nem szeretett úgy mint ő!

2011. okt. 24. 20:40
És ahogy telik az idő...nekem egyre rosszabb....
6. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 20:40
Drága Tomka! Őszite részvétem! Hány éves volt a nagymamád? A korodból ítélve nagyon sokáig szerethetted.
2011. okt. 24. 20:40
Én 9 éve probálom feldolgozni Édesapám halálát....most is épp azt keresgélem mit jelent amit tegnap vele álmodtam.....már évek óta nem álmodtam vele....Részvétem a mamád miatt...
4. 645b490433 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 20:40
Gyászra csak idő megoldás semmi más.
3. rózsakő (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2011. okt. 24. 20:38
Mindenkinek nehéz ilyenkor,hisz oly nehéz szavakat találni.Részvétem.
2011. okt. 24. 20:37
Nincs gyógymód csak az idő és a szép emlékek!Meg a család akikkel fel lehet eleveníteni Őt!
2011. okt. 24. 20:35

Sziasztok! Tegnap meghalt a nagymamám és segítséget szeretnék kérni! Tudom, hogy sokat kell sírni kiadni magunkból! Tudom, hogy már jó helyen van jó neki csak nagyon hiányzik! :(( Tudom, hogy ez önzőség de olyan nehéz! :((


Köszi:Zsu

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook